Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Street Fighter Sorozat


Balee

Recommended Posts

Syliander

2461

GigantorFX néven találhatjátok még meg.

Ma elkezdtem játszani a játékkal, és hát bele kell még tanulni, de nem reménytele :D

Kezdõ játékosnak mejik karaktert tanácsolnátok kitanulni?

Ez egy igazán összetett kérdés.

Én azt szoktam mondani, hogy nemárt megtanulni egy shotoval, (Ryu, Ken) egy charger-el, és egy graber karakterrel, hogy ismerd az alapokat.

De igazából ez rajtad áll.

Az egészet az alapoktól akarod kezdeni, vagy akarsz valakit akivel megtanulhatsz.

Mert ha van olyan karakter aki közel áll a játékstílusodhoz, hát hajrá.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Ma elkezdtem játszani a játékkal, és hát bele kell még tanulni, de nem reménytele :D

Kezdõ játékosnak mejik karaktert tanácsolnátok kitanulni?

Kezdõ karakternek... ahogy Syl is mondta, Ryu vagy Ken. Charger karinak ott van Bison vagy Honda. Nem tudom mennyire vagy képben a dolgokban a játékkal kapcsolatban. Igazából elõször a játék modorát kell elsajátítanod, azt, hogy hogyan is kell hatékonyan játszani a játékkal. Ryu és Ken karaktere hajlamos arra, hogy a velük játszót kényelmessé és hosszú távon olyan berögzüléseket képes okozni, ami kártékony lehet a jövõben, ezért kell velük okosan játszani. Ebbe mi persze segíthetünk, már ha érdekel a dolog.

De amúgy igen... Ryu és Ken jó kezdetnek, de én azt vallom, hogy nézz meg minden karaktert, unlockold azokat, akiket lehet, majd válassz aszerint, hogy melyik karakter szimpatikus. Legyen az kinézet, hang, vagy mozdulat... a lényeg az, hogy lekössön a figura. Bárkivel lehet SF4ben eredményesen játszani.

Link to comment
Share on other sites

rexusmaximus

A tegnap estém abból állt, hogy végig próbálgattam a karakterek kombó chellenge-t :D

Viper-rel megy eddig a legjobban, de igazából El Fuerte szimpatikus, csak még egyáltalán nem tudok vele játszani :D

Késõbbre Gent, Akumat vagy Goukent gondoltam csak még fel kell oldani õket.

Tényleg! Hogy is lehet feloldani karaktereket? :D

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Moki vedd fel a srácot.:

vyp3r22

Csak csupa nagybetűvel. Akarsz látni awsome Seth-et? Akkor ott keress.

A tegnap estém abból állt, hogy végig próbálgattam a karakterek kombó chellenge-t :D

Viper-rel megy eddig a legjobban, de igazából El Fuerte szimpatikus, csak még egyáltalán nem tudok vele játszani :D

Későbbre Gent, Akumat vagy Goukent gondoltam csak még fel kell oldani őket.

Tényleg! Hogy is lehet feloldani karaktereket? :D

Fú. Hát egy ilyen játékost látnék a legszívesebben a világon.

Komolyan.

Viszont másfelől. Kiválasztottál a 4 legnehezebben megtanulható karakter közül 3at.

Viper, Gen, Fuerte.

De még Akuma sem könnyű az alacsony HP miatt.

De nézd bátorítalak.

De csak akkor tudod ezeket megtanulni rendesen, ha naponta edzel egy kicsit, és ha van sticked. :D

Fuertére csak az edzés igaz.

Link to comment
Share on other sites

rexusmaximus

Fú. Hát egy ilyen játékost látnék a legszívesebben a világon.

Komolyan.

Viszont másfelõl. Kiválasztottál a 4 legnehezebben megtanulható karakter közül 3at.

Viper, Gen, Fuerte.

De még Akuma sem könnyû az alacsony HP miatt.

De nézd bátorítalak.

De csak akkor tudod ezeket megtanulni rendesen, ha naponta edzel egy kicsit, és ha van sticked. :D

Fuertére csak az edzés igaz.

Specialitásom a beleválasztás :D

Fuerte mellett azért a végsõkig ki fogok tartani :D

Eszembe juttattad egy másik kérdésemet, hogy ki mivel tolja a játékot?

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Előtte egy kérdés. Mennyit szánnál egy controllerre?

Csak mert most ilyen jó áron sehol sem kapsz szerintem jó controllert:

http://www.konzolokszervize.hu/sony-playst...s-arcade-stick-

Márpedig fighting gamet sticken érdemes megtanulni.

Ráadásul ezzel még vipert is fel tudod venni. Remek kezdő stick, ha csak nem akarsz egy nagy nehéz bestiális dögöt aranyáron rendelni, már kezdésképpen is. :D

Link to comment
Share on other sites

Razon

Eszembe juttattad egy másik kérdésemet, hogy ki mivel tolja a játékot?

Én pl. billentyûzettel, gamepaddal nem sikerül úgy megoldani a dolgokat ahogy szeretném. De ha van pénzed egy Stickre akkor sokak szerint az a legjobb.

Ja és kezdõ karakternek Ryu és Ken mellet én Sagat-ot tudom ajánlani. Én még most is kezdõ vagyok de azzal megy a legjobban. Nem is leszek jobb játékos, Nec tapasztalta milyen vagyok x) Nekem gondot okoz megtanulni ilyen kombó dolgokat meg hasonlókat, inkább improvizálni szoktam, vagy nyomni mindent :lol:

Link to comment
Share on other sites

rexusmaximus

Elõtte egy kérdés. Mennyit szánnál egy controllerre?

Csak mert most ilyen jó áron sehol sem kapsz szerintem jó controllert:

http://www.konzolokszervize.hu/sony-playst...s-arcade-stick-

Márpedig fighting gamet sticken érdemes megtanulni.

Ráadásul ezzel még vipert is fel tudod venni. Remek kezdõ stick, ha csak nem akarsz egy nagy nehéz bestiális dögöt aranyáron venni, már kezdésképpen is. :D

Egyelõre nem akarok pluszba költeni a játékra, úgy értem egy ojan kontrollert venni, amit csak ehhez tudok használni.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Én pl. billentyûzettel, gamepaddal nem sikerül úgy megoldani a dolgokat ahogy szeretném. De ha van pénzed egy Stickre akkor sokak szerint az a legjobb.

Ja és kezdõ karakternek Ryu és Ken mellet én Sagat-ot tudom ajánlani. Én még most is kezdõ vagyok de azzal megy a legjobban. Nem is leszek jobb játékos, Nec tapasztalta milyen vagyok x) Nekem gondot okoz megtanulni ilyen kombó dolgokat meg hasonlókat, inkább improvizálni szoktam, vagy nyomni mindent :lol:

Sagat nem jó. Nem lehet vele fejlõdni. Vagy csak nagyon nehéz. A gyõzelmekbõl nem lehet eleget tanulni.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Sagat nem jó. Nem lehet vele fejlõdni. Vagy csak nagyon nehéz. A gyõzelmekbõl nem lehet eleget tanulni.

Akkor azért nem tudok még most se rendesen :) Rajta kívül Fei Longgal szoktam, de vele nagyon bonyolultnak találtam a challengeket, fõleg amelyik Tenshint tartalmaz, azt még most sem tudom :D Interneten még nem probáltam vele.

Chargerekkel nem tudok játszani, azt érõltetni sem akarom.

Majd még próbálgatok 1-2 karaktert :) Videókból lehet tanulni valamitket vagy egy kezdõnek felesleges nézni? Meg ilyen "1 frame cancel" meg nemtommik elég bonyolultnak tûnnek fõleg neten ahol delay is van.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Egyelõre nem akarok pluszba költeni a játékra, úgy értem egy ojan kontrollert venni, amit csak ehhez tudok használni.

Igazából én sem javaslom azt, hogy olyan dolgot vegyél amit csak egy dologhoz lehet használni. :D Ezért linkeltem ezt. + PS3, PC kompatibilis.

De ez csak javaslat. A játékot ha egy irányítón megtanulod akkor nagyon nehéz átváltani egy másik dologra. Ezért jó az ha rögtön az elején azzal kezded. Vannak itt olyanok akik Stickre váltottak õk tudnak rúla mesélni. Azért javasoltam ily sebesen ezt, mert nem tudom meddig lesz ennyi.

Ha Budapesten laksz akkor pedig pláne javaslott.

Viszont másfelõl.

Billen is tökéletesen lehet irányítani. Billen viszont Fuerte a határ. Linkelem neked a kedvenc fuerte videómat.:

Akkor azért nem tudok még most se rendesen :) Rajta kívül Fei Longgal szoktam, de vele nagyon bonyolultnak találtam a challengeket, fõleg amelyik Tenshint tartalmaz, azt még most sem tudom :D Interneten még nem probáltam vele.

Chargerekkel nem tudok játszani, azt érõltetni sem akarom.

Majd még próbálgatok 1-2 karaktert :) Videókból lehet tanulni valamitket vagy egy kezdõnek felesleges nézni? Meg ilyen "1 frame cancel" meg nemtommik elég bonyolultnak tûnnek fõleg neten ahol delay is van.

Agreszív vagy defenzív stílus?

Link to comment
Share on other sites

Razon

Agreszív vagy defenzív stílus?

Agreszívan szeretek játszani. Legjobb védekezés a támadás alapon :P

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Agreszívan szeretek játszani. Legjobb védekezés a támadás alapon :P

Vedd fel Rufust a mained helyére.

A reversalról még nem teljesen szokhattál le ha Saggattal vagy, de így legalább ex csíkra lesz limitálva. + Rá fogsz jönni, hogy nem mindig jó elégetni. Így legalább döntened kell.

Az agreszívádat sem játszhatod bután. Szóval Rufus.

Ez Necnél kivétel.

Neki Gen-t kéne felvennie, mert a legnagyobb probléma azzal van, hogy nem néz a dolgoknak utána, és nem elég fejlett a dolgok kivitelezésében.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Rufus

Rajta kívül esetleg valaki más? :lol: Kikapcsolt monitorral még játszanák vele de ha rá kell néznem el megy a kedvem az egésztől.

És defenzívebb karakterek közül kit ajánlasz?

Én szeretek utánanézni a dolgoknak is, játszani csak hétvégén tudok ezért hétköznap csak olvasnék és videókat néznék.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Rajta kívül esetleg valaki más? :lol: Kikapcsolt monitorral még játszanák vele de ha rá kell néznem el megy a kedvem az egésztõl.

És defenzívebb karakterek közül kit ajánlasz?

Én szeretek utánanézni a dolgoknak is, játszani csak hétvégén tudok ezért hétköznap csak olvasnék és videókat néznék.

Dhalsim.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Billentyûzet is jó kezdéshez. Szóval meg tudsz tanulni védekezni, nagy általánosságban játszani és a kombókhoz szükséges idõzítéseket, onnantól pedig csak át kell állni egy másik kontrollerre, ha kívánsz tovább lépni.

Kezdõknek pedig:

Vesper Arcade tutorial-ok

Angol tudás ajánlott. A 4. tutorialtól nézzétek, mert az elsõ három csak joystick tutorial :D Szóval ezeket nézzétek meg szépen sorban és minden világos lesz. Elég jó és alapos videók, de ha van kérdésetek, mi válaszolunk rá... magyarul :D

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Mondjuk ha csak a külseje a baj akkor keress hozzá skint.

Mondjuk itt Sodom, aki közvetlenül Vega 2.0 elõtt van.

http://www.youtube.com/watch?v=E0ao-maDUPE...player_embedded

Ha érdekel majd megadom a letöltéséhez a címet.

Utálom ezeket a modokat :D Nem elég, hogy a 90%-a színtiszta szemét, hanem ahelyett, hogy megpróbálnának jó lenni a játékban, ilyenekre pazarolják az idejüket XD Ez a Szodom skin is... eléggé gáz :D

Rufus meg ha nem szimpatikus valami miatt, akkor ne játsszon vele. Nem kell erõltetni :D

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Utálom ezeket a modokat :D Nem elég, hogy a 90%-a színtiszta szemét, hanem ahelyett, hogy megpróbálnának jó lenni a játékban, ilyenekre pazarolják az idejüket XD Ez a Szodom skin is... eléggé gáz :D

Rufus meg ha nem szimpatikus valami miatt, akkor ne játsszon vele. Nem kell erõltetni :D

Ugyanaz az értelme mint a Vásárolható ruháknak, se több se kevesebb. :D

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Ugyanaz az értelme mint a Vásárolható ruháknak, se több se kevesebb. :D

Jó oké, ruha mod, az még elmegy... de az miért jó, hogy Vega csontvázát ráaggatják Fuertére?

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Specialitásom a beleválasztás :D

Fuerte mellett azért a végsőkig ki fogok tartani :D

Eszembe juttattad egy másik kérdésemet, hogy ki mivel tolja a játékot?

Vega

Távolságtartás, hit n run, rövid de velős kombók, baromi gyors, offenzívában gondjai lehetnek, inkább defenzív karakter (viszont jó mixupja van, azaz amikor nem tudja az ellenfél honnan akarsz támadni és folyamatosan rád van mászva... csak ez utóbbi nem mindenki ellen jó).

Moki: Chun Li, a 99 másodperces körökből 98-at azzal töltesz hogy nézed az endless kombóit amit egy kis ütés után linkel :D. Meg lehet fogni ha kiismered, de baromi változatosan és gyorsan játszik Chun-al, könnyen vált stílust ami erősen érzékelhető is játékán. Akuma... majd meglátod, gyilkos ha rád tud tapadni.

Syl: Honda, Gouken. Honda: egyszer megüt és oda 1/3 HP-d, Gouken pedig remek defenzív eszközökkel ellátott karakter akit tonnányit sebző offenzív kombókkal láttak el, jól védekezik, ha betalál akkor szívás. Szívás ha rád tud mászni mert ha rád ugrál (ugyanaz az ugrás ami neki és Akuma-nak is van) akkor védekezni kényszerülsz, és nem igazán enged a szorításból... tapasztalom, sokszor ülök a sarokban és várom a rést a pajzson a Scarlet Terror-al az ujjam végén :D.

Vedd fel Rufust a mained helyére.

A reversalról még nem teljesen szokhattál le ha Saggattal vagy, de így legalább ex csíkra lesz limitálva. + Rá fogsz jönni, hogy nem mindig jó elégetni. Így legalább döntened kell.

Az agreszívádat sem játszhatod bután. Szóval Rufus.

Ez Necnél kivétel.

Neki Gen-t kéne felvennie, mert a legnagyobb probléma azzal van, hogy nem néz a dolgoknak utána, és nem elég fejlett a dolgok kivitelezésében.

Gen-t nekem? :o. Az egyetlen karakter akivel ~450-500 óra alatt sosem tudtam játszani :o. Erről mesélj egy kicsit. Az újakkal körbeülünk a kellemes meleg kandalló előtt, te szépen hátradőlsz a hintaszékedben, és rákezded...

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Gen-t nekem? :o. Az egyetlen karakter akivel ~450-500 óra alatt sosem tudtam játszani :o. Errõl mesélj egy kicsit. Az újakkal körbeülünk a kellemes meleg kandalló elõtt, te szépen hátradõlsz a hintaszékedben, és rákezded...

A te legnagyobb hibád az offenzívában és a kombókban keresendõ.

Borzasztóan türelmes vagy, rendkívül nyugodt, de hibádzik a kellõ tapasztalat a kivitelezésben, és nem jársz utána a lehetõségeidnek mélyen.

Gen-el ellenben csak akkor lehetsz hatásos ha ezeket sikerül összehoznod. Nagyon sok dologra kell majd figyelned, és nagyon erõs kivitelezést igényel, de movesetjében a charge-os mozdulatok nagyon hasonlóak Vega mozdulataihoz.

Ha megtanulsz Gen-nel tûrhetõ szinten játszani rengeteg szintet fogsz lépni a többi karakterrel.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

A te legnagyobb hibád az offenzívában és a kombókban keresendő.

Borzasztóan türelmes vagy, rendkívül nyugodt, de hibádzik a kellő tapasztalat a kivitelezésben, és nem jársz utána a lehetőségeidnek mélyen.

Gen-el ellenben csak akkor lehetsz hatásos ha ezeket sikerül összehoznod. Nagyon sok dologra kell majd figyelned, és nagyon erős kivitelezést igényel, de movesetjében a charge-os mozdulatok nagyon hasonlóak Vega mozdulataihoz.

Ha megtanulsz Gen-nel tűrhető szinten játszani rengeteg szintet fogsz lépni a többi karakterrel.

Remek, hol kezdjem mester (a trialok mellett) ? B) Az egyetlen karakter akivel abszolute nullán vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Csináld meg elõször a normál trialokat. :D

Kis segítség:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...