Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internetszolgáltatók


itep47

Recommended Posts

Lord_KROK

xar invitel -> http://www.speedtest.net/result/1400255789.png

király digi-> http://speedtest.net/result/1416817872.png

az invitelnél fizetek 15k-t (telefon , 8/512-es net, mobilnet+netbook)

a diginél 3k, 3 hónapig , utána olyan 8k-körül jön ki az egész.

Szerencsére az inviteltől november 11-től meg tudok válni.... nagyon nem szeretem őket...

Nem véletlen h én is alig várom h ismét legyen Digim :P

(Am képzelj el egy visszaváltást!)

Link to comment
Share on other sites

jondavis2

sziasztok, az lenen a kérdésem, hogy albérletbe vennék UPC Fiberpowert, és 4 gépre lenne elosztva, de a upc elvileg 3-ra engedi ezt megosztani. ezen lehetne változtatni?

Link to comment
Share on other sites

Gubek

sziasztok, az lenen a kérdésem, hogy albérletbe vennék UPC Fiberpowert, és 4 gépre lenne elosztva, de a upc elvileg 3-ra engedi ezt megosztani. ezen lehetne változtatni?

Ha beszerelsz egy router-t akkor akár mennyit ráköthetsz.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

sziasztok, az lenen a kérdésem, hogy albérletbe vennék UPC Fiberpowert, és 4 gépre lenne elosztva, de a upc elvileg 3-ra engedi ezt megosztani. ezen lehetne változtatni?

EZt soha nem is értettem h 3 gépre ... egy router után akármennyifelé szét lehet osztani és kifelé 1 gépnek látszik

Link to comment
Share on other sites

jondavis2

jah igen, közben ezen agyaltunk haverral, és rájöttünk, hogy ez bizony így van. azért köszönöm az infókat :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

jah igen, közben ezen agyaltunk haverral, és rájöttünk, hogy ez bizony így van. azért köszönöm az infókat :)

Amúgy milyen sebességüt köttettek?

Link to comment
Share on other sites

jondavis2

120 megát, mert 1250 fejenként az kibírható összeg :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

120 megát, mert 1250 fejenként az kibírható összeg :D

Az igaz, és azért 120Mbit még 4 felé osztva is szép :D

Link to comment
Share on other sites

jondavis2

Az igaz, és azért 120Mbit még 4 felé osztva is szép :D

Jah, napközben proci le lesz szabályozva 500Mhz-re, hogy minnél kevesebbet egyen, aztán jöhet-mehet a torrent ezerrel! :'D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Jah, napközben proci le lesz szabályozva 500Mhz-re, hogy minnél kevesebbet egyen, aztán jöhet-mehet a torrent ezerrel! :'D

Szerintem jobban jártok ha egy gépen csak torrent megy, így jobban szét lehet osztani a sávszélességet. Arról nem is beszélve hogy ehhez elég egy öregebb gép is ;) .

@jim78

Hát igen, 10 megabites nethez elég sovány az 5 geba, nekem anno a 2 megabitesen volt 4 gebás korlát(bér elég gyakran túlléptem :D ).

Link to comment
Share on other sites

bullet50

Mostanába szakadozik a netem, olyan 30 percenként teljesen megszûnik a kapcsolat kb 2 percre aztán visszajön, de elég idegesítõ. A szolgáltatóm persze szarik az egészre. Egyébként mikrohullámú netem van, várom a segítséget mit érdemes leellenõriznem :P

Link to comment
Share on other sites

jondavis2

Szerintem jobban jártok ha egy gépen csak torrent megy, így jobban szét lehet osztani a sávszélességet. Arról nem is beszélve hogy ehhez elég egy öregebb gép is ;) .

@jim78

Hát igen, 10 megabites nethez elég sovány az 5 geba, nekem anno a 2 megabitesen volt 4 gebás korlát(bér elég gyakran túlléptem :D ).

öreg gépet nem tervezünk felvinni (1nagy + 3 notebook), de amúgy a torrent az valszeg így fog menni, nem hiszem, hogy 4-en négyfélét töltenénk majd... :D

Link to comment
Share on other sites

jim78

Lenne egy kérdésem, a digit milyen hálózatként állítsam be win7-ben mer a gép nyilvános hálónak lövi be ez így jó ? Beállítottam azt is ,hogy automatikusan csatlakozzon, azaz inw indítás után kijön egy telefonos kapcsolat ablak , ezt ,hogy tudom kikapcsolni ?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Lenne egy kérdésem, a digit milyen hálózatként állítsam be win7-ben mer a gép nyilvános hálónak lövi be ez így jó ? Beállítottam azt is ,hogy automatikusan csatlakozzon, azaz inw indítás után kijön egy telefonos kapcsolat ablak , ezt ,hogy tudom kikapcsolni ?

Ha nem wifin osztod meg akkor nincs jelentõssége h nyilvános-e a hálózat vagy sem.

Az UTP kábelen kapod a netet nem? Ami a hálókártyádba megy? Mertr akkor a telefonos ablaknak semim keresnivalója nincs. Valószínûleg hibásan kezdted el a hálózat beállítását.

(Win7ben még nem is láttam telefonos ablakot :o )

Link to comment
Share on other sites

jim78

még egy kérdés , ez mi akar lenni ? Miért van az,hogy digis nettel tovább tart bejelentkeznem live messenger 2011-be ? az invitelessel meg mûködik normálisan ? kezdek kiábrándulni a digibõl...

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

még egy kérdés , ez mi akar lenni ? Miért van az,hogy digis nettel tovább tart bejelentkeznem live messenger 2011-be ? az invitelessel meg mûködik normálisan ? kezdek kiábrándulni a digibõl...

Van routered például?

(valamit szerintem nem állítottál be, bár az MSNbe én még nem láéttam olyan netet ami gyorsan bejelentkezne... szal nem 1+ perc. )

Link to comment
Share on other sites

jim78

router van , de nem használom , mert csak 45mbit-es , szal vennem kell újat. Az msn megjavult magától.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

router van , de nem használom , mert csak 45mbit-es , szal vennem kell újat. Az msn megjavult magától.... :blink:

Az MSN amúgy magától is szar néha (nekem pl be se logol vagy szószerint 5 perc) az nem mérvadó!

Van más gond is?

Link to comment
Share on other sites

jim78

ezen kívül nincs ,de azt vettem észre,hogy esténként sokkal lassabb a net mint kéne, mondjuk olyan 75mbit megvan.... de akkor is , szerinte reklamáljak ?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

ezen kívül nincs ,de azt vettem észre,hogy esténként sokkal lassabb a net mint kéne, mondjuk olyan 75mbit megvan.... de akkor is , szerinte reklamáljak ?

Szólhatsz nekik, de a világon semmit sem fognak csinálni. Ugyanis a szerződésben szolgáltatott minimális sebességet (az gondolom olyan 5/5Mbit lehet) eléred.

Azért lassabb esténként mert ez egy lakossági internet, és este mindenki hazaér bedobja magát a net mellé és terhelődik a hálózat. (ugye nyílt titok h a szolgáltatók több sávszélt adnak el mint amennyijük ténylegesen van, mivel kicsi az esélye h mindenki pont egyszerre töltsön).

nekem is vasárnaponként a T-homeos 16Mbitemből jó ha 4Mbit van ... (mondjuk valami rossz mert a feltöltésem is 1Mbitről 0,4re csökkent a letöltésem 16Mbitről úgy 12-re)

Hiába reklamálok a minimumot eléri amit a szerződésben garantálnak + leterhelt a hálózat nem tudnak és nem is akarnak semmit se tenni... Úgyhogy te még a 75Mbiteddel ugyan jól jártál!

Link to comment
Share on other sites

jim78

az a vicces az inviteles adsl-nél ilyen nem volt , ott mindig megkaptam a sebességet, lehet ha korlátozná a digi a torrentet akkor nem lenne ilyen ögüü

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

az a vicces az inviteles adsl-nél ilyen nem volt , ott mindig megkaptam a sebességet, lehet ha korlátozná a digi a torrentet akkor nem lenne ilyen ögüü

csak ne adj ilyen ötelteket a diginek!

Egyébként nem tudom mit sírsz, a 75Mbit biztos még minidg több mint amennyit egy ADSL-tõl maximum kaphatnál ...

Link to comment
Share on other sites

-malvin-

Nálunk most sokat szakadozik a UPC-s internet. Egyszer már megnézték, valamennyit javult a helyzet, de még mindig nem jó. Cseréljek szétosztókat (5 felé van osztva a kábeltévé), vagy a modem lesz a gond? Ezenkívül tûz forró.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...