Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internetszolgáltatók


itep47

Recommended Posts

jagdtigger

hogy 4.3 milliárd címnél többet tudjanak kiosztani. és ha nem routeresen netezel, akkor a gépednek kell tudnia az ipv6-ot :)

ha routered van, akkor meg a routernek kell tudnia, õ az alhálózatot tudja továbbra is v4-ként osztani.

És mi van ha nem tudja a router? Elég lesz egy firmware frissítés vagy újat kell majd venni? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Gubek

És mi van ha nem tudja a router? Elég lesz egy firmware frissítés vagy újat kell majd venni? :unsure:

A ma kapható routerek szinte biztosan tudják az IPv6-ot, szerintem, az N-es biztosan.

Ha most elérhetõ firmware nem tudja akkor cserélni kell.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

A ma kapható routerek szinte biztosan tudják az IPv6-ot, szerintem, az N-es biztosan.

Ha most elérhetõ firmware nem tudja akkor cserélni kell.

Hát nem egy mai csirke, akkor úgy néz ki vennem kell újat hacsak a gyártó nem veszi a fáradságot hogy kiadjon egy újabb firmware-t :S .

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

hogy 4.3 milliárd címnél többet tudjanak kiosztani. és ha nem routeresen netezel, akkor a gépednek kell tudnia az ipv6-ot :)

ha routered van, akkor meg a routernek kell tudnia, ő az alhálózatot tudja továbbra is v4-ként osztani.

Igen tényleg ezt azon a fórumon is bezséltük bár van aki szerint valamiféle sebességbeli előnye is lesz ...

Nekem 1 éves routerem van, ami egyben modem is meg a TVhez is köze van. Szal tuiti tudja.

A gépem sem régi szvsz az is tudná

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

az én ruterem sajnos nem tudja. v3as a jelenlegi firmware-m találtam v4-est de ott sincs ipv6. egyelõre nem raktam fel :)

de lassanként ugy is lecserélném egy gigabit+300n képességûre.

Link to comment
Share on other sites

alratar

És mégis, hogyan nézhetem meg, hogy a router tudja.-e IPv6-ot?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
alratar

Mit gondoltok a Digi által szolgáltatott internetrõl?

Mennyire megbízható?

(épp most hallottam egyik ismerõsömtõl, hogy nem tudtak csatlakozni)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Mit gondoltok a Digi által szolgáltatott internetrõl?

Mennyire megbízható?

(épp most hallottam egyik ismerõsömtõl, hogy nem tudtak csatlakozni)

Nekem nagyon nagyon sok pozitív tapasztalatom van.

Két barátnõmnek is olyan netje volt (gyakran neteztem náluk mikor megtudtam milyen net).

Amit én tapasztaltam : villámgyors, pontos, mindig elérhetõ és nincs ping gyakorlatilag! Emelett hihetetlenül olcsó. Bár nekem lehetne Digim itt...

Link to comment
Share on other sites

alratar

Aham.

Máshol is ezt halottam.

Akkor ismerõsöm el baltázhatott valamit.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Aham.

Máshol is ezt halottam.

Akkor ismerõsöm el baltázhatott valamit.

Könnyen meglehet!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
HD2

Aham.

Máshol is ezt halottam.

Akkor ismerõsöm el baltázhatott valamit.

Nálam kb 1 éve van, eddig jó ha egyszer nem volt elérhetõ, és MINDIG a hivatalos sebesség fölött van (88 mega, 26mega). Gyakorlatilag eltûntek az olyan problémáim, hogy egyszerre nem torrentezhetek, és multizhatok, még ha maxxal töltök le akkor sem nõ meg a pingem. :) A top szolgáltató Magyarországon.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A top szolgáltató Magyarországon.

Én is alig várom már h Digim legyen, de faluhelyre nem hozzák :(

Link to comment
Share on other sites

alratar

A top szolgáltató Magyarországon.

Egyet értek,.

Bár az kicsit macerás, hogy minden reggel, a gép bekapcsolását követõen, be kell írni a jelszavam, és be kell tárcsázzak.

@Lord_KROK: Azért ebben nem leennék olyan biztos.

Romániában is azt mondták, hogy falura nem viszik ki a netet, aztán tavaly mégis kivitték. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Egyet értek,.

Bár az kicsit macerás, hogy minden reggel, a gép bekapcsolását követõen, be kell írni a jelszavam, és be kell tárcsázzak.

Vegyél egy routert és nincs ilyen gond ;) .

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Tudja valaki hogy a vidanet milyen időközönként osztja ki újra az IP-ket(ez alatt azt értem hogy mennyi idő max amíg új IP-t ad a routernek ha MAC címet cserélek)? A tűzfalamon a router ellenére eléggé kocognak a csomagok úgyhogy jobb lenne IP-t váltani. Mielőtt valaki azthinné üldözési mániám van a tűzfalam logja ilyenekkel van tele 3 napja:

08.03.11 17:08:09       TCP <- 192.168.0.100:2869, 192.168.0.1:3891, System(4/0)
         Blocked by restricted port list
08.03.11 17:08:15       TCP <- 192.168.0.100:2869, 192.168.0.1:3891, System(4/0)
         Blocked by restricted port list
08.03.11 17:08:27       TCP <- 192.168.0.100:2869, 192.168.0.1:3891, System(4/0)
         Blocked by restricted port list
08.03.11 17:08:51       TCP <- 192.168.0.100:2869, 192.168.0.1:3891, System(4/0)
         Blocked by restricted port list
08.03.11 17:09:39       TCP <- 192.168.0.100:2869, 192.168.0.1:3891, System(4/0)
         Blocked by restricted port list
08.03.11 17:11:16       TCP <- 192.168.0.100:2869, 192.168.0.1:3892, System(4/0)
         Blocked by restricted port list
08.03.11 17:11:19       TCP <- 192.168.0.100:2869, 192.168.0.1:3892, System(4/0)
         Blocked by restricted port list
08.03.11 17:11:25       TCP <- 192.168.0.100:2869, 192.168.0.1:3892, System(4/0)
         Blocked by restricted port list
08.03.11 17:11:37       TCP <- 192.168.0.100:2869, 192.168.0.1:3892, System(4/0)
         Blocked by restricted port list
08.03.11 17:12:01       TCP <- 192.168.0.100:2869, 192.168.0.1:3892, System(4/0)
         Blocked by restricted port list

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

@Lord_KROK: Azért ebben nem leennék olyan biztos.

Romániában is azt mondták, hogy falura nem viszik ki a netet, aztán tavaly mégis kivitték. :)

Idővel majd kihozzák, de én azt már nem akarom itt megvárni.

(Az ADSLre is 2-3 évet kellett várni, jó van 120-as UPC most, szal méginkább nemigen jön erre a Digi :( )

Link to comment
Share on other sites

alratar

Vegyél egy routert és nincs ilyen gond ;) .

Ha lenne lóvéé, most azonnal meg is vennék egyet.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ha lenne lóvéé, most azonnal meg is vennék egyet.

Én is így vagyok jó pár dologgal :D . Az a legramatyabb az egészbe hogy suli mellett nincs elég erõtartalékom ahhoz hogy melózzak, a nyári fizu meg olyan hogy szinte egész nyáron melózok hogy összejöjjön annyi ami befedi a bevásárlólistámat :( .

Link to comment
Share on other sites

alratar

Hát jah. :(

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ha lenne lóvéé, most azonnal meg is vennék egyet.

Milyen neted is van?

Tudnillik én nekem van egy routerem itthon amit olcsón megszámítanék ha gondolod ...

Link to comment
Share on other sites

alratar

Dig 80/25-ös.

Igazából most nem is annyira kell, ugyanis nem tudnám kihasználni a képességeit.

S csak a bejelentkezés miatt, nem nagyon érné meg szerintem.

Egyébként, épp az imént kaptam egy megoldást:

Nyisd meg jegyzettömböt, és írd bele ezt az egy sort:

rasdial "Internet kapcsolat neve" "felhasználónév" "jelszó"

A kapcsolat nevét lehetõleg egyszavasra csináld. A "-k nem kellenek bele.

Ezután Mentés másként, kiválasztod a minden fájlt, és beírod mondjuk hogy netautoconnect.bat, és elmented. Ezt lerakod valahova, és egy programmal hozzáadod az induló dolgok listájához, vagy beteszed az indítópultba.

Még nem próbáltam ki, de remélem mûködni fog.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

nem teljesen idekapcsolódik,de talán ide illik a legjobban

ha külföldre megyek (ausztria) érvényes az 500 megás telenor 3g elõfizetésem?vagy ilyenkor a méregdrága helyi szolgáltatóét fizetem?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Dig 80/25-ös.

Igazából most nem is annyira kell, ugyanis nem tudnám kihasználni a képességeit.

S csak a bejelentkezés miatt, nem nagyon érné meg szerintem.

Az már elég komoly net, egy router azért is lenne jó mert egy iylen netet simán szét lehetne osztani.

Egyes helyeken nem csak családon belül osszák meg hanem bérházakban 2-3 emelet, vagy felelõtlenebb wifisek miatt, tavaly debrecenben tudtam olyan helyet ahol volt 10Mbites net az utcán.

Egyébként ebben az esteben azt hiszem nem lenne jó neked a routerem, mert az ADSL2-es asszem. (lehet h máshoz is jó, nem tudom)

Link to comment
Share on other sites

Scoo79

Én is alig várom már h Digim legyen, de faluhelyre nem hozzák :(

Nem csak faluhelyre, a fõvárosba se nagyon hozták. Két évvel ezelõtt kiépítették ugyan a társasházban a digit, de valamiért nem tudtak megegyezni az önkormányzattal. Hála az égnek két hete eljutottak odáig, hogy mégis csak beköthették. Éveket vártam erre a pillanatra, mivel nem voltam hajlandó adsl-t beköttetni (dupla áron feleakkora sebesség). Most viszont olcsón jön a 40/20.

Amúgy én is javaslom egy router beszerzését. Lehetõleg wifis-t.

nem teljesen idekapcsolódik,de talán ide illik a legjobban

ha külföldre megyek (ausztria) érvényes az 500 megás telenor 3g elõfizetésem?vagy ilyenkor a méregdrága helyi szolgáltatóét fizetem?

Szerintem 100%, hogy nem érvényes. Minden kedvezmény csak belföldön érvényes. Netre külföldön még véletlenül se menj. A gatyád is rámehet. Kivéve persze ha találsz egy free wifi pontot.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem csak faluhelyre, a fõvárosba se nagyon hozták. Két évvel ezelõtt kiépítették ugyan a társasházban a digit, de valamiért nem tudtak megegyezni az önkormányzattal. Hála az égnek két hete eljutottak odáig, hogy mégis csak beköthették. Éveket vártam erre a pillanatra, mivel nem voltam hajlandó adsl-t beköttetni (dupla áron feleakkora sebesség). Most viszont olcsón jön a 40/20.

Igen nekem is az a baj, hogy majd' 3-szor annyiért van 16Mbitem... és ami gyászosabb a feltölktés csak 1Mbit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...