Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internetszolgáltatók


itep47

Recommended Posts

Gubek

Az esetleges bekötési díjon kívül nincs semmilyen költség vagy én nem tudok róla.

A Smart Guard egy F-Secure UPC edition de nem kötelező használni, 3 hónap után le kell mondani mert ha nem teszed akkor kiszámlázzák a következő hónapra. Még az ingyenes időszak lejárta előtt is le lehet mondani.

Torrent-en elég normálisan lehet le/fel tölteni, nekem 120/10-es csomagom van, általában seeder-ektől függően meg van 3-4 MB/s is de én mindig vadonatúj torrent-eket szedek le, sokszor még csak 1-2 seeder van amikor elkezdem a letöltést így annyira nem releváns az én sebességem de ha van rendes seed akkor van, hogy olyan gyorsan lejön, hogy észre sem veszem a befejezést.

Korábban már írtad, hogy mi a helyzet nálatok ADSL fronton így tisztában vagyok vele, hogy pocsék a szolgáltatás minősége.

Ha majd lejár a hűségetek akkor érdemes lenne elgondolkodni, hogy a UPC-től veszitek a tévét és a telefont is, vannak most (és a jövőben is lesznek nagy valószínűséggel) kedvezményes csomag ajánlatok így sokkal jobban is ki tudtok jönni majd.

Ha majd bekötötték akkor várom a beszámolódat a tapasztalataidról. Ha esetleg lenne még kérdésed akkor néz körül ITT, sokan tudnak majd segíteni neked.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Akkor ezt a smart guardot majd lemondom.

(ehhez gondolom fel kell hívni őket, vagy online is le lehet mondani? )

Egyszer kipróbálhatnád egy jól seedelt programmal. Csak mert amit írtál (3-4MB/s) kb 1/5-ödöt jelent (20%), vagyis 25Mbit esetén 5Mbitet. Szóval tényleg érdekelne jól seedleve mennyivel megy a cucc?

Régen nagyon megvoltam elégedve a T-online-al, ahogy bekötötték első nap duláztak 1Mbitre, aztán 1 év múlva 2-re, stb... egészen addig h volt h 16Mbitet kaptam már. Mindig volt net és jó sebességű stabil net. Akkor kezdődtek a bajk mikor előszür jött rá a TV (akkor már lassult meg nőtt ap ing meg ilyenek, de még hazsnálható volt bőven) aztűn tavaly mikor összeomlott az egész... Azóta valahogy nem az igazi.

Idővel persze lehet szó majd másról is, bár a neten kívül a többivel elégedett vagyok.

Leírom majd a tapasztalataimat persze :)

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Azt hiszem online is le lehet mondani de ebben nem vagyok biztos.

Amiket torrent-en szedek azok heti rendszerességgel azonos idõben jelennek meg így mindig tudom, hogy mikor lesznek elérhetõk és akkor rögtön be is teszem õket letöltésre. Volt olyan ami késett és emiatt csak másnap reggel tudtam berakni vagy nem a rendszeresen szedett anyagok közé tartozott azokat természetesen sokkal gyorsabban is le tudtam szedni, sokszor nem is tudtam megnézni mennyivel is tudott volna jönni mert olyan gyorsan le is volt, nem volt neki ideje rendesen felpörögnie. Amit rendszeresen azoknak a többsége 250 és 500 mega között van, ha van nagyobb, több gigás, akkor azon jobban meg tudom figyelni, hogy mennyivel is tud menni és ott már van rendesen sebesség ha van elegendõ seeder is. Én szinte kizárólag külföldi nyílt tracker-t használok így sok a "letölt és fut" típusú emberke és a nem hazai seeder, ami nekem kell azok ott fent vannak így nem is kell figyelnem az arányra meg hasonlókra. Mivel én így használom így nem tudok neked abban nyiltkotni, hogy a hazai zárt oldalakkal mi a helyzet.

Szerintem nem lesz gondod de természetesen csak akkor lehet pontosan megmondani milyen sebességgel fog menni ha majd be lesz nálad kötve.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Azt hiszem online is le lehet mondani de ebben nem vagyok biztos.

Amiket torrent-en szedek azok heti rendszerességgel azonos idõben jelennek meg így mindig tudom, hogy mikor lesznek elérhetõk és akkor rögtön be is teszem õket letöltésre. Volt olyan ami késett és emiatt csak másnap reggel tudtam berakni vagy nem a rendszeresen szedett anyagok közé tartozott azokat természetesen sokkal gyorsabban is le tudtam szedni, sokszor nem is tudtam megnézni mennyivel is tudott volna jönni mert olyan gyorsan le is volt, nem volt neki ideje rendesen felpörögnie. Amit rendszeresen azoknak a többsége 250 és 500 mega között van, ha van nagyobb, több gigás, akkor azon jobban meg tudom figyelni, hogy mennyivel is tud menni és ott már van rendesen sebesség ha van elegendõ seeder is. Én szinte kizárólag külföldi nyílt tracker-t használok így sok a "letölt és fut" típusú emberke és a nem hazai seeder, ami nekem kell azok ott fent vannak így nem is kell figyelnem az arányra meg hasonlókra. Mivel én így használom így nem tudok neked abban nyiltkotni, hogy a hazai zárt oldalakkal mi a helyzet.

Szerintem nem lesz gondod de természetesen csak akkor lehet pontosan megmondani milyen sebességgel fog menni ha majd be lesz nálad kötve.

Az egész azért érdekelt annyira mert egy idõben hír volt h a UPC mennyire korlátozza a torrentet, és perszue nem válogat free dolgok és zárt dolgok között.

(ma meg már elég sok free szoftvernek divatja torrenten terjedni).

Szerrintem ebbõl akkor hétfõn megrendelés lesz, jöjjenek és kössék :)

(már az önmagában nagy élmény lesz, hogy külön netem van külön sávszélel! nem beszélve az igen kellemes sebességrõl :) ).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Razon

Az egész országunkban emelik a DSL internetet, az alap 2 Mbitrõl 5re, ami nálam 3.5öt jelent mert nem bírnak többet az öreg telefonkábelek ha jól informálódtam. És az árat nem emelik :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Az egész országunkban emelik a DSL internetet, az alap 2 Mbitrõl 5re, ami nálam 3.5öt jelent mert nem bírnak többet az öreg telefonkábelek ha jól informálódtam. És az árat nem emelik :)

MO-n már évekkel ezelõtt cisnáltak ilyeneket :)

De gratz!

nekem is 3,5Mbit körül van most ...

Link to comment
Share on other sites

XCube

Tudom, hogy nem hálózat és nem is kapcsolódik annyira ide, de muszáj itt is megosztanom, hátha valaki hasonló helyzetben van vagy lesz, esetleg volt:

Hát halljátok én ezt egyszerûen már nem tudom elhinni.

Öt hete volt nálunk a T-Home üzletkötõ, akkor aláírtunk egy szerzõdést, amiben a meglévõ 6400Ft -os internetet és a 3500Ft -os telefont összevonjuk, csomagot váltunk és hozzákapcsolunk egy Sat TV elõfizetést is. Kiszámolva a tripla kedvezményeket és a két éves hûségidõt 10000 Ft -ra jött ki az egész (összefoglalva: telefon 5000 perc vezetékes ingyen lebeszélhetõséggel, 5 Mbit ADSL internet, Sat TV 57 csatornával). Egészen múlt hét péntekig nem történt semmi, mikor is felhívott egy hölgy a T-Home központból, hogy a megrendelt szolgáltatások közül az internet nem fog menni, mert a hálózat nem bír többet 2 Mbit -nél. Megkérdezte, hogy ennek ellenére legyen-e az elõfizetés 5 Mbit -es, vagy maradjon a már nem értékesített Classic Happy csomag újabb 2 év hûségidõvel 80Ft -al olcsóbban. Hát mondom akkor maradjon, úgyis lehet feljebb lépni hûségidõn belül ha lesz vonalbõvítés, csak lefelé nem engednek, az ár pedig ugyanannyi, mint amit kialkudtunk elõre. Lebeszéltük azt is, hogy ma déltõl kettõig jön a szerelõ felrakni az antennát és belõni a beltériket.

[GSF] Picture

Boldog ugyan nem voltam, de elfogadtam a dolgot, ez van, legalább lesz jó telefon és TV. Ma kaptam egy üzenetet, hogy megtörtént a díjcsomag váltás, mondom ránézek már a neten. Szomorúan konstatáltam, hogy a telefonon kívül semmire sincs hûségidõ írva, így 3000Ft -al drágább a havidíj. Fel is hívtam az üzletkötõmet, aki nem vette fel, így az õ felettesénél csörgettem kapásból. Elregéltem neki a problémát, õ azt mondta utánanéz és visszahív. Természetesen nem hívott. Kínomban már próbáltam az eredeti üzletkötõt, nem értem el, úgyhogy felhívtam az ügyfélszolgálatot és kértem ügyintézõt.

[GSF] Picture

Itt jött a fekete leves. Az ügyintézõ közölte, hogy régi (már nem forgalmazott) díjcsomagokra nem vállalnak további hûségidõt, így mindenképpen csomagot kéne váltanunk ahhoz, hogy a szaros 2 Mbit -ért ne kelljen 6400Ft -ot fizetni. De mivel nálunk helyileg csak maximum 2 Mbit -es sávszélesség érhetõ el nem köthetnek 5 Mbit -es szolgáltatást, mert nem tudják biztosítani a sávszélességet. Helyette lehet kötni ugyanannyiért Starter csomagot, ami kõkemény 1 Mbit -es netet takar. Itt eldurrant az agyam, emlegettem üzletpolitikát meg mindent... .

[GSF] Picture

Végül leraktam és felhívtam az üzletkötõt, aki végre fel is vette, elregéltem neki a dolgot és megnyugtatott, hogy valahogy meg fogjuk tudni oldani, holnap reggel beszél a kollégákkal, mert ez így nem pálya, ahogy van. Remélem tényleg így lesz.

Jah igen, apró kis adalékok:

A Sat TV beszerelésének idõpontjáról kaptam három üzenetet is, egyet pénteken, egyet vasárnap, egyet pedig ma reggel, nehogy véletlenül elfelejtsem. Szétpakoltunk mindent, hogy könnyebben menjen a szerelés széthúzgáltam a kábeleket, mondván, hogy koraeste már úgyis 57 csatornát nézünk kristálytisztán. Délben csörög a telefon, a szerelõ az, hogy ugyan nem-e tudnánk áttenni a szerelést holnapra. Mondtam neki, hogy nem, nekünk ma kell. Azt mondta, hogy még 7 - 8 óra körül sem tudja biztosra mondani. Mondom akkor jól van jöjjön holnap. Mikor leszünk itthon holnap? Mondom egész nap lesz itthon valaki. Akkor az úgy jó lesz ha fél órával érkezés elõtt odacsörgök? Mondom nem, te nem az egyik haverom vagy, aki vendégségbe jön, adj egy rendes idõpontot, vagy legalább körülbelül mondd meg mikor tudsz jönni. Érezte, hogy nem nagyon örülök, úgyhogy azt mondta reggel nyolcra itt lesz. Ebben sajnos kicsit kételkedem, mert tudja, hogy egész nap itthon vagyunk, de azért bízom benne, hogy nem délután négykor fog beesni. Hab a tortán, hogy miután ezt megtárgyaltuk kaptam egy üzenetet a T-Home -tól, ami így hangzik: "A Magyar Telekomtól rendelt szolgáltatás létesítése az Ön kérésére egy késõbbi idõpontban történik" .

[GSF] Picture

Megnéztem, hogy miért nem lehet itt 5 mbit -es net. Kint a házsor frontján egy "szép" fehér kábelvezetõben hagyományos szar minõségû telefonkábelek futnak az elosztódoboztól a házakig. Ha ezt a körülbelül százötven méternyi kábelt kicserélnék a kedves telekomosok rendes vezetékekre, akkor mûködne mindenkinél a 15 Mbit is akár.

-_- <_< -_- :fuu:

Elnézést kérek a hosszú sirámért, de úgy gondoltam meg kell osztanom veletek hol tart ma Magyarországon egy vidéki városban a távközlési technológia és milyen ügyfélbarát a Magyar Telekom üzletpolitikája. -_-

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Elnézést kérek a hosszú sirámért, de úgy gondoltam meg kell osztanom veletek hol tart ma Magyarországon egy vidéki városban a távközlési technológia és milyen ügyfélbarát a Magyar Telekom üzletpolitikája. -_-

1 évvel ezelõtt hasonló kálváriát jártam el, igaz már meglévõ elõfizetéssel. Nekem azzal is fûszerezték h néha egész nap nem volt net.

Ne hidd h ha a kábelszakaszt kicserélik jó lesz neked.

Én ugyanis kicseréltettem velük. A modemmel (ami router is) meg mindennel. Még a hálózati kábelt is kicseréltem így is gyakorlatban a 4Mbit létezik.

Tudod honnét tudják h 2Mbitet bírsz el? nem onnét h látták a ház oldalán a kábeleket... Hanem azért, mert le van terhelve a DSALM.

nekem ugyanezek a kábelek és minden vitt 15Mbitet is. Aztán egyik napról a másikra hirtelen csak 4-et.

Két ünnep között az egyik éjszaka felugrott ismét stabilan 15Mbitre, reggelre meg megint csak 4Mbit ment ...

Mikor megkérdeztem a szerelõt h a DSALM van leterhelve? Csak hümmögött meg terelt. Láttam rajta h nem meri ezt õ így kimondani, de így van.

(na ezért fogok én ide behúzatni egy csak UPC 25/5 netet is. Inkább a mostani mellé (így öcsémmel külön neten leszünk legalább) meg nem kell kifizetni a szerzõdésbontásból a dolgokat... Inkább bevállalom azt h havonta kb 4000ftal többet fizetek, de gy lesz jó netem is)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Honi

elnézést az offért srácok, annyi kérdésem lenne, hogy külföldön melózom,

egy öregebb család szállásol el, jó arcok meg minden,

de ha fel akarok csatlakozni a hálózatra, akkor

a wifit jelszó védi, szóval netezni csak

a saját gépükrõl tudok, de az meg mocsok lassú, szóval

max. ha bekötöm a laptopomhoz kábelt, de ez meg eléggé lekorlátozza helyet,

és nem akarok kényelmetlenséget okozni nekik.

Kérdeztem a jelszót a wifihez, de nem mûködik, szóval sztetek van rá mód,

hogy a gépükön megnézzem a wifi jelszavát? hol van ez pontosan?

xp oprendszerük van, ennyit tudok... köszi!

Link to comment
Share on other sites

Shan

Kérdeztem a jelszót a wifihez, de nem mûködik, szóval sztetek van rá mód,

hogy a gépükön megnézzem a wifi jelszavát?

Hogy érted, hogy nem mûködik? A jelszót nem fogadja el, vagy csak IP-t nem kap a géped?

Jelszót kimásolni csak úgy, hogy rákötöd a géped a routerre és abból kimásolod.

Link to comment
Share on other sites

Honi

Hogy érted, hogy nem mûködik? A jelszót nem fogadja el, vagy csak IP-t nem kap a géped?

Jelszót kimásolni csak úgy, hogy rákötöd a géped a routerre és abból kimásolod.

megoldódott, sajna elég járatlan vagyok ilyesmiben, de rágugliztam, és ja, csak ki kellett másolni :omg:

Köszi azért!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
arazu

(na ezért fogok én ide behúzatni egy csak UPC 25/5 netet is. Inkább a mostani mellé (így öcsémmel külön neten leszünk legalább) meg nem kell kifizetni a szerzõdésbontásból a dolgokat... Inkább bevállalom azt h havonta kb 4000ftal többet fizetek, de gy lesz jó netem is)

Elég jó. Pár napja jöttem "haza" Szegedrõl, és észrevehetõen gyorsabb volt/lett a net.

[GSF] Picture

Rubicom megszûnt nálunk májusban, jött helyette a UPC. Eleinte rosszabbnak tûnt, mint a Rubicom, az a pár májusi eredmény magáért beszél (4/0,5-nek kellett volna lennie).

Igazából nem tájékoztatott a UPC arról, hogy sávszélességemelés lesz, ezért eléggé meg is lepõdtem. Az up speed még nem az igazi, de hát istenem...hatalmas fellélegzés ez is 6-7 évnyi 0,5/1/2/3/4 MBit-ek után...megváltás. :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Elég jó. Pár napja jöttem "haza" Szegedrõl, és észrevehetõen gyorsabb volt/lett a net.

http://oi48.tinypic.com/2nhi2bm.jpg

Rubicom megszûnt nálunk májusban, jött helyette a UPC. Eleinte rosszabbnak tûnt, mint a Rubicom, az a pár májusi eredmény magáért beszél (4/0,5-nek kellett volna lennie).

Igazából nem tájékoztatott a UPC arról, hogy sávszélességemelés lesz, ezért eléggé meg is lepõdtem. Az up speed még nem az igazi, de hát istenem...hatalmas fellélegzés ez is 6-7 évnyi 0,5/1/2/3/4 MBit-ek után...megváltás. :D

Rám is rámférne egy kis emelés.

Elég rossz volt 16Mbit után 4-re beállni :(

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

...hatalmas fellélegzés ez is 6-7 évnyi 0,5/1/2/3/4 MBit-ek után...megváltás. :D

Ne is mond, régi szép idők... 34Gb-nyi adatot 32 kb/s-el visszaosztani... :ninja: Am szép kis eredmények :D .

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Elég jó. Pár napja jöttem "haza" Szegedrõl, és észrevehetõen gyorsabb volt/lett a net.

http://oi48.tinypic.com/2nhi2bm.jpg

Rubicom megszûnt nálunk májusban, jött helyette a UPC. Eleinte rosszabbnak tûnt, mint a Rubicom, az a pár májusi eredmény magáért beszél (4/0,5-nek kellett volna lennie).

Igazából nem tájékoztatott a UPC arról, hogy sávszélességemelés lesz, ezért eléggé meg is lepõdtem. Az up speed még nem az igazi, de hát istenem...hatalmas fellélegzés ez is 6-7 évnyi 0,5/1/2/3/4 MBit-ek után...megváltás. :D

Néhány terülten fejleszteni kellett a Rubicom hálózatát így nekik csak mostanság áll át a megnövelt sebességre.

4/0,5 után nagy ugrás a 25/1,5, fõleg le irányba.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Azt hiszem most már tényleg (megint) nekem van a leglassabb netem az egész fórumon :( :D

Vannak dolgok amik mégse változnak. xD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
OG

Azt hiszem most már tényleg (megint) nekem van a leglassabb netem az egész fórumon :( :D

Vannak dolgok amik mégse változnak. xD

Biztos vagy benne? :D Én ilyenkor 0,5-1Mbit/256Kbit sebességgel netezek, mivel a slovak telekom megnövelte mindenhol a turbo 1-es (legolcsóbb csomagú) net sebességét 2Mbit-rõl 5Mbit-re, aztán az elosztók meg, lehet, hogy a vezetékek sem bírják a megnövelt sávszélt.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Biztos vagy benne? :D Én ilyenkor 0,5-1Mbit/256Kbit sebességgel netezek, mivel a slovak telekom megnövelte mindenhol a turbo 1-es (legolcsóbb csomagú) net sebességét 2Mbit-rõl 5Mbit-re, aztán az elosztók meg, lehet, hogy a vezetékek sem bírják a megnövelt sávszélt.

Nos itt is az elosztók a baj. vasárnaponként tragédia a net de máskor is.

Hiába rendelek nagyobb cosmagot a Thome csak a legkissebbet tudja teljesíteni, azt is alulról ...

ha rendezõdnek a dolgaim rendelek egy 25 vagy 50Mbites UPCt.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Biztos vagy benne? :D Én ilyenkor 0,5-1Mbit/256Kbit sebességgel netezek, mivel a slovak telekom megnövelte mindenhol a turbo 1-es (legolcsóbb csomagú) net sebességét 2Mbit-ről 5Mbit-re, aztán az elosztók meg, lehet, hogy a vezetékek sem bírják a megnövelt sávszélt.

Nekem slovanet van, ők is emeltek 2ről 5re, és nekem falun is megvan a max, pedig én is attól féltem hogy a vezetékek nem bírják majd. Ja és olcsóbb mint a telekom, viszont van hozzá 120 GB limit egy hónapra (aztán sebesség csökkentés). Azt már nem tudom hogy az elosztók közösek-e a telekommal.

Jövőhéttől viszont fővárosban kolégiumban 80-100Mb down / 50-80 up lesz havonta 6 euróért, egész érdekes lesz így 5/0.5 után (ezért 13at fizetek -_- )

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nekem slovanet van, õk is emeltek 2rõl 5re, és nekem falun is megvan a max, pedig én is attól féltem hogy a vezetékek nem bírják majd. Ja és olcsóbb mint a telekom, viszont van hozzá 120 GB limit egy hónapra (aztán sebesség csökkentés). Azt már nem tudom hogy az elosztók közösek-e a telekommal.

Helyenként és idõnként is változhat a dolog.

Vannak helyek ahol 4Mbitetvbír van ahol 8at vagy többet is a vonal.

Idõ is számít. Nekem 2011 nyaráig 16Mbites ADSL volt, aztán egyszer csak nem bírta a vonal (az elosztó h pontos legyek) és azóta 2-3-4Mbit van ... :(

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Na immáron új nettel :

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Na immáron új nettel :

[GSF] Picture

Gratula, most már végre normális neted van.

Már pont kérdezni akartam, hogy akkor még sem kötteted be a UPC-s netet de így már oka fogyottá vált.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Gratula, most már végre normális neted van.

Én is így érzem :)

Már pont kérdezni akartam, hogy akkor még sem kötteted be a UPC-s netet de így már oka fogyottá vált.

Tolódott az anyagi helyzetem miatt is, meg a a T mindig újabb és újabb esélyt kapott, de rájöttem h csak za idõmet vesztegetem.

4Mbit lesz az maximum ha fejtetõre állok akkor is.

Jobb ez 25Mbit :) (és végre van rendes feltöltésem is)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Gratula, most már végre normális neted van.

Nos az elsõ 48 óra után még lelkesebb és pozitívabb vagyok ezzel kapcsolatban.

nem kell a torrentet korlátozni, az oldalak villámgyorsan jelennek meg (gyorsabban mint ADSL esetén ha a torrent ki van kapcsolva) és szerintem azt sem kell ecsetelnem hogy milyen 20K/s-es feltöltés után 180-assal lenni :D

Az egész netezés olyan fürge lett :)

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Nos az elsõ 48 óra után még lelkesebb és pozitívabb vagyok ezzel kapcsolatban.

nem kell a torrentet korlátozni, az oldalak villámgyorsan jelennek meg (gyorsabban mint ADSL esetén ha a torrent ki van kapcsolva) és szerintem azt sem kell ecsetelnem hogy milyen 20K/s-es feltöltés után 180-assal lenni :D

Az egész netezés olyan fürge lett :)

Akkor most van öröm és boldogság.

Használd egészséggel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...