Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internetszolgáltatók


itep47

Recommended Posts

Snexi

Ez nem is wifi router így nem is lehet rajta wifi-t állítani, manual.

több router is van,így meglehet ,hogy nem ezen volt bekapcsolva :D a másik egy TP link TL SF1005 és egy ASUS GigaX1008

Link to comment
Share on other sites

Gubek

több router is van,így meglehet ,hogy nem ezen volt bekapcsolva :D a másik egy TP link TL SF1005 és egy ASUS GigaX1008

Mindkettõ switch amikben semmit sem lehet állítani.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Shudzsi

Diginet... nincs 2 napja net és annyit mondtak hogy kedden vagy hétfõn jönnek ki.

Betudok jelentkezni, de egyszerûen nincs net.

Ma már javult a helyzet, ha sokáig próbálom meg hagyom 1-2 oldalt már betölt de borzasztó.....

Vmeik nap este igy maradt a gép mert bealudtam és az fogadott reggel hogy lecsatlakozott a net, mondom jó volt már ilyen, meg 1 max 2 órás kimaradás is. De 2 nap... pont mikor szabadnapom van?!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jagdtigger

Másnál is csinál olyat a net hogy külföldi oldalra az jön vissza hogy nem sikerült csatlakozni? :unsure: A domain és az oldal tartalma tökmindegy, teljesen véletlenszerû... A Google féle DNS kiszolgálókra átváltva viszont minden jó. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Másnál is csinál olyat a net hogy külföldi oldalra az jön vissza hogy nem sikerült csatlakozni? :unsure: A domain és az oldal tartalma tökmindegy, teljesen véletlenszerû... A Google féle DNS kiszolgálókra átváltva viszont minden jó. :blink:

Az utóbbi hetekben/hónapokban több szolgáltatónál is voltak gondok a DNS-sel.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Az utóbbi hetekben/hónapokban több szolgáltatónál is voltak gondok a DNS-sel.

Nekem csak pár napja kezdte el. Még jó hogy van alternatíva :D .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Snexi

van egy wifis routerem viszont nem szeretnék wifit.Ki lehet valahogy kapcsolni,hogy ne sugározza a jelet és csak kábelen keresztül műkdjön?hirtelen a beállitások közt nem találtam

(Netgear WPN824)

Link to comment
Share on other sites

Gubek

van egy wifis routerem viszont nem szeretnék wifit.Ki lehet valahogy kapcsolni,hogy ne sugározza a jelet és csak kábelen keresztül mûkdjön?hirtelen a beállitások közt nem találtam

(Netgear WPN824)

Természetesen de miért itt tetted fel?

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Természetesen de miért itt tetted fel?

Nem találtam megfelelõbb topikot neki.

[GSF] Picture

Itt a router menüje.Azt szeretném hogy a wifi teljesen ki legyen kapcsolva.Tehát nem csak ne lehessen rá csatlakozni de ne is sugározzon semmi jelet.Még mindig nem sikerült megbarátkoznom az állandó wifisugárzás gondolatával (meg nincs is rá szükségem a lakásban)

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

hardver topikba van olyan hogy hálózatok, hátha azt többen nézik

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem találtam megfelelõbb topikot neki.

[GSF] Picture

Itt a router menüje.Azt szeretném hogy a wifi teljesen ki legyen kapcsolva.Tehát nem csak ne lehessen rá csatlakozni de ne is sugározzon semmi jelet.Még mindig nem sikerült megbarátkoznom az állandó wifisugárzás gondolatával (meg nincs is rá szükségem a lakásban)

Enable whireless router radio elöl vedd ki a pipát

Link to comment
Share on other sites

HD2

Itt a router menüje.Azt szeretném hogy a wifi teljesen ki legyen kapcsolva.Tehát nem csak ne lehessen rá csatlakozni de ne is sugározzon semmi jelet.Még mindig nem sikerült megbarátkoznom az állandó wifisugárzás gondolatával (meg nincs is rá szükségem a lakásban)

Semmi káros hatása nincs, mint a legtöbb elektromágneses hullám ez is csak minimálisan melegít, az ilyen "rákot okoz" baromságoknak semmi alapja nincs. Ha ráfekszel a routerre akkor ilyen 1Watt nagyságrendű sugárzás ér max, ellenben ha a mikród minimálisan is "szivárog", ott már többszáz wattról van szó, úgyhogy felesleges félni ezektől. Ugyanilyen a lézer szembevilágítása, az sem ilyen mágikus gyilkolófegyver, egyszerűen a szemfenékre eső fény felmelegíti az idegeket, és mivel 42 fokon a fehérjék már kicsapódnak nem sok kell, hogy KO legyen nekik, és fekete foltokat láss a helyükön.

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Egy Logout fórumos kérésére: Van egy kérdõív amit szeretne ha minél több ember kitöltene.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hellnight

@KROK

Olvastam kicsit lentebb (igaz tavalyi bejegyzés :D ), hogy Neked is Fiber Power 30-s neted van. Te mennyit fizetsz érte havonta? Én jelenleg 4699-et, viszont ugyanennyiért már van FP60-as net is. Most rájuk írtam facen, hogy hogyan lehetne lecserélni a jelenlegit egy 60-asra, mert így eléggé gáz, hogy gyakorlatilag a 60-as net árát fizetem, de a 30-ast használom.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

@KROK

Olvastam kicsit lentebb (igaz tavalyi bejegyzés :D ), hogy Neked is Fiber Power 30-s neted van. Te mennyit fizetsz érte havonta? Én jelenleg 4699-et, viszont ugyanennyiért már van FP60-as net is. Most rájuk írtam facen, hogy hogyan lehetne lecserélni a jelenlegit egy 60-asra, mert így eléggé gáz, hogy gyakorlatilag a 60-as net árát fizetem, de a 30-ast használom.

3200ft-ot fizetek érte.

Múltkor felhívtak, hogy 4400-ért adnak 60-asat! (tehát ha így nézzük akkor még 60nál is kicsit többet fizetsz)

Nekem csak internet van, se TV se telefon.

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

3200ft-ot fizetek érte.

Múltkor felhívtak, hogy 4400-ért adnak 60-asat! (tehát ha így nézzük akkor még 60nál is kicsit többet fizetsz)

Nekem csak internet van, se TV se telefon.

Hmm érdekes. Mondjuk már elég régóta ennyit fizetek, csak ahogy tegnap valamiért felmentem a UPC oldalára láttam, hogy 4690-ért árulják a 60-as netet. Mondom ez marha jó.

Rájuk írtam facebook-on (bár elõször a UPC direkt-re írtam :lol: ) kézségesek voltak, végül most online elvileg megrendeltem a 60-as netet. Kíváncsi vagyok mi lesz belõle :unsure: Remélem jönnek és hozzák majd a cuccokat, végülis saját beüzemelést kértem, azt a pár kábelt csak össze tudom dugni én is :troll:

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Hmm érdekes. Mondjuk már elég régóta ennyit fizetek, csak ahogy tegnap valamiért felmentem a UPC oldalára láttam, hogy 4690-ért árulják a 60-as netet. Mondom ez marha jó.

Rájuk írtam facebook-on (bár elõször a UPC direkt-re írtam :lol: ) kézségesek voltak, végül most online elvileg megrendeltem a 60-as netet. Kíváncsi vagyok mi lesz belõle :unsure: Remélem jönnek és hozzák majd a cuccokat, végülis saját beüzemelést kértem, azt a pár kábelt csak össze tudom dugni én is :troll:

Ha saját beüzemelés lesz akkor postán fogják kiküldeni az Ubee HGW-t.

Érdemes egybõl áttenni bridged mode-ba és telefonon letiltani a Wi-Free-t is.

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Ha saját beüzemelés lesz akkor postán fogják kiküldeni az Ubee HGW-t.

Érdemes egybõl áttenni bridged mode-ba és telefonon letiltani a Wi-Free-t is.

Miért kell áttenni bridge módba? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Miért kell áttenni bridge módba? :unsure:

Jobb ha saját router-t használsz, sokkal stabilabb.

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Jobb ha saját router-t használsz, sokkal stabilabb.

Értem. Az, hogy stabilabb végsõsoron miben nyilvánul meg?

Illetve ezt a UPC Wi-Free-t ki lehet kapcsolni valahogy vagy mi a tököm ez?

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Értem. Az, hogy stabilabb végsõsoron miben nyilvánul meg?

Illetve ezt a UPC Wi-Free-t ki lehet kapcsolni valahogy vagy mi a tököm ez?

A Wi-Free-t csak telefonon lehet kikapcsoltatni.

Olvass bele a Prohardver fórum UPC témájába, ott elég részlegesen le van írva, hogy mik a bajok a HGW-k router módjával.

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

A Wi-Free-t csak telefonon lehet kikapcsoltatni.

Olvass bele a Prohardver fórum UPC témájába, ott elég részlegesen le van írva, hogy mik a bajok a HGW-k router módjával.

Egyenlõre szerintem hagyom. A mai nap nem tapaszttaltam különösebb problémát. Letöltésnél meg volt a maximális sebesség, illetve feltöltésnél is volt, hogy a maximummal ment. Mondjuk az asztali gépen a wifi helyett a vezetékes netet mutatja, viszont a wifije minden bizonnyal mûködik mert anyám még nem kiabált, hogy nála nincs net ögüü

Eddig meg vagyok elégedve. Telefonon nem szoktam gyakran wifizni, valószínû hagyom a francba.

Minden esetre köszönöm a felhívást, lehet még hasznos lesz a késõbbiekben :)

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Egyenlõre szerintem hagyom. A mai nap nem tapaszttaltam különösebb problémát. Letöltésnél meg volt a maximális sebesség, illetve feltöltésnél is volt, hogy a maximummal ment. Mondjuk az asztali gépen a wifi helyett a vezetékes netet mutatja, viszont a wifije minden bizonnyal mûködik mert anyám még nem kiabált, hogy nála nincs net ögüü

Eddig meg vagyok elégedve. Telefonon nem szoktam gyakran wifizni, valószínû hagyom a francba.

Minden esetre köszönöm a felhívást, lehet még hasznos lesz a késõbbiekben :)

A Wi-Free sokaknál okozott instabilitást, a kikapcsolás után már jó lett. Nálam is így volt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...