Jump to content
GSForum - Segélyvonal

How I Met Your Mother


rebel_-

Recommended Posts

SH4D0W

nézte valaki az évadnyitót? :)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

nézte valaki az évadnyitót? :)

Alap. High six!

Link to comment
Share on other sites

berc00

Hozta a - sajnos utobbi idõkben HIMYM jellemzõ - átlagos közepet. Egy-két poénon kívül semmi maradandó, de talán legalább a történet érdekes lesz.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Talán csak túl fáradt voltam tegnap hozzá, de szvsz borzalmas volt. :unsure: Elmosolyódni se tudtam egy "poénon" sem és ez a rejtélyes esküvõ sem hozott lázba egyáltalán. Tulajdonképpen az egyetlen jó pontja a változatlan opening volt, mindig az elsõ epizódokra emlékeztett. :D

Link to comment
Share on other sites

SH4D0W

akkor lehet velem van a baj, de nekem tetszett ez az epizód, a high six meg tök vicces volt :lol:

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Tényleg jó volt, fõleg mert Barney hozta a régi figurát, és csak a poénokra jelent meg. És tetszett az is, hogy visszatértek az idõben-térben ugráló felépítéshez.

Link to comment
Share on other sites

fernandez

ez a rejtélyes esküvõ sem hozott lázba egyáltalán

Azért nekem ennél a résznél feltûnt Barney és Robin hiánya, bár lehet h direkt nem szerepeltették õket, hogy az átlagnézõ hibás következtetéseket vonjon le :D

Link to comment
Share on other sites

Hero44

A rész megnézése elõtt csak pozitív kritikákat olvastam a fórumon, de szerencsére mint kiderült nem csak szerintem volt átlagos ez a rész.

Pár poénon hangosan felröhögtem (Marshalléknál), ami HIMYM esetében csoda, de a többi az a szokásos volt... Egy idegesítõ - és egyáltalán nem vicces - Robin akit már rég ki kellett volna írni, egy nyáladzó Ted és kettejük között Barney, aki sajnos ilyen társaságban megint csak arra volt jó, hogy ne baxxa fel az agyam annyira Ted+Robin (bár Ted most ANNYIRA nem volt katasztrofális), hogy kaszáljam az egészet.

Szebb jövõt.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

A rész megnézése elõtt csak pozitív kritikákat olvastam a fórumon, de szerencsére mint kiderült nem csak szerintem volt átlagos ez a rész.

Pár poénon hangosan felröhögtem (Marshalléknál), ami HIMYM esetében csoda, de a többi az a szokásos volt... Egy idegesítõ - és egyáltalán nem vicces - Robin akit már rég ki kellett volna írni, egy nyáladzó Ted és kettejük között Barney, aki sajnos ilyen társaságban megint csak arra volt jó, hogy ne baxxa fel az agyam annyira Ted+Robin (bár Ted most ANNYIRA nem volt katasztrofális), hogy kaszáljam az egészet.

Szebb jövõt.

Úristen.

Mellesleg akkor kaszáld, mindenkinek jobb lesz. Én tényleg nem értem, hogy a) miért van mindig valaki, aki be akarja bizonyítani, hogy igenis szar volt a rész, és érezze magát rosszul, akinek tetszett, illetve B) ha csak szenved az illetõ, miért nézi. Nincs jobb dolga? Ültessen fát. Írjon regényt. Írjon jobbat.

Szép napot.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Bûn szitkomot szinkronosan nézni. :huh:

Az elsõ 2 évadot szinkronnal néztem, de aztán rájöttem sokkal jobb angolul.

(és egyre másra jövök rá más sorozatoknál is, pl Euréka)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Bûn szitkomot szinkronosan nézni. :huh:

Ez így van, de csak akkor ér valamit az eredeti nyelv, ha beszéled is legalább közepesen azt! Az angolban például rengeteg poén a szójátékokon alapul, ha nem érted akkor cseszheted.

De egyébként osztom a véleményed, én már nem csak a sorozatokat nézem eredeti nyelven, hanem a mozifilmeket is, még azokat is amik évek óta megvannak szinkronosan... inkább beszereztem õket újra eredeti nyelven is.

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Úristen.

Mellesleg akkor kaszáld, mindenkinek jobb lesz. Én tényleg nem értem, hogy a) miért van mindig valaki, aki be akarja bizonyítani, hogy igenis szar volt a rész, és érezze magát rosszul, akinek tetszett, illetve B) ha csak szenved az illetõ, miért nézi. Nincs jobb dolga? Ültessen fát. Írjon regényt. Írjon jobbat.

Szép napot.

Ki mondta hogy szar volt? Azt mondtam, hogy átlagos volt. Attól még, hogy te a mennyekben érezted közben magad, attól még az volt (és ismételten leírom: nem szar). Miért van mindig valaki aki foggal körömmel összehord mindent, csak nehogy véletlen kiderüljön, hogy a szeretett sorozatának az aktuális része nem volt egy nagy durranás?

De ne válaszolj, picit álszent a kérdés, mert én is voltam így, hogy felfúvódtam mint valami tüskés hal, ha valaki trézte a kedvenc sorozatom. Idõvel azért szerencsére eljutottam oda, hogy csak akkor akadjak fenn az ilyenen, ha csak úgy alaptalanul megy a fika.

Ez a rész viszont nem alaptalanul nevezhetõ átlagosnak. Szenvedni pedig nem szenvedtem 20 percen keresztül, ugyanis a.) ez nem a 4. évad (na az SZAR. ha kinyitod az értelmezõ kéziszótárt szerintem a HIMYM 4. évadát találod a SZAR definíciójánál), b.) csak Robin tehetségtelenségén\humortalanságán szenvedtem, mert nincs is rossz mikor olyan próbál vicceskedni akinek köze sincs a humorhoz. Tednél olyan közömbös voltam, mert néha extrém mód irritáló, máskor meg azért jópofa. Marshall és Lily pedig vitte a hátán a részt, valamint Barney megpróbálta ellensúlyozni Robint (meg néha Tedet), szóval nem volt ez akkora szenvedés.

A kaszáról meg annyit, hogy sajnos amíg tudja tartani ezt az átlagos szintet az évad, addig nem tudom kaszálni, mert lehet néhány jelenet alatt a végrendeletem írom, de máskor meg nevetek. Jó lenne ha elindulna az évad vagy az elsõ pár évad színvonala felé (akkor ismét szerethetõvé válna számomra a sori), vagy a 4. évad színvonala felé és akkor kaszálhatnám. :) /ne kérdezd akkor miért nem kaszáltam, már én is bánom/

Ez így van, de csak akkor ér valamit az eredeti nyelv, ha beszéled is legalább közepesen azt! Az angolban például rengeteg poén a szójátékokon alapul, ha nem érted akkor cseszheted.

De egyébként osztom a véleményed, én már nem csak a sorozatokat nézem eredeti nyelven, hanem a mozifilmeket is, még azokat is amik évek óta megvannak szinkronosan... inkább beszereztem õket újra eredeti nyelven is.

Viszont nálam azért van kivétel is, nevezetesen a House. Valamiért sosem vitt rá a lélek, hogy angolul is nézzem. Végülis tökmindegy, hogy olvasva nem értem az orvosi dumát, vagy hallva. :D

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Ki mondta hogy szar volt? Azt mondtam, hogy átlagos volt. Attól még, hogy te a mennyekben érezted közben magad, attól még az volt (és ismételten leírom: nem szar). Miért van mindig valaki aki foggal körömmel összehord mindent, csak nehogy véletlen kiderüljön, hogy a szeretett sorozatának az aktuális része nem volt egy nagy durranás?

De ne válaszolj, picit álszent a kérdés, mert én is voltam így, hogy felfúvódtam mint valami tüskés hal, ha valaki trézte a kedvenc sorozatom. Idõvel azért szerencsére eljutottam oda, hogy csak akkor akadjak fenn az ilyenen, ha csak úgy alaptalanul megy a fika.

Ez a rész viszont nem alaptalanul nevezhetõ átlagosnak. Szenvedni pedig nem szenvedtem 20 percen keresztül, ugyanis a.) ez nem a 4. évad (na az SZAR. ha kinyitod az értelmezõ kéziszótárt szerintem a HIMYM 4. évadát találod a SZAR definíciójánál), b.) csak Robin tehetségtelenségén\humortalanságán szenvedtem, mert nincs is rossz mikor olyan próbál vicceskedni akinek köze sincs a humorhoz. Tednél olyan közömbös voltam, mert néha extrém mód irritáló, máskor meg azért jópofa. Marshall és Lily pedig vitte a hátán a részt, valamint Barney megpróbálta ellensúlyozni Robint (meg néha Tedet), szóval nem volt ez akkora szenvedés.

A kaszáról meg annyit, hogy sajnos amíg tudja tartani ezt az átlagos szintet az évad, addig nem tudom kaszálni, mert lehet néhány jelenet alatt a végrendeletem írom, de máskor meg nevetek. Jó lenne ha elindulna az évad vagy az elsõ pár évad színvonala felé (akkor ismét szerethetõvé válna számomra a sori), vagy a 4. évad színvonala felé és akkor kaszálhatnám. :) /ne kérdezd akkor miért nem kaszáltam, már én is bánom/

Köszi hogy kulturáltan válaszoltál, ha már nekem ez nem jött össze, bocsi, megszállt a Gonosz Kommentelõ szelleme, vagy én nem tudom, de a szándékomnál durvábban álltam neked. Bocsi, mégyegyszer. Ami a legjobban zavar a HIMYM-osztásban, mikor a fikázók ott vannak elakadva, hogy "he, mikor jön má' a mutter Józsi bazzeg". Ez olyan, mintha azért csesztetném a Two and a Half Men-t, mert a kissrác már nem is kissrác, hanem lassan felnõtt, tehát indokolatlan a half a címben (mellesleg ezt pont nem nézem). Ez nem errõl szól, csak egy keretet ad az egésznek. Ha jól tudom, a Száll a kakukk fészkére filmben egy nyamvadt kakukk nincs. Ha mégis, a film akkor sem arról szól, hogy hogyan, miként, mikor és miért szállt rá a kakukk a fészkére.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Köszi hogy kulturáltan válaszoltál, ha már nekem ez nem jött össze, bocsi, megszállt a Gonosz Kommentelõ szelleme, vagy én nem tudom, de a szándékomnál durvábban álltam neked. Bocsi, mégyegyszer. Ami a legjobban zavar a HIMYM-osztásban, mikor a fikázók ott vannak elakadva, hogy "he, mikor jön má' a mutter Józsi bazzeg". Ez olyan, mintha azért csesztetném a Two and a Half Men-t, mert a kissrác már nem is kissrác, hanem lassan felnõtt, tehát indokolatlan a half a címben (mellesleg ezt pont nem nézem). Ez nem errõl szól, csak egy keretet ad az egésznek. Ha jól tudom, a Száll a kakukk fészkére filmben egy nyamvadt kakukk nincs. Ha mégis, a film akkor sem arról szól, hogy hogyan, miként, mikor és miért szállt rá a kakukk a fészkére.

Különösebben Engem sem zavar, hogy még nem derült fény az anya kilétére, meg is értem ezt a döntést. Sokkal jobban zavar most már ezek az állandó sejtetések, utalások. Míg a sorozat elsõ évadaiban ez egy baromi jó ötlet volt, egyike a sorozat remek megoldásainak, de most már sokkal inkább idegesítõnek találom, hogy csak ezzel próbálják fenn tartani ezt a fõszálat. Akkor inkább hagyják a fenébe, ne is foglalkozzanak vele, aztán annál nagyobb meglepetés, cliffhanger lehetne, ha a semmibõl egyszer csak megjelenik és kiderül, hogy õ lesz az.

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Köszi hogy kulturáltan válaszoltál, ha már nekem ez nem jött össze, bocsi, megszállt a Gonosz Kommentelõ szelleme, vagy én nem tudom, de a szándékomnál durvábban álltam neked. Bocsi, mégyegyszer. Ami a legjobban zavar a HIMYM-osztásban, mikor a fikázók ott vannak elakadva, hogy "he, mikor jön má' a mutter Józsi bazzeg". Ez olyan, mintha azért csesztetném a Two and a Half Men-t, mert a kissrác már nem is kissrác, hanem lassan felnõtt, tehát indokolatlan a half a címben (mellesleg ezt pont nem nézem). Ez nem errõl szól, csak egy keretet ad az egésznek. Ha jól tudom, a Száll a kakukk fészkére filmben egy nyamvadt kakukk nincs. Ha mégis, a film akkor sem arról szól, hogy hogyan, miként, mikor és miért szállt rá a kakukk a fészkére.

Semmi gond. :D

De, ahogy Ghost írja, nem azért baj, hogy nem láttuk még az Anyát, mert annyira ezen múlik, hogy jó/vicces e a sorozat vagy nem, hanem, hogy már 6. éve hergelik a nézõket. Szóval kb. olyan állapotban vagyunk mint Marshall a mostani részben, csak mi nem 2 hete várunk hanem 6 éve, szóval az elsõ pár évadban tényleg jópofa volt, hogy húzták elõttünk a mézes madzagot, de most már igazán tehetnének valamit ez ügyben... vagy pihentessék a dolgot, vagy hozzák be. Kicsit úgy jártak ezzel a dologgal mint a kecskével. Behozták egyszer valamelyik évadban (elõször még vicces és érdekes volt, hiszen mi a frászt kereshet ott egy kecske? - gondoltuk) és visszatérõ elem lett, néha-néha felemlegették, sejtelmes utalásokat tettek róla. Az ember azt gondolta, hogy majd mikor végre valamelyik részben összeáll a kecskés sztori, akkor mindenki lefordul a székrõl röhögésében. De nem. A HIMYM történetének legrosszabb részét produkálta (ha jól emlékszem a 4. évadzáróban történt az eset, ha nem, akkor mégsem a legrosszabbat), mert egyszerûen nem tudott felnõni a várakozáshoz. Arra is kb. 2-3 évet vártunk. Szóval ha tovább húzzák ezt az anyás dolgot, akkor a minimum, hogy az legyen a csattanó, hogy az Anya valójában a nézõ anyja és Ted az igazi apánk.

A Two and a Half Menrõl pedig nem lehet túl sokat beszélni, akinek bejön az a humor amit az elsõ évad elsõ részében elõadtak, annak bejön az is amit most a 7. évad elsõ részében produkáltak. És az összes többi részé, hiszen a TAAHM nagyon egyszerû, de nem is akar másnak mutatkozni. Nem húzza az ember agyát meg semmi, ugyanazt a humort produkálja hétrõl hétre. Túl sokat nem lehet rajta vitatkozni, vagy bejön ez a humor, vagy nem. :) A HIMYM viszont érezhetõen változásokon ment keresztül az évek során, szóval aki az elején odavolt érte az már nem biztos, hogy ugyanúgy érez.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

A HIMYM viszont érezhetõen változásokon ment keresztül az évek során, szóval aki az elején odavolt érte az már nem biztos, hogy ugyanúgy érez.

Hát... én ugyanúgy érzek. Belölök egy részt, ellötyögök rajta, néha felemlegetem Barney fasságait, és ennyi. Nekem mindvégig errõl szólt az egész, és ezt meg is kapom folyamatosan. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

Most fejeztem be a 4. évadot, nem volt rossz. :rolleyes: Az 5. évad még nincs szinkronosan, ugye? (tudom, tudom, az angol jobb, de én menthetetlen vagyok :D )

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Most fejeztem be a 4. évadot, nem volt rossz. :rolleyes: Az 5. évad még nincs szinkronosan, ugye? (tudom, tudom, az angol jobb, de én menthetetlen vagyok :D )

Még nincs, de ha nagyon nem bírnád, akkor nézd meg feliratosan a playbook címû részt. Kb az egyetlen igazán jó rész az 5. évadban.

Megnéztem az új részt. Az elõzõnél jobb volt, de sok poén ebben sem volt. Fura, de hiába változott meg nagyon a sorozat, így is tetszik, mindig várom a következõt. Azért hiányoznak a nagy poénok. :(

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Nekem sokkal jobban tetszett az elõzõnél, végre megint tudtam nevetni rajta. :rolleyes: Imádom, mikor Neil Patrick Harris énekel. :D

Link to comment
Share on other sites

thewbie

"Jorge Garcia (Hurley - Lost) a HIMYM-ben lesz vendégszereplõ."

jee B)

évad amúgy jobban tetszik eddig mint az elõzõ szezon eleje

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Megnéztem az új részt. Az elõzõnél jobb volt, de sok poén ebben sem volt. Fura, de hiába változott meg nagyon a sorozat, így is tetszik, mindig várom a következõt. Azért hiányoznak a nagy poénok. :(

Egyetértek. A második évad részeit megnézve még most is könnyesre röhögöm magam (pedig mindegyiket legalább 3-szor láttam de volt amelyiket 4-szer) ezeken a legújjabbakon meg valahogy nem tudok nevetni ...

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Egyetértek. A második évad részeit megnézve még most is könnyesre röhögöm magam (pedig mindegyiket legalább 3-szor láttam de volt amelyiket 4-szer) ezeken a legújjabbakon meg valahogy nem tudok nevetni ...

Azért én az új rész végén a "Can we go camping"-en kb könnyesre röhögtem magam :D Nekem továbbra is bejön a sorozat :)

Link to comment
Share on other sites

berc00

Áh, na ez most normálisabb rész volt, egészen jókat is tudtam nevezni. Az valahol fura, hogy évadkezdés nagyjából semmi nem volt, míg a mostani részre összetudták kapni magukat (Barney éneklése :D)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Áh, na ez most normálisabb rész volt, egészen jókat is tudtam nevezni. Az valahol fura, hogy évadkezdés nagyjából semmi nem volt, míg a mostani részre összetudták kapni magukat (Barney éneklése :D)

Jaja, hatalmas rész volt, fõleg az éneklések :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Áh, na ez most normálisabb rész volt, egészen jókat is tudtam nevezni. Az valahol fura, hogy évadkezdés nagyjából semmi nem volt, míg a mostani részre összetudták kapni magukat (Barney éneklése :D)

Na ez a rész nekem is jobban tetszett .. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...