Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Stargate Universe


mzx1242

Recommended Posts

Snexi

nekem bejött az új rész nagyon is :) igaz hogy a történet nem haladt

Link to comment
Share on other sites

TaviG

nekem bejött az új rész nagyon is :) igaz hogy a történet nem haladt

Nekem nem annyira, most még annyit sem árultak el mint eddig szoktak.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Nekem nem annyira, most még annyit sem árultak el mint eddig szoktak.

mire volnál még kiváncsi? :D

Link to comment
Share on other sites

Mandalore

Nekem nem annyira, most még annyit sem árultak el mint eddig szoktak.

Konkrétan semennyit. Nekem bejött ez a rész, igaz csak filler, de a sztori jó volt, és az eleje az nagyon erõs volt. Amúgy mér van az az érzésem, hogy az az idõutazós résznek még az évad végén lesz visszatérése? Mert már várom, h azzal a elkezdett történettel legyen valami.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Konkrétan semennyit. Nekem bejött ez a rész, igaz csak filler, de a sztori jó volt, és az eleje az nagyon erõs volt. Amúgy mér van az az érzésem, hogy az az idõutazós résznek még az évad végén lesz visszatérése? Mert már várom, h azzal a elkezdett történettel legyen valami.

milyen formában térhetne még vissza? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Mandalore

milyen formában térhetne még vissza? :unsure:

Nemtom nekem az maradt meg, legalábbis arra emlékszem, hogy úgy végzõdött, hogy Scott ott hagy egy kino-t a kapu elõtt, hogy majd ha odamennek, akkor tudjanak arról, hogy mi vár rájuk. Szal ezért gondolom, h ott még lesz valami. De lehet, hogy félreértettem a végét :D

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Nemtom nekem az maradt meg, legalábbis arra emlékszem, hogy úgy végzõdött, hogy Scott ott hagy egy kino-t a kapu elõtt, hogy majd ha odamennek, akkor tudjanak arról, hogy mi vár rájuk. Szal ezért gondolom, h ott még lesz valami. De lehet, hogy félreértettem a végét :D

lehet hogy félreértem amit írsz,de nem azt a kinot találták meg a valódi idõsíkban amit scott ott hagyott?

szerk.:valami rélmik hogy kis filmecskében végleg lezárták az 1x08 (ha jól emlékszem ez volt az időutazós rész) eseményeit,bár én nem láttam,csak olvastam róla anno

Link to comment
Share on other sites

Ante

lehet hogy félreértem amit írsz,de nem azt a kinot találták meg a valódi idõsíkban amit scott ott hagyott?

szerk.:valami rélmik hogy kis filmecskében végleg lezárták az 1x08 (ha jól emlékszem ez volt az idõutazós rész) eseményeit,bár én nem láttam,csak olvastam róla anno

Az a sztori teljesen kerek meg egész volt úgy (egyértelmû, mi történt), ez a sori meg egyre jobb :) Mostanában egyre kevesebb a gyenge meg üres rész, ami még az elején probléma volt, valszeg azért, mert már bejáratták a karaktereket, és mostanában nem szaladgálnak haza a Földre a kövekkel...

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Konkrétan semennyit. Nekem bejött ez a rész, igaz csak filler, de a sztori jó volt, és az eleje az nagyon erõs volt. Amúgy mér van az az érzésem, hogy az az idõutazós résznek még az évad végén lesz visszatérése? Mert már várom, h azzal a elkezdett történettel legyen valami.

Én is úgy emlékszem, hogy lezárták.

Link to comment
Share on other sites

Ante

De amúgy mi ez itt most, hogy filler? :unsure: Amennyire tudom, az SGU nem high concept sorozat, mint a Lost, hogy legyen konkrét fõszál meg elõre megtervezett befejezés. Vagy tévednék? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Mandalore

De amúgy mi ez itt most, hogy filler? :unsure: Amennyire tudom, az SGU nem high concept sorozat, mint a Lost, hogy legyen konkrét fõszál meg elõre megtervezett befejezés. Vagy tévednék? :unsure:

Nem, nem tévedsz. Én vagyok a balf.sz és tényleg rosszul(legalábbis rossz helyen) alkalmaztam a kifejezést. Köszönöm mindenkinek, h felvilágosítottatok azzal az idõutazásos résszel kapcsolatban.

Link to comment
Share on other sites

Bratach

Üdv emberek!

Csak bóklászok itt a GS-en és egyszer csak rápillantok a fórum fülre és rájöttem, hogy én itt még sosem jártam... És ahogy belépek nagy örömmel felfedeztem ezt a beszélgetést, amibe lehet beleszólásom, úgyhogy engedelmetekkel bekapcsolódnék a beszélgetésbe, de csak majd ha megint lesz vmi új, mert lusta vagyok végigolvasni mit írtatok eddig :)

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

De amúgy mi ez itt most, hogy filler? :unsure: Amennyire tudom, az SGU nem high concept sorozat, mint a Lost, hogy legyen konkrét fõszál meg elõre megtervezett befejezés. Vagy tévednék? :unsure:

Én ezeket a kifejezéseket elégé szabadon kezelem, akkor használom, mikor jólesik és úgy érzem, hogy kell. :D Én erre az epizódra például azt mondanám, hogy filler, hisz a sztori nem haladt, karakterfejlõdésnek sem nevezném az eseményeket és igazából csak James-rõl adtak új infót, hogy õ is szerelmes Scott-ba, de õ róla már eddig is tudni lehetett, hogy mindenkivel összefekszik. :rolleyes: Magyarán ha valaki kihagyja ezt a részt, akkor semmit nem veszít, a következõ részben is valószínûleg mindent érteni fog. De ilyen epizódokból rengeteg volt az elõzõ SG szériákban (többek között ezért is írtóztam sokáig tõlük), azok tulajdonképpen még "monster of week", vagyis 1 részes történetekbõl épültek fel, amiket Én nem kedvelek. Aztán természetesen kiderült, hogy szinte mindenegyes sztorit vissza-visszahoztak késõbb, így egyiksem volt elhanyagolható. Könnyen lehet, hogy ezekkel a kullancsokkal is még lesz dolguk (pl. Chloe-ról el tudom képzelni, hogyha talál egyet, akkor kvázi drogként fogja használni magán :rolleyes: ), csak eddig a Universe-re a folytonosság, az epizódok közti szorosabb összefüggés volt jellemzõ, így ha ezt vesszük figyelembe, akkor ezt nevezhetjük kívülálló epizódnak, fillernek (ahogy az idõutazós is nevezhetõ annak, csak éppen az sokkal-sokkal jobb volt, mint ez :rolleyes: ). Szvsz.

Link to comment
Share on other sites

Ante

Én ezeket a kifejezéseket elégé szabadon kezelem, akkor használom, mikor jólesik és úgy érzem, hogy kell. :D Én erre az epizódra például azt mondanám, hogy filler, hisz a sztori nem haladt, karakterfejlõdésnek sem nevezném az eseményeket és igazából csak James-rõl adtak új infót, hogy õ is szerelmes Scott-ba, de õ róla már eddig is tudni lehetett, hogy mindenkivel összefekszik. :rolleyes: Magyarán ha valaki kihagyja ezt a részt, akkor semmit nem veszít, a következõ részben is valószínûleg mindent érteni fog. De ilyen epizódokból rengeteg volt az elõzõ SG szériákban (többek között ezért is írtóztam sokáig tõlük), azok tulajdonképpen még "monster of week", vagyis 1 részes történetekbõl épültek fel, amiket Én nem kedvelek. Aztán természetesen kiderült, hogy szinte mindenegyes sztorit vissza-visszahoztak késõbb, így egyiksem volt elhanyagolható. Könnyen lehet, hogy ezekkel a kullancsokkal is még lesz dolguk (pl. Chloe-ról el tudom képzelni, hogyha talál egyet, akkor kvázi drogként fogja használni magán :rolleyes: ), csak eddig a Universe-re a folytonosság, az epizódok közti szorosabb összefüggés volt jellemzõ, így ha ezt vesszük figyelembe, akkor ezt nevezhetjük kívülálló epizódnak, fillernek (ahogy az idõutazós is nevezhetõ annak, csak éppen az sokkal-sokkal jobb volt, mint ez :rolleyes: ). Szvsz.

Sztem meg faxa volt, filler ide vagy oda : :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Sztem meg faxa volt, filler ide vagy oda : :rolleyes:

Egy filler nem feltétlenül rossz, sorozatok esetében pláne, szóval azért ez nem egy degradáló kifejezés. :D Ennek ellenére Nekem ez a rész nem tetszett.

Link to comment
Share on other sites

mzx1242

Nagyon faxa rész volt , qrvára bejött. Daniel Jackson feltûnése még dobott is egyet az egészen :) .

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Nekem most ez sem tetszett nagyon, viszont a végén nagyon szemét helyen vágták el a sztorit. :D

Link to comment
Share on other sites

Ante

Sztem borzalmasan gyenge volt :(

Alapból az új koncepcióval nem fér össze ez az O'Neill-es Dan Jackson-os baromkodás, most még ráadásul ezt a Lucian Szövetségesdit is behozzák. Úgy értem, ha már elindultak ezen a (sztem baromi jó) új nyomvonalon, akkor ne csináljanak már belõle SG-1-et megint, elég volt abból 10 évad...

Annyira örültem, hogy nem kell többé ember alakú idegeneket meg hülyén beszélõ jaffákat látnom ebben a szériában, erre most ebbõl csinálnak évadzárót? Hogy a Lucianok elvitték Rusht? <_<

Link to comment
Share on other sites

Chaser

MÉg nem néztem ezt, de mennyi köze van ennek az SG-1-hoz? :D BÁr ott se néztem végig még a 10 évadot, 9-tõl már nem annyiraj ött be, de megnézem hogy értsem az Arkh Of Truth-ot meg a Continoum-ot :D

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

MÉg nem néztem ezt, de mennyi köze van ennek az SG-1-hoz? :D BÁr ott se néztem végig még a 10 évadot, 9-tõl már nem annyiraj ött be, de megnézem hogy értsem az Arkh Of Truth-ot meg a Continoum-ot :D

Igazából érthetõ az utolsó évadok nélkül is (bár emlékeim szerint pont azokban kapnak szerepet), de ha az SGU 1. részt láttad, akkor ez már nem okozhat meglepetést. :)

Egyébként osztom Ante véleményét, jó lenne jobban elszakadni az eddigi szériáktól. Egy-két kikacsintás egyáltalán nem rossz, de sokkal jobban szeretem, mikor a Destiny útját követjük nyomon és az ezzel kapcsolatos titkokkal, új bolygók és lények felfedezésével foglalkoznak, mintsem visszatérnek a régi, kissé már lerágott csont jellegû elemekhez.

De ebben a részben az sem tetszett, hogy mennyire könnyen csináltak Telford-ból árulót, ezzel kvázi lerombolva az egész karakterét. Pont az tetszett, hogy bár egy szemét alaknak tûnt, mégsem tette meg azt a lépést, amire mindenki várt, vagyis hogy hazudott volna az ezredes feleségének és úgy kettyintené. De most meg hirtelen egy egyszerû rohadékot kreáltak belõle. <_<

Link to comment
Share on other sites

Snexi

nincs új rész?

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

nincs új rész?

Most néztem utána, úgy tûnik nincs, jövõhéten lesz új. :(

Link to comment
Share on other sites

Bullittt

Most néztem utána, úgy tûnik nincs, jövõhéten lesz új. :(

És akkor is dupla évadzáró rész...

Link to comment
Share on other sites

Snexi

mind1,akkor befejezem a múltkorit...

még nem néztem végig olyan unalmas volt

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

És akkor is dupla évadzáró rész...

Igen? Tv.com szerint az utolsó rész 1 hétre rá (vagyis 2 hét múlva) lesz. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...