Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Igaz Vagy Hamis?


Kromosome

Recommended Posts

MarcRulez

Igaz.

Van a "tonna" amit súly mérték egységgként használunk, és van a

"tonnakilométer" ami a szállított tonnáknak a szállítási távolság kilométereivel való szorzatából képezzük

már ha így érted a "kétfajta" tonnát :)

Link to comment
Share on other sites

arazu

Kétfajta tonna létezik. I v. H?

Attól függ mit értünk tonna alatt. :D Ha tömeg mértékegységérõl beszélsz - márpedig gondolom arról -, akkor hamis. (Aztán lehet h fail :unsure: )

Link to comment
Share on other sites

MarcRulez

Végül is a tonna szóba sok minden beletartozik. Most várom a helyes megfejtést :D

Link to comment
Share on other sites

GordonGU

Igaz.

Van a "tonna" amit súly mérték egységgként használunk, és van a

"tonnakilométer" ami a szállított tonnáknak a szállítási távolság kilométereivel való szorzatából képezzük

már ha így érted a "kétfajta" tonnát :)

Szerintem igaz, nem tudom mért, de mintha tavaly, logisztikából tanultam volna ilyesmit!

Link to comment
Share on other sites

-Thresher-

Kétfajta tonna létezik. I v. H?

Mértékegységként tuti hogy igaz. Van egyszer ugye a súly, meg robbanási energia mértékegysége is lehet. Pl, egy bomba pusztítása hány kilotonna TNT-nek felel meg. Magyarán hány "tonnás" volt egy robbanás.

Link to comment
Share on other sites

arazu

Mértékegységként tuti hogy igaz. Van egyszer ugye a súly

Amibõl többfajta van, tehát már nem igaz.

De lehet hogy Bajusz kolléga arra gondolt, amit te írsz,sõt.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Mértékegységként tuti hogy igaz. Van egyszer ugye a súly, meg robbanási energia mértékegysége is lehet. Pl, egy bomba pusztítása hány kilotonna TNT-nek felel meg. Magyarán hány "tonnás" volt egy robbanás.

Igazából eszembe se jutott, hogy valaki a robbanásra fog gondolni... :unsure: De való igaz, csak a súlyra gondoltam. Egyébként valóban igaz. Van short ton (907,18kg) meg long ton (1016,04kg). B)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

HY

Ismeritek magican876-ot ?

MOst függesztették fel XD

Ez most hogy jön ide?

De való igaz, csak a súlyra gondoltam. Egyébként valóban igaz. Van short ton (907,18kg) meg long ton (1016,04kg). B)

nem tudtam. Egyik se 1000KG pedig nekem azt tanították 1Tonna 1000KG ...

Link to comment
Share on other sites

arazu

Igazából eszembe se jutott, hogy valaki a robbanásra fog gondolni... :unsure: De való igaz, csak a súlyra gondoltam. Egyébként valóban igaz. Van short ton (907,18kg) meg long ton (1016,04kg). B)

De épp ezaz, hogy nem igaz. :D

Belinkelem ismét: ehun van

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

De épp ezaz, hogy nem igaz. :D

Belinkelem ismét: ehun van

Akkor viszont a kérdést is szarul tettem fel, mert én azt hittem mi a long ton-t használjuk kerekítve. [sm52]

Link to comment
Share on other sites

arazu

Akkor viszont a kérdést is szarul tettem fel, mert én azt hittem mi a long ton-t használjuk kerekítve. [sm52]

Igazából ezt a szõrszálhasogató és kötözködõ stílusomnak mondanám be. :D Adott az amerikai és az angol tonna (short-long mittomén hogyvan), a "shortweight és longweight" tonnát már nem használják, a metrikus tonna meg majdnem megegyezik a long tonnal.

Viszont én (is) belekeveredtem. Nem igazán találkoztam tanulmányaim során a tonnával, de Mi vajon a metrikust (=1000kg) vagy a longot (=1016 kg) alkalmazzuk magyarhonba?

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Igazából ezt a szõrszálhasogató és kötözködõ stílusomnak mondanám be. :D Adott az amerikai és az angol tonna (short-long mittomén hogyvan), a "shortweight és longweight" tonnát már nem használják, a metrikus tonna meg majdnem megegyezik a long tonnal.

Viszont én (is) belekeveredtem. Nem igazán találkoztam tanulmányaim során a tonnával, de Mi vajon a metrikust (=1000kg) vagy a longot (=1016 kg) alkalmazzuk magyarhonba?

Hát... Az elõbb sokszor belinket Wiki cikkbõl az jön le, hogy a metrikust, mivel megjegyzésnél ott van, hogy a long ton-t Nagy-Britanniában, míg a short ton-t az USA-ban és Kanadában használják. Szóval maradjon 1 tonna 1000kg. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pirgen

Igazából ezt a szõrszálhasogató és kötözködõ stílusomnak mondanám be. :D Adott az amerikai és az angol tonna (short-long mittomén hogyvan), a "shortweight és longweight" tonnát már nem használják, a metrikus tonna meg majdnem megegyezik a long tonnal.

Viszont én (is) belekeveredtem. Nem igazán találkoztam tanulmányaim során a tonnával, de Mi vajon a metrikust (=1000kg) vagy a longot (=1016 kg) alkalmazzuk magyarhonba?

metrikus... :blink: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
N1s1

Egy tûzoltókészüléket 36000-szer kell felemelni ahhoz, hogy egy kWh munkát végezzünk el.

Igaz vagy Hamis?

Link to comment
Share on other sites

Fallacy

Hát, 1kwh 3,6 megajoulnak felel meg. Most kikéne számítani, h egyszeri felemeléssel mennyi J energiát használunk.

Link to comment
Share on other sites

Kynes

Egy tûzoltókészüléket 36000-szer kell felemelni ahhoz, hogy egy kWh munkát végezzünk el.

Igaz vagy Hamis?

Ha az általános 6 kg-os poroltóval számolunk és kb. 170 centi magasra emeljük, akkor igaz.

Link to comment
Share on other sites

N1s1

Ha az általános 6 kg-os poroltóval számolunk és kb. 170 centi magasra emeljük, akkor igaz.

Pontos adatok: a poroltó 10 kg és 1 m magasra emeljük fel :)

így Igaz vagy Hamis?

Link to comment
Share on other sites

Bice

Pontos adatok: a poroltó 10 kg és 1 m magasra emeljük fel :)

így Igaz vagy Hamis?

Szerintem igaz!

Ugye itt a helyzeti energia változásáról beszélünk vagy micsoda. Ha egyszer felemeljük, akkor ugye m*g*h energiát használunk el. Egy emeléssel ebben az esetben, kerekítéssel pontosan 100 Joule energia emésztõdik fel. Köztudott, hogy egy kilowattóra az pont 3600000 Joule-nak felel meg. Ezt ugye leosztjuk százzal és kijön, hogy 36000.

Link to comment
Share on other sites

N1s1

Szerintem igaz!

Ugye itt a helyzeti energia változásáról beszélünk vagy micsoda. Ha egyszer felemeljük, akkor ugye m*g*h energiát használunk el. Egy emeléssel ebben az esetben, kerekítéssel pontosan 100 Joule energia emésztõdik fel. Köztudott, hogy egy kilowattóra az pont 3600000 Joule-nak felel meg. Ezt ugye leosztjuk százzal és kijön, hogy 36000.

Jól mondod :)

Link to comment
Share on other sites

Bice

Jól mondod :)

Jee. :D Fizikushallgatóként cinkes lett volna nem tudni. :D

Egy egyszerût dobok én is: Amikor a legmélyebben alszunk, agyunk ún. béta-hullámokat bocsájt ki. Igaz vagy hamis?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Mortanius

Jee. :D Fizikushallgatóként cinkes lett volna nem tudni. :D

Egy egyszerût dobok én is: Amikor a legmélyebben alszunk, agyunk ún. béta-hullámokat bocsájt ki. Igaz vagy hamis?

Hamis.

Kis amplitúdójú béta hullámokat pont ébren és aktív állapotban bocsát ki. Mélyalvásban a legnagyobb amplitúdójú delta hullámokat bocsátja ki.

Akkor én is nyomok egyet:

A pszichoszomatikus betegségek kialakulásában nagy szerepe van a test paraszimpatikus mûködése folyamán a mellékvesében túlzottan termelõdõ adrenalinnak és noradrenalinnak.

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Az elefánt nem tud ugrani.

I/H

xD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
MailMan
Az elefánt nem tud ugrani.

I/H

xD

Ööö... igaz? :D

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

Akkor én is nyomok egyet:

A pszichoszomatikus betegségek kialakulásában nagy szerepe van a test paraszimpatikus mûködése folyamán a mellékvesében túlzottan termelõdõ adrenalinnak és noradrenalinnak.

Szemét volt, na... :D A lényeg, hogy a test szimpatikus mûködése folyamán történik ez, és nem paraszimpatikus. :)

Link to comment
Share on other sites

Razon

A 100 éves háború 100 évig tartott.

Igaz/Hamis

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...