Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szivarozás


Flash_Gabber

Recommended Posts

_L_

Neked nem kéne már halottnak lenned?

Hétfõtöl lesznek bajok, most ugy tudják h orosházán vagyok

Link to comment
Share on other sites

Ryanboy

Hétfõtöl lesznek bajok, most ugy tudják h orosházán vagyok

Orosházán? Mit keresel te ott? :D

Maradjá te csak Szegeden :lol:

Link to comment
Share on other sites

_L_

Orosházán? Mit keresel te ott? :D

Maradjá te csak Szegeden :lol:

Itt maRAdtam, msnen mondok konkrét részleteket

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Cortez_Corleone

Szerdán volt a corvinusos gólyahajó, aztán erre az alkalomra vettem szivart. Kipróbáltam a többetek által is favorizált Guantanamera Cristalest. Tény, hogy nem egy Cohiba, de az árához viszonyítva egész kellemes és hosszan tartó ízvilágbeli kalandozást tesz lehetõvé.

Ezzel együtt felfedeztem egy új boltot, a CigarTowert :D Eddig mindig a Mammutban vásároltam szivart, de most nem tudtam elmenni oda. Ez a bolt is szép, csak elég szûkös a hely, viszont az eladók marha jófejek :)

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama

Múlt héten volt lehetõségem kipróbálni 3 szivart is, egy Cohiba minit, egy Moods-ot, illetve egy Dannemann Tubes-ot. Hát, egyértelmû, hogy a Cohiba volt a legfinomabb, de a Moods is nagyon kellemes volt. De a Dannemann viszont sokkal hangulatosabb volt, mert ugye az nem a vékony pici szavarka, hanem a rendes, vastag szivar, amit nagyon jó érzés volt elszívni. Valószínüleg veszek hétfõn egyet, mert megfogott ez a szivarozás dolog. :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Szerdán volt a corvinusos gólyahajó, aztán erre az alkalomra vettem szivart. Kipróbáltam a többetek által is favorizált Guantanamera Cristalest. Tény, hogy nem egy Cohiba, de az árához viszonyítva egész kellemes és hosszan tartó ízvilágbeli kalandozást tesz lehetõvé.

Ezzel együtt felfedeztem egy új boltot, a CigarTowert :D Eddig mindig a Mammutban vásároltam szivart, de most nem tudtam elmenni oda. Ez a bolt is szép, csak elég szûkös a hely, viszont az eladók marha jófejek :)

A Deák tértõl nem messze lévõ CigarTower-ben voltál? Én is ott szeretek vásárolni, mert az eladók valódi szakértõk. A Mammutban lévú CigarShop-al az a baj, hogy ott az eladók nem értenek hozzá... õk csak sima dohánybolti eladók, de a szivarokat szakszerûen tárolják legalább, de a CigarTower az egy igazi szivarszaküzlet, az meg külön öröm volt, mikor az egyik eladóval egy Veracruz Especial mellett leültem beszélgetni fent a boltban. Nem drága, akkor 580 Ft volt, de viszonylag kicsi, 20 perces szivar, kellemes sima és kávés ízvilága van. Kettõt vettem és mondtam, hogy majd a Duna parton egy padon akarom elszívni az egyiket, akkor mondta, hogy ott helyben is rágyújthatok, helyezzem kényelembe magam a bõrkanapén. Közben a kezembe nyomott egy katalógust és kérdezgetett, hogy milyen szivarokat szívtam eddig és mi volt a kedvencem.

Már csak egy Mojito hiányzott meg egy kis Buena Vista Social Club és tuti, hogy Kubában éreztem volna magam, fõleg, hogy az egész üzlet gyakorlatilag egy nagy humidor. Annyira kellemes, párás, trópusi klíma volt bent, miközben kint meg tombolt a száraz, fülledt magyar kánikula :)

Az ilyesmit már azért nevezem kiszolgálásnak. Az ilyen helyekre szívesebben visszatér az ember, mint az olyanokra ahol csak eléd vágják a szivarodat meg a visszajárót.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
_Tigris_

Õszintén szólva nem vagyok egy nagy szivarozós, életembe kétszer szívtam,és az is ilyen olcsóbb vaniliás szivarka volt. Az volt akkor számomra furcsa hogy füstszûrõ volt rajta ( az eggyik ismerõsöm szerint ez a szivarozás megcsúfolása). Lehet hogy igaza volt.....

Link to comment
Share on other sites

arazu

Õszintén szólva nem vagyok egy nagy szivarozós, életembe kétszer szívtam,és az is ilyen olcsóbb vaniliás szivarka volt. Az volt akkor számomra furcsa hogy füstszûrõ volt rajta ( az eggyik ismerõsöm szerint ez a szivarozás megcsúfolása). Lehet hogy igaza volt.....

Szivarkákon van füstszûrõ :D egyébként nekem semmi bajom nincs vele. De tény, hogy anélkül is élvezhető lenne.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Szivarkákon van füstszûrõ :D egyébként nekem semmi bajom nincs vele. De tény, hogy anélkül is élvezhetõ lenne.

A valódi szivarkákon nincs füstszûrõ, mivel a szivarka elnevezés a méretre vonatkozik, nem a fajtájára (robusto, churchill, petit corona, cigarillo, stb).

Csak az ilyen szivarnak álcázott cigarettákon van füstszûrõ... ami igaz ízvilágban jobban hasonlít a szivarokhoz, de egyébként inkább cigaretták.

Szerintem mindenkinek érdemes kipróbálnia a Guantanamera Crystales szivarokat, olcsók, de az árukhoz képest nagyon jók. Igaz gépi sodrásúak, de igazi kubaiak, ennyi pénzért viszont nem is lehet többet elvárni.

Egy szál olyan 500 Ft, nem olyan nagy tétel, legfeljebb eggyel kevesebbszer mész mekibe abban a hónapban.

Majd ha meggyógyultam teljesen és nem köhögök már, akkor megyek és veszek 1 szál szivart, már hiányzik, nyár óta nem füstöltem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Idegroham

Annó 10.-es koromban voltunk osztálykiránduláson . Felmásztunk a Tokaji -hegyre, én meg haverral elkezdtem szivarozni. A tanár pont mellettünk állt és azt mondta : Fiúúk ez a szivar nagyon büdös. Még folytatta volna de akkor mindketten reflexszerû "ne szóld le a szivart" nézést eresztettünk a tanárra , ami hatott , mert csak ennyit mondott utánna : - Na jó akkor arrébb megyek.

Szerencsére a esti spanglikat már nem érezte meg. :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Annó 10.-es koromban voltunk osztálykiránduláson . Felmásztunk a Tokaji -hegyre, én meg haverral elkezdtem szivarozni. A tanár pont mellettünk állt és azt mondta : Fiúúk ez a szivar nagyon büdös. Még folytatta volna de akkor mindketten reflexszerû "ne szóld le a szivart" nézést eresztettünk a tanárra , ami hatott , mert csak ennyit mondott utánna : - Na jó akkor arrébb megyek.

Szerencsére a esti spanglikat már nem érezte meg. :D

Biztos minõségi szivar lehetett ha valaki azt mondja rá, hogy büdös... :D

Más: Pár napja a születésnapomra kaptam pár szivart, az egyik egy finom Monte Cristo (volt), ma délután elpöfékeltem és egyszerûen mennyei érzés volt. Ezen is látszik, hogy mekkora a különbség az olcsó, gépi és a drága, minõségi, kézzel sodort szivar között. Még van hátra 1 Guantanamera Crystales és 2 Veracruz, azokat is elpöffentem a napokban, mert humidor hiányában nem akarom túl sokáig kínozni õket.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Cortez_Corleone

Sziasztok!

Valami ötletetek van arra, hogy hol nézhetnék árak szerint szivarokat? Mert a kormányrendelet értelmében webshopban már nem lehet árulni szivart, és a cigarshopról így lekerültek az árak :(

Link to comment
Share on other sites

Doma88

Elhatároztam, hogy csak úgy a hecc kedvéből el fogok szívni egy szivart. Az lenne a kérdésem, hogy mivel nem dohányzok, nagyon kellemetlen lesz mivelhogy itt a tömény dohányt kell szívni mindenféle füstszűrű nélkül? Amúgy általában ki milyen szivart szív vagy nem olyan gyakori ez a szivarozás? :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Elhatároztam, hogy csak úgy a hecc kedvébõl el fogok szívni egy szivart. Az lenne a kérdésem, hogy mivel nem dohányzok, nagyon kellemetlen lesz mivelhogy itt a tömény dohányt kell szívni mindenféle füstszûrû nélkül? Amúgy általában ki milyen szivart szív vagy nem olyan gyakori ez a szivarozás? :D

A szivar luxuscikk, csak pénztárca kérdése, hogy kinél mennyire gyakran fordul meg.

Ha nem akarsz kellemetlen élményt, akkor egy valódi, rendes szivar boltba térj be, ott vedd meg max 1-2 nappal a tervezett szivarozás elõtt (ennél tovább nem ajánlatos humidor nélkül tárolni, ez egy olyan cédrus fából készült tároló eszköz, ami megõrzi a szivar frissességét, mivel abban illóolajok vannak, ha kiszárad akkor kellemetlen az íze). Kérd az eladó tanácsát, hogy miként kell meggyújtani, hogyan kell levágni a végét (vagy vehetsz vágott végût is elsõ próbálkozásra) és ami fontos, valami gyengébbet kérj. A kubai szivarok erõsek és kaparósak, kezdõknek nem ajánlom. Nekem anno a Veracruz szivarokat ajánlották, mexikói márka, vannak rövid fajtái (kávés szivarnak is hívják, általában kávé mellett füstölik el, ez olyan 15-20 percet jelent). Kellemes, telt ízvilága van, kicsit kakaós, kávébabos ízzel és nem is túl erõs.

Letüdõzni meg nem kell (mondjuk lehet, de ahhoz sok éves dohányos múlt kell, mert csak köhögés és kaparós érzés lesz az eredménye), szóval rosszul nem leszel tõle. Beszívod, megforgatod a füstöt a nyelveddel, majd kifújod, így a tüdõdbe nem jut, csak a szádban érzed az ízeket. Lehet mellé inni kávét, bort, whiskeyt, csokoládé likõrt, vagy eszegetni csokit, sajtot, szõlõt, vagy ezeket kombinálva. Én például imádom a szivar + fehérbor + sajt + szõlõ kombinációt, ez kicsit olaszos, franciás szokás. Az angolok, skótok, írek (vagy a gengszterek B)) whiskeyt isznak hozzá. A kubaiak pedig mojito koktélt, vagy csak tisztán rumot. A spanyolok kávéznak hozzá (a whiskey mellett ez a másik nagyon elterjedt kísérõ).

Egyéni ízlés kérdése, hogy ki mit szeret hozzá fogyasztani, van aki csak magában szívja, az is egy újabb típus.

Ha megadod a módját neki és nem csak simán elpöffented, akkor akár még tetszeni is fog és a másodikat már nem csak heccbõl fogod elszívni.

Sziasztok!

Valami ötletetek van arra, hogy hol nézhetnék árak szerint szivarokat? Mert a kormányrendelet értelmében webshopban már nem lehet árulni szivart, és a cigarshopról így lekerültek az árak :(

B4szódjanak meg! :angry: Budapesten nem nehéz szivar szaküzletet találni, de azért vásárlás elõtt, különösen mikor kísérletezgetek, szeretek utána nézni az áraknak, meg maguknak a szivaroknak is.

Azért én találtam még 1-2 webshopot ahol kint vannak az árak. Meg ott van a szivarszakerto.com (ami valamiért most nem mûködik), ott adatbázist vezetnek a Magyarországon kapható márkákról, lehet õket véleményezni és értékelni, valamint fel van tüntetve a kubai és a magyar ára is az egyes szivaroknak (zárjegyes ár ofc).

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A szivar luxuscikk, csak pénztárca kérdése, hogy kinél mennyire gyakran fordul meg.

Ha nem akarsz kellemetlen élményt, akkor egy valódi, rendes szivar boltba térj be, ott vedd meg max 1-2 nappal a tervezett szivarozás elõtt (ennél tovább nem ajánlatos humidor nélkül tárolni, ez egy olyan cédrus fából készült tároló eszköz, ami megõrzi a szivar frissességét, mivel abban illóolajok vannak, ha kiszárad akkor kellemetlen az íze). Kérd az eladó tanácsát, hogy miként kell meggyújtani, hogyan kell levágni a végét (vagy vehetsz vágott végût is elsõ próbálkozásra) és ami fontos, valami gyengébbet kérj. A kubai szivarok erõsek és kaparósak, kezdõknek nem ajánlom. Nekem anno a Veracruz szivarokat ajánlották, mexikói márka, vannak rövid fajtái (kávés szivarnak is hívják, általában kávé mellett füstölik el, ez olyan 15-20 percet jelent). Kellemes, telt ízvilága van, kicsit kakaós, kávébabos ízzel és nem is túl erõs.

Letüdõzni meg nem kell (mondjuk lehet, de ahhoz sok éves dohányos múlt kell, mert csak köhögés és kaparós érzés lesz az eredménye), szóval rosszul nem leszel tõle. Beszívod, megforgatod a füstöt a nyelveddel, majd kifújod, így a tüdõdbe nem jut, csak a szádban érzed az ízeket. Lehet mellé inni kávét, bort, whiskeyt, csokoládé likõrt, vagy eszegetni csokit, sajtot, szõlõt, vagy ezeket kombinálva. Én például imádom a szivar + fehérbor + sajt + szõlõ kombinációt, ez kicsit olaszos, franciás szokás. Az angolok, skótok, írek (vagy a gengszterek B)) whiskeyt isznak hozzá. A kubaiak pedig mojito koktélt, vagy csak tisztán rumot. A spanyolok kávéznak hozzá (a whiskey mellett ez a másik nagyon elterjedt kísérõ).

Egyéni ízlés kérdése, hogy ki mit szeret hozzá fogyasztani, van aki csak magában szívja, az is egy újabb típus.

Egész remek tippeket adtál!

Álltalában boroskólát iszogattam mellé, de itt most jobbakat olvasok.

(nem vagyok nagy szivaros, életemben nemigen vagyok még túl 7-8 szálon max)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
erdly

Egész remek tippeket adtál!

Álltalában boroskólát iszogattam mellé, de itt most jobbakat olvasok.

(nem vagyok nagy szivaros, életemben nemigen vagyok még túl 7-8 szálon max)

Én csak egy komoly kubain vagyok túl, tetszik ez a szivar dolog, egy jó kis whiskey-vel biztosan jobb lenne. :)

Ezt még egy tapasztaltabb szivaros sem tüdõzné le, mert a vége felé már a szájában is érzi az ember azt az elképesztõen erõs ízt. Volt, aki nálunk nagyon rosszul lett, mert -saját bevallása szerint- véletlenül lenyelt egy kevés füstöt, pont a szivar végébõl, szóval eléggé durván rosszul lett az emberke.

Link to comment
Share on other sites

simonlajos55

Nekem a barátom volt tavaly elõtt jamaicaban, és onnan hozott szivart... akkora feeling. Néha, ha olyan a társaság szivesen szivaroznék, és közben az élet komoly dolgairól beszélgetnék.. :D :D

Link to comment
Share on other sites

DaVeman

Mikor bulikba megyünk és jön egyik haver, nála mindig van egy-két szivar amit elõvarázsol :D

Cigit még nem szívtam soha, de a szivar... az a két szivar amit elszívtam nagyobb idõközök közt nagyon jól esett, meg a társaság is olyan volt, hogy megkívántuk. És néha úgy spontán én is megkívánom azóta, de egyedül nem lenne olyan jó elfüstölni. Szerencsére lesz egy összejövetel a városban, ahova többen lemegyünk, úgy gondoltam a kisebb szivarokból veszek egy párat, miután átolvastam a topicot, egyéb helyeket info után :D

Link to comment
Share on other sites

Nanome

Én egyszer szivaroztam mongyuk félrészeg voltam, de rosz nem volt... ciginél mindenképp jobb:P De asszem akkoris maradok a jó öreg vpnél:)

Link to comment
Share on other sites

fifaboy

Én egyszer szivaroztam mongyuk félrészeg voltam, de rosz nem volt... ciginél mindenképp jobb:P De asszem akkoris maradok a jó öreg vpnél:)

Jah vizipipa a király :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
DaVeman

Úgy döntöttem adok egy kicsit az örököknek, vettem egy doboz Cohiba minit és nem bántam meg, nagyon ízlik. Kellõen erõs, az aromája is tetszik. Mit ne mondjak nagyon gyorsan leégett, dehát mini az mini :D

Link to comment
Share on other sites

DaVeman

Örömöknek* ,

Sorry a duplapostért.

Henry Wintermant fogyasztott már valaki?

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Örömöknek* ,

Sorry a duplapostért.

Henry Wintermant fogyasztott már valaki?

Volt szerencsém hozzá tavaly nyáron párszor, az árához képest szerintem egészen korrekt - gondolom half corona (kettes vagy ötös pakk), szóval nem fog olyan gyorsan leégni :) Egy próbát mindenképp megér, ha nem tetszik, akkor sem dobtál ki rá túl sokat.

Link to comment
Share on other sites

DaVeman

Volt szerencsém hozzá tavaly nyáron párszor, az árához képest szerintem egészen korrekt - gondolom half corona (kettes vagy ötös pakk), szóval nem fog olyan gyorsan leégni :) Egy próbát mindenképp megér, ha nem tetszik, akkor sem dobtál ki rá túl sokat.

Igazából faternak vettem, hogy két csikk cigaretta közt része legyen igazi anyagban is :D Deluxe (kettes).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
_Tigris_

Olaszban a házigazdánk megajándékozott egy igazi Kubai szivarral. Állati jó az biztos, csak mire elszívja az ember lemegy nap. :D Azt hangulatot nehéz volt ûberelni. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...