Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szivarozás


Flash_Gabber

Recommended Posts

Stauffenberg

Ha egyszer Pesten járok, lehet veszek egyet próbának.

Westendben van ilyen jó kis dohányos bolt? Ahol szivarok is vannak pl.

Biztosan van, de én a Mammutot ajánlom, ott van a CigarShop egyik üzlete. De egy doboz Maya-ért nem kell felutazni Pestre, azt bármilyen dohány boltban kapni :) Benzinkúton és Relay újságárusnál tuti szokott lenni.

Link to comment
Share on other sites

Lucky_Strike

Milyen Cherry-s szivart tudnátok ajánlani?

Egyszer szívtam egy blackstone-t, csak ha jól tudom azt már nem lehet itthon kapni, így érdekelne valami hasonló, vagy csak szimplán valami jó cherrys ami nektek bejött.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Milyen Cherry-s szivart tudnátok ajánlani?

Egyszer szívtam egy blackstone-t, csak ha jól tudom azt már nem lehet itthon kapni, így érdekelne valami hasonló, vagy csak szimplán valami jó cherrys ami nektek bejött.

Azt hiszem Moods-ból van cherrys, igaz csak szivarka. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Milyen Cherry-s szivart tudnátok ajánlani?

Egyszer szívtam egy blackstone-t, csak ha jól tudom azt már nem lehet itthon kapni, így érdekelne valami hasonló, vagy csak szimplán valami jó cherrys ami nektek bejött.

Általában cigarillokat szoktak aromásítani, rendes nagy szivarokat eléggé elvétve. Ha az is megteszi akkor igazából szinte bármelyik jó... úgy is az aroma elnyomja az ízeket, így minõségrõl maximum a sodrás esetében beszélhetünk.

Blackstone Cherry-t pedig találtam a CigarShop oldalán, bár tény, hogy jelenleg nem kapható, érdemes érdeklõdni mikor jön szállítmány.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Na ma vettem egy szivarvágót, 700-ért vettem, élesben kipróbálni még nem tudtam, mert egy Guantanamera Crystales szivart vettem mellé ami elõre bevágott. Decimost akartam eredetileg venni, de az eladó csaj mondta, hogy nem túl friss, eleve gagyi állapotban kapták, viszont a Crystales most érkezett és jó egészségnek örvendett így inkább azt vettem, nem bántam meg, pedig nem egyszer pórul jártam már vele, de azokat nem szivarboltban vettem. Ez kifejezetten jó volt (kategórián belül). Csomók nem voltak benne, nem égett félre, íze is volt és elaludni is csak egyszer akart mikor hosszú perceken keresztül nem szívtam bele, de pár erõsebb szippantással megint izzásba hoztam.

Kezdõknek ajánlom egyébként, de csak akkor ha rendes szivarszaküzletben veszik... a benzinkúton és egyéb dohány traffikokban humidor nélkül, tubusban tárolt példányokat messzirõl kerülni kell, nagy eséllyel ki vannak száradva és elõjönnek a hibái. Viszont ha rendesen volt tárolva akkor érezni az ízeket is, nem túl erõs, viszonylag lágy ízei vannak, bár azért letüdõzni nem ajánlatos (egyszer tüdõztem le szivar füstöt, az pont egy ilyen példány füstje volt... hát kb azt hittem lefordulok a székrõl a tüdõm pedig készült szétrobbanni).

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Elég bénára sikerült, tiszta göcsörtös és hullámos... sajna ebbõl nem lenne prémium minõségû szivar :D Amúgy az ötlet jópofa :)

Link to comment
Share on other sites

arazu

Hát csak a szokásos miatt linkeltem be: az emberi hülyeség "kreativitás" határtalan. Gondolom van már fallikus alakú is...

Én most szivarkákon tengetem az életem...olcsóbb fajtákon...sajna. Találtam egy szivart a fiókom legeslegalján btw, épphogy hozzáértem, és darabokra tört.... :D hogy örültem pedig, amikor megláttam. Volt már vagy öt éves, úgy kaptam még...de valami gagyi volt amúgy is.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Én most szivarkákon tengetem az életem...olcsóbb fajtákon...sajna. Találtam egy szivart a fiókom legeslegalján btw, épphogy hozzáértem, és darabokra tört.... :D hogy örültem pedig, amikor megláttam. Volt már vagy öt éves, úgy kaptam még...de valami gagyi volt amúgy is.

Sajna a szivarok humidor nélkül napok alatt tönkre mennek... eleinte csak az aromák illannak el és íztelenné válik a szivar, majd kiszárad és töredezni kezd, légmentesen lezárva és hûvös helyen még talán kibír egy-két hetet, de a humidor az igazi abban hónapokig is vígan elvan.

Amúgy ma is pöffentettem egy Guantanamera Crystalest, ezt most csak kaptam egy szívességért cserébe, ez is a Cigar Shopból való, ergo humidorban tartott példány volt, így nem is ezzel volt a gond... hanem a szokásos Guantanamera minõséggel, igaz most nem elaludni akart hanem félre égett, szerencsére csak jóval a közepe után... de az istenért sem tudtam "egyenesbe" hozni, a vége felé már egyszerûen teljesen félre volt égve, mindezt a hanyag borítólevél kezelés miatt, amiben volt egy vastag ér és annak a mentén égett félre.

Szerencsére ettõl függetlenül hozta a szokásosan kellemes ízt (kategórián belül) és a félreégés csak esztétikai hiba volt, szerencse, hogy itthon szívtam, egy szivaros összejövetelen viszont égett volna a pofám miatta...

Link to comment
Share on other sites

arazu

Sajna a szivarok humidor nélkül napok alatt tönkre mennek... eleinte csak az aromák illannak el és íztelenné válik a szivar, majd kiszárad és töredezni kezd, légmentesen lezárva és hûvös helyen még talán kibír egy-két hetet, de a humidor az igazi abban hónapokig is vígan elvan.

Amúgy ma is pöffentettem egy Guantanamera Crystalest, ezt most csak kaptam egy szívességért cserébe, ez is a Cigar Shopból való, ergo humidorban tartott példány volt, így nem is ezzel volt a gond... hanem a szokásos Guantanamera minõséggel, igaz most nem elaludni akart hanem félre égett, szerencsére csak jóval a közepe után... de az istenért sem tudtam "egyenesbe" hozni, a vége felé már egyszerûen teljesen félre volt égve, mindezt a hanyag borítólevél kezelés miatt, amiben volt egy vastag ér és annak a mentén égett félre.

Szerencsére ettõl függetlenül hozta a szokásosan kellemes ízt (kategórián belül) és a félreégés csak esztétikai hiba volt, szerencse, hogy itthon szívtam, egy szivaros összejövetelen viszont égett volna a pofám miatta...

Hát most már vágom...csak tapasztalatom nem volt, mer a szivarozás abból állt, h átbuszoztam a szomszéd városba, vettem egy szivart, és még ott eltoltam egy ismerõsömnél, vagy ahogy hazaértem azonnal. Humidorra sajna nincs $$$$$.... szivarra se nagyon, szerintem egy kis szünetet kell tartanom, addig marad a cigaretta. :(

Btw, az ilyen szivarozós talikat én alapból visszautasítom. Nagyon jó lehet, aláírom, fõleg ha nem a Heccidai Bakkecske kocsmában van tartva, de én nagyon sokat bénázok a szivarokkal,.. :D Az ilyen félreégés, túlságosan belevágok a szivarba és társai igen gyakran elõfordulnak. De attól még élvezem, és csak ez a lényeg. :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Hát most már vágom...csak tapasztalatom nem volt, mer a szivarozás abból állt, h átbuszoztam a szomszéd városba, vettem egy szivart, és még ott eltoltam egy ismerõsömnél, vagy ahogy hazaértem azonnal. Humidorra sajna nincs $$$$$.... szivarra se nagyon, szerintem egy kis szünetet kell tartanom, addig marad a cigaretta. :(

Btw, az ilyen szivarozós talikat én alapból visszautasítom. Nagyon jó lehet, aláírom, fõleg ha nem a Heccidai Bakkecske kocsmában van tartva, de én nagyon sokat bénázok a szivarokkal,.. :D Az ilyen félreégés, túlságosan belevágok a szivarba és társai igen gyakran elõfordulnak. De attól még élvezem, és csak ez a lényeg. :closedeyes:

Mivel humidorom nekem sincs, és pénzem sincs rá (a legolcsóbb példányok is 20k körül kezdõdnek) ezért én is akkor szoktam szivarozni mikor elugrom a szivarboltba és veszek, aznap, vagy maximum másnap szoktam elszívni.

Szivarozós tali alatt pedig nem azt értettem, hogy egy rakás szivar fanatikus összegyûlik egy rakásra... persze vannak ilyenek, mint akár a borfesztiválok, de én inkább olyanra gondoltam, hogy egy elegánsabb összejövetelen ahol többnyire szivarozni szoktak mint cigarettázni (például van egy tehetõsebb rokonom aki minden évben a születésnapjára kibérel egy elegáns éttermet és ott van külön szivar sarok), de én például szeretek bálozni is, ahol szokás félrevonulni valamilyen alkoholt fogyasztani és szivarozni/pipázni.

Szóval ha egy ilyen közegben a valóban nagy szivarozók közé beállítok egy olyan szivarral ami egyszerûen csúnyán ég akkor azt eléggé cikinek érezném.

Link to comment
Share on other sites

arazu

Szóval ha egy ilyen közegben a valóban nagy szivarozók közé beállítok egy olyan szivarral ami egyszerûen csúnyán ég akkor azt eléggé cikinek érezném.

Hát ez azért érthetõ.

A tali alatt én is hasonlókra gondoltam,csak hát én nekem nincsenek ilyen alkalmaim, szinte a nagyon bõ rokonságból is csak egy páran fogyasztunk dohányt, úgyhogy nekem marad az h átnézük x haveromhoz, és ott egy pár szivaros ismerõsömmel elvagyunk.

Más. Ma jött meg a kamatom (négyezerötszáz forint..),és most megy a dilemma, hogy félretegyem másra, vagy szivart vegyek belõle, vagy djarumot... vagy gyûjtsem tovább egy prémium szivarra. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Hát ez azért érthetõ.

A tali alatt én is hasonlókra gondoltam,csak hát én nekem nincsenek ilyen alkalmaim, szinte a nagyon bõ rokonságból is csak egy páran fogyasztunk dohányt, úgyhogy nekem marad az h átnézük x haveromhoz, és ott egy pár szivaros ismerõsömmel elvagyunk.

Más. Ma jött meg a kamatom (négyezerötszáz forint..),és most megy a dilemma, hogy félretegyem másra, vagy szivart vegyek belõle, vagy djarumot... vagy gyûjtsem tovább egy prémium szivarra. :lol:

Ennyibõl már bõven lehet venni prémium szivart, Cohiba, Monte Cristo, Romeo y Julietta, Bolivar, stb öt csillagos szivarok is kaphatók már ennyiért, de szerintem csak akkor érdemes prémium szivart venni ha az ember amúgy is megengedheti magának, vagy valamilyen különleges alkalomból veszi. Inkább vennék ennyibõl mondjuk két darab ezer Ft-os szivart, plusz egy doboz Cohiba Mini cigarillot, amiben 10 szál van és kitart egy darabig, abból el lehet szívni napi 1 szálat és majdnem minden napra el vagy látva igazi kubai szivarral, pontosabban szivarkával. 15 perc kubai életérzés :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mortanius

Stauffenberg tanácsára kezdõként beruháztam egy tízes Cohiba Mini dobozra, tényleg nem semmi a cucc. Az lenne a kérdésem, hogy meddig ajánlatos tartogatni az ilyen szivarkákat? Hány nap után veszítenek aromájukból?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
erdly

Kaptam ajándékba egy Siglo VI-ot, és kb. gõzöm sincs mit csináljak vele.

Eltegyem késõbbre, valami neves alkalomra? Csak akkor meg az a gáz, hogy kiszárad, és nem lesz jó íze.

Csak úgy meg nem akarom elszívni, nem is tudnám egyedül, mert rengeteg.

Segítõket keresek, jelentkezni nálam lehet. :lol:

Link to comment
Share on other sites

-Gabe-

Na énis kipróbálnám már egyszer a szivarozást. Mit ajánlotok így elsõre? Valami oylasmi kéne azért ami beszerezhetõ és nem túl drága (kb 1000 ft/szál) és lágyabb íze van.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Stauffenberg tanácsára kezdõként beruháztam egy tízes Cohiba Mini dobozra, tényleg nem semmi a cucc. Az lenne a kérdésem, hogy meddig ajánlatos tartogatni az ilyen szivarkákat? Hány nap után veszítenek aromájukból?

Hát, elvileg néhány napnál tovább nincs értelme tárolni, bár én tartottam már Cohiba Minit egy hónapon keresztül is. A cigarillókra tapasztalataim szerint kevésbé érvényes a pár napos tartósság, azok valamivel tovább bírják.

De humidor nélkül még megoldás lehet a légmentesen lezárt zacskó, vagy doboz és mehet a hûtõbe vagy valami hûvös helyre. De azt sem lehet a végtelenségig csinálni, maximum kicsit kitolja a tartósság idejét.

Na énis kipróbálnám már egyszer a szivarozást. Mit ajánlotok így elsõre? Valami oylasmi kéne azért ami beszerezhetõ és nem túl drága (kb 1000 ft/szál) és lágyabb íze van.

Guantanamera Cystales - Kezdõknek ideális, 490 Ft, és nem túl erõs. A minõség nem mindig az igazi, de elsõ szivarnak megteszi, ráadásul szinte mindenhol lehet kapni (de a szivar szaküzletet ajánlom, ott humidorban tárolják... más esetben csak egy porhanyos, száraz fadarabra fog emlékeztetni, ami 5x szétesik mire elszívod).

erdly: Én miét nem kapok ilyen ajándékokat? :D Amúgy érdemes hamar elszívni ha nem tudod hol tárolni, mert idõvel csak kiszárad és már cseszheted a Cohiba minõséget.

Ha kell akkor besegítek :P (értsd: Leütlek és szaladok :D)

Link to comment
Share on other sites

erdly

erdly: Én miét nem kapok ilyen ajándékokat? :D Amúgy érdemes hamar elszívni ha nem tudod hol tárolni, mert idõvel csak kiszárad és már cseszheted a Cohiba minõséget.

Ha kell akkor besegítek :P (értsd: Leütlek és szaladok :D)

Pár napja van meg, de fogalmam sincs mit csináljak vele. :D

Jó lenne, egy emlékezetes napra hagyni, de addigra meg 6x kiszárad, viszont most semmi apropója sincs, hogy elszívjam. :D Megy egyedül nekem nem menne, szóval.

Lehet kellene tartani innen a forumról, egy szivaros napot valahol? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Pár napja van meg, de fogalmam sincs mit csináljak vele. :D

Jó lenne, egy emlékezetes napra hagyni, de addigra meg 6x kiszárad, viszont most semmi apropója sincs, hogy elszívjam. :D Megy egyedül nekem nem menne, szóval.

Lehet kellene tartani innen a forumról, egy szivaros napot valahol? :lol:

Amennyiben Budapest lesz a célváros, akkor én Szept. 14-ig ráérek, csak akkor kezdõdik a következõ félév :rolleyes: Egyébként simán benne vagyok.

Link to comment
Share on other sites

erdly

Amennyiben Budapest lesz a célváros, akkor én Szept. 14-ig ráérek, csak akkor kezdõdik a következõ félév :rolleyes: Egyébként simán benne vagyok.

Akár én is. :)

Link to comment
Share on other sites

Madridista

Én Kubából hoztam két szálat, meg ott beleszívtam egy homemade szivarba, nah az állati finom volt, mézzel volt összeragasztva, csak nehéz volt szívni, vagy én nem is tudom, úgyhogy hamar lepasszoltam :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Én Kubából hoztam két szálat, meg ott beleszívtam egy homemade szivarba, nah az állati finom volt, mézzel volt összeragasztva, csak nehéz volt szívni, vagy én nem is tudom, úgyhogy hamar lepasszoltam :D

Milyen szivarokat hoztál? Mázlista vagy egyébként, mert Kubában majdnem negyed annyiért meg lehet venni a szivarokat mint itthon... drága ideszállítani és megfelelõen tárolni, ezért ilyen drágák nálunk. Én tuti kapásból vettem volna egy dobozzal (általában 10-25 szál van egy dobozban), plusz egy humidort is vettem volna nekik, mert természetesen az is jóval olcsóbb odakint.

Amúgy nem érdemes túl sokáig tartogatnod azokat a szivarokat humidor nélkül, hamar kiszáradnak és utána már szívhatatlan mert szétporlad a kezedben.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
_L_

Na látom régóta nemvolt hsz :( Éppen most szívom barátnõmtõl kapott Guantanamera Cristalesem, és eddig egészen bejön :)

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Na látom régóta nemvolt hsz :( Éppen most szívom barátnõmtõl kapott Guantanamera Cristalesem, és eddig egészen bejön :)

Neked nem kéne már halottnak lenned?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...