Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tenisz


kisdigo

Recommended Posts

B4LINT

Wow, Ági legyõzte Venust :) (ráadásul az első setet 6-0-ra hozta, nem kicsit lepődtem meg, amikor ezt bemondták)

Na erre azért nem nagyon számítottam... csak így tovább!

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Na jó, ez azért már tényleg durva. :D

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Heh... De örvendetes, hogy ilyen simán hozta ellene az elsõ szettet... :D Az lett volna még nagyobb, ha a másodikat is ilyen könnyedén hozta volna. Mondjuk egy 6-0 ; 6-2 a 3. kiemelt ellen kemény lett volna. :D

Link to comment
Share on other sites

Gilberto

Venus salakon nemsokat ér. Grat Ági

Link to comment
Share on other sites

kisdigo

Tegnap félbemaradt mérkõzések eredményei:

Sergiy Stakhovsky - Novak Djokovic 3/6 4/6 1/6

Philipp Kohlschreiber - Juan Carlos Ferrero 6/4 2/6 6/4 6/7 6/3

-----------------------

Roland Garros 6. nap 3. forduló továbbjutói:

Rafael Nadal - Lleyton Hewitt 6/1 6/3 6/1

Fernando Gonzalez - Josselin Ouanna 7/6 6/3 7/5

Andy Murray - Janko Tipsarevic 7/6 6/3

Victor Hanescu - Gilles Simon 6/4 6/4 6/2

Robin Soderling - David Ferrer 6/7 7/5 6/2 7/6

Nicolas Almagro - Fernando Verdasco 2/6 6/7 6/7

Radek Stepanek - Marin Cilic 1/6 6/7 3/6

Nikolay Davydenko - Stanislas Wawrinka 6/3 4/6 6/3 6/2

Alakulnak a dolgok úgy gondolom. :D Sajnáltam hogy Tipsarevic feladta 2 set után :( örültem volna neki ha hazaküldi Murray-t. Elsõ setben adogatott a meccsért, 5-2 re vezetett, de hát ilyen a tenisz :)

Almagro - Verda mérkõzést néztem még. Ott pártatlan voltam, örültem volna akkor is ha Almagro nyer.

--------------------------

És végül a mai nap legnagyobb meglepetése a lányoknál született:

Szávay Ágnes - Venus Wiliams 6/0 6/4

Nagyon nagy taps Áginak! =)

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

Grat Áginak, aki 81 perc alatt elintézte Venust! Elsõ szettben lesöpörte a pályáról a korábbi világelsõt, s ez szerintem már eldöntötte a meccset, a második játszmában ugyan feljebb zárkózott a jenki, de ez annyit vett ki belõle, hogy a mérkõzésben sem tudott maradni. ÁGI, ÁGI, ÁGI!

Link to comment
Share on other sites

_Balin_

ettõl féltem

Link to comment
Share on other sites

buub

Czinkre gondolsz? Igazából várható volt, de így is nagyon szép eredményt hozott össze. :)

Link to comment
Share on other sites

kisdigo

Roland Garros 3.forduló 7. nap továbbjutói:

Christophe Rochus - Jo-Wilfried Tsonga 2/6 2/6 2/6

Paul-Henri Mathieu - Roger Federer 6/4 1/6 4/6 4/6

Andy Roddick - Marc Gicquel 6/1 6/4 6/4

Jurgen Melzer - Gael Monfils 2/6 6/4 3/6 1/6

Philipp Kohlschreiber - Novak Djokovic 6/4 6/4 6/4

Tommy Haas - Jeremy Chardy 7/5 6/3 4/6 6/4

Juan Martin Del Potro - Igor Andreev 6/4 7/5 6/4

Tommy Robredo - Maximo Gonzalez 4/6 7/5 6/1 6/0

Szerintem minden papírforma szerint alakult, kivéve a Djoko - Kohlschreiber mérkõzést. Szerintem nem csak én lepõdök meg hogy Nole kikapott, hiszem nagyon jól játszott az egész salakszezonban. Úgy látszik ez nem az õ napja volt, sajnálom nagyon =(

--------------------------

Lányokról pár szó erejéig:

Czink Melinda - Svetlana Kuznetsova 1/6 3/6

Holnap Ági, Dominika Cibulkova ellen játszik méghozzá a nap elsõ mérkõzéseként 11:00-kor a Suzanne Lenglen-on. Hajrá!

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Höh... :huh: Federer szettet veszített :huh:

Grat Áginak, aki 81 perc alatt elintézte Venust! Elsõ szettben lesöpörte a pályáról a korábbi világelsõt, s ez szerintem már eldöntötte a meccset, a második játszmában ugyan feljebb zárkózott a jenki, de ez annyit vett ki belõle, hogy a mérkõzésben sem tudott maradni. ÁGI, ÁGI, ÁGI!

Anyám borogass... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Hadriel

Szomorú hír

Szávay Ági kikapott Dominika Cibulkovától 6:2 6:4-re.

Sajnos nagyon sokat rontott Ági, nagyon sok volt a ki nem kényszerített hibája.

Remélem nem töri majd le ez a vereség, hiszen eddig mindig nyert Cibulkova ellen

De a lényeg, hogy nagyon szép teljesítmény volt, hogy eljutott a 4.-dik fordulóig

Link to comment
Share on other sites

kisdigo

Ééééééééééééééééééééééééééééés igen, iowfndawifnawpifnawfiawnfawpfin hahahhahhahahaha Soderling kiverte Nadalt xD haaaaaaaaaaaaaaaa az igen :D Ecsém :D Részleteket késõbb most nem tudok mit írni :D

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Ééééééééééééééééééééééééééééés igen, iowfndawifnawpifnawfiawnfawpfin hahahhahhahahaha Soderling kiverte Nadalt xD haaaaaaaaaaaaaaaa az igen :D Ecsém :D Részleteket késõbb most nem tudok mit írni :D

Nem b*szol agyon 23t antracittal itt helyben... :blink: :blink: :o :huh:

Link to comment
Share on other sites

_ktamas

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁASFASFAsfakjsféalksjélask

Egyszerre sírok és örülök :D :D :D :D Nadal kiesett ( :D ), és Szávay Ági is ( :( )... Itt meg szar idõ van, szóval inkább sírok, mint örülök... Mondjuk elég nagyon öröm számomra, hogy Nadal kiesett :D :D

Link to comment
Share on other sites

kisdigo

Most egy kicsit tartalmasabb beszámolóval készültem, neki is kezdek. :)

Elõször is kezdjünk a lányokkal: Szávay Ágnes búcsúzott a Roland Garrostól, a legjobb 16-ig jutott.

Agnes Szavay - Dominika Cibulkova 2/6 4/6 Gratulálunk Ági, szép volt! :)

Továbbá a címvédõ, Ana Ivanovic is kiesett, Victoria Azarenka verse meg 6/2 6/3-ra.

Egy apró megjegyzés a lányok kapcsán: engem nagyon zavar hogy nõi mérkõzéseket mutatnak akkor mint mikor pl egy Verdasco - Davydenko játszik. De nem most fordult elõ elõször. Ez csak engem idegesít? <_<

-------------------------------------

Térjünk is át gyorsan a fiúkra: Kiesett a torna legnagyobb esélyese, Rafael Nadal. A 4-szeres címvédõt Robin Soderling ejtette ki. Rafa a legjobb 16-ig jutott. Davydenko szép játékkal legyõzte Verdascot, amit sajnálok de Davydenko megérdemelten jutott tovább.

Roland Garros 8. nap 4. forduló továbbjutói:

Rafael Nadal - Robin Soderling 2/6 7/6 4/6 6/7

Nikolay Davydenko - Fernando Verdasco 6/2 6/2 6/4

Andy Murray - Marin Cilic 7/5 7/6 6/1

Fernando Gonzalez - Victor Hanescu 6/2 6/4 6/2

Õk 4-en már bent vannak a legjobb 8-ban, holnap csatlakoznak hozzájuk még ugyanennyien.

------------------------------------

Szépen lassan fogynak a top 10 játékosok is, akik még tartják a frontot:

1. Rafael Nadal

2. Roger Federer

3. Andy Murray

4. Novak Djokovic

5. Juan Martin del Potro

6. Andy Roddick

7. Gilles Simon

8. Fernando Verdasco

9. Jo-Wilfried Tsonga

10. Gael Monfils

-----------------------------------

Végül pedig: készültem a Nadal-Soderling meccs statisztikájával illetve részemrõl egy kis fejtegetéssel.

IPB Image

A számok magukért beszélnek úgy gondolom.

Nadal a mérkõzés után:

- Meglepte, hogy Söderling ennyire jól játszott?

- Nem lepett meg, játszottam már vele, tudom, mennyire jó játékos. Ezen a szinten már mindenki jó teniszezõ, és az nyer, aki bátrabb, jobb napot fog ki, ez pedig ma nem én voltam.

- Mi volt a probléma?

- Nagyon röviden játszottam, nem voltam elég bátor, és ezzel megkönnyítettem a dolgát. Nagyon jó volt, gratulálok neki, de az biztos, hogy rajtam is múlott, hogy most kikaptam.

- Nem lehetséges, hogy túl sok versenyen indult idén, és ez megbosszulta magát?

- Nem hiszem. Egy-egy vereségnél mindenki elkezd találgatni, mi lehetett a baj, de én eddig is mindent így csináltam, és négyszer nyertem Roland Garrost.

- Nem túl fáradt?

- Semmi bajom, jól vagyok.

- Akkor megkezdi a wimbledoni felkészülést?

- Egyelõre nem Wimbledonra, hanem a házam úszómedencéjébe készülök. Adjanak nekem legalább három napot, míg elkezdek Wimbledonnal foglalkozni.

- Mennyire fájó ez a vereség?

- Mindig nehéz veszíteni, fõleg ott, ahol az ember nagy esélyes, de nem török össze. Bíznom kell magamban, és keményen dolgozni ezután is.

- A tavalyi évhez képest mentálisan vagy fizikálisan gyengült?

- Nézzék, kikaptam, nem a legjobbamat nyújtottam, és ennek az okát elemeznem kell, de ez egyszerûbb annál, hogy mentálisan vagy fizikálisan gyengébb lennék. Egyszerûen csak nem ment ma a játék.

- Ezek után ki nyeri a férfi egyest?

- Meglátjuk. Szerintem Roger a legnagyobb esélyes, de Murray vagy Del Potro is odaérhet.”

Való igaz Nadal minden 1000es tornán elindult, megnyerte az AUS Opent, ennek ellenére Rafa azt mondta hogy nincs semmi baja se fizikálisan se mentálisan. Ma ilyen napja volt, nem igazán ment neki, mindenkivel megesik.Ahogy az interjúból is kiderült szerintem nem tört össze lelkileg, biztos sokat tanul ebbõl a vereségbõl. Soderling nagyszerûen játszott az egész meccs alatt és remekül taktikázott Nadal ellen.Gratula neki! Õ az elsõ játékos aki megverte Nadalt a Garroson, és ezzel megszakította Nadal sikersorozatát, adva hatalmas nagy lehetõséget Rogernek, hogy behúzza élete elsõ Garros gyõzelmét. Igaz jobb szerettem volna egy kemény Nadal Federer döntõt :) Bár biztos vagyok benne hogy játszani fognak még jó párat :D

Link to comment
Share on other sites

_ktamas

Egyébként Nadal szimpatikusan nyilatkozik, meg minden, szóval ha csak úgy ismerném, ahogy nyilatkozik, nekem is ott lenne a topban, de valahogy a játéka nem tetszik... Mondjuk az, hogy mindig húzgálja a gatyáját nagyon menõ :D , de azt mondta, hogy õ egy meccs alkalmával ezt észre sem veszi, reflex szerûen csinálja :D

Link to comment
Share on other sites

_Balin_

Mi nem tetszhet Nadal játékában? Ha nem fáradt akkor látványos támadó játékot játszik, hatalmas nagy akarással, küzdéssel.

Link to comment
Share on other sites

kisdigo

Mi nem tetszhet Nadal játékában? Ha nem fáradt akkor látványos támadó játékot játszik, hatalmas nagy akarással, küzdéssel.

Látványos támadó játék? Akkor te nem Nadal meccset néztél... :lol:

Nadal a legvédekezőbb stílusú játékos szinte az egész mezőnyben, de a top 100-ban egész biztos.

Link to comment
Share on other sites

_ktamas

Mi nem tetszhet Nadal játékában? Ha nem fáradt akkor látványos támadó játékot játszik, hatalmas nagy akarással, küzdéssel.

Nem is a küzdése, akaratereje nem tetszik benne, hanem valahogy az ütései, a technikája... Ha megnézzük Federer-t, akkor nála a gyönyörû fonák keresztjei és a pontos szervái amiben erõsek. Nadalnál nincs semmi ilyen, mindenben jó, de egyikben sem emelkedik ki, látványosan /vagy nem látom.../ És az erõltetett játéka, hogy Federer-nek, akinek félelmetes tenyeresei tudnak lenni, állandóan csak a fonákra adja, ahol max a kereszt tud SZÉP lenni, de nem biztos, hogy jó is. Meg lehet már az is benne van, hogy agyonra van nyalva a s*gge, legalábbis elég sokan rajonganak érte, és Federer valahogy jobban viselte az egészet, mint Nadal.

Link to comment
Share on other sites

kisdigo

Nadal a labdákat jóval az alapvonal mögül üti, van mikor 4 méterrel hátrább áll az alapvonaltól. A labdákat félelmetesen pörgeti tenyeressel és fonákkal is. Innentõl kezdve nem beszélhetünk támadó játékstílusról. Arra törekszik hogy ne hibázzon, szinte bármeddig el tudna ütögetni, mindent visszaad. Szerintem az õ állóképessége és gyorsasága a legjobb a mezõnyben. Azt várja hogy az ellenfél rontson. Kevesebb nyerõt üt, az ellenfél hibáiból él nagyrészt. Idegesítõ az efféle játékstílus. Az igaz hogy iszonyat jó elütései vannak, amik nagyon látványosak tudnak lenni. Nem egy szervakirály ezt tudjuk, ott is a biztonságra törekszik. Ászokat elenyészõ számban üt. Nem bántani akarom Nadalt, mert nagyon tisztelem mint embert, és szeretem is mint játékost. Hihetetlen nagy szíve van és helyén van az esze. Valakinek tetszik a stílusa, valakinek nem, de azt ne mondja senki hogy támadó játéka van.

Link to comment
Share on other sites

_ktamas

Nadal a labdákat jóval az alapvonal mögül üti, van mikor 4 méterrel hátrább áll az alapvonaltól. A labdákat félelmetesen pörgeti tenyeressel és fonákkal is. Innentõl kezdve nem beszélhetünk támadó játékstílusról. Arra törekszik hogy ne hibázzon, szinte bármeddig el tudna ütögetni, mindent visszaad. Szerintem az õ állóképessége és gyorsasága a legjobb a mezõnyben. Azt várja hogy az ellenfél rontson. Kevesebb nyerõt üt, az ellenfél hibáiból él nagyrészt. Idegesítõ az efféle játékstílus. Az igaz hogy iszonyat jó elütései vannak, amik nagyon látványosak tudnak lenni. Nem egy szervakirály ezt tudjuk, ott is a biztonságra törekszik. Ászokat elenyészõ számban üt. Nem bántani akarom Nadalt, mert nagyon tisztelem mint embert, és szeretem is mint játékost. Hihetetlen nagy szíve van és helyén van az esze. Valakinek tetszik a stílusa, valakinek nem, de azt ne mondja senki hogy támadó játéka van.

Azt meg mellékesen tapasztalatból is tudom mondani, hogy egy védekezõ játékos, aki csakis az ellenfél hibáiból él, az nagyon idegesítõ tud lenni, és arra tudják mondani azt, hogy rossz a játékstílusa... Ezért is mondtam egyébként, hogy emberileg szimpatikus, nagyon szépen nyilatkozik, csak hát ez a védekezõ játék nála idegesítõ. Egy ember, aki meg még nem teniszezett, ezt nem is nagyon tudja vagy látja... Fõleg ha egy csaj, és egyáltalán nem érdekli a játék, csakis Nadal, vagy akárki, de inkább errõl ne beszéljünk :D

Link to comment
Share on other sites

kisdigo

"Kell egy vereség, hogy értékelni tudd a gyõzelmeidet. Véget ért egy sorozat, nekem pedig ugyanúgy kell fogadnom a vereséget, mint a gyõzelmeket: nyugodtan. Hideg fejjel végig kell gondolnom, hogy mit és hol rontottam el. Tanulnom kell a hibáimból. Az ember sokkal többet tanul egy vereségébõl, mint a gyõzelembõl." - Rafael Nadal tegnap este

"Nagyon jó lenne látni, ahogy Roger megcsinálja a karrier Grand Slamet. Ha valaki megérdemli, hát Õ." - Rafael Nadal tegnap este

Nagyon szép sorok szerintem, és szép dolog hogy Rafa így tiszteli Rogert. :)

Link to comment
Share on other sites

_ktamas

Tegnap én is pont ezt az interjút hallottam, és szerintem is nagyon szépen nyilatkozott. Egyébként ha jól tudom nincs semmi problémájuk egymással, és ez látszik is, teljesen tisztelik egymást. És ez szép is volt Nadal-tól, hogy Federert bíztatta a RG megnyerésére.

Egyébként szerintem azért nem Davydenko meccsét mutatták akkor, mert ahogy az ismétlésbõl láttam, elég rossz helyen volt a kamera, és a minõsége sem volt az igazi... Gondolom ezért mutatták inkább a nõi meccset.

Felétek is rossz idõ van? Pedig olyan szívesen kimennék teniszezni...

Link to comment
Share on other sites

kisdigo

Tegnap én is pont ezt az interjút hallottam, és szerintem is nagyon szépen nyilatkozott. Egyébként ha jól tudom nincs semmi problémájuk egymással, és ez látszik is, teljesen tisztelik egymást. És ez szép is volt Nadal-tól, hogy Federert bíztatta a RG megnyerésére.

Egyébként szerintem azért nem Davydenko meccsét mutatták akkor, mert ahogy az ismétlésbõl láttam, elég rossz helyen volt a kamera, és a minõsége sem volt az igazi... Gondolom ezért mutatták inkább a nõi meccset.

Felétek is rossz idõ van? Pedig olyan szívesen kimennék teniszezni...

Itt 20 fok van kicsit borult az idõ, de most Federer meccs van :D

Link to comment
Share on other sites

_ktamas

Itt 20 fok van kicsit borult az idõ, de most Federer meccs van :D

Tényleg, nézem is, kösz hogy szóltál :D Egyébként itt is jó idõ van, azt hittem, hogy rosszabb, csak annyi, hogy el van borulva... :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...