Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ezt Hallgasd Meg!


Nanome

Recommended Posts

MailMan

Dark Tranquillity - Alone

:)
Link to comment
Share on other sites

Nanome

Ayreon - Day Sixteen: Loser

Progresszív metál (illetve ennek a számnak van egy enyhe folkos beütése).

Gratulálok, telitalálat.

Link to comment
Share on other sites

freezy

Dark Tranquillity - Alone

:)

ha már zongora:

tegnap találtam és hát azóta ez megy kb xD A többi szám is szép tõle.

Link to comment
Share on other sites

sid

ha már zongora:

tegnap találtam és hát azóta ez megy kb xD A többi szám is szép tõle.

Számomra ez a legszebb:

http://www.youtube.com/watch?v=T-hx-l5LiIA

Persze nem ilyen coverban, hanem jobbféle változatban, de neten csak ezt találtam. :) Imádom.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Azelõtt még nem hallottam róluk, de nagyon köszi, istenek!

Istenek? Az nem kifejezés.

Link to comment
Share on other sites

Brian55

Öhh, mi ez a link? :huh: Belinkelted a saját válaszod linkjét, vagy mi a szösz? :D

upsz tényleg bocsesz :D

Link to comment
Share on other sites

Joey

Szánsájn, jókedv, dallamos rock.

A vicc csak az, hogy milyen "rengetegen" csekkolták youtube-on.

Pride of Lions

Esetleg az örök szerelmem: prog metal a javából. A Zene, ami überelhetetlen. Ayreon.

Garden of Emotions

Link to comment
Share on other sites

-max-

Esetleg az örök szerelmem: prog metal a javából. A Zene, ami überelhetetlen. Ayreon.

Garden of Emotions

Ma buszon hallgattam az Amazing Flight-tal együtt... leírhatatlanul zseniális.

http://www.youtube.com/watch?v=5nGrnou6Vnc

Spock's Beard - On a Perfect Day: Szerintem a post-Morse-era legjobb terméke, méghozzá meglepõen jó hangminõséggel.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Ma buszon hallgattam az Amazing Flight-tal együtt... leírhatatlanul zseniális.

http://www.youtube.com/watch?v=5nGrnou6Vnc

Spock's Beard - On a Perfect Day: Szerintem a post-Morse-era legjobb terméke, méghozzá meglepõen jó hangminõséggel.

Nem találok rá szavakat. Ha megkérik, hogy írjam körül mindig azt mondom, hogy "A Zenék Ana Ivanovica". Aki ismer, tudja, hogy ennél nagyobb dícséretet tõlem nem kaphat más... :)

Az Amazing Flight instrumentális része, a Garden of Emotionsben a római és a barbár vitája...aztaaa! :D

Link to comment
Share on other sites

-max-

Nem találok rá szavakat. Ha megkérik, hogy írjam körül mindig azt mondom, hogy "A Zenék Ana Ivanovica". Aki ismer, tudja, hogy ennél nagyobb dícséretet tõlem nem kaphat más... :)

Az Amazing Flight instrumentális része, a Garden of Emotionsben a római és a barbár vitája...aztaaa! :D

Az Amazing Flight az maga a megtestesült zenei tökéletesség, a felülmúlhatatlan zsenialitás szvsz. Egészen az alig-alig észrevehetõ spaces "csipogástól" az általad is említett instrumentális részeken és a hard-rockos beütésen át a hippi szövegeinél vissza-visszatérõ eszméltelen jó effektig (érdemes fejhallgatóval tolni, majd meglátjátok, mirõl beszélek), egy számomra tökéletes egésszé áll össze minden kis elem, semmi szétesettség, filler-érzet... a szövegek pedig úgyszintén fantasztikusak, ahogy a hippi nagy lazán odalöki a barbárnak, hogy "hey dude, you're so uncool...", mindig megmosolyogtat. :D Lényegében áradozhatnék az emberiség életébõl hátralévõ 75 éven át (2084, világvége!) megállás nélkül az Ayreon zsenialitásáról, igazából fölösleges lenne, aki érez magában némi affinitást a prog. zene iránt, az már úgyis felfedezte, a többiek meg... majd egyszer. Meg hát az én véleményem nem mérvadó, egy pöppet elfogult vagyok a témában. :D

Link to comment
Share on other sites

Joey

Az Amazing Flight az maga a megtestesült zenei tökéletesség, a felülmúlhatatlan zsenialitás szvsz. Egészen az alig-alig észrevehetõ spaces "csipogástól" az általad is említett instrumentális részeken és a hard-rockos beütésen át a hippi szövegeinél vissza-visszatérõ eszméltelen jó effektig (érdemes fejhallgatóval tolni, majd meglátjátok, mirõl beszélek), egy számomra tökéletes egésszé áll össze minden kis elem, semmi szétesettség, filler-érzet... a szövegek pedig úgyszintén fantasztikusak, ahogy a hippi nagy lazán odalöki a barbárnak, hogy "hey dude, you're so uncool...", mindig megmosolyogtat. :D Lényegében áradozhatnék az emberiség életébõl hátralévõ 75 éven át (2084, világvége!) megállás nélkül az Ayreon zsenialitásáról, igazából fölösleges lenne, aki érez magában némi affinitást a prog. zene iránt, az már úgyis felfedezte, a többiek meg... majd egyszer. Meg hát az én véleményem nem mérvadó, egy pöppet elfogult vagyok a témában. :D

Ja, amikor a barbár emberkedik hogy: "I shook city walls and towers..." aztán Arjen a befüvezettek nyugalmával oltja be. Hajh! :rolleyes: És tényleg csak fejessel érdemes hallgatni, csak így lehet igazán élvezni minden kis rezdülését a számoknak. Pölö a Cosmic Fusionben, amikor a Halál eljön az Indiánért és a hörgés alatt beúszik Sharon den Adel vékony sikolya. Esetleg az Age of Shadowsban Annek szólója...Fenomenális!

2084-ben Joost szintiszólójára fognak engem a Marsra lõni! :D

Az én elfogultságom sem lehet kérdéses... B)

De tényleg mindenkit csak buzdítani tudok. Még az sem baj, ha megveszekedett rock-gyûlölõk vagytok (pfuj!). Ez a zene mindenki által abszolút hallgatható, simogatja a hallójáratokat. És veszélyesen addiktív! :)

Link to comment
Share on other sites

-max-

Valami baj van, 3-szor küldte el a postodat. Egyébként maximálisan egyetértek. Azt amúgy tudtad, hogy az Electric Castle-ös római hangja magyar volt? :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Ayreontól csak a Flight of the Universal Migrator van meg, de nem nagyon hallgatom, régen agyon hallgattam, de mostanába valahogy nem fogna meg az ilyen, lehet azóta mondjuk változott. Hörgés melyik albumon fordul elõ, mert az érdekelne én nem emlékszek ilyenre :)

Link to comment
Share on other sites

-max-

Ayreontól csak a Flight of the Universal Migrator van meg, de nem nagyon hallgatom, régen agyon hallgattam, de mostanába valahogy nem fogna meg az ilyen, lehet azóta mondjuk változott. Hörgés melyik albumon fordul elõ, mert az érdekelne én nem emlékszek ilyenre :)

Human Equation - Day Twelve - Trauma. Akerfeldt bácsinak van pár eszméletlen hörgése...

"You hear his voice cooooooold and meeeercileeeeeeeeeessss..... you worthless fooool... you let her DIEEEEEEEE!" Egyébként a Flight album nekem se annyira bejövõs mostanában, számomra az Electric Castle és a THE überel mindent. :)

Link to comment
Share on other sites

Joey

Valami baj van, 3-szor küldte el a postodat. Egyébként maximálisan egyetértek. Azt amúgy tudtad, hogy az Electric Castle-ös római hangja magyar volt? :D

Tudom. Edwin Balogh.... B)

Máig alig tudtam valami infót összeporszívózni róla(ha tudtok segítsetek ki plz!).

Annyit tudok csak róla, hogy az Omegában énekelt, elküldött egy bemutatkozó cd-t Arjennek, de neki elsõre nem jött be. Aztán rájött, hogy tévedett...Szerette volna a Flight of The Migratorben is énekeltetni, de valamiért Edwin addigra elfordult a metaltól. Érthetetlen, hogy milcsoda csodás énekes és itthon olyan gyökereket hallani csak a médiában mint a Megasztárok vagy a hooligans és társai...

Pedig az Into The Electric Castle (nekem is a kedvenc albumom) legdurvább énekese szvsz, ami nem kis dolog olyanok mellett mint Fish, Anneke vagy Damian Wilson. Az a nyers tehetség, azt hallani kell! semmi technikázás, csak hadd szóljon! Feelinges, nagyon. David Coverdale után a másik nagy kedvencem. :D

Ayreontól csak a Flight of the Universal Migrator van meg, de nem nagyon hallgatom, régen agyon hallgattam, de mostanába valahogy nem fogna meg az ilyen, lehet azóta mondjuk változott. Hörgés melyik albumon fordul elõ, mert az érdekelne én nem emlékszek ilyenre :)

Ayreon - Into the Electric Castle (Robert Westerholdt - Within Temptation)

Ayreon - The Human Equation (Mikael Akerfeldt - Opeth)

Ayreon - 01011001 (Jonas Renkse - Katatonia)

Link to comment
Share on other sites

-max-

Ayreon - Into the Electric Castle (Robert Westerholdt - Within Temptation)

Ayreon - The Human Equation (Mikael Akerfeldt - Opeth)

Ayreon - 01011001 (Jonas Renkse - Katatonia)

Az Electrices Cosmic Fusiont vágom, nagy kedvenc, de a 0101-en melyik számban van hörgés? Most valahogy nem ugrik be. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Joey

Az Electrices Cosmic Fusiont vágom, nagy kedvenc, de a 0101-en melyik számban van hörgés? Most valahogy nem ugrik be. :unsure:

A The Sixth Extinction-ben nyomatja Jonas Renkse a Radioactive Grave részben. A háttérben meg Floor Jansen operázik. :rolleyes:

[Hansi Kursch:] Do you hear the sirens?

[Daniel Gildenlow:] Do you see them burst?

[steve Lee:] Do you feel the fire?

[Jonas Renske and Floor Jansen:] All the world's a radioactive grave!

[Tom Englund:] I can hear them crying

[bob Catley:] I can see the fear

[Jorn Lande:] I can see them dying

[Jonas Renske and Floor Jansen:] Washed away by deadly gamma waves!

Link to comment
Share on other sites

-max-

Ó, emlékszem már, köszi. :D

Link to comment
Share on other sites

Madness

Egy szám, a még meg sem jelent albumról. Jó lesz :)

Link to comment
Share on other sites

Maledict

Egy szám, a még meg sem jelent albumról. Jó lesz :)

Most hogy meghallgattam elöntött a nosztalgia :D Amúgy tényleg nem rossz szám.

Link to comment
Share on other sites

DarklingElf

Gorod

Veszettül beteg deathmetal/jazz olyan riffekkel amire elkezdesz bugizni xD

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Gorod

Veszettül beteg deathmetal/jazz olyan riffekkel amire elkezdesz bugizni xD

És ezt kimutatta? :rolleyes: :D :D amúgy nagyon király zene hallgassátok és öljetek :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...