Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digitális Fényképezõgépek és Videokamerák


FREEstyle

Recommended Posts

kaliban

Nah úgy döntöttem , hogy a Nikon L10-esemet ideje lenne kicserélni egy kicsit komolyabb kütyüre. Én speciel erre gondoltam. A legnagyobb attrakciója egyértelmûen a HD videófelvétel , és egyébként is /többnyire/ videózásra használnám , de csak azért kamerát nem akarok venni. Szerintetek jó lenne ez? Vagy ennyiért van jobb is? Nem értek még nagyon a fényképezõkhöz , csak most kezdtem nézegetni õket.

Jaj... :blink:

Még a 8Mp-is teljesen felesleges egy kompakt gépnek...

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Nah úgy döntöttem , hogy a Nikon L10-esemet ideje lenne kicserélni egy kicsit komolyabb kütyüre. Én speciel erre gondoltam. A legnagyobb attrakciója egyértelmûen a HD videófelvétel , és egyébként is /többnyire/ videózásra használnám , de csak azért kamerát nem akarok venni. Szerintetek jó lenne ez? Vagy ennyiért van jobb is? Nem értek még nagyon a fényképezõkhöz , csak most kezdtem nézegetni õket.

namost a HD video az egyetlen dolog, ami emellett szólhat, de van egy olyan érzésem, hogy az maximum felbontásában HD, minõségében messze nem... a Pana meg a Sony HD kamerái 200knál kezdõdnek... ez 45k... érzed ugye? ha ennyiért szeretnél fényképezõt, ajánlom a Fuji S5800ast... az egyik legjobb választás ebben az árkaegóriában... ha mégis inkább a mozgókép jön be, akkor kicsit mélyebbre kell a zsebedbe nyúlni, de 90k környékén már vannak egész jó, igaz nem HD kamerák... de ahogy a fotózásnál sem, úgy videózásnál sem csak a felszerelés komolyságától függ egy felvétel minõsége ;) kezdetnek egy "kisebb", nemHD kamera is megteszi...

Link to comment
Share on other sites

vanhelzing

Sziasztok!

Szeretnék fényképezõgépet venni olyan 40 körüli árban. Namármost sajnos én nem annyira értek hozzá, hogy mit kell megnézni egy gépnél mielött megvesszük, kb ennyiért mit tudnátok ajánlani? Nekem olyanra kellene mint nyaralást/kirándulást fotózni meg ilyenek.

U.I. Jah meg kinéztem magamnak egy Kodak ZD710-est de nem tudom, hogy mit gondoljak róla, mert hallottam jót is rosszat is.

A választ elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

_Hektor_

namost a HD video az egyetlen dolog, ami emellett szólhat, de van egy olyan érzésem, hogy az maximum felbontásában HD, minõségében messze nem... a Pana meg a Sony HD kamerái 200knál kezdõdnek... ez 45k... érzed ugye? ha ennyiért szeretnél fényképezõt, ajánlom a Fuji S5800ast... az egyik legjobb választás ebben az árkaegóriában... ha mégis inkább a mozgókép jön be, akkor kicsit mélyebbre kell a zsebedbe nyúlni, de 90k környékén már vannak egész jó, igaz nem HD kamerák... de ahogy a fotózásnál sem, úgy videózásnál sem csak a felszerelés komolyságától függ egy felvétel minõsége ;) kezdetnek egy "kisebb", nemHD kamera is megteszi...

Igen , arról utólag értesültem is hogy ez nem igazi 720p , hanem "csak" HD felbontás , csak elfelejtettem ideírni. Mindenesetre még gondolkozom , Lumix-okon a leginkább , esetleg Sony DSC-W120. Bár még a vásárlás 1-2 hétig nem aktuális , egyelõre csak nézegetek.

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Sziasztok!

Szeretnék fényképezõgépet venni olyan 40 körüli árban. Namármost sajnos én nem annyira értek hozzá, hogy mit kell megnézni egy gépnél mielött megvesszük, kb ennyiért mit tudnátok ajánlani? Nekem olyanra kellene mint nyaralást/kirándulást fotózni meg ilyenek.

U.I. Jah meg kinéztem magamnak egy Kodak ZD710-est de nem tudom, hogy mit gondoljak róla, mert hallottam jót is rosszat is.

A választ elõre is köszi.

35k körül: Panasonic Lumix LS80 - 8MP, 3*optikai zoom, minõségi optika, rengeteg funkció, - de ehhez + a tok, az akku, a töltõ és a memóriakártya, amivel együtt bõven 40k fölött van... vagy Fuji FinePix A920 - 9MP, 4*optikai zoom, valamivel gyengébb optika, szintén rengeteg funkció - 30k körül, amihez 40bõl kijön 1GB SD kártya, tölthetõ ceruzaakku töltõvel és egy tok... hugom ilyet kapott szülinapra... maradjunk annyiban, hogy én szívesebben fényképezek a dSLRemmel :D de a kategóriájában nagyon jó gépnek számít mindkettõ, ha teheted, a Panasonicot vedd, ha nem, a Fujival sem jársz rosszul...

Link to comment
Share on other sites

vanhelzing

Köszi a választ! Néztem magamnak egy ilyet: Fujifilm FinePix S5700 errõl mi a véleményed mert elég jókat olvastam róla.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Köszi a választ! Néztem magamnak egy ilyet: Fujifilm FinePix S5700 errõl mi a véleményed mert elég jókat olvastam róla.

Osztálytársam most vett egy ilyet. Nem rosz nem rosz, de az optikája nem olyan nagyon jó minõségû. A hasonló árfekvésben lévõ Canon, Lumix, Nikon és Sony gépek jobbak valamivel.

Link to comment
Share on other sites

xt198

hmm... most vettem észre, hogy a gépem dobozában, felvan tüntetve hogy mit tartalmaz a doboz:

1db 2gigás xD picture kártyát, aksit, aksi töltõt, és egy ilyen pánt amit rálehet akasztani hogy tudjam fogni...

mi a poén? rohadtul nincs benne a kártya... a rohadt mocskos g*ci media markt elmehet a bús p*csába... soha többet nem veszek ott semmit

Link to comment
Share on other sites

Ronnie

hmm... most vettem észre, hogy a gépem dobozában, felvan tüntetve hogy mit tartalmaz a doboz:

1db 2gigás xD picture kártyát, aksit, aksi töltõt, és egy ilyen pánt amit rálehet akasztani hogy tudjam fogni...

mi a poén? rohadtul nincs benne a kártya... a rohadt mocskos g*ci media markt elmehet a bús p*csába... soha többet nem veszek ott semmit

Az durva. Ha még nem tetted akkor mindenképpen vidd vissza és követeld a kártyát. Sajnos jó pár ilyen átcseszés van a Mediaba. Csak DVD-ket veszek ott. Egyik haveromnak a fülhallgató hiányzott az Mp3 lejátszó dobozából. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

hmm... most vettem észre, hogy a gépem dobozában, felvan tüntetve hogy mit tartalmaz a doboz:

1db 2gigás xD picture kártyát, aksit, aksi töltõt, és egy ilyen pánt amit rálehet akasztani hogy tudjam fogni...

mi a poén? rohadtul nincs benne a kártya... a rohadt mocskos g*ci media markt elmehet a bús p*csába... soha többet nem veszek ott semmit

Ebben már sajnos ritunos vagyok. Jópárszor eljátszották már velem ezt (mondjuk nekem a Media Marktal ilyen gondom nem volt, inkább az E. Digitallal), ha nekiállok az ügyfélszolgálaton verni az asztalt (szó szerint) és hangosan üvöltözni az eladóval az mindig célra vezet. Legroszabb esetben felkiálthatsz egy olyan szót kihangsúlyozva ami minden eladónak a legeslegroszabb verejtékes rémálma. FOGYASZTÓVÉDELEM! Na ennél bedobják a törülközõt és meglesz a memória kártyád ;)

Link to comment
Share on other sites

xt198

oké, azt fogom csinálni.

csak attól félek hogy azt fogják mondani hogy "ne minket verjél át" és biztos elraktam és azért kell.

csak az bosszant hogy már vettem egy kártyát, szoval azzal meg nemtudok mit csinálni.

na de majd jövõhéten bemegyek és verem az asztalt :D

visszacsomagoljak bele mindent? vagy hogy vigyem vissza?

Link to comment
Share on other sites

bandeee

oké, azt fogom csinálni.

csak attól félek hogy azt fogják mondani hogy "ne minket verjél át" és biztos elraktam és azért kell.

csak az bosszant hogy már vettem egy kártyát, szoval azzal meg nemtudok mit csinálni.

na de majd jövõhéten bemegyek és verem az asztalt :D

visszacsomagoljak bele mindent? vagy hogy vigyem vissza?

mostmár fölösleges visszamenni, max jól kiröhögnek, de csinálni nem fognak semmit... ha pedig azt mondják, hogy megvan és így akarod õket csõbe húzni, teljesen jogosan mondják... ha megvásárláskor megnézted volna, mi van a dobozra írva, és átnézted volna, hogy mi a valós tartalma, akkor egy büdös szavuk nem lehetne...

mellesleg halkan jegyzem meg, hogy kizártnak tartom, hogy egy 35ks fényképezőhöz a gyártó ajándékba adna egy 8ks memóriakátyát... és mindegyikhez... nézd meg újra, mi van ráírva, mert biztos nem az, hogy tartozék egy 2GBos xD kártya...

Link to comment
Share on other sites

xt198

nos ha nem tévedek, az angol szöveg magyarra fordítva azt jelenti, hogy ezek vannak a csomagban:

IPB Image

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

masodik resze

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

Link to comment
Share on other sites

bandeee

nos ha nem tévedek, az angol szöveg magyarra fordítva azt jelenti, hogy ezek vannak a csomagban:

IPB Image

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

masodik resze

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

reklám... ;) van egy olyan valahol, hogy "contents of package", vagy valami hasonló... na az a doboz tartalma... azis valahol a doboz oldalán, vagy alján van... ez reklám... "eredeti Olympus tartozékok", de egy szóval nem mondja, hogy a doboz tartalmaz egy 2GBs xD kártyát...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Thresh

hello

ismeri valaki a soligor objektíveket? nekem van egy halszemem és valahogy belsõ lencsén összegyûlt valami piszok. eddig senki se tudta szétszedni(elvileg kézzel szét lehet csavarni), voltam vele 4 szervízben de ott se tudták szétszedni.

ha valakinek van tanácsa vagy hasonló örülnék neki

Link to comment
Share on other sites

bandeee

hello

ismeri valaki a soligor objektíveket? nekem van egy halszemem és valahogy belsõ lencsén összegyûlt valami piszok. eddig senki se tudta szétszedni(elvileg kézzel szét lehet csavarni), voltam vele 4 szervízben de ott se tudták szétszedni.

ha valakinek van tanácsa vagy hasonló örülnék neki

hivatalos márkaszervíz... ott biztosan szét tudják szedni... ha az nincs itthon, lépj kapcsolatba a gyártóval... otthon semmiképp ne állj neki babrálni vele...

Link to comment
Share on other sites

Thresh

hivatalos márkaszervíz... ott biztosan szét tudják szedni... ha az nincs itthon, lépj kapcsolatba a gyártóval... otthon semmiképp ne állj neki babrálni vele...

voltam a soligor hivatalos márkaszervíznél is de õk se tudtak segíteni...

2 éve vettem garancia már nincs rá, de köszi megnézem mit tehetek

Link to comment
Share on other sites

bandeee

voltam a soligor hivatalos márkaszervíznél is de õk se tudtak segíteni...

az vicc... mondjuk a Soligor nem éppen a neves gyártók közé tartozik, de ez akkor is nonszensz...

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

voltam a soligor hivatalos márkaszervíznél is de õk se tudtak segíteni...

2 éve vettem garancia már nincs rá, de köszi megnézem mit tehetek

Most ez komoly? Uram atyám, hát miért fizetik ezek a szerelõiket? Képtelenek szétszedni egy obit? Úristen...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
xt198

hát ilyen képeket tudtam összehozni. mondhatjuk hogy "az elsõ komolyabb próbálkozás".

olympus fe-330 al, makró. :ph34r:

IPB Image

kep2

kep3

kep4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Immacolata

Sziasztok!

Szeretnénk vásárolni egy fényképezõgépet, amit alkalmakkor használnánk. Ezt a modellt választanánk. Véleményezzétek néhányan!

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sziasztok!

Szeretnénk vásárolni egy fényképezõgépet, amit alkalmakkor használnánk. Ezt a modellt választanánk. Véleményezzétek néhányan!

Köszönöm!

Alkalmira inkább ezt, ebben van optikai képstabilizátor is:

KLIKK

Link to comment
Share on other sites

Immacolata

Alkalmira inkább ezt, ebben van optikai képstabilizátor is:

KLIKK

Alkalom alatt azt értem, mint utazás és hasonlók.

Amit Te ajánlasz, abban csak 3x-os zoom van, viszont nekem azt mondták, hogy legalább 10x-est érdemes venni. Mekkora különbség van közte? Vagy mennyire számít a zoom?

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Sziasztok!

Szeretnénk vásárolni egy fényképezõgépet, amit alkalmakkor használnánk. Ezt a modellt választanánk. Véleményezzétek néhányan!

Köszönöm!

mit takar az alkalom? otthon szülinapot, névnapot, karácsonyt fotózni? arra elég egy kisebb kompakt is, pl a kaliban által javasolt Panasonic...

ha rendezvények, összejövetelek fotózásához kellene, akkor nem árt egy komolyabb gép, például a Fuji amit kinéztél, vagy esetleg egy Panasonic FZ8, bár az már drágább kategória...

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Alkalom alatt azt értem, mint utazás és hasonlók.

Amit Te ajánlasz, abban csak 3x-os zoom van, viszont nekem azt mondták, hogy legalább 10x-est érdemes venni. Mekkora különbség van közte? Vagy mennyire számít a zoom?

Házi használatra bõven elég a 3×os, a 10×es pedig, állvány vagy képstabilizátor nélkül, horror...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...