Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digitális Fényképezõgépek és Videokamerák


FREEstyle

Recommended Posts

Stauffenberg

:smile: Csak az a baj hogy nagyon sok féle tok van, és nehéz dönteni. Saturnban rohadt sok volt, nem is tudtam

dönteni... Ehh, mondjuk olyat nem láttam amibe beleférnek a pót akksik is :S

Ne cicózz vele sokat, mert nem érdemes... válassz egyet és vedd meg. A lényeg, hogy kényelmesen beleférjen és ne lötyögjön. Az említett extra tulajdonságok pedig jól jönnek. Mondjuk ha van benne még 2 kis zseb az elég, abba belefér a csere memkari és az aksik.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Tibo92

Nekem finepix a400 asom van.Szép és jó is de van vele két próblémám.Elösször is Csak 60s es videót enged felvenni és ezen változtatni nem tudok.Pedig jóval több férne a Fényképezõre(12 mb belsõ memória 1Gb XD Pictures Card)A másik problémám hogy a videókat amiket késziten nem érzékeli a gép mintha nem is lenne rajt a fényképezõn... :huh: segitsetek plsss :huh:

Link to comment
Share on other sites

SH4D0W

Nekem finepix a400 asom van.Szép és jó is de van vele két próblémám.Elösször is Csak 60s es videót enged felvenni és ezen változtatni nem tudok.Pedig jóval több férne a Fényképezõre(12 mb belsõ memória 1Gb XD Pictures Card)A másik problémám hogy a videókat amiket késziten nem érzékeli a gép mintha nem is lenne rajt a fényképezõn... :huh: segitsetek plsss :huh:

FinePixViewer van a gépeden? Én amikor videót csináltam, azzal felmásolta a gépre.

Link to comment
Share on other sites

Tibo92

Mostmá jó,valami elvolt rajt álitva... :smile: De hangot nem tud felvenni :sad:<_<

Link to comment
Share on other sites

SH4D0W

Mostmá jó,valami elvolt rajt álitva... :smile: De hangot nem tud felvenni :sad:<_<

Hát, ez az A400 ez ilyen. Most néztem utána picit bõvebben, nem igazán jó videózásra, 10kép/másodperces frissítéssel lehet felvenni vele max. 60 másodpercig, hang nélkül :sad:

Link to comment
Share on other sites

sid

Én is csináltam videót enyémmel, de nem tudja semmi sem lejátszani :sad: Pedig avi..

Link to comment
Share on other sites

patkanyjoejas

Hy!

Segítség!

Szal szeretnék venni egy digitális fényképezõgépet, de nem tom melyiket lenne érdemes megvenni.

Vmi olcsóra gondoltam (max 30.000 Ft, legvégsõ esetben 35.000 Ft)

Akinek van bármi ötlete, kérem szóljon.

elõre is[thanks]

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Hy!

Segítség!

Szal szeretnék venni egy digitális fényképezõgépet, de nem tom melyiket lenne érdemes megvenni.

Vmi olcsóra gondoltam (max 30.000 Ft, legvégsõ esetben 35.000 Ft)

Akinek van bármi ötlete, kérem szóljon.

elõre is[thanks]

igazság szerint hatalmas a választék, de Te tudod, hogy mik az igényeid... Panasonic, Samsung, Canon, Nikon, Fuji, Pentax gépeket bátran veheted, ezek mind megbízhatóak...

Link to comment
Share on other sites

patkanyjoejas

igazság szerint hatalmas a választék, de Te tudod, hogy mik az igényeid... Panasonic, Samsung, Canon, Nikon, Fuji, Pentax gépeket bátran veheted, ezek mind megbízhatóak...

[thanks] :D

Link to comment
Share on other sites

xt198

sziasztok

nemtudom hogy véletlen van-e köztetek partyfotós... bár elég kicsi az esélye :D

szoval én szeretnék belekezdeni egy ilyen dologba, mert amúgy is érdekel a fotózás, meg jo lenne pénzt is keresni vele...

én egy Nikon D40-et néztem ki magamnak, de ha tudtok ajánlani hasonló árkateg-ben jobb gépet (mondjuk nem lenne rossz egy 10,8megapixeles) akkor hajrá :smile:

elõre is kösz

Link to comment
Share on other sites

bandeee

sziasztok

nemtudom hogy véletlen van-e köztetek partyfotós... bár elég kicsi az esélye :D

szoval én szeretnék belekezdeni egy ilyen dologba, mert amúgy is érdekel a fotózás, meg jo lenne pénzt is keresni vele...

én egy Nikon D40-et néztem ki magamnak, de ha tudtok ajánlani hasonló árkateg-ben jobb gépet (mondjuk nem lenne rossz egy 10,8megapixeles) akkor hajrá :smile:

elõre is kösz

D40ben nincs AF motor, ha olyan objektívet veszel hozzá, amiben nincs beépítve fókuszmotor, akkor nem lesz autofókusz... ez sötétben, partiban necces lehet, nemkicsit...

a megapixel meg még itt sem minden...

nekem 350Dm van, szeretem, igaz a KIT objektíve nem a legjobb minõségû, de elmegy... ezt ajánlom... vagy még a Pentax belépõszintûjét, ha nem szánsz rá sokat...

esetleg ha ennyit szeretnél vele, vehetsz ultrazoom digigépet, ott ugye nincs meg a cserélhetõ objektív által nyújtott hatalmas szabadság, viszont alapból kapsz egy olyan gépet, ami a széleslátószögtõl a középteléig mindent tud... esetleg a különbségbõl ehhez egy komolyabb vaku, mert az sem árt, és akkor kezdhetsz helyet keresni magadnak...

Link to comment
Share on other sites

Invi

D40ben nincs AF motor, ha olyan objektívet veszel hozzá, amiben nincs beépítve fókuszmotor, akkor nem lesz autofókusz... ez sötétben, partiban necces lehet, nemkicsit...

a megapixel meg még itt sem minden...

nekem 350Dm van, szeretem, igaz a KIT objektíve nem a legjobb minõségû, de elmegy... ezt ajánlom... vagy még a Pentax belépõszintûjét, ha nem szánsz rá sokat...

esetleg ha ennyit szeretnél vele, vehetsz ultrazoom digigépet, ott ugye nincs meg a cserélhetõ objektív által nyújtott hatalmas szabadság, viszont alapból kapsz egy olyan gépet, ami a széleslátószögtõl a középteléig mindent tud... esetleg a különbségbõl ehhez egy komolyabb vaku, mert az sem árt, és akkor kezdhetsz helyet keresni magadnak...

Kezdõ partyfotósnak ha nem ért a fotózáshoz különösebben, akko csakis valami kompaktot. Az jobban bírja a party stresszt is. Panasonic, Sony gépek szerintem megfelelnek a célnak és olyan 100 körül vannak.

Ha komolyabban gondolod a dolgot, akkor Nikon D70 - Nekem bejött! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

sziasztok

nemtudom hogy véletlen van-e köztetek partyfotós... bár elég kicsi az esélye :D

szoval én szeretnék belekezdeni egy ilyen dologba, mert amúgy is érdekel a fotózás, meg jo lenne pénzt is keresni vele...

én egy Nikon D40-et néztem ki magamnak, de ha tudtok ajánlani hasonló árkateg-ben jobb gépet (mondjuk nem lenne rossz egy 10,8megapixeles) akkor hajrá :smile:

elõre is kösz

Magam is az éjszakai életben tevékenykedem :smile: Egyébként amire figyelni kell, hogy jó AF legyen benne, mert party közben a franc se fog gyûrûket tekergetni és a keresõbe hosszasan bámulni... (így hát ahogy bandeee is mondja a D40 jóformán kilõve). Ha csak kezded a partyfotózást akkor Invi tanácsában van ráció. Vegyél egy komolyabb kompaktot, a szamárlétrát pedig úgyis végig kell járnod, addig meg felesleges egy komolyabb gép, mire meg oda jutsz, hogy komolyabb bulikban is fotózol addigra már összeszedsz annyi pénzt, hogy vegyél egy DSLR-t. A cserélhetõ objektív egy áldás, mert mások a party körülmények és mások egy nyugodt városnézés vagy természetjárás körülményei, így mindenhez tudsz obit venni. Nem árt egyébként ha fényerõs obit használsz, meg egy erõsebb vakuval is ajánlott megtoldani a felszerelést. Ha egybõl tükörreflexessel akarsz indítani akkor most kell sokat kipengetned már az elején, vagy veszel kompaktot, és majd idõvel levátod DSLR-re, és a felszerelést, a csere obikat is be tudod szerezni lépésenként.

Kompakthoz annyit még hozzáfûznék, hogy Invi vélemnyével annyiban nem értek egyet, hogy partyfotózáshoz Panasonicot ne vegyél. Nagyon erõs a sötétzaj, ami pont ilyen körülmények között eléggé zavaró. Sony gépeket viszont én is bátran ajánlom, azokban nem csalódsz majd ilyen téren.

Link to comment
Share on other sites

xt198

köszönöm :D

szoval igen, mondhatjuk hogy kezdõ vagyok.

még nem fotóztam úgy még meg semmi...

soha nem is volt komolyabb gépem.

viszont nagyon érdekel a dolog, és szeretném is csinálni, illetve amint tudok, keresni vele... :o bár ez a jövõ zenéje.

szoval akkor az a lényeg hogy ne panasonic (:D), Auto-Fokusz legyen rajta, meg AF segédvilágítás, cserélhetõ objektív, meg ?"rászerelhetõ" vaku?

esetleg tudnátok ajánlani egy gépet olyan 100-120ezerért?

Link to comment
Share on other sites

bandeee

köszönöm :D

szoval igen, mondhatjuk hogy kezdõ vagyok.

még nem fotóztam úgy még meg semmi...

soha nem is volt komolyabb gépem.

viszont nagyon érdekel a dolog, és szeretném is csinálni, illetve amint tudok, keresni vele... :o bár ez a jövõ zenéje.

szoval akkor az a lényeg hogy ne panasonic (:D), Auto-Fokusz legyen rajta, meg AF segédvilágítás, cserélhetõ objektív, meg ?"rászerelhetõ" vaku?

esetleg tudnátok ajánlani egy gépet olyan 100-120ezerért?

két nagyobb kategória létezik a digitális gépeken belül:

a tükörreflexes - DSLR gyk a cserélhetõ objektívesek, ezeknél a képérzékelõ mérete változó, 36*24mm, 23,7*15,5mm, 18*13,5mm ált - illetve a kompakt digitális - itt is változó, de lényegesen kisebb méretû szenzorokat alkalmaznak, 8,88*6,6mm, 7,2*5,3mm, ill 5,3*4mm, tulajdonképp ettõl tud olcsóbb lenni... mindegyikbõl többfajta megoldás létezik, igazából ebben az árkategóriában a kompakt gépek között érdemes keresgélni, mert DSLR nem nagyon van... max váz, de ahhoz egy tisztességes obi legalább még 70k, ha nem 100... ha van hozzá megfelelõ vakud, akkor nyugodtan veheted a Panákat vagy a Fujikat is, igazából rossz fényviszonyok között a kompakt gépek egyike sem teljesít jól, ez a kis méretû érzékelõfelület átka... én azt javaslom neked, olyan 60-70k árkategóriában keresgélj, akkor jut vakura is, plusz csereakkuk, normális hordeszköz, szûrõszett, ami ha tényleg komolyan akarsz ezzel foglalkozni, elengedhetetlen...

Link to comment
Share on other sites

Invi

köszönöm :D

szoval igen, mondhatjuk hogy kezdõ vagyok.

még nem fotóztam úgy még meg semmi...

soha nem is volt komolyabb gépem.

viszont nagyon érdekel a dolog, és szeretném is csinálni, illetve amint tudok, keresni vele... :o bár ez a jövõ zenéje.

szoval akkor az a lényeg hogy ne panasonic (:D), Auto-Fokusz legyen rajta, meg AF segédvilágítás, cserélhetõ objektív, meg ?"rászerelhetõ" vaku?

esetleg tudnátok ajánlani egy gépet olyan 100-120ezerért?

Cserélehtõ objektíves ennyiért nincsen. Amúgy azon gondlkoztam, hogy fényviszonyok miat party fotóra csakis kompaktot lehet használni. Nincs az az objektív, ami rendesen befogná a képet (fény, mélységélesség, zaj), mivel vakuval nem tudsz úgy deríteni, hogy a hangulatot ne ölné ki. Vagy 2,8-as fényerejû meg olyan kicsi lesz az élesség, hogy az ipse fejének fele már homályban lesz.

két nagyobb kategória létezik a digitális gépeken belül:

a tükörreflexes - DSLR gyk a cserélhetõ objektívesek, ezeknél a képérzékelõ mérete változó, 36*24mm, 23,7*15,5mm, 18*13,5mm ált - illetve a kompakt digitális - itt is változó, de lényegesen kisebb méretû szenzorokat alkalmaznak, 8,88*6,6mm, 7,2*5,3mm, ill 5,3*4mm, tulajdonképp ettõl tud olcsóbb lenni... mindegyikbõl többfajta megoldás létezik, igazából ebben az árkategóriában a kompakt gépek között érdemes keresgélni, mert DSLR nem nagyon van... max váz, de ahhoz egy tisztességes obi legalább még 70k, ha nem 100... ha van hozzá megfelelõ vakud, akkor nyugodtan veheted a Panákat vagy a Fujikat is, igazából rossz fényviszonyok között a kompakt gépek egyike sem teljesít jól, ez a kis méretû érzékelõfelület átka... én azt javaslom neked, olyan 60-70k árkategóriában keresgélj, akkor jut vakura is, plusz csereakkuk, normális hordeszköz, szûrõszett, ami ha tényleg komolyan akarsz ezzel foglalkozni, elengedhetetlen...

Viszont 60-70ért nem kap erre alkalmas gépet. Csak a gép lesz olyan 100-120 ha tényleg jó bridge gép kell. DSLR-rel sem lehet rendesen fényképezni, mert vagy a mélységélesség jó vagy nincs zaj. Vaku kiöli a diszkóhangulatot vagy csak portrék lesznek diszkó háttérrel.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Amúgy azon gondlkoztam, hogy fényviszonyok miat party fotóra csakis kompaktot lehet használni. Nincs az az objektív, ami rendesen befogná a képet (fény, mélységélesség, zaj), mivel vakuval nem tudsz úgy deríteni, hogy a hangulatot ne ölné ki. Vagy 2,8-as fényerejû meg olyan kicsi lesz az élesség, hogy az ipse fejének fele már homályban lesz.

A nagyobb partyfotósok DSLR-t használnak. Egyébként kis homály még nem a világ vége. Javaslom nézz meg pár partyfotót :smile: Nem kell, hogy ezek a képek minden szempontból tökéletesek legyenek, a mosódások, és a nem egészen pontos mélységélesség beállítások teljesen normálisnak számítanak :smile:

A kompaktokkal meg az a baj, hogy a kis szenzorméret miatt hoszabb záridõt kell használni a kellõ fénymennyiséghez ami már túlságosan elmossa a képet.

xt198: Neked azt javaslom, hogy ne ugorj bele egybõl a partyfotózásba, elõbb vedd meg a géped, tanuld meg használni és próbálkozz vele egy csomó körülmény között, és tapasztald meg, hogy milyen szituációhóz milyen beálltás az optimális, milyen szûrõt érdemes használni, stb, stb...

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Viszont 60-70ért nem kap erre alkalmas gépet. Csak a gép lesz olyan 100-120 ha tényleg jó bridge gép kell. DSLR-rel sem lehet rendesen fényképezni, mert vagy a mélységélesség jó vagy nincs zaj. Vaku kiöli a diszkóhangulatot vagy csak portrék lesznek diszkó háttérrel.

eddig én akárhány ilyen képet láttam, azok portrék voltak diszkó háttérrel... ennek a mûfajnak a közönsége nem a tökéletes beállítást, élességet és zajmentes képeket díjazza, hanem hogy látja magát a képen, és tudja mutogatni, hogy õ is ott volt és le is fényképezték... ide nem kell 100ks obi meg 200ks gép, a lényeg, hogy a kép tiszta legyen és az látszódjon rajta, aki beállt eléd, hogy lefényképezd...

Link to comment
Share on other sites

Invi

Ennyi pénzért minden esetre akkor is Kompakt van csak, akármilyen célra is akarja használni. Ha pedig ennyire mindegy, hogy milyen a kép akkor meg végképp nem dslr. Én személy szerint az itthoni felszerelést be se merném vinni ilyen helyre. Fõleg, ha a kedves kolléga kapásból nekiugrik egy cserélhetõ obis gépnek, akkor abból csak sírás lesz az elsõ képek elkészítése után, öröm az nem (mármint manuális módban).

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Ennyi pénzért minden esetre akkor is Kompakt van csak, akármilyen célra is akarja használni. Ha pedig ennyire mindegy, hogy milyen a kép akkor meg végképp nem dslr. Én személy szerint az itthoni felszerelést be se merném vinni ilyen helyre. Fõleg, ha a kedves kolléga kapásból nekiugrik egy cserélhetõ obis gépnek, akkor abból csak sírás lesz az elsõ képek elkészítése után, öröm az nem (mármint manuális módban).

ezzel teljes mértékig egyet értek...

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

eddig én akárhány ilyen képet láttam, azok portrék voltak diszkó háttérrel... ennek a mûfajnak a közönsége nem a tökéletes beállítást, élességet és zajmentes képeket díjazza, hanem hogy látja magát a képen, és tudja mutogatni, hogy õ is ott volt és le is fényképezték... ide nem kell 100ks obi meg 200ks gép, a lényeg, hogy a kép tiszta legyen és az látszódjon rajta, aki beállt eléd, hogy lefényképezd...

Nem is kell, hogy többet mutassanak. Egy rendezvényt fotózni 2 dologból áll: Magát a rendezvényt fotózni, megragadni a lényegét, a hangulatát, kiragadni a sajátosságait, a másik dolog pedig az emberek fotózása akik ott voltak. Ez utóbbinál valóban nem kell nagyon odafigyelni a dolgokra, csak simán lõni a képeket. Viszont xt198 írta, hogy szeretné elkezdeni a fotózást mint olyat is. Ahhoz viszont már indokolt egy DSLR, mert a kompaktot iszonyatosan hamar kinövi az ember (saját keserû tapasztalatból mondom). Az általa megadott árkategória (100-120 ezer) viszont valóban kevés egy jó DSLR géphez, de ezt csak egy lehetõségként mondtam, mert ha hozzápakol egy kisebb összeget még akkor már vehet azt is.

Link to comment
Share on other sites

Balu027

Egy kérdés: DSC-P41 fényképezõgéphez MS PRO DUO kártya kell?

Link to comment
Share on other sites

General_Grievous

Egy kérdés: DSC-P41 fényképezõgéphez MS PRO DUO kártya kell?

MemoryStick, MemoryStick Pro :wink:

Link to comment
Share on other sites

Balu027

MemoryStick, MemoryStick Pro ;)

Akkor a Duo nem jó? Köszi a választ.

Link to comment
Share on other sites

xt198

elolvasgattam, miket irtatok :)

meg még megkérdeztem pár embert

egyelõre most ugy gondolom hogy egy canon 400D -t fogok venni amint lesz pénzem (vagy ha van jobb ennyiért, irhatjátok), aztán majd meglátom, hogy hogy lesz

biztosan lehet azzal is képet csinálni, meg nyilván nem elsõre fogok profi képeket csinálni :P

vagy ha van jobb ennyiért, irhatjátok

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...