Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Baldur's Gate sorozat


crocki

Recommended Posts

-Stranger-

Köszi köszi

Most kaptam meg az elsõ részt, és azt hiszem neki is állok( egyit az öszi félvrõl, és a ToTSC is beszámítva a vizsgázni is necces lesz :D )

Nem tom mivel indulok neki, de mire hazaérek kitalálom. A blade nagyon bejött de talán a sima bárd nem tetszene annyira, Ezért talán egy mage/figter lesz a befutó. Még nem játszottam az 1 el soha van valkinek valami spoiler tippje. Pl a srác akitõl kaptam azt monda hogy érdemes multiplayertben inditani mert akkor az inventori nézegetése közben nem csépelnek az ellenek. SZóval valmi ilyesmikre gondoltam.

KÖsz

Spolier tipp?

Olyan nincs. Próbálj meg minden szir-szart összeszedni, és eladni, mert sok kicsi sokra megy, a jó cuccok meg nagyon drágák, és ritkán találhatók. És ezt a multis dolgot nem ismerem, de... ki az, aki úgy megy felfedezni, hogy nincsenek készenlétben italok, wand-ok, scrollok? (ha vannak egyáltalán) :huh: Mágusként amúgy elég nehéz, fõleg, hogy a páncélzatosztály igen gyenge, szóval ring of protection, meg ilyesmiket gyûjtögesd, meg majd gyûjts pénzt, hogy megvehesd a High Robe-ok valamelyikét a High Hedge-beli mágustól... (majd találkozol egy beszélõ csirkével, aki ennek a fazonnak a tanítványa :huh: sok xp-vel jár)

Sztem ennyi. Amúgy sztem a mágus/tolvaj kombináció lenne a legjobb, mert a második részben nem kell foglalkoznod Yoshimo-val, Imoennel és Nalia-val.

Ja, és mégvalami: alaposan böngészd át mindig a Journalt, mert a melléküldik sokszor észrevétlenül kerülnek megoldásra... érted, ugye?

Link to comment
Share on other sites

bcom

Hi!

A BG2 vége felé tartok. Jó lenne mégegyszer találkozni Jaheirával. Még a legelején zavartam el a halálba.

Pontosabban magától lépett le, mert jól felidegesítettem, mikor jöttünk ki Irenicus rejtekhelyérõl.

Most már sosem látom többet? :sad:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Hi!

A BG2 vége felé tartok. Jó lenne mégegyszer találkozni Jaheirával. Még a legelején zavartam el a halálba.

Pontosabban magától lépett le, mert jól felidegesítettem, mikor jöttünk ki Irenicus rejtekhelyérõl.

Most már sosem látom többet? :sad:

Én úgy tudom, a felidegesített karakterek már nem találhatóak meg :unsure:

Link to comment
Share on other sites

bcom

Én úgy tudom, a felidegesített karakterek már nem találhatóak meg :unsure:

Ja! Beleolvadnak a végtelen bitmezõkbe, mi?

Na mindegy... Viszlát Jaheira!

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ja! Beleolvadnak a végtelen bitmezõkbe, mi?

Na mindegy... Viszlát Jaheira!

Nekem soha nem volt szimpatikus a csaj B)

Link to comment
Share on other sites

bcom

Nekem soha nem volt szimpatikus a csaj B)

Annyira nekem sem. Azt hiszem a férjén vesztünk össze, amikor menekültünk ki az elején. Megjelent egy szellemalak, vagy valami ilyesmi én meg jól leszóltam, hogy mit rinyál, van fontosabb dolgunk is, erre jól otthagyott. A történtekhez köze van a BG 1-nek, de azt sosem játszottam. Mostanában akarom elkezdeni...

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Annyira nekem sem. Azt hiszem a férjén vesztünk össze, amikor menekültünk ki az elején. Megjelent egy szellemalak, vagy valami ilyesmi én meg jól leszóltam, hogy mit rinyál, van fontosabb dolgunk is, erre jól otthagyott. A történtekhez köze van a BG 1-nek, de azt sosem játszottam. Mostanában akarom elkezdeni...

Szegényke ott találta meg a férje hulláját, lehettél volna kicsit tapintatosabb vele. :wink: Egyébként én se bírom nagyon, inkább Aerie a kedvenc. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Szegényke ott találta meg a férje hulláját, lehettél volna kicsit tapintatosabb vele. :wink: Egyébként én se bírom nagyon, inkább Aerie a kedvenc. :rolleyes:

Így van, jó szexpartner B) :lol:

bcom, te pedig sürgõsen pótold az elsõt :sleep:

Link to comment
Share on other sites

bcom

bcom, te pedig sürgõsen pótold az elsõt :sleep:

Értettem! Megvettem egy ilyen 4 in 1 kiadásban. Két BG plusz a két kieg.

Amúgy akit érdekel, itt van egy kis számítógépes szerepjáték történelem: gamasutra.com

A cikkek korszakokra vannak bontva, ez az elsõ. Igényes írás, részletekbe menõ és nem utolsósorban nosztalgikus érzéseket keltõ... :smile:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Értettem! Megvettem egy ilyen 4 in 1 kiadásban. Két BG plusz a két kieg.

Amúgy akit érdekel, itt van egy kis számítógépes szerepjáték történelem: gamasutra.com

A cikkek korszakokra vannak bontva, ez az elsõ. Igényes írás, részletekbe menõ és nem utolsósorban nosztalgikus érzéseket keltõ... :smile:

Nem ér, én akartam megírni :sleep::tongue:

Link to comment
Share on other sites

bcom

Nem ér, én akartam megírni :sleep::tongue:

Írd meg az antik rpg-k topicba, úgyis oda szántam. De szerintem itt sincs rossz helyen :wink:

Szegényke ott találta meg a férje hulláját, lehettél volna kicsit tapintatosabb vele. :wink: Egyébként én se bírom nagyon, inkább Aerie a kedvenc. :rolleyes:

Ja! Aerie-vel egész jól elvagyunk, fõleg, hogy (szokásommal ellentétben) lawful good karaktert indítottam.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem a BG2 egy paladinnal játszva jelent igazi kihívást.

Szegény lovag épphogy kidugja a fejét a barlangból aztán szedjen össze egybõl sok-sok ezer aranyat nyakig elmerülve a fõváros mocskában... Ugye mennyivel könnyebb a sötét oldal?! :smile:

Amúgy egy hasonló sztorikezdést mi is csináltunk haverommal egy NWN mod-ban, mikor még nem ismertem a BG-t (a Wintert korábban játszottam): szedj össze sok-sok pénzt nyakig a sz*rban turkálva, hogy túléld a kezdést. A legalkalmasabb erre a Feketehomok Kikötõ volt (Titán). Sajnos idõhiány miatt nem sokáig jutottunk benne és nem lett befejezve :sad: , de legalább a város ki lett dolgozva...

Link to comment
Share on other sites

csaba86

Nekem soha nem volt szimpatikus a csaj B)

Nekem sem volt szimpatikus, míg el nem olvastam a BG1 történetérõl szóló könyvet. Eredményként a következõ végigjátszásnál neki fogok udvarolni. És még ki tudja mit....

Ja! Aerie-vel egész jól elvagyunk, fõleg, hogy (szokásommal ellentétben) lawful good karaktert indítottam.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem a BG2 egy paladinnal játszva jelent igazi kihívást.

Szegény lovag épphogy kidugja a fejét a barlangból aztán szedjen össze egybõl sok-sok ezer aranyat nyakig elmerülve a fõváros mocskában... Ugye mennyivel könnyebb a sötét oldal?! :smile:

Én még sosem indítottam gonosz karit Bg-ben. 2x toltam végig a 2-es részt palával.

De a következõ karim egy harcos/tolvaj lesz. Azzal majd szerzek egy kevés plusz pénzt :smile:

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Jaheira egy kis idõ után már egész normális lesz, de azért elég kegyetlen módon szívatják egymást a többi lánnyal. Egy Aerie-Jaheira-Viconia háromszög nagyon poén.

Egyébként ha jól tudom, akkor Jaheira megtalálható (ha az elején el is megy) a Harper-ek helyi bázisánál... a kikötõben a Galvarey Estate mellett. Mint ahogy Minsc is a Copper Coronetben (én egyszer elküldtem a játék elején, és késõbb ott volt)

Link to comment
Share on other sites

crocki

Jaheira egy kis idõ után már egész normális lesz, de azért elég kegyetlen módon szívatják egymást a többi lánnyal. Egy Aerie-Jaheira-Viconia háromszög nagyon poén.

Egyébként ha jól tudom, akkor Jaheira megtalálható (ha az elején el is megy) a Harper-ek helyi bázisánál... a kikötõben a Galvarey Estate mellett. Mint ahogy Minsc is a Copper Coronetben (én egyszer elküldtem a játék elején, és késõbb ott volt)

Jaheira igen ,a harpereknél lesz. egyszer én kirúgtam, és ott találtam rû õjra. btw amikor elbocsátsz egy embert, akkor szól, hogy hol találod meg újra :smile:

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Jaheira igen ,a harpereknél lesz. egyszer én kirúgtam, és ott találtam rû õjra. btw amikor elbocsátsz egy embert, akkor szól, hogy hol találod meg újra :smile:

De olyan is lehet, hogy annyira megsértõdik valamelyik karakter, hogy többé már nem látod viszont. Most így példa nem jut eszembe, de azt hiszem jártam már így. :smile: (Tán pont Jaheirával...? :unsure: )

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

De olyan is lehet, hogy annyira megsértõdik valamelyik karakter, hogy többé már nem látod viszont. Most így példa nem jut eszembe, de azt hiszem jártam már így. :smile: (Tán pont Jaheirával...? :unsure: )

lehet, hogy Keldorn is volt így... meg talán Viconia, ha azt mondtad neki a játék elején, hogy sosem vennéd be... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

bcom

De olyan is lehet, hogy annyira megsértõdik valamelyik karakter, hogy többé már nem látod viszont. Most így példa nem jut eszembe, de azt hiszem jártam már így. :smile: (Tán pont Jaheirával...? :unsure: )

Sõt! Anoment annyira felidegesítettem, mikor megmondtam neki a véleményemet a tárgyalása után, hogy megtámadott (pedig még csapattag volt) és ki kellett ütnöm. Nem baj, úgysem bírtam soha a képét...

Jaheira egy kis idõ után már egész normális lesz, de azért elég kegyetlen módon szívatják egymást a többi lánnyal. Egy Aerie-Jaheira-Viconia háromszög nagyon poén.

Azért a Keldorn-Viconia páros se kutya. Néha úgy ütik vágják egymást, hogy öröm nézni! :o Persze mindig a legrosszabbkor kezdenek el harcolni (némi szóváltás után), amikor azt sem tudom, hol áll a fejem...

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Sõt! Anoment annyira felidegesítettem, mikor megmondtam neki a véleményemet a tárgyalása után, hogy megtámadott (pedig még csapattag volt) és ki kellett ütnöm. Nem baj, úgysem bírtam soha a képét...

Azért a Keldorn-Viconia páros se kutya. Néha úgy ütik vágják egymást, hogy öröm nézni! :o Persze mindig a legrosszabbkor kezdenek el harcolni (némi szóváltás után), amikor azt sem tudom, hol áll a fejem...

Nekem a Shadow Dragon "ajtaja" elõtt verekedtek össze. De így, Keldorn nélkül is (merthogy segítettem Viconia-nak) legyõztem a dögöt. :lol: Nagyon izgalmas csata volt. Viconia és Jaheira bele is halt, a fõkari, Edwin meg Aerie maradt életben. :lol:

Link to comment
Share on other sites

bcom

Nekem a Shadow Dragon "ajtaja" elõtt verekedtek össze. De így, Keldorn nélkül is (merthogy segítettem Viconia-nak) legyõztem a dögöt. :lol: Nagyon izgalmas csata volt. Viconia és Jaheira bele is halt, a fõkari, Edwin meg Aerie maradt életben. :lol:

Meglepetéseket tudnak okozni, az tuti! :D

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Sõt! Anoment annyira felidegesítettem, mikor megmondtam neki a véleményemet a tárgyalása után, hogy megtámadott (pedig még csapattag volt) és ki kellett ütnöm. Nem baj, úgysem bírtam soha a képét...

Azért a Keldorn-Viconia páros se kutya. Néha úgy ütik vágják egymást, hogy öröm nézni! :o Persze mindig a legrosszabbkor kezdenek el harcolni (némi szóváltás után), amikor azt sem tudom, hol áll a fejem...

Nekem a kedvenceim koze az Edwin-Viconia szovaltasok tartoznak :smile:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Mi az, csak én tudtam békét tartani? :lol:

Link to comment
Share on other sites

crocki

Mi az, csak én tudtam békét tartani? :lol:

nekem is sikerült...

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

nekem is sikerült...

Nálam fegyelem volt, mindenki lawful good, még az is, aki nem :lol:

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Amúgy a BG1-ben Viconia csatlakozik? Nem emlékszem tisztán, csak arra, hogy megmentettem, aztán lelépett... amikor másodjára toltam a játékot.:unsure:

Link to comment
Share on other sites

bcom

Mi az, csak én tudtam békét tartani? :lol:

Az igazi vezéregyéniség! :smile:

Amúgy vki azt írta itt a topicon (sajna most nincs idõm visszakeresni), hogy az összecsapás elkerülhetetlen. Akkor most mégis meg lehet úszni, hogy összeverekedjenek?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...