Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Eve Online


Guest

Recommended Posts

mark44

Na leszedem a Steam-es trialt azt majd meglátjuk. Múltkor mégse próbáltam ki :D

Link to comment
Share on other sites

arazu

Na leszedem a Steam-es trialt azt majd meglátjuk. Múltkor mégse próbáltam ki :D

Nem g*cizni akarok, de ha tizennégy-tizenöt évesen belevágsz haverok, vagy ismerõsök nélkül, akkor ne sok jóra számíts. Bár vannak jó guide-ok, de ezeket bemagolni nem igazán lehet; olyan mintha középsulis matek nélkül kezdenél el Analízis I-II-t tanulni az egyetemen.

Példának okáért, én is tizenöt évesen kezdtem el a játékot, de nekem egy veterán span lökte a szöveget az iparról - ami a játék egyharmad részi teszi ki kb -, és az, hogy dióhéjban elmondta mi-micsoda-hogyan-miért, legalább négy órát vett igénybe ventrin. A végére az elejét már el is felejtettem persze :D

Félre ne értsd, tojok én arra, hogy ki hány éves. Csak elég elgondolkodtató, hogy 25 év az átlagéletkor, míg egy WoW-ban vagy egy Silkroadban vagy akármiben ez 12-14 körül van. Egyáltalán nem a kedvedet akarom elvenni, sõt, örülnék neki, ha bõvülne a magyar kommjuniti akár egy emberrel is, csak elõre szólok, hogy ez nem az a mmog amit félvállról vehetsz - fõleg az elsõ fél évben. Tehát, ha megtetszik a környezet, magával ragad a game, akkor kösd fel a gatyád :D

Ettõl függetlenül hajrá B) annyi hendikeppel indulsz, hogy 21 napos a trialod 14 nap helyett, ha STEAM-es a trialod. És a lentebbi elõfizetéses postomban volt egy link, aminek segítségével 51 napért csak 5€-t kell fizetned - ha egyáltalán megtetszik a játék és ha egyáltalán él még ez az ajánlat. Meg hát ugye vannak már ingame guide-ok is, ezek talán annyira nem szarok.

"Felkarolnálak" én is, de RL miatt nem sok idõm van gamelni, arról nem is beszélve hogy külföldi alliance-ban vagyok. :unsure: Fórumot gyakran olvasok, itt nyugodtan kérdezhetsz, én személy szerint örömmel válaszolok.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Valaki tudna segíteni ebben abban Skypeon vagy valahol? Elég sok mindent nem értek :unsure:

Link to comment
Share on other sites

-max-
Olvassa el minden EVE-player, régi, de az új gamereknek minden bizonnyal érdekes írás.
Link to comment
Share on other sites

SlyFox

...

én még mindig gyereknek érzem magam XD

btw BUÉK!!!

Link to comment
Share on other sites

arazu

BÚÉK itt is.

Zephyreket meg vegyétek ki még január 6. elõtt :D és csak ésszel dokkoljatok ki benne :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
arazu

1.1-es patch deployed.

Fighter bomberek NAGYON ütnek... :D

Link to comment
Share on other sites

Agares69

Aktiváltam egy trial accot, isteni érzés megint repülni. :-) Kivételesen most ipari karrierbe vágtam, plusz amíg nem tudom teljesíteni az aktuális küldetésem, belekezdtem a kereskedõs agent feladataiba is...gondolkodom egy elõfizetésen megint, jól érzem magam nagyon. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
arazu

Hát én nem bírnám újra elkezdeni. 3-4 évet csak úgy kivágni... :o

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
arazu

Most akkor minden hajónak új modellje lesz?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
SlyFox

hali mindenkinek

az új trailer nagyon tetszik , zsir lett:

..a hajó modellekrõl nem tudok semmit

wassup?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
arazu

chillin.....tegnap volt egy kis pew fountainbe...90 PL/Panda/whatsoever nekiment a 250-es flottánknak. NC 1 órát legalább késett. fail.

elfelejtettem a sörözést...mondjuk nem valószínû h mentem volna :unsure:

Patchrõl meg annyit, hogy igazán csinálhatnának valamit a lag ellen a krva bolygók helyett...

Btw 4-5 hét és titán pilóta vagyok

Link to comment
Share on other sites

lokids

Valószínûleg elkezdek játszani ezzel a játékkal.

Egyik kollégám felajánlotta, hogy egy karaktert vigyünk ketten, mert se neki se nekem nincs idõm arra, hogy fullba vigyük, viszon ketten szépen eljátszogatunk vele. Az lenne a kérdésem, hogy ez megengedett, vagy ezt banolják?

A másik, hogy a kolléga jelenleg egy Cyclone tipust bírtokol. Viszont én ehhez teljesen kezdõként szállnék be.

Tudtok adni valami tanácsot az ISK olvasáson kívül?

Mivel örökölte õ is a pénzt, a jelenlegi hajója jóval nagyobb, mint amivel küldizni tudna. Van valami lehetõség a játékban arra, hogy lehetõleg kevés veszteséggel tudjon hajót venni majd eladni a mission miatt?

Link to comment
Share on other sites

torz_on_borz

ööö a cyclone 1 bc ....ez miért lenne nagy ? meg mihez ? mondjuk 1 hurri talán jobb de lvl3-at ezzel is lehet tolni azért ...már ha shield tankra tanult a kari.

mondjuk az igaz hogy kezdõként nem ezzel kéne kezdeni. vegyél 1 fragattot és kezdj el lvl1-es küldiket.

gondolom matar a kari , rifter megvesz , fittel aztán csapj bele a lecsóba :D

Link to comment
Share on other sites

arazu

Valószínûleg elkezdek játszani ezzel a játékkal.

Egyik kollégám felajánlotta, hogy egy karaktert vigyünk ketten, mert se neki se nekem nincs idõm arra, hogy fullba vigyük, viszon ketten szépen eljátszogatunk vele. Az lenne a kérdésem, hogy ez megengedett, vagy ezt banolják?

A másik, hogy a kolléga jelenleg egy Cyclone tipust bírtokol. Viszont én ehhez teljesen kezdõként szállnék be.

Tudtok adni valami tanácsot az ISK olvasáson kívül?

Mivel örökölte õ is a pénzt, a jelenlegi hajója jóval nagyobb, mint amivel küldizni tudna. Van valami lehetõség a játékban arra, hogy lehetõleg kevés veszteséggel tudjon hajót venni majd eladni a mission miatt?

"Only an individual, natural person who is an adult or, in the discretion of such an adult, his or her minor child, may establish an Account. You are responsible and liable for all activities conducted through your Account, regardless of who conducts those activities.

You may not share your Account with anyone, or allow anyone other than you personally (or your minor child, if you have registered an Account on behalf of your minor child) to access or use your Account. Joint or shared ownership or use of an Account by more than one user is prohibited."

Elvileg nem megengedett, de ahhoz képest én is logolgatok néha más karijával, ha pl. több dread pilóta kell és az illetõ nincs online. Baj szerintem nem lesz belõle.

Venni és/vagy eladni pedig két helyen tudsz: contractokon keresztül, illetve marketen. Ha ügyes vagy, még profitálhatsz is belõle (bár egy hajóból kevésbé, de vannak akiknek ez az életük és milliárdosok). Az agentezõs részhez nem tudok hozzászólni, mert bár már 4 éve játszok, kb. másfél éve még küldi közelébe se nagyon voltam.

Bocs a kevésbé kielégítõ válaszért, de sajnos még reggel van :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Bocs ha nem pontos az infóm, de olvastam h játékbeli pénzel is lehet fizetni a havidíjat( már ha igaz).

És ha ez igaz mennyire kéne talpalni érte h összejöjjön a pénz?

Link to comment
Share on other sites

torz_on_borz

igen igaz. ha ügyes vagy már az elsõ hónapban össze lehet hozni de ahhoz tényleg sokat kell gürizni.

aztán ahogy fejlõdsz már nem olyan vészes.

0.0-ban jó skillekkel/hajóval max 1 hét de akár 1 nap alatt is összejön rá a zseton.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Na akkor mindenképp kipróbálom. :)

De ha jól értelmezem gondolom kezdéskor van egy X ingyenes idõszak, akkor ha mondjuk meghajtom és sikerül összeszedni a köv hónapra, akkor utánna ugye nem állhatok le mert pl ha vmi oknál fogna kihagynék pl két hónapot ami ugye már nincs kifizetve akkor belépni sem enged . Vagyis ha jól értem ha elkezdtem semmiképp nem hagyhatom abba, mert akkor ugye buktam az egészet?

Vhol itt esett le az állam: Ez mekkora gepárd látvány lehet élõben :o

Kep1

Kep2

Amugy ez nekik miért éri meg h valaki ingyen játszik? Mert végülis ebbõl nekik plusz pénz nem lesz, ha vki így "fizet".

Link to comment
Share on other sites

mark44

EVE nagyon jó, trialt toltam. Nem az az átlagos MMO. Bár tény hogy rohadt bonyolult :D

Mellesleg amennyire én tudom nem kevés pénz kell ahhoz hogy játékban vehess előfizut szal ne álmodozz :D

Link to comment
Share on other sites

torz_on_borz

most olyan 300 millió isk körül van a 30 napos plex . kezdõként ez horribilis összegnek tûnik , aztán idõvel már nem is vészes. pl egy jófajta faction battleship 700 milla.

Athesz ha ki akarod próbálni 21 napos buddy invite-ot tudok Neked küldeni ha dobsz pm-ben mail címet. azt nem garantálom hogy ennyi idő alatt összeszeded a pénzt de legalább tudsz egy kicsit játszani vele s mégiscsak több mint a sima 14 napos trial.

a többi meg majd kiderül.

ezt pl érdemes olvasni az elejétől : http://52nap.blog.hu/

Link to comment
Share on other sites

SlyFox

Vagyis ha jól értem ha elkezdtem semmiképp nem hagyhatom abba, mert akkor ugye buktam az egészet?

Amugy ez nekik miért éri meg h valaki ingyen játszik? Mert végülis ebbõl nekik plusz pénz nem lesz, ha vki így "fizet".

az elsõ kérdést nem nagyon értem, de ugye ha befizetsz rá akkor annyit játszol amennyi idõre befizettél. mostmár ugy van ha lejársz nem megy a skill tovább amit tanulsz (acc lejárás után 3nappal áll le ha jól tudom), de persze belépni se tudsz, de bármikor befizethetsz ujra, csak nem fog a karaktered fejlödni.

az evere 3féle képp tudsz befizetni kártyával közvetlenül, vagy közvetetten game cardal, isk-val. az isk-s vásárlás annak köszönhetõ hogy engedélyezett a game cardok adásvétele isk-ért, ill van game card ún. plex ingame tárgyként is marketen. tehát azt már megvette vki csak eladja isk-ért.

most trialoztam egy kicsit lvl1 tristan van milyen fragattal 6millát szedtem össze 2-5 nap alatt a töbi idõben lógattam a lábam, nem nagyon játszottam . a tutorial agantekell nagyon jól lehet keresni az elején (ha vki bezárta f11 vagy f12 xd, és ott azthiszem az agent record vmék fül alatt, aminek köze van az agenthez azt végig kattintod... vagy (nagyon lusta vagyok belépni xd) a tutorial ablak alján vmi carrier gomb vagy micsoda van ott dobja ki a jó tutorial agenteket, egyhelyen lesz mind szóval tök jó. aztán az egyik mission leirásban láttam egy agantet hogy ajánlotta, kiderült epic arc küldis agent ami szintén nagyon jó volt, pl ott egy küldi volt 100k isk bónusz nélkül mindegyik ennyi volt, ami lvl1en nekem egész jónak tünik :)

a fizetett karimmal én pl marketezek (,jó nagyokat lehet bukni), egy jó portfolió (ha mondhatjuk igy) összeállitásához soksok tárgyat kinézek és azokkal buy/sell orderelek, de ahhoz lusta voltam hogy 52 buy ordert végignézzek a végén már csak 10-4 db volt. de nem volt sok idõ frissiteni az áraikat. pl egyik ordernél ordernél ha elég jó a különbség ha buy és sell order között akkor 10% nyereség is lehetett, persze volt még ritkább amikor volt vagy 200%os vagy több de az nem gyakori, de ismétlõdõ persze. ennél az ordernél 1-1 milliárd isk-t fektettem be ez hozott igy 10% profitot 100millát egyneként, persze az árkülönbség inkább mozog 1-5% között , meg nem minden ordernél fordul meg naponta száz milliárdnyi összeg hogy a tiedet teljes egészében megforgassa .

agnetel is elég jól lehet keresni, egy jó lvl 4 jókat hoz, elöbbiböl itélve az epic archok itt is nagyon jók lehetnek

aztán még sok sok lehetõség most pl jönnek ezek a bolygós kolóniák

most van alliance tournament 8, tessék nézni!!

http://www.eveonline.com/events/alliances/...t8/viewerSD.asp

ha nem jön be, eve-online.com oldat tournament

elöbbi képekhez hozzászolva nekem csalódás volt régen a capitalokkal talákkozni mert ugye nem lehet tökre neki menni , vagy olyan közel mint monjuk kisebb haóknál , hanem egy picit távolabb :(, de ettől még mindig nagy élmény :), mother shippel még nem is találkoztam :(

Link to comment
Share on other sites

arazu

Neem olyan necces azért 300 millát kitermelni.

Kockulással trial alatt 150 millát hozott össze egy arc még 2008-ban, és ebben egy csepp 0.0 sem volt. Ha nagy mákja van valakinek, akkor hónapok alatt milliárdos lehet. Aztán az évek múlásával az ember azt veszi észre h csak nõ,nõ és nõ a walletje - én se 4-5B-vel kezdtem, sõt szerintem csak a második évemben kerültem milliárd fölé.

Athesz: Nem ingyen játszik az, aki PLEX-el (ingame item) fizeti az elõfizut, ugyanis azt "rendes" pénzért vásárolják a játékosok, majd eladják, így a játékon belüli pénzre tesznek szert.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
arazu

Hát Tyrannis 1.0.2...sok változást nem hozott, de az a 100k sp most rohadt jól jött :D

A Primae meg ahogy hallom használhatatlan.

Link to comment
Share on other sites

torz_on_borz

jah az a 100k sp dobott majd' 2 napot a most tanult skillemen :D

Primae meg PI-hez jó , nem ? legalább is a spec cargo bay miatt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...