Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 10


Snexi

Recommended Posts

jagdtigger

Spórolás netovábbja....


Na b+ w10 meg szépen meghízott.... Alig van valami a C-re telepítve (ff, gog, meg pár apróbb program) és 30 GB-ot foglal. Legszebb az hogy ebből 600MB csak az Edge, röhej.....

/SZERK
Ja és még a 600 megára jön 250 mega az appdata mappában, meg se nyitottam.....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dávid Csaba

Volna némi gondom. Eredeti Windows 10 Pro (19044.1466) és a Posta app. Pár napja egyszerre érkezett 6 email az Outlook fiókomra. Ezt használom Windows fióknak is.

Elolvastam azt a 6 emailt, EESZT információk voltak, semmi különös. Nincs olvasatlan levelem. A Posta app a Tálcán lévő ikonján mégis azt mutatja, hogy még mindig nem olvastam el ezt a 6 levelet. Töröltem az ikont, visszatettem, semmi. Nem szeretném az appot újratelepíteni, mert 8 email fiókot használok a gépen (egyikben sincs olvasatlan üzenet, se spam stb.) és plusz idő lenne mindet újra felvenni. Persze, ha nincs más megoldás, muszáj lesz, de hátha tudnátok segíteni. A Posta app friss, a Windowsra a KB5009596 most települ.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 1/1/2022 at 4:26 PM, jagdtigger said:

Na b+ w10 meg szépen meghízott.... Alig van valami a C-re telepítve (ff, gog, meg pár apróbb program) és 30 GB-ot foglal. Legszebb az hogy ebből 600MB csak az Edge, röhej.....

Most nézem, maga a Win mappa nekem is 21GB :blink:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Csak nekem dobálja fel ez a szutyok a teljes képernyős ömlengést hogy miért kéne mikrofos account-ot használnom? :blink:  (Eddig csak telepítés után dobta fel mikor először netet lát, de ez már a 2. alakalom ebben a hónapban.)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Holnap este állok vissza Linuxról, majd beszámolok... 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Sok sikert, én nem tudnék visszatérni arra az okádékra. Főleg egy kubuntu után nem....

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/windows-vulnerability-with-new-public-exploits-lets-you-become-admin/

Quote

As part of the January 2022 Patch Tuesday, Microsoft fixed a 'Win32k Elevation of Privilege Vulnerability' vulnerability tracked as CVE-2022-21882, which is a bypass for the previously patched and actively exploited CVE-2021-1732 bug.

Quote

Bug found two years earlier

This same vulnerability was discovered two years ago by Israeli security researcher and Piiano CEO Gil Dabah, who decided not to disclose the bug due to the reduced bug bounty rewards by Microsoft.

 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Tegnap rászántam magam, tiszta telepítéssel felraktam a win10-et. A két (?) éve vásárolt (és soha nem használt) kulcsot nem fogadja el. 

Lehet azért, mert telepítés közben beléptem a Microsoft fiókba és előtte win 7 volt regisztrálva? Win7 kulcsát vajon elfogadja? 

Lehet eleve rossz kulcsot kaptam amikor vettem? Goodoffer24 volt valami GameStaros akcióval összekötve. 

Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű. ögüü

Az ördög vigye el ezt a Diablot.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
4 hours ago, Godzillamessage said:

A két (?) éve vásárolt (és soha nem használt) kulcsot nem fogadja el.

Ilyennel még nem találkoztam, aktiváláskor válaszd a telefonos verziót. Talán többet tudnak mondani az ügyfélszolgálaton.

 

4 hours ago, Godzillamessage said:

Win7 kulcsát vajon elfogadja? 

Jó kérdés, ha esetleg nem akkor tiszta win7 telepítésről még mindig lehet frissíteni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
6 hours ago, Godzillamessage said:

Az ördög vigye el ezt a Diablot.. :mad:

Meg az összes többi Win10 only játékot. Nekem a Mafia Def edition miatt kellett a Win10, meg persze a lapom driverei miatt ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Megpróbáltam a win7 kulcsot. Azt írta ki, hogy nem lehet kapcsolatot teremteni a szerverrel, próbáljam később. :happy:

Leszedett minden frissítést amit talált, párszor újraindult, gondoltam megpróbálom még egyszer a 10-es kulcsot és @jagdtigger javaslata szerint megpróbálom a telefonos aktiválást. Erre meg azt írta, hogy a windows már aktiválva van. :blink:

Hol tudom megnézni, hogy most melyik kulcsot "ette meg"? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Win 10 kulcsot ette meg. Szerencsére. Kösz! :kocc:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Édes. Jó. Az.

Az nem lepett meg, hogy első próbálkozásra nem tudta létrehozni a partíciókat, a múltkor már láttam ilyet. Bemegyek a telepítésbe, feldobja az összes meglévő partíciót, letörlöm az összeset, majd próbálok egy 150 gigás partíciót létrehozni a rendszer számára, és ilyenkor ő szól, hogy csinál extra partíciókat. Most is szólt, de nem csinált, csak egyet. Ilyenkor lehet tudni, hogy nem lesz jó a telepítés, de nem tudsz mit csinálni, mert hiába próbálkozol újra és újra, akkor is csak egyet csinál. A megoldás: szépen végigtolod a telepítést odáig, hogy induljon újra, és meglepetés: magától a pendrive-ról fog bootolni, mert a SSD-n úgy elkutyult mindent, hogy onnan már nem tud. Másodszor is letörlök mindent, megint létrehozom a 150 gigás partíciót, és csodák csodája, most már tud két másik partíciót csinálni, és így már minden ok lesz újraindítás után. 

Az már egy kicsit meglepett, hogy az egész telepítő újraindult, amikor ártatlan arccal közöltem, hogy nem, nekem egyáltalán nincs internet-hozzáférésem. Biztos? Az. Jó, akkor várj, mondta, újraindult, majd megállt ugyanúgy a WiFi-választó képernyőn. Mondom, ez most komoly? Itt esünk végtelen ciklusba? De nem, másodjára elfogadta és mentünk tovább internet nélkül. (Könnyű nekem, Pro verzióm van. Home-mal még mindig ott szopnék.)

Amire nem számítottam, hogy abban a szúrásban, ahogy elkezdi felrakni a Windows Update-ről a drivereket, elkezd esni-kelni a gép, és nagyjából mindenbe belefagy, vagy kékhalál, de abba is belefagy (számláló marad 0%-on, CPU venti bőg mint az állat, és a gép alja közben tűzforró, gondolom az IGP döglik meg valami ciklusban és rohasztja szét a mindent). De ez csak akkor, ha a notebook, így magában, tápra van dugva, de akkor szinte egyfolytában. Az Intel beállításokban nem tudtam eljutni a Panel Refresh kikapcsolásához úgy, hogy tápról ment a gép, mert hamarabb fagyott le (egérmutató megáll, venti bömböl, notebook alja tűzforró), minthogy a Start menüből elindult volna ez a szar UWP-s szutyok és megtaláltam volna, hogy hol a beállítás. Aztán táp nélkül sikerült, de sajnos ez sem oldotta meg. Belehalt a Cumulative Update letöltésébe, megállt a letöltési százalék, újraindítottam a gépet, kékhalál + fagyás. Aztán végül ez is összejött, táp nélkül.

Az első félórában több mint féltucat fagyás amiből legalább három kékhalál (egyébként WHEA UncorrectPable Error a hibaüzenet a szomorú képernyőn, még nem kerestem rá, hogy mi a szar ez). [Ezt berakom ide, régi Intel IGP driver a DELL-től + a Panel Self Refresh kikapcsolása az Intel Graphics Command Centerben (System menü, Power fül) megoldja.] 

Úgyhogy most táp nélkül megyünk. Amíg lehet. BIOS-ban futtattam egy full diagnosztikát, beleértve memóriatesztet is, futott kb. 40 percet és mindent rendben talált.

F*ck me.

---

Még két dolog: 

1. A Realtek hangdriverből kell keressek újat, mert valami botrány szarul szól most a gép. Komolyan, olyan, mint amikor a kazettás magnó húzta a szalagot. Üvölt, de nyávog. Az "üvölt" része egyébként nem akkora baj, azt pont utáltam a Linuxban, hogy nem volt hangereje a cuccnak, pedig ez a két beépített dolby hangszóró Windows alatt meglepően jól szólt.

2. Azt a cirkuszt, amit levág az Edge Chrome telepítés miatt. LOL! Komolyan le kellett volna fényképezni. Beírod, hogy Chrome install, és rögtön feldob egy ilyen sértődött panelt, hogy DE NINCS SZÜKSÉG ÚJ BÖNGÉSZŐ TELEPÍTÉSÉRE!!! Anyádnak lehet hogy tényleg nincs. :laugh:

---

+1: Keresem az időt a képernyő tetején, a táp töltöttségét a jobb felső sarokban, és viszem ki az egeret a képernyő bal szélén, hogy bejöjjön a dock (így volt beállítva a Linux). Kell egy kis idő, amíg aklimatizálódik az ember. De marha jó érzés újra "itthon" lenni. :wink:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
9 hours ago, payskin said:

venti bömböl, notebook alja tűzforró

Lehet újra kéne pasztázni, a gyári "fogkrém" nagyon hamar tönkremegy....

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, kénytelen voltam újrarakni még egyszer, miután sikeresen kizártam magam az Admin csoportból. :facepalm: Nem mondom el, hogyan, nem akarok ötleteket adni. A decrapify cuccok sem működtek teljesen jól, de végül azért sikerült kipucolni a sok szart. (Olyan jól, hogy az Intel driver UWP-s beállítópanelje sem akart telepedni, a Store-ból kellett külön felraknom.) Meg találtam egy a Gépházban valahol egy képernyőt, ahol azt hittem, hogy könnyebb lesz a személyes mappákat átmozgatni a D:-re. Muhahah! Nemcsak hogy nem volt egyszerűbb, hanem egyszer csak már WindowsApps meg Program Files mappák is kerültek oda, és félórát szenvedtem, míg levakartam őket onnan. Nem voltam túl boldog. De most már reméljük, minden oké lesz. Jó itthon lenni. Délután két órán keresztül edukáltam a szomszédokat és szűk környezetemet (nyitott erkélyajtón keresztül) a egy kis Mike Oldfielra. :D Imádom, hogy újra jól szól, de akarok majd venni valami külső reccsládát is hozzá.    

5 hours ago, jagdtigger said:

Lehet újra kéne pasztázni, a gyári "fogkrém" nagyon hamar tönkremegy...

De akkor fagyna rádugott tápkábel nélkül meg dokkolóra dugva, külső monitorokkal. Egyikkel sem teszi. Ez valami eszméletlen intel-notebook kijelző közötti inkompatibilitás, amit a DELL cseszhetett el, amikor a gépet építette. Pár másik típusra is jellemző ugyanez a hiba...

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 2/4/2022 at 8:26 AM, payskin said:

Azt a cirkuszt, amit levág az Edge Chrome telepítés miatt. LOL! Komolyan le kellett volna fényképezni. Beírod, hogy Chrome install, és rögtön feldob egy ilyen sértődött panelt, hogy DE NINCS SZÜKSÉG ÚJ BÖNGÉSZŐ TELEPÍTÉSÉRE!!! Anyádnak lehet hogy tényleg nincs. :laugh:

Ezzel én is találkoztam :D 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez mi az isten haragja?

image.png

Egyik magyar Wordle klónban sem működik a "Megosztás" gomb Chrome-ban, hanem ez jön fel rá. Azért itt kérdezem, mert amíg Linuxon voltam, nem volt ilyen gond, és nagyon gyanús, hogy ez valami microsoftos belenyúlás a Chrome clipboard-kezelésébe. Az alsó link megnyitja a Microsoft Store-t. 

Rettentő gyorsan szeretném kiirtani, és nem találok róla semmit.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

https://www.techtsp.com/2020/08/google-chrome-microsoft-edge-web-share-api-windows.html

Quote

As per some new developments spotted by Techtsp, Google Chrome users will soon be able to experience Android-like native web sharing experience on Windows 10 and ChromeOS devices. Google Chrome’s Web Share API integration into Windows 10 and ChromeOS will help the company bridge the native app gap to a significant extent.

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Aha, köszi, közben eljutottam idáig én is. Úgy tűnik, nem lehet kikapcsolni, vagy egyelőre nem látom, hogyan, plusz mindkét oldalnak szarul van megírva a Megosztás JavaScript kódja, mert ezen keresztül is működhetne a clipboardra másolása, de mégsem. 

De megtaláltam, ki lehet kapcsolni!!!

chrome://flags/#web-share

:clap::clap::clap:

(Édes jó... Majdnem újratelepítettem a Windowst megint. :biglol:)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Remélhetőleg nem változik a helyzet. MS annyira nyomul a mobilos irámyba nem létező igényeket kiszolgálva hogy az valami elképesztő....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
payskin
Quote

Windows 10 22H2 doesn't actually seem to do anything—beyond incrementing the version number on the "About Windows" screen that is.

Ars:clap:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Oké, ebből csak a kötőszavakat értem (és az is lehet, hogy ennek a Win11 témában volna inkább a helye), de mi a szart jelenthet az, hogy az új WinUI 3.x nem fogja támogatni az UWP appokat? :yikies: Miért, mi van most? Lett valami új az UWP óta, míg egy kő alatt éltem? Ez a Metróból indult, soha véget nem érő Windows app sztori nálam még az UWP-nél tart...

[itt volt egy kép egy Twitter-bejegyzésről, ami azóta már nincs]

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A WinUI eredetileg egy class library volt UWP-s, korábbi nevén metrós alkalmazásokhoz. A WinUI 3-mal viszont arra tesznek kísérletet, hogy az eddigi UI frameworköket (Win32 MFC, WinForms, WPF, UWP) összeboronálják egy nagy, közös frameworkké, amivel desktop appokat lehet majd készíteni:
https://microsoft.github.io/microsoft-ui-xaml/about.html

Az eredeti terv szerint később a WinUI 3 is támogatta volna az UWP-s appokat, azonban úgy tűnik, inkább az lesz az irány, hogy csak desktop appok lesznek, és ezek készítésénél lehet majd felhasználni mindent, amit eddig az UWP-hez lehetett.

A magam részéről én leragadtam a WPF-nél, de ha tényleg működő desktop appokat lehet majd eszkábálni ebben a WinUI 3-ban, és nem fogja úgy leszarni idővel a Microsoft, mint a többit (beleértve a WPF-et is), akkor kész leszek átállni rá. A csicsa nem érdekel, csak ne legyenek már bugosak a vezérlők, és ne kelljen már mindenhez valami 3rd-party library, hogy egyáltalán működjön valahogy.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Quote

Microsoft has confirmed that Windows updates released on August 9, 2022, caused audio issues on systems with Windows 10.

Csak a szokásos, már fel sem veszed. Legyintesz, mész tovább. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...