Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Black Metal


Thing3

Recommended Posts

Thing3
marduk nemrég volt 1-2 honapja,dissection volt még tavasszal az undead fesztiválon szal ök egy darabig nemjönnek carpathian forest-röl nem halottam,de mayhem gorgoroth 1349 viszont lesz.

Gyors voltál,mikor lesz mayhem és hol?

A gorgoroth meg nem nagyon tud meghatni a zenéjével! wink.gif

Link to comment
Share on other sites

uszama

Gyors voltál,mikor lesz mayhem és hol?

A gorgoroth meg nem nagyon tud meghatni a zenéjével! wink.gif

a Mayhem 2005. december 10. PeCsa,Gorgoroth zenéjében meg mi kivetni valót találsz?? nekem az egyik kedvenc Bm bandám...

Link to comment
Share on other sites

Thing3
a Mayhem 2005. december 10. PeCsa,Gorgoroth zenéjében meg mi kivetni valót találsz?? nekem az egyik kedvenc Bm bandám...

Hát nekem kicsit elvont,de bocs nem akartalak megbántani! rolleyes.gif

Jah kössz az infot. biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

obliterator

ha tehetitek szerezzétek meg a Sin of Kain - Howling Sins of Alighting Him albumot, sztem nagyon kira biggrin.gif

jaés... ismeri valaki a Burzum - Hvis Lyset Tar Oss albumot? én azt így megszereztem (hm) és tátva maradt a szám... blink.gif

Link to comment
Share on other sites

-Eszmentes-
ismerem a Frost volt gitárosát biggrin.gif

Valter Zoli biggrin.gif

jaés... Agregator-t vki ismeri? biggrin.gif

én ismerem az Agregatort és elég jó smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Mudvaynian

a Crematory az milyen együttes (azon kívül h nekem nagyon tetszetõs smile.gif)

Link to comment
Share on other sites

Xzu

ha tehetitek szerezzétek meg a Sin of Kain - Howling Sins of Alighting Him albumot, sztem nagyon kira biggrin.gif

jaés... ismeri valaki a Burzum - Hvis Lyset Tar Oss albumot? én azt így megszereztem (hm) és tátva maradt a szám...  blink.gif

Sin of Kain-ra majd ránézek, Hvis Lyset Tarr Oss az egyik legjobb metal.gif

Link to comment
Share on other sites

obliterator
a Crematory az milyen együttes (azon kívül h nekem nagyon tetszetõs smile.gif)

nekem se teccik, csak a Greed számuk, de a többit nem értettem, olyan mintha vmi szar diszkó lenne vagy nemtom...

Xzullheim: biztos az a legjobb? nem az amelyikbe ilyen vonós hangszeren jáccanak? mert nekem van egy olyan albumom... és az nemj... nem is metál... nem is black biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Thing3
a Crematory az milyen együttes (azon kívül h nekem nagyon tetszetõs smile.gif)

Hát nem is tom ilyen (lightos) metal!

Nekem nagyon laza,és én nem szeretem a lazaságot aaarrggghh!

Link to comment
Share on other sites

obliterator
Xzullheim: biztos az a legjobb? nem az amelyikbe ilyen vonós hangszeren jáccanak? mert nekem van egy olyan albumom... és az nemj... nem is metál... nem is black biggrin.gif

jó, semmi nem szóltam, az egy másik album amire én gondoltam biggrin.gif

(Daudi Balrds)

Link to comment
Share on other sites

obliterator

nemtom ismeri-e valaki de ha tudtok szerezzetek Deicide-ot... inkább death, de nem rossz (marhajó) biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Thing3
nemtom ismeri-e valaki de ha tudtok szerezzetek Deicide-ot... inkább death, de nem rossz (marhajó) biggrin.gif

Nekem van 1 pár album tölük,sõt még koncertfelvételek is vannak!

Tényleg jók (hörgös egy zene)! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

jihad

Öhm Barathrum,Behexen,...and Oceans,Bilskirnir,Bewitched,Dark Fortress,Masgim Xul(ez magyar) ismerõsek-e valakinek?

Link to comment
Share on other sites

Morwen

De rég óta szeretnék elmenni Negura Bunget-re! Húúúú... Léteznek még? Mi van velül?

Ajj, mekkora naivság volt azt állítani, hogy a Dimmu és a Cradle voltak az elsõ Black Metal zenekarok... =DDD Én a Dimmu miatt szerettem meg a Black Metalt 1997-ben (FOR ALL TID. ENNYI! EZ A BLACK METAL, EZ A ZENE!!!), de azt mindenki tudja, hogy a PaprikaJanCsihar miatt alakult ki valójában a Black Metal. =D Ehhez is nekünk van közünk, magyaroknak. =D Szinof Káááin Krisztián meg hogy néz ki mostanába, bazze! Little piggy. =D

A Baskíria ugye feloszlott? Meséljetek már! Jó rég nem fglalkozom az ilyen magyar elbukott reménységekkel, mint ezek. Jár még valaki a VooDoo-ba? Van még VooDoo? =D Remélem lebontották azt a lepratelepet. Mindig arról álmodtam, hogy ledózerolják! =D G e c i vagyok? =D Ez van. Meg van a véleményem már mindenrõl, lényegében torporból ébredt õs vagyok ezen a téren. =)

Link to comment
Share on other sites

Thing3
De rég óta szeretnék elmenni Negura Bunget-re! Húúúú... Léteznek még? Mi van velül?

Ajj, mekkora naivság volt azt állítani, hogy a Dimmu és a Cradle voltak az elsõ Black Metal zenekarok... =DDD Én a Dimmu miatt szerettem meg a Black Metalt 1997-ben, de ezt mindenki tudja, hogy a PaprikaJanCsihar miatt alakult ki valójában a Black Metal. =D Ehhez is nekünk van közünk, magyaroknak. =D Szinof Káááin Krisztián meg hogy néz ki mostanába, bazze! Little piggy. =D

A Baskíria ugye feloszlott? Meséljetek már! Jó rég nem fglalkozom az ilyen magyar elbukott reménységekkel, mint ezek. Jár még valaki a VooDoo-ba? Van még VooDoo? =D Remélem lebontották azt a lepratelepet. Mindig arról álmodtam, hogy ledózerolják! =D G e c i vagyok? =D Ez van. Meg van a véleményem már mindenrõl, lényegében torporból ébredt õs vagyok ezen a téren. =)

Ehehehhe kicsit furán fogalmaztad meg,amit mondani akartál!

De szerencséd,hogy én értek ebböl is,abban van valami igazság,hogy a Magyaroknak is volt köze az alap lefektetésében!!!

A baskiria nevü zenekarrol meg még nem is hallottam!? (magyarok) huh.gif

De ha jól megnézed a Magyarok inkább metal zenében jeleskednek,ezt sokan nem hiszik el ,de a legjobbak nagyrészt ebböl az országból kerülnek ki!

Pl:Christian Epidemic,Turulvér stb...

Link to comment
Share on other sites

Thing3

Valaki nem tud Magyarországon arról,hogy mikor lesz Carpathian Forest koncert? huh.gif

Link to comment
Share on other sites

Morwen

Júj, azért a Kriscsön Epidemikrõl ne is beszéljünk. Tegnap épp eléggé felhúztam magam megint miattuk. =D A f a sz kivan, hogy a Gothicát így elcsúfították, és megalázták az ilyenekkel. Ez szerintem vért kívánna. Volt egy Gót fesztivál, és mivel már nincsenek gót zenekarok, inkább odatelepítették a kezdõ black metal zenekarokat mucsaröcsögérõl, és a fõ attrakciónak kinevezték a Nevergreen-t... Az agyamat eldobtam, komolyan. Ezen a mostani plakáton akadtam ki tegnap... Mindent tönkre tesznek. A Hammerbõl is mi lett. Egy szennylap, ami majdnem 1000 Ft. Büszke vagyok rá, hogy nem veszem vagy három éve. Még az Uzsekáék is meggárgyultak. Nem értem. Mindenki megõrül körülöttünk, a rohadt világgal az élen?! =D Az új generációs rockereket-metal arcokat pedig kénytelen vagyok lenézni, mert õk olyanokért rajonganak most, ami már csak a régi húsok híg, és dögszagú leve.

Nagyon rég hallottam átütõ erejû magyar zenét.

A Baskíria szerintem akkor rég feloszlott. Igazi olyan black metal volt, ami lányoknak nem való. =) Amit én is rühellek. Az a dallamtalan, értelmetlen zúzás, és károgás. egy f o s volt szerintem, mint a Frost annak idején. =D

Link to comment
Share on other sites

Thing3
Júj, azért a Kriscsön Epidemikrõl ne is beszéljünk. Tegnap épp eléggé felhúztam magam megint miattuk. =D A f a sz kivan, hogy a Gothicát így elcsúfították, és megalázták az ilyenekkel. Ez szerintem vért kívánna. Volt egy Gót fesztivál, és mivel már nincsenek gót zenekarok, inkább odatelepítették a kezdõ black metal zenekarokat mucsaröcsögérõl, és a fõ attrakciónak kinevezték a Nevergreen-t... Az agyamat eldobtam, komolyan. Ezen a mostani plakáton akadtam ki tegnap... Mindent tönkre tesznek. A Hammerbõl is mi lett. Egy szennylap, ami majdnem 1000 Ft. Büszke vagyok rá, hogy nem veszem vagy három éve. Még az Uzsekáék is meggárgyultak. Nem értem. Mindenki megõrül körülöttünk, a rohadt világgal az élen?! =D Az új generációs rockereket-metal arcokat pedig kénytelen vagyok lenézni, mert õk olyanokért rajonganak most, ami már csak a régi húsok híg, és dögszagú leve.

Nagyon rég hallottam átütõ erejû magyar zenét.

A Baskíria szerintem akkor rég feloszlott. Igazi olyan black metal volt, ami lányoknak nem való. =) Amit én is rühellek. Az a dallamtalan, értelmetlen zúzás, és károgás. egy f o s volt szerintem, mint a Frost annak idején. =D

Hát igen,hogy a hammer oldalán már Ali'g vigyorog(kecsege rapper),azt hittem eldobom az agyam,meg mindenféle punk,meg ilyen rózsaszin ruhás kecsegegel tele van rakva,én is pont ezért nem veszem régóta,de azért megnézem mert a haver még veszi! biggrin.gif

Mondjuk én nem dobom el az agyam ettöl a hirtöl,én nem vagyok nagy Gót zene hallgató! blink.gif

Link to comment
Share on other sites

Morwen

Mivel dícsértétek a SzinofKáááin Howling Sins of Alighting Whim albumát... Ó dzsízösz. 2002-es! Letöltöttem. De most jöttem rá, hogy ez van meg nekem kazin. Igen, akkor 2002-ben elképesztõen szerettem. Ez sem black metal. =D De én az ilyesmiket szerettem mindig. Progresszivitás, ritmusváltások, dallamok, jó, megragadó hörgés/károgás/ének, zongora... hegedû, vagy cselló. =D A Fields of Sadnedd(?) (Én azt hittem hogy For You a címe...) volt mindig az egyik legkedvencebb számom, mert gyönyörûséges. De én is a zúzdát szeretem. Foreword. Ez óriási. Fõleg az Anti gitárja a végén!!! Az akkora ötlet, hogy kééész! =D Appearance. =) Emlékszem, mindig ez volt az elsõ szám koncerten. =D Arra is emlékszem, hogy az emberek nem tudták hova tenni a Sin of Kaint! =D Lényegében hatan zúztunk. =D Ó, azok a Hetumogeres idõk.. Nagyon hiányzik a Hetu! Életem jelentõs része marad, mert a Hetumoger annyit, de annyit adott, mégsem szerette õket senki, pedig mindenki elõtt vitték a pálmát Magyarságban, szövegvilágban, mindenben. Ó, bárcsak ismertétek volna a Hetumogert, és belülrõl is!!!

V. Christraping fesztivál (beszámoló)

[2002. június 11.] - Arden

Bevezetésként köszönetet szeretnék mondani a szervezõknek, közremüködõknek és természetesen az elõadóknak ezekért a fülbemászó percekért. Száznál sokkal többen hálásak vagyunk, mi akik mind ott voltunk a Freeportban május 31-én. Szinte hihetetlen, hogy Magyarországon ennyi jó zene van, és 8 koncertet piti 800Ft-ért meghallgathattunk... 1(Sajnos végülis kisebb csúszás miatt nem lépett fel -bonus- zenekarként a SunDone... De a késés nekem nem gond, ha játszanak!). Bízom benne, s nem vagyok egyedül, hogy a rebesgetett hírek szerint ennek lesz szeptemberben folytatása... LEGYEN!!!

A HETUMOGER alaposan megsarkantyúzta a 'Csodaszarvast', a pompás teremtmény ezerágú agancsát egy (számomra újszerû) népzenei elemekben bõvelkedõ blackmetalra rázhatta. A kiváló ötlet nem kevésbé igényes muzsikával repített a Kárpátokon keresztül - igaz a hajtómûvekre ráférne egy kis

erõsítés, kicsit bizonytalankodtunk - valahogy mintha nem birtak volna kiengedni teljes torkukat, belefért volna meg egy kis energia... 'Kár-pá-ti-aaa' dallama kísért máig a hegycsúcsok közt...

...talán elér ria-ria-BASKIRIAig is, de hogy ott túlharsog mindent a kifestett, de egyáltalán nem elmaszatolt porig zúzó zene arra mérget veszek. Második zenekarként olyan tömeget megmozgattak, amit bármelyik csapat megirigyelhetett volna... egyes (szerencsések) már a 'Lángoló Királyság' egyen-polóban vonultak fel: és a jelentos rajongótábor nem véletlen!!! Én is már rég vártam õket, mivel múltkor illegális hangfelvételt készítetem Róluk - s csak azért nem kopott el a kazetta, mert mp3-ba digitalizáltam az anyagot. Természetesen most is több számot (mástól is) megörökítettem. Csodálatos változatos igazán blackes zene, profi zenészekkel, és mennybontó károgással.

Egy szó mint száz, nagyon ottvoltak, nagyon-nagyon királyság volt, nagyon várjuk a legközelebbet! De most 'Örök Vándor'-ként folytatnunk kell utunkat...

...de meg nem nyugodhatunk, fõleg olyan súlyos bûnök alatt, melyek Káint is fojtogatták. SIN OF KAIN meglepetése a hatalmas ködfelhõkön túl az alapfelállást (nagy hangterjedelmu 'énekkel') élõ cselló erõsítette (melyet sajnos néha alig lehetett hallani)... Ha a mennyei kórusok felfigyelnének a súlyos szimfonikus témákra, s óvatlanul közelebb próbálnának merészkedni, a következõ pillanatokban azt vennék észre, hogy megindul alattuk a dobszõnyeg és már végük... Most jött ki, már nagyon várom az elsõ demo/lemez, én egyszeruen félek attól, hogy mi lesz, amikor én azt pár napon belül megszerzem... Hogy érdemes-e az nem kérdés... Kalapál a szivem, felcsendül az intro...

Link to comment
Share on other sites

Morwen

Hát, de érted. Mibõl állna akkor az egész fesztivált átnevezni Kárhozat akármijévé? A világon semmi köze a gótikához az egésznek. Csak a Haggard értékelhetõ zenekar idén, de ezért ki nem fizetnék 3500 Ft-ot. Miért nem teszik talonba a nevet addig, amíg újból a régi Gótikához híven tudnak prezentálni zenekarokat? Mondjuk a Mortiis sem tartozott soha ide, de én ott ismertem meg az új Mortiis-t, aminek a rabja lettem. A 3. Gothicának ez volt az egyetlen értelme.

Link to comment
Share on other sites

Morwen

Úgy látom, a közeljövõben nem lesz itthon Carpathian Forest koncert, Dolgocska!

Link to comment
Share on other sites

Thing3
Hát, de érted. Mibõl állna akkor az egész fesztivált átnevezni Kárhozat akármijévé? A világon semmi köze a gótikához az egésznek. Csak a Haggard értékelhetõ zenekar idén, de ezért ki nem fizetnék 3500 Ft-ot. Miért nem teszik talonba a nevet addig, amíg újból a régi Gótikához híven tudnak prezentálni zenekarokat? Mondjuk a Mortiis sem tartozott soha ide, de én ott ismertem meg az új Mortiis-t, aminek a rabja lettem. A 3. Gothicának ez volt az egyetlen értelme.

Nah mondjuk az igaz,hogy igazán adhattak volna neki valami black metalos nevet,mert sokan lehet nem azt hallgatni mentek oda!!!

Dehát ez nem a zenekarok,hanem a rendezök hibája.

Link to comment
Share on other sites

Xzu
jó, semmi nem szóltam, az egy másik album amire én gondoltam biggrin.gif

(Daudi Balrds)

ja, így már érthetõbb biggrin.gif

amúgy mi is a baj a Daudi Balrds-szal, nem birod a vonós hangszereket? komolyzenét se birod ezek szerint? unsure.gif

nekem bejön az az album is.

Link to comment
Share on other sites

Thing3
Úgy látom, a közeljövõben nem lesz itthon Carpathian Forest koncert, Dolgocska!

Nem "dolgocska" (dolog,vagy valami)!

Amugy kár mert,már mennék valami brutális koncertra,már elvonási tüneteim vannak!

Link to comment
Share on other sites

Xzu

Öhm Barathrum,Behexen,...and Oceans,Bilskirnir,Bewitched,Dark Fortress,Masgim Xul(ez magyar) ismerõsek-e valakinek?

...And Oceans igen. néhányról hallottam valamit, nagyrészükrõl semmit nem hallottam huh.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...