Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógépházak


Marci93

Recommended Posts

jagdtigger

@XCube
Találtam egy Coolermaster Cosmos S-t használtan, egész jónak tűnik de nem sok infót találok arról hogy a benga cpu hűtő befér-e. Te tudsz esetleg valamit erről?

Link to comment
Share on other sites

XCube
27 minutes ago, jagdtigger said:

@XCube
Találtam egy Coolermaster Cosmos S-t használtan, egész jónak tűnik de nem sok infót találok arról hogy a benga cpu hűtő befér-e. Te tudsz esetleg valamit erről?

Nekem is van egy Cosmos S házam, azért nem javasoltam, mert az oldallap belső kialakítása miatt nehézkes brutálisan nagy hűtőket belerakni. Az enyémben egy Hyper 212 van (első generációs). Pontosan mennyi hely is kell? Szívesen lemérem, hogy mennyi a "belmagasság".

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
19 minutes ago, XCube said:

Pontosan mennyi hely is kell? Szívesen lemérem, hogy mennyi a "belmagasság".

Köszi. Maga a hűtő (nh-d15) ventikkel 165mm magas, kérdés mennyit emel még ki rajta az alaplap meg annak a rögzítése abban a házban. Ha a jelenlegi házat nézem az alaplapot tartó lemeztől mérve ~19-20 cm.

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 2/3/2024 at 4:56 PM, jagdtigger said:

Köszi. Maga a hűtő (nh-d15) ventikkel 165mm magas, kérdés mennyit emel még ki rajta az alaplap meg annak a rögzítése abban a házban. Ha a jelenlegi házat nézem az alaplapot tartó lemeztől mérve ~19-20 cm.

Az necces lesz. Az alaplapi lemeztől mérve kb. 19 cm van az oldallapot tartó sínig. Az oldallapon lévő ventilátort és a perforált lemezt tartó műanyagszerkezet pedig befelé lóg. Utánaolvasva a neten a beltér oldalsó ventilátor nélkül 170cm hűtőmagasságot enged.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
46 minutes ago, XCube said:

Az necces lesz. Az alaplapi lemeztől mérve kb. 19 cm van az oldallapot tartó sínig. Az oldallapon lévő ventilátort és a perforált lemezt tartó műanyagszerkezet pedig befelé lóg. Utánaolvasva a neten a beltér oldalsó ventilátor nélkül 170cm hűtőmagasságot enged.

Köszi! :ty:  A necces még mindig jobb mint a "puffadó" oldallap, 19-nek elvileg elégnek kell lennie ha jó a szemmértékem (még egyszer  megmértem). Ami az oldalsó ventit illeti mintha úgy rémlene hogy több oldalon is azt írták hogy kivehető..... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

XCube
7 minutes ago, jagdtigger said:

Köszi! :ty:  A necces még mindig jobb mint a "puffadó" oldallap, 19-nek elvileg elégnek kell lennie ha jó a szemmértékem (még egyszer  megmértem). Ami az oldalsó ventit illeti mintha úgy rémlene hogy több oldalon is azt írták hogy kivehető..... :hmm:

Igen, kivehető, az enyémben sincsen benne. 

Én egyébként imádtam ezt a házat, de a mindennapi használatos konfigom az asztalon van, ez a ház pedig ahhoz túl nagy, plusz az USB 3 elegáns kivezetésének megoldása is komoly barkácsolást igényelne.

Arra figyelj még ha végül tényleg emellett döntesz, hogy a bekapcsoló gomb érintős. Nekem ez úgy 2013 -ban tönkrement, azóta sem vettem a fáradságot, hogy kiderítsem miért, így egy külön kivezetett dedikált kapcsolóval keltem életre a rendszert. Maga az érintőkapcsoló sem simán az alaplapra csatlakozik, hanem van egy ATX 24 PIN “toldó”, amit a táp és az alaplap közé kell beépíteni. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
8 minutes ago, XCube said:

Igen, kivehető, az enyémben sincsen benne. 

Köszi, azt hiszem le is csapok rá.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jagdtigger

@XCube
Bocsi hogy megint téged zargatlak de CM nem nagyon segítőkész az ügyben (hiányzik az ATX adapter ami áramot adna a front panelnek meg a bekapcsológombnak), a pin kiosztás érdekelt volna amire csak annyit reagáltak hogy már nincs nekik olyan adapter. Majd ha lesz időd illetve ha nem használod a gépházat esetleg meg tudnád nézni hogy a házhoz tartozó csatlakozóba melyik pinre és mit kéne kötni? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

XCube
11 hours ago, jagdtigger said:

@XCube
Bocsi hogy megint téged zargatlak de CM nem nagyon segítőkész az ügyben (hiányzik az ATX adapter ami áramot adna a front panelnek meg a bekapcsológombnak), a pin kiosztás érdekelt volna amire csak annyit reagáltak hogy már nincs nekik olyan adapter. Majd ha lesz időd illetve ha nem használod a gépházat esetleg meg tudnád nézni hogy a házhoz tartozó csatlakozóba melyik pinre és mit kéne kötni? :unsure:

Holnap előtúrom és megnézem. Én nem kínlódtam vele, vettem hozzá egy külső kapcsolót, amit felraktam az asztalra a monitor alá. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

pcmester

@jagdtigger Feltételezés, de ha az alaplap és a táp közé kellett adapter, akkor szakadásvizsgáló módban megmérhetnéd a gépház kapcsolóját, ugyanis ha nyomva tartás nélkül is tud ON állapotot adni, akkor lehet, hogy a táp zöld erét zárta testre, vagyis az egyik fekete szálra. :unsure: De várjuk meg @XCube válaszát is.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
46 minutes ago, pcmester said:

@jagdtigger Feltételezés, de ha az alaplap és a táp közé kellett adapter, akkor szakadásvizsgáló módban megmérhetnéd a gépház kapcsolóját, ugyanis ha nyomva tartás nélkül is tud ON állapotot adni, akkor lehet, hogy a táp zöld erét zárta testre, vagyis az egyik fekete szálra. :unsure: De várjuk meg @XCube válaszát is.

Kicsit félreérted a szitut. A "bekapcsológomb" érintésre reagál mint a régi xbox360-nál. Ehhez viszont folyamatos tápellátás kell még kikapcsolt állapotban is, az ilyen tápok viszont csak az ATX csatiban vannak ezért kellett az adapter.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

@jagdtigger Aha, így már világos, akkor a készenléti 5V ágat kellene valahogyan elosztani és azzal megtáplálni az érintőgombot.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Éppen ez az hogy nem tudom milyen feszültségek kellenek....

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 2/26/2024 at 6:08 PM, jagdtigger said:

Éppen ez az hogy nem tudom milyen feszültségek kellenek....

Sorry, kicsit pörgős az élet az utóbbi napokban, még nem jutottam el odáig, hogy kibányásszam az alaptert. 

Link to comment
Share on other sites

XCube

@jagdtigger A sárga vezeték a +12V (10) -be megy, a lila a +5VSB (9) -be, a fekete pedig a föld (7).

A gépház csatlakozóján ezek így sorban (1), (2) és (3).

Csináltam két fotót:

605aQ6O.jpeg

Y9IxyHe.jpeg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
21 hours ago, XCube said:

@jagdtigger A sárga vezeték a +12V (10) -be megy, a lila a +5VSB (9) -be, a fekete pedig a föld (7).

A gépház csatlakozóján ezek így sorban (1), (2) és (3).

Csináltam két fotót:

Spoiler

605aQ6O.jpeg

Y9IxyHe.jpeg

 

Köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

XCube
1 hour ago, jagdtigger said:

Köszönöm! :)

Ezek szerint sikerült megoldani.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
1 hour ago, XCube said:

Ezek szerint sikerült megoldani.

Még egyelőre nem, előbb meg kell jönnie a 24pin atx->24pin atx "közdarabnak".... ;)  (a tápegységből érkező kábelt inkább nem piszkálom)

Link to comment
Share on other sites

XCube
2 minutes ago, jagdtigger said:

Még egyelőre nem, előbb meg kell jönnie a 24pin atx->24pin atx "közdarabnak".... ;)  (a tápegységből érkező kábelt inkább nem piszkálom)

Értem, értem. És megértem :D .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...