Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Sci-Fi Irodalom


Sci-fi_Vampire

Recommended Posts

Kerub
nha, watson-összest már kivették, csak az Inkvizítor volt bent. 1bként ez a warhammer 40k sorozat, vagy csak regények egy világban,amik egymástól függetlenek?

Ez a Warhammer sorozat.

Link to comment
Share on other sites

Sci-fi_Vampire

Up laugh.gif Elmegyek nyaralni, éltessétek a topikot laugh.gif Valaki olvasta véletelenül Az Eljövetel címû könyvet? Az író nem ugrik be, ha nem leszek lusta, akkor megnézem biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Gyu

Jó hír: a Galaktika lett a legjobb európai Sci-Fi magazin.

Jó hír 2: az én novellám lett a legnépszerûbb a 183. számban, így felkértek egy következõre smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Sci-fi_Vampire
Jó hír: a Galaktika lett a legjobb európai Sci-Fi magazin.

Jó hír 2: az én novellám lett a legnépszerûbb a 183. számban, így felkértek egy következõre smile.gif

Gratz rolleyes.gif Lassan a Te nevedet is be kell írni Asimov és PKD mellé smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Gyu
Gratz rolleyes.gif Lassan a Te nevedet is be kell írni Asimov és PKD mellé smile.gif

Sosem fogom azt a szintet elérni...

A kisujjuk nyomát sem csókolhatnám meg....

Link to comment
Share on other sites

Sci-fi_Vampire
Sosem fogom azt a szintet elérni...

A kisujjuk nyomát sem csókolhatnám meg....

A kisujjcsókért én sem rajonganék laugh.gif

Írsz még egyet?

Link to comment
Share on other sites

Gyu
A kisujjcsókért én sem rajonganék laugh.gif

Írsz még egyet?

természetesen smile.gif Ha már iylen szépen emgkértek smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Sci-fi_Vampire
természetesen smile.gif Ha már iylen szépen emgkértek smile.gif

Nem akarlak siettetni, de azért siess vele...az elõzõröl lekéstem, ritkán veszek Galacticát smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Gyu
Nem akarlak siettetni, de azért siess vele...az elõzõröl lekéstem, ritkán veszek Galacticát smile.gif

Nem fogok sietni, a jó munkához idõ kell...ezúttal egy kicsit hosszabb történet lesz

Link to comment
Share on other sites

Kerub

Hajrá Gyu. Még nem olvastam az elõzõ novellád de majd valahogy megszerzem smile.gif

Aszem Szigeten van Galaktika sátor. Majd hétfõn kimegyek és felkutatom biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Dan1EL
Jó hír: a Galaktika lett a legjobb európai Sci-Fi magazin.

Jó hír 2: az én novellám lett a legnépszerûbb a 183. számban, így felkértek egy következõre smile.gif

válasz az 1. jó hírre: ennek örülök, tényleg egyre színvonalasabb az újság.

válasz a 2. jó hírre: gratulálok! wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Brits
Jó hír: a Galaktika lett a legjobb európai Sci-Fi magazin.

Jó hír 2: az én novellám lett a legnépszerûbb a 183. számban, így felkértek egy következõre smile.gif

Gratula smile.gif Már várjuk smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Kerub

már régóta mondom hogy kötelezõ az újság beszerzése!  laugh.gif  az augusztusiban is nagyon jó novellák vannak!

Inkább Batman képregény vettem helyette. Most úgy is van Philipe K. Dick novella gyüjteményem amit olvasgani tudok és nem hiszem, h annál jobbak vannak a Galaktikában wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Dan1EL
Inkább Batman képregény vettem helyette. Most úgy is van Philipe K. Dick novella gyüjteményem amit olvasgani tudok és nem hiszem, h annál jobbak vannak a Galaktikában wink.gif

PKD tényleg etalon, de õ sem kifogyhatatlan... biggrin.gif a mostaniban van Harlan Ellison-tól a párbaj. a hónap fõ témája az autók, tehát nagyon jó cikkel vannak róla.

Batman képregény? csak nem a Batman elsõ év, Frank Miller-tõl? mert azt én is megvettem, és nagyon jó! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Kerub

PKD tényleg etalon, de õ sem kifogyhatatlan... biggrin.gif a mostaniban van Harlan Ellison-tól a párbaj. a hónap fõ témája az autók, tehát nagyon jó cikkel vannak róla.

Batman képregény? csak nem a Batman elsõ év, Frank Miller-tõl? mert azt én is megvettem, és nagyon jó! biggrin.gif

De igen az és tényleg valami eszméletlenül jó. rolleyes.gif

Lehet, h kifogyhatatlan, de én még új vagyok szal van idöm smile.gif

(és hát öszintén bevallom, h a kezdõ/kisérletezgetõ sci-fi írok novelláiért nem rajongok ph34r.gif )

Link to comment
Share on other sites

Dan1EL
De igen az és tényleg valami eszméletlenül jó. rolleyes.gif

Lehet, h kifogyhatatlan, de én még új vagyok szal van idöm smile.gif

(és hát öszintén bevallom, h a kezdõ/kisérletezgetõ sci-fi írok novelláiért nem rajongok ph34r.gif )

azokért én se. viszont attól mert még nem hallottunk róluk, nem jelenti azt hogy most kezdték az ipart... biggrin.gif pl: itt van harlan ellison-nak(akit az elõbb említettem) az életrajza röviden:

"Az amerikai SF fenegyereke, aki legalább annyira ismert különcségérõl és botrányairól mint irodalmi munkásságáról. 1934-ben született Ohióban. Miután az egyetemrõl eltanácsolták, 22 éves korában sikerült eladnia elsõ elbeszélését. Különösen a rövidebb mûfajt kedveli, számos novellája nyert Hugo- és Nebula díjat, ezek java része magyarul is megjelent..."

Vagy Hernádi Gyula...

az összes, eddig a galaktikában megjelent novella alkotója (többnyire) büszke múltra tekint vissza, ezért érdemes õket komolyan venni.

néhány éve még azt se tudtam ki az az Asimov meg PKD..., de azóta megismertem õket.

Link to comment
Share on other sites

Dan1EL

úgy gondoltam fel kéne lendíteni a topikot... biggrin.gif ezt azzal kívánom elérni hogy bemásolom Isaac Asimov elsõ nyomtatásban megjelent páros novelláját: Hajótörés a Vesta térségben, Évforduló.

mielõtt megtenném lenne 1 kérdésem nem baj ha egy cseppet hosszú? (15 oldal a word-ben)

Link to comment
Share on other sites

Kerub

úgy gondoltam fel kéne lendíteni a topikot... biggrin.gif ezt azzal kívánom elérni hogy bemásolom Isaac Asimov elsõ nyomtatásban megjelent páros novelláját: Hajótörés a Vesta térségben, Évforduló.

mielõtt megtenném lenne 1 kérdésem nem baj ha egy cseppet hosszú? (15 oldal a word-ben)

Inkább linkeld be.

Amúgy már én is fáradozom a fellendítésen és ezt azzal szeretném elérni, h írok egy kis kifejtést/vélemény Philip K. Dick novelláiról. Még nem olvastam el mind ami nálam van és addig nem is akarok bele kezdeni.

Addig is 2 jó hír:

Újabb Philip K. Dick adaptáció. A Scanner Darkly címû novella a kiszemelt viszont ez most más lesz mint az eddigiek....

Richard Linklater a rendezõ+forgatókönyv író elmondta, h õ nem azt akarja csinálni mint az eddig filmesek, h fogják a novella alapját és azt átírva csinálnak egy filmet. Õ a novellát akarja visszaadni a nézõknek rolleyes.gif

A fõszereplõ Keanu Reeves lesz. A többi szereplõ az mind anime szinkron színész. Ez nem tudom, h hogyan jött de halál komoly laugh.gif

Kisebb szerepekben még olyan színészek fognak felbukkanni mint Robert Downey Jr. (egyik kedvenc színészem), Winona Ryder vagy Woody Harrelson.

A story a köv. lesz: Fred, a titkos ügynök a közeljövõ Amerikájában harcol a drogok ellen - jelenleg a Substance D a legnépszerûbb és legveszélyesebb anyag a piacon. A szer hatására a függõk személyisége meghasad - Fred például Bob, a drogdíler után nyomoz, aki nem más, mint saját maga.

Az anime szinkron színészekre a magyarázat az lehet, h maga a film is rajzfilm/animációs film lesz amit eredeti színészekkel vesznek fel rolleyes.gifrolleyes.gif

Megjelenés: 2006. február 28.

Képek:

Scanner Darkly1

Scanner Darkly2

Scanner Darkly3

Scanner Darkly4

Scanner Darkly5

Scanner Darkly6

Scanner Darkly7

Scanner Darkly8

Scanner Darkly9

2. jó hírem is hasonló. Ez is egy Philip K. Dick adaptáció ami a Next címet viseli.

Ez PKD Golden Boy címû novellájából született. Nicolas Cage fogja játszani a fõszerepet és Julianne Mooreal az oldalán wub.gif

Cage egy jövõbelátó férfit fog játszani, aki meg tudja változtatni a jövõt, mielõtt az bekövetkeznek. Egy nap azonban meglehetõsen nehéz döntéssel kell szembenéznie: magát mentse meg, vagy a világot?

A rendezést Lee Tamahori vállalta aki olyan merényletekért felelõs mint a xXx2 vagy a Die Another Day. Ez már egy bizonytalan pontja a filmnek. A másik Gary Goldman. Õ írja a forgatókönyvet. Ezen felül õ írta a Total Recall forgatókönyvét is. Erre mondhatnánk, h az nem gáz hiszen a Total Recall egy tök jó film, ami igaz is. Viszont azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, h a Total Recall kb az elsõ 10 oldalig követi a novellát és utána tejesen külön utakon jár. Szal lehet, h ebben az esetben is csak Dick novellájának az alapját veszik át.

Megjelenés: 2006

Akárhogy is, de jó éve lesz a PKD rajongóknak 2006. A nagy lapítás után 2 adaptáció is terítékre kerül. Mindkettõben van fantázia és ha nem tolják el akkor 2 nagyon jó kis sci-fi filmet kaphatunk rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Rizzo_Daddy

Az elsõnek nagyon örülök, régóta érett már egy "szöveghû" feldolgozás... A másodiknak pedig biztosan fogok adni egy esélyt, bár a különvélemény óta óckodom az ilyen kicsavart alaptörténetû filmektõl...

Link to comment
Share on other sites

Dan1EL
Inkább linkeld be...

linkelném, csakhogy nem találtam sehol az interneten... sad.gif

Link to comment
Share on other sites

Rizzo_Daddy
linkelném, csakhogy nem találtam sehol az interneten... sad.gif

Ha átküldöd ímélen, megoldom...

Link to comment
Share on other sites

Dan1EL
Ha átküldöd ímélen, megoldom...

elküldtem! wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...