Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Linux Kezdõknek


SHADOW

Recommended Posts

SHADOW

Holnap teszem fel fedora core 3-at. smile.gif

Mondjatok pár wines progit lécci, ami nem indul linuxon.Ieneket, mint total cmd, nero, winamp, winrar, stb.És ha nem jó a wines progi linuxra, akkor mi annak a linuxos megfelelője.Thx.

Link to comment
Share on other sites

kefete
Holnap teszem fel fedora core 3-at. smile.gif

Mondjatok pár wines progit lécci, ami nem indul linuxon.Ieneket, mint total cmd, nero, winamp, winrar, stb.És ha nem jó a wines progi linuxra, akkor mi annak a linuxos megfelelője.Thx.

total cmd= Mindnight Commander vagyis mc

nero= van ilyen is biztos, még nem néztem

winamp= XMMS

winrar= konzolos rar van Linuxra: http://rarlabs.com

De majd nézz szét a Fedora Kalap(=Start) menüjében, ott lessz csomó progi

Link to comment
Share on other sites

Chaser
Holnap teszem fel fedora core 3-at. smile.gif

Mondjatok pár wines progit lécci, ami nem indul linuxon.Ieneket, mint total cmd, nero, winamp, winrar, stb.És ha nem jó a wines progi linuxra, akkor mi annak a linuxos megfelelője.Thx.

Amit mondott kefete,

Nero=K3B nagyon hasonlít és nagyon kira.

Link to comment
Share on other sites

kefete
Amit mondott kefete,

Nero=K3B nagyon hasonlít és nagyon kira.

Az nem KDE-s? Vagy Gnome-al is megy?

Link to comment
Share on other sites

Chaser
Az nem KDE-s? Vagy Gnome-al is megy?

Figy az mindegy az alap progikat futtatja mindegyik, meg naggyából csak a kinézet más.

Link to comment
Share on other sites

ward_prod

Köszi az infókat fiúk! smile.gif

Jah és mint mondtam is vala : nem wilág servert akarok csinálni, hanem otthon zenehallgatás , filmnézés , esetleg programozás, vagy ftp servernek használnám.

Ezért nem kell pl. a Debian, mert tudom, hogy az egy bazi jó server linux.

Mégeccer köszi mindenkinek! cool.gif

Link to comment
Share on other sites

SHADOW
total cmd= Mindnight Commander vagyis mc

nero= van ilyen is biztos, még nem néztem

winamp= XMMS

winrar= konzolos rar van Linuxra: http://rarlabs.com

De majd nézz szét a Fedora Kalap(=Start) menüjében, ott lessz csomó progi

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

SHADOW
Amit mondott kefete,

Nero=K3B nagyon hasonlít és nagyon kira.

Neked is wink.gif

Link to comment
Share on other sites

SHADOW

Még egy kérdés: fedora core 3-on mien böngészőt a legcélszerűbb használni?

Link to comment
Share on other sites

kefete
Még egy kérdés: fedora core 3-on mien böngészőt a legcélszerűbb használni?

Mozilla Firefox-ot

Link to comment
Share on other sites

conjurer
Mozilla Firefox-ot

Ismerek olyat, aki a Galeont használja laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

SHADOW
Mozilla Firefox-ot

Köcce.

Link to comment
Share on other sites

Wilber

kefete: Nero helyett K3B, vagy X-CD-roast. Igen, a K3B KDE-s, de az nem azt jelenti, hogy csak KDE alatt fut, csak fent kell, hogy legyen KDE. Nekem pl. nincs smile.gif A rar nem csak terminálban megy, mióta feltettem, az archive manager is felismeri és ki tudja csomagolni a rart.

SHADOW: Firefox, Fedorában az az alap böngésző, jobbat úgysem találsz (szerintem) smile.gif

WhiteRaVeN: Ha szervert akarsz, lehet Debian, de a stabil Debian az túl régi, a nem stabil az meg nem stabil smile.gif Szal ami még szervernek jó az mondjuk Slackware vagy Gentoo, ezek eléggé újak. Talán Slackware-t könnyebb telepíteni, de az sem éppen kezdő distro, az egészet neked kell kialakítani és nincsenek grafikus varázslók, meg hasonlók.

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Wilber a Mandrake 10.0 XFree 4.3-as?????????????????????????,

Egyébként honnan lehet a Mozilla Firefoxot leszedni mert csak akkor engedi telepíteni a Macromedia Flash Playert.

Link to comment
Share on other sites

Wilber

Wilber a Mandrake 10.0 XFree 4.3-as?????????????????????????,

Egyébként honnan lehet a Mozilla Firefoxot leszedni mert csak akkor engedi telepíteni a Macromedia Flash Playert.

Igen.

Google keresőt ismered? GetFirefox

Link to comment
Share on other sites

Chaser
Igen.

Google keresőt ismered? GetFirefox

Köszönöm szépen.

Azt töltöm ahhoz legalább van driver.

Link to comment
Share on other sites

Wilber
Köszönöm szépen.

Azt töltöm ahhoz legalább van driver.

Driver?

Flash player az van Mozillához meg Netscape-hez is. Indítod terminálban a telepítést su-ként és megadod a helyét, mindegy, milyen browser.

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Madnrakeban Konqueror van.

Felraktam a Mandrake 10.0-át az OpneGL-es gamék (Q3) egyész jól megy, de a Postal2 hát az kaksi, a Q3-nak nem tom miért de nincs hangja.

Link to comment
Share on other sites

SHADOW

Lenne egy kis problémám.Felraktam a winfost meg minden, de a fedora az g.ecizik.Amelyik partícióra akarom telepíteni, az ntfs-ben van.Kiválasztam, h vmi ext3-ra tegye át.Aztán meg amikor el akarnám indítani a telepítést, vmi olyat ír ki, h gyökérkönyvtár akármi, meg kér egy "/" jelet.Ezt hova kell beírni?És bocs a tudatlanságomért, de most telepítenék először linuxot...

Link to comment
Share on other sites

Wilber

Lenne egy kis problémám.Felraktam a winfost meg minden, de a fedora az g.ecizik.Amelyik partícióra akarom telepíteni, az ntfs-ben van.Kiválasztam, h vmi ext3-ra tegye át.Aztán meg amikor el akarnám indítani a telepítést, vmi olyat ír ki, h gyökérkönyvtár akármi, meg kér egy "/" jelet.Ezt hova kell beírni?És bocs a tudatlanságomért, de most telepítenék először linuxot...

Ezt most nem nagyon értem... huh.gif Az biztos, hogy a partíciónak nem NTFS-nek kéne lennie... És (lehet, h mostmár késő) de a Windowsnak is fatnak kéne lennie, mert ntfs-t olvasni meg írni macerásabb, asszem kell hozzá valami külön progi, de nem tiszta. Jobb, ha fat... És mi van a gyökérkönyvtárral, meg /-rel? A gyökérkönyvtár a /. De mit akar vele a telepítés, vagy mivan? unsure.gif

Link to comment
Share on other sites

SHADOW
Ezt most nem nagyon értem... huh.gif Az biztos, hogy a partíciónak nem NTFS-nek kéne lennie... És (lehet, h mostmár késő) de a Windowsnak is fatnak kéne lennie, mert ntfs-t olvasni meg írni macerásabb, asszem kell hozzá valami külön progi, de nem tiszta. Jobb, ha fat... És mi van a gyökérkönyvtárral, meg /-rel? A gyökérkönyvtár a /. De mit akar vele a telepítés, vagy mivan? unsure.gif

Ha fat kell, akkor fat lesz, azt megoldom.Szal amikor beteszem a linux cd-t, bootolok, akkor bejön a telepítője, és eljutok odáig, h particionálás.Ott rámegyek a kézire, és ott mutatja, h mekkora partíciók mérete.Kijelölöm, h a 7 gigásra tegye, de az ntfs.Rámegyek a szerkesztésre, ott bejelölöm, h ez legyen az elsődleges partíció, felül meg kell adni vmilyen könyvtárat, vagy vmi olyasmit.Pl.:/boot, /home, stb.Ott bejelölöm a bootot.Aztán leokézom, és mennék tovább, de akkor meg kiírja azt a hibát.Majd megnézem, és leírom, h mit is ír ki.

Link to comment
Share on other sites

SHADOW

Szal olyat ír ki, h "Nem adta meg a gyökérpartíciót (/), amely nélkül nem telepítheti a(z) Fedora Core 3-at."Há hol aggyam én ezt meg neki???

Link to comment
Share on other sites

Wilber
Szal olyat ír ki, h "Nem adta meg a gyökérpartíciót (/), amely nélkül nem telepítheti a(z) Fedora Core 3-at."Há hol aggyam én ezt meg neki???

Hmm... Gondolom a partícóval van a baja, hogy ntfs, vagy ilyesmi... De nem nagyon tudom. Kérdezősködj linuxforum.hu-n, ott biztos tudja valaki a megoldást.

Link to comment
Share on other sites

SHADOW
Hmm... Gondolom a partícóval van a baja, hogy ntfs, vagy ilyesmi... De nem nagyon tudom. Kérdezősködj linuxforum.hu-n, ott biztos tudja valaki a megoldást.

Oké, köszi.

Link to comment
Share on other sites

Chaser

SHADOW én nem jelöltem ki semmit anná a bigyónál hagytam ahogy van.

Egyébként sztem éerdemes lenne használni a Partition Magicet.

Van Postal2 Share The Pain Linuxra!!!!!!!!!!!!!!!

Valaki próbálja ki a demóját hogy jól fut-e.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...