Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Game of the year 2019


SaltyDave

Recommended Posts

SaltyDave

Hagyományos évértékelő topikunk, toplisták, esetleg egy kis beszámolóféleség ki mit talált érdekesnek vagy fontosnak idén, saját szokások vagy a piac alakulása szempontjából :).

Avatar sapit felrakni ha már hagyományok, december van!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Már tegnap óta fent van a satyek ögüü

Nekem, kizárásos alapon, az év játéka az Assassin's Creed III Remastered, mivel az az egyetlen idén megjelent cím, amit toltam :troll:

Link to comment
Share on other sites

Edemking
36 minutes ago, -OJ- said:

Már tegnap óta fent van a satyek ögüü

Nekem, kizárásos alapon, az év játéka az Assassin's Creed III Remastered, mivel az az egyetlen idén megjelent cím, amit toltam :troll:

Pfff. Nekem egész évben fent volt mert lusta voltam lecserélni. :D

Várj, várj, várj. Kb fél oldalas bejegyzéseket írsz mindig, hogy miket veszel és azok közül egyedül az AC hárommal játszottál? :ohmy:

Link to comment
Share on other sites

-OJ-
26 minutes ago, Edemking said:

Pfff. Nekem egész évben fent volt mert lusta voltam lecserélni. :D

Várj, várj, várj. Kb fél oldalas bejegyzéseket írsz mindig, hogy miket veszel és azok közül egyedül az AC hárommal játszottál? :ohmy:

Nem, de a begyűjtött játékokból csak az az idei.

Van még idénről a Left Alive és a Wolfenstein YoungBlood, de még egyiket sem kezdtem el.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cori

Nagyon szegényes év volt számomra. Volt egy pár nagy név ami aztán bukott is vagy nem hozta az elvártakat számomra (anthem, division 2, wolfenstein young blood, total war 3 kingdoms stb)

Az a pár cím ami idén jelent meg és komolyabban toltam és tetszett is az a Sekiro volt, Jedi Fallen Order meg a The Outer Worlds, ebből a Sekirot még ki se toltam még. A DMC5 meg teljesen kimaradt, de biztos tetszene (ki kell toljam előtte a 3-4et). Resi 2 remake idén jelent meg? Mert azt se toltam :D 

Az Outer worlds túl egyszerű volt, buildekkel se lehetett rendesen próbálkozni az összekapcsolt skill elosztások miatt, de azért az írás tetszett meg a világ is jó, kíváncsi vagyok egy 2. részre ami többet nyújt.

A Jedi Fallen Order meg végre egy SW cím ami single és amúgy tök jó, SW hangulat toppon, nem egy világmegváltó, de jól esett.

Szóval számomra Sekiro az idei év nyertese. Jedi Fallen Order és Outer Worlds 2-3. hely ebben a sorrendben.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

1. Death Stranding

2. Resident Evil 2

3. Fire Emblem Three Houses (végig kéne már vinni, a fele hátravan)

4. Outer Worlds (Ebbe csak belekóstoltam)

5. Sekiro

6. Fallen Order

7. Days Gone

8. Control

9. Link's Awakening

10. Astral Chain

Még az Outer Wilds-ot nem próbáltam, elég jókat olvastam róla.

Elég gyenge év volt összességében, az első 3-4-en kívül jó szívvel nem ajánlanék semmit.

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Idén összesen két idei játékkal játszottam. Az egyik a Sekiro volt, ami szerintem eddigi gamer karrierem legnagyobb csalódása. Na nem mintha objektíve sok problémám lenne vele, de ez a nehézség már számomra olyan idegesítő és frusztráló volt, hogy kiszívta belőle az összes fun-t. Elszenvedtem magam a végső boss-ig, aztán ott feladtam. Pedig úgy nézett, hogy imádni fogom, tavaly kezdett el érdekelni a japán történelem, szóval a világa pont bejött volna, a From csinálta akiktől eddig minden bejött, annak is örültem, hogy nem lesz benne MP, meg RPG elemek, mondom, most majd minden energiájukkal tudnak arra fókuszálni, hogy egy jó SP akciójátékot csináljanak... aztán úgy álltam fel mellőle, hogy rohadjon meg. Kár.

A másik a The Surge 2 volt amiről már írtam. A Sekiro után féltem ettől, hogy lehet, hogy én nem bírom már a nehéz játékokat és ezen is elvérzem, de itt nem volt ilyen gond. Egy nagyon korrekt akció RPG, remek harccal. Játszottam még a Goose Game-mel, ami egy rövid, de egyedi és humoros darab, megérte végigvinni.

Ezeken kívül végigjátszottam még a Shadow of the Tomb Raider-t, ami egy nagyon kellemes meglepetés volt, és szerintem a reboot trilógia legjobbja. Meg volt még egy adag Dark Souls-ozás is, mert miért ne. :)Azt hiszem nekem a DS-ek a chill játékok, ezeket indítom el amikor nincs kedvem semmi máshoz.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Egyetlen egy nagy idei címet sikerült eleddig végig tonom, a RAGE 2 -t. Ha nagy jóindulattal ide veszem még a DOOM, DOOM II és DOOM 3 Switch portjait is akkor néggyel :D . Ja tényleg, ott volt még az Ion Fury. Az is nagyon jó volt :) .

Ezeken kívül év elején toltam a Battlefield széria három képviselőjét single (nem volt nagy élmény), a Bombshell -t (ez már nagyobb élmény volt), elkezdtem ezredjére a S.T.A.L.K.E.R. SoC -t, amit félbe hagytam a Diablo GoG -os megjelenése miatt és azóta is parlagon hever. Az év derekán ledaráltam a Blood: Fresh Supply -t, igazán ajánlható sourceport, de vannak még hiányosságai. Nagy böszmeségemre ezután a CoD Infinity Warfare -t vettem elő, ami még annyira nem is rossz, de tipikus modern COD és szenved néhány olyan hibától, ami miatt a hajadat téped. Hogy a helyzet még véletlenül se javuljon elővettem az Alien Rage nevezetű szörnyűséget, ami akár egy szuper budget cím is lehetne, de annyira durva az artificial difficulty, hogy ettől még több hajat vesztettem el. Szerencsére a következő már az Ion Fury volt, majd azt befejezve elkezdtem a Bulletstorm: Full Clip Edition -t, ami dettó félbe maradt a RAGE 2 miatt.

Most azon tanakodom, hogy mi legyen az ünnepek alatt. Most vettem meg a Hellblade: Senua's Sacrifice -t, az egyértelműen terítékre kerül. Tavaly "retróból" a Turok volt porondon, idén mindenképpen rámegyek a Turok 2 -re, de kéne még valami más, valami modernebb. Talán befejezem a Bulletstorm -ot és elkezdem a Deus Ex Human Revolution -t, majd zárásként a Mankind Divided -et.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Nem sok új játékkal játszottam idén.

A Sekiro-t szerettem, könnyebbnek éreztem a Dark Soulsnál, jobban bejön nekem ez a gyorsabb, pörgős harc. Megizzasztott néhány boss, nehéz volt a Dark Souls beidegződésekről átszokni, de amint átbillentem, jól haladtam. :D

Végigvittem megint a Hollow Knightot, (tudom, nem 2019-es játék) most Switchen, itt valahogy még fluidabb az egész, meg úgy alapból csodás játék és csak nézek, miért ilyen olcsó.

Meg az Ori and the blind forestet is végigjátszottam, ez viszont Switch-re idén jelent meg. Élveztem, nem volt nehéz, hamar ki lehet pörgetni, elég lineáris.

Pokémon Shield-re ráfüggtem pár napig, nagyon durván adja a nosztalgiát, mivel azonban új a "sztori" meg a helyszín, így a játékelemek jólesően ismerősek, de a történés más. Mindezek mellett az új pokémonok többsége borzasztó gagyi.

RingFit Adventure mint játék, szerintem értékelhetetlen, de egész jól meg tud mozgatni ha komolyan veszi az ember és sokat tolja, nehéz beállításokkal. Leginkább az tetszik, ahogy a Joy-Conok lehetőségeit kihasználja.

Zelda: Link's Awakening: Jó remake, bár szerintem a 60 dolláros cédula erős túlzás. Megdöbbentő, mennyi minden megmaradt, pedig több 15 éve játszottam végig GameBoyon. A nosztalgiafaktor itt is erős, de azon kívül ez a játék ilyen áron túlzás.

Untitled Goose Game: Vártam, játszottam, jó. Néhol kicsit nehézkes az irányítás, de nagy poén, mókás játék.

Meg ott volt az Artifact, aminek szerintem nagyon jó a koncepciója, és eléggé megizzasztja az agyat. A tálalása nem volt megfelelő, illetve az üzleti modellen lehetett volna finomítani. Sajnálom, hogy a földbe állt.

Tehát ha szigorúan idei év, akkor Sekiro, ha az idén játszott játékok, akkor megint a Hollow Knight. Ötletkülöndíj meg az Untitled Goose Game.

És biztos vagyok benne, hogy kihagytam valamit.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Mi más

claire.png

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
4 hours ago, tenderlumpling said:

Mi más

claire.png

Tudatlanokat is avasd be

Link to comment
Share on other sites

Hor1
26 minutes ago, kaszman1 said:

Tudatlanokat is avasd be

Resinek tűnik, de ez nem rémlik belőle. :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
10 minutes ago, Hor1 said:

Resinek tűnik, de ez nem rémlik belőle. :D

Leont kimodolták Claire modellre

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Cori
2 hours ago, kaszman1 said:

Tudatlanokat is avasd be

Research purposes? :D 

Link to comment
Share on other sites

-OJ-
2 hours ago, tenderlumpling said:

Leont kimodolták Claire modellre

Hajrá LMBT ögüü

Link to comment
Share on other sites

moody

Annyi játékot kihagytam amiért gyenge PC-m van... szóval nálam marad a Classic WoW mint év játéka :troll:

Ha idén bezsákolok egy PS4-et, jövőre szerintem én is hozzá tudok szólni az év játéka topikhoz, legalább is a 2020-ashoz biztos. :)

Link to comment
Share on other sites

Cori
14 minutes ago, moody said:

Annyi játékot kihagytam amiért gyenge PC-m van... szóval nálam marad a Classic WoW mint év játéka :troll:

Ha idén bezsákolok egy PS4-et, jövőre szerintem én is hozzá tudok szólni az év játéka topikhoz, legalább is a 2020-ashoz biztos. :)

Igaz, ha Classicot idei játéknak mondjuk akkor magasan első :D 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

kaszman1
10 hours ago, Cori said:

Research purposes? :D 

Végre felcsillan a remény hogy egy goty contender hentai cuccost ajánl Tender, erre egy moddolt resi, meh :s39:

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
15 hours ago, Cori said:

Igaz, ha Classicot idei játéknak mondjuk akkor magasan első :D 

Szerintem ezt sose vettük ilyen szigúran, kinek mi az év játéka 2019-ben, attól még lehet hogy régebben jött ki csak most jutott el valakihez :)

Írnék amúgy wall of textet csak még várok a Jedi Fallen Order-re, és ugye játszani is kéne vele, addig nem akarok rangsorolni.

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 12/5/2019 at 6:22 AM, kaszman1 said:

Végre felcsillan a remény hogy egy goty contender hentai cuccost ajánl Tender, erre egy moddolt resi, meh :s39:

OFF

Jó a sapid :laugh: .

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
1 hour ago, XCube said:

OFF

Jó a sapid :laugh: .

2017-es trehányság . Godzi találta meg nekem, gondoltam nosztalgiázok.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
32 minutes ago, kaszman1 said:

2017-es trehányság . Godzi találta meg nekem, gondoltam nosztalgiázok.

Valamit nekem is fabrikálnom kéne. Nem tudom, hogy a régiek valahol meg vannak-e még. 

Link to comment
Share on other sites

Cori
29 minutes ago, XCube said:

Valamit nekem is fabrikálnom kéne. Nem tudom, hogy a régiek valahol meg vannak-e még. 

Égőket arra az xcube emblémára :D 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

On topic:

Amik idén jöttek ki és játszottam is velük lista következik.

Meh kategória

Dauntless - aka Fortnite, Monster Hunter edition. Ezt hamar befejeztem. Tele van fizetős kozmetikákkal, tartalom meg MH mellett nagyon gyatra. Grafika rendben lenne, de a szörnyek is nagyon unalmasak és nincs karaktere a játéknak.

RDR 2 - ez nálam az év csalódása. Ugye kicsit csalok itt, mert PS-en 2018-ban jött ki, PC-n meg idén és én PS-en toltam idén :D  A játék csodaszép és valószínűleg a legunalmasabb AAA cucc amit valaha játszottam. Annyira lassú és döcögős, hogy nem volt türelmem hozzá. Ment az uninstall és szemrebbenés nélkül adtam el.

 

OK kategória

They Are Billions - kiváló mechanika, cool steampunk világ és szó szerint több ezer zombi egyszerre a képen. Brutális. Sajnos a kampány elég gyenge lett, de stratégia fanoknak akkor is melegen ajánlom.

Borderlands GOTY Enhanced - akinek eddig sem jött be annak a remaster sem lesz kedvenc, aki meg szereti a sorozatot annak egy nosztalgiabomba. Én élveztem a felújított grafikát meg QoL újításokat, de lehet nem lenne erőm újra végigvinni ez után.

Rise of Industry  - industry giant pepitában. Sajnos hosszú távon nem kötött le, de arra a pár órára nagyon jópofa. Van benne fantázia és még biztos előveszem ha tycoon kedvemben vagyok.

Days Gone - sajnos nem vittem végig. Amíg tartott tetszett, bár az irányítás elég középszerű és pár hét kihagyás után nem vitt rá a lélek hogy folytassam.

Destiny 2 - Steam release. Ez klasszikus live service looter-shooter. Minden sztori DLC-t élveztem, a gunplay nagyon jó és élvezetes shooter. Sajnos nagy adagban unalmas lesz hamar. BL3 steam megjelenésig remek pótlék.

The Division 2 - ezt ingyen kaptam, pár tucat órára lekötött. Teljes árat nem éri meg, de taljesen korrekt cover-shooter.

 

Speciális, majdnem GOTY kategória

Outer Worlds - a papírforma szerint ez lett volna a GOTY RPG, mivel hatalmas FNV rajongó vagyok, de volt szerepjáték ami jobban bejött idén. Tisztességes iparosmunka. Profi zene, írás, karakterek. Minden szempontból kiemelkedő és Steam megjelenéskor azonnal veszem.Negatívum van, de semmi olyan amivel untatnálak titeket, főleg személyes preferencia, stb.

 

GOTY kategória

Remnant From The Ashes - tipikus sleeper hit. Vérprofi játék, izgalmas gameplay, egyedi világ és akkora nagy királyság játszani! Két fullos végigjátszás egyedül, tucatnyi óra coop és még mindig élvezem. Mesteri!

GreedFall - év RPG-je. Remek példája annak hogy az art direction és kidolgozott világ mennyire fontos egy játékban. A Spiders stúdió első olyan játéka, amit bátran a Mass Effect 2 mellé mernék állítani és nem lenne oka szégyenkezni.

Halo: Reach - megint csalok, mert nem vittem még végig. Mivel nekem a Halo teljesen új élmény ezért két pofára zabálom az egészet. Remek port.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
2 hours ago, Cori said:

Égőket arra az xcube emblémára :D 

Egyszer csináltam animált égősorosat :D . Ki kell túrni valamelyik archívumból.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...