Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2014. júliusi számról


hmolnarj

Recommended Posts

petzolkri

Akkor végül is a google navigáció androidon az jó nem? Vagy érdemes Sygic rendszert venni, vagy olyan külön navigációs rendszert. Bár a google egyszer vágott át, amikor Regéc várához navigált és kiderült elfogyott az út. Ahonnan meg lett volna kocsis közlekedés, az ottani utat meg nem rajzolta meg a térkép.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A google navigációval az a baj, hogy online, vagyis állandó net kell neki. Ha kimész külföldre, akkor olyan horribilis összegeket kell fizetned érte, hogy a gatyád is rámegy. Plusz ha nincs térerő, akkor megint nem sokat ér. Egy előnye van annak, hogy online, az az, hogy mindig friss térképet kapsz, és nem kell neked a frissítéssel foglalkozni. iGo-nál csak a TMC-hez kell net, de azt külföldön is meg tudod oldani ingyenes wifivel, induláskor is. Csak le kell tölteni az adatokat és használhatod is. Itt egyedül a balesetek nem lesznek valós adatok, de az útépítést nem fogják megcsinálni fél nap alatt. ;)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

A Waze-t felraktam a telefonomra. Internet nélkül még egy vacak útvonaltervet sem tudott beolvasni, le is töröltem. Ennyit az offline Waze-ról. Az Igo-ra még nem jöttem rá, hogy lehet telepíteni, egyelőre marad a Google maps. Még külföldre nem tervezek menni, és a havi 250MB adatforgalom elég az alkalmankénti navigációhoz.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az iGO telepítése elég egyszerű. Letöltöd a kijelző felbontásodnak megfelelő verziót. Erre fullHD-nál kell talán legjobban figyelni, mert mintha néhány felbontást szokott volna tartalmazni.

Kicsomagolva bemásolod a kütyü külső vagy belső SD kártyájára egy iGO mappába. Lesz egy vagy több .apk fájl, és a neked megfelelőt elindítod.

KitKat alatt a belső SD célszerű, mert root nélkül nem fog írni a külsőre a programból.

Mindenek előtt célszerű PC-n egy kicsit előkészíteni az egészet az adott letöltéstől függően, hogy a content mappa alatt mi hiányzik (pl. building, map, speedcam) és ezeket belepakolni máshonnan, vagy pont mivel van feleslegesen teletömve (pl. lang, voice, car, skin, netán pont térkép), azt meg kipucolni. Ha van, érdemes frissebb térképet bemásolni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én azt mondom, ha valakinek fontos a navigáció, jelenleg még egy jó minőségű, TMC-s PNA-val jár a legjobban. Ahhoz nem kell internetkapcsolat, a TMC-re pedig általában több országban is van licence a készülékgyártónak a termék élettartamáig. És akkor warezolni sem kell. ;)

 

Ami az okostelefonos megoldásokat illeti, a Google Maps jó lesz, de még van hová fejlődnie. Persze ha van mobilneted, belföldi közlekedésre bizonyos korlátozásokkal ez már teljesen jó lehet. A Waze egy közösségi szolgáltatás, internet nélkül talán el sem indul. :D De Maps mellett nem is feltétlenül van rá szükség.

 

Okostelefonon a TMC nem elérhető. Van ugyan a TrafficNavnál egy ún. XML-TMC, ami a TMC adatokat az interneten keresztül biztosítja, de azt nem tudom, magánfelhasználóként hogyan lehet rá licencet szerezni. Mármint legális úton, és több országra kiterjedően. :D És ugye ahhoz is kell net. Az igazi TMC az RDS-TMC, az okostelefonnal nem megy (nincs hozzá vevő), csak PNA-val, illetve autóba épített GPS-szel.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A Google megvette a Waze-t. Voltak olyan elképzelések, hogy egybegyúrja a saját Maps programjával. Nem tudom mi valósult meg, talán annyi, hogy a forgalmi adatokat a Waze-ből is veszi.

Én még nem használtam soha Waze navit.

iGO-t is inkább régen, még Windows Mobile-n. Amire kell mostanában néha, a Google Maps, illetve úvonaltervezője megfelel. Igaz volt, hogy egyszer ott akart befordulni, ahol nem lehetett. Hasonló bármelyikkel előfordulhat valahol.

Hogy az androidos okostelefonon hogyan megy a TMC iGO-n, azt nem tudom, de valahogy mennie kell. Pont arra kezdtek panaszkodni KitKat rendszerre frissítve, hogy nem megy a TMC, mert nem volt jogosultsága a külső SD-re írni.

Wareznek persze az egész warez. Talán hivatalosan csak Izraelben lehet iGO-t és térképeket vásárolni Androidra. Meg esetleg van még egy ország. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

RDS-TMC vevő éppenséggel van a telefonba (lévén, hogy sima FM frekvenciáról beszélünk), csak dekoder szoftver kéne hozzá, mivel kódolva küldik az infókat, és ehhez kell a licence fájl, mert a kód is abban van. Az én telefonom simán veszi a kódolatlan RDS adatokat. Egyébként a sima Windows Mobilehoz (nem Windows Phone) volt dekóder szoftver is, sőt még COM portot is emulált, hogy az iGo-val működjön. :D

 

Iraq a másik ország, ahol lehet iGo-t vásárolni, ott a Bazarsoft a "fejlesztő".

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az 57 kHz-es segédvivőn csücsülő RDS-jeleket természetesen tudják venni a telefonok; innen tudhatod a rádiócsatorna nevét meg esetleg még pár apróságot. Ugyanakkor az, hogy ebből mit veszel ki, implementáció függvénye. A TMC-vevőkön is külön szűrőáramkör veszi ki ezt a 37 bitet; ezért kell külön vevőkészülék azokhoz a PNA-khoz, amikbe nincsen beépítve.

 

Hogy hekkeléssel mi meg hogy oldható meg, azt persze nem tudom. :D

 

Igaz volt, hogy egyszer ott akart befordulni, ahol nem lehetett. Hasonló bármelyikkel előfordulhat valahol.

 

Ez speciel sokaknak nem okozna gondot. :D A parkolóba is simán behajtanak a behajtani tilos táblával ékesített oldalon; a közeli szupermarketnél is az autósok legalább felét nem érdekli a parkoló egyik kijáratánál a kötelező haladási irány és a behajtani tilos kombója – bejönnek, mert miért ne. Lehet, hogy mindenkit félretájékoztat a navija. :hmm: Vagy csak ostoba bambaállatok az emberek. Nem is tudom, melyik a valószínűbb. :D Budapest, te csodás.

Link to comment
Share on other sites

Garono
Destroy-man' timestamp='1406893730' post='463937']

Iraq a másik ország, ahol lehet iGo-t vásárolni, ott a Bazarsoft a "fejlesztő".

 

Mármint Irak?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Egy kicsit angolosra sikeredett, de egyébként igen, magyarul Irak. :D

Link to comment
Share on other sites

1933

Helló Kedves Mindenki!

 

Köszönöm a tabletre vonatkozó észrevételeket! Sajnos ez nem oldja meg azt, hogy hogyan tudnám a szűkös helyet az akár 32 GB-os külső MicroSD-vel megoldani.

A bajom nemigen a saját gépemen van, inkább a hozzám fordulókén (nem tudom miért tisztelnek meg vele, hogy engem kérdezek, holott én is csak Linux felhasználó vagyok, amivel elég jól elboldogulok és a Windows nem nagyon hiányzik).

A legtöbb szemét a böngészés közben eltárolt adatokból adódik, amit én eleve letiltok a Firefox-ban a Linux-nál (ha valami kell, azt külön eltárolom jómagam), de nem tudom, hogy kell üríteni az Androidban. Van valamilyen hely, valami előzmények, amit törölni lehet, de amikor belenézek az op. rendszerbe, van ott egy rakásnyi log-fájl, dátumokkal és azok csak szaporodnak, amit a dátumokból tudok kikövetkeztetni. Iszonyú sok van belőlük, nem tudom mik lehetnek. No ezeket szeretném irtani.

 

Más: a külön SD kártya minek van, ha arra nem lehet a felesleget rátenni? Mert az üres és a gép panaszkodik, hogy kevés a szabad hely! A sok eredetileg is rajta lévő programok jó részét átküldtem az SD kártyára, amit amúgy sem használok, de a hely csak kevés marad, nem szabadul fel. No ez lenne jó szájbarágósan! Hahaha! Az nem elég, ha erre azt mondják, hogy a felesleget törölni kell! MI A FELESLEG? És az hol található a rendszeren, hogy nehogy használhatatlanná tegyem a masinát!

 

A Windows XP-nél már egész otthonosan mozgok és gigabyte-okat tudok visszanyerni. Jó lenne ezen a területen is eltájékozódni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Sajnos ez nem oldja meg azt, hogy hogyan tudnám a szűkös helyet az akár 32 GB-os külső MicroSD-vel megoldani.

 

Miért? Át lehet rá tenni több futtatható appot, fényképeket, videókat arra készíteni, azon tárolni.

 

...holott én is csak Linux felhasználó vagyok, amivel elég jól elboldogulok és a Windows nem nagyon hiányzik).

 

Akkor mi a gond? ;) Az Android is egy Linux. A Windowshoz semmi köze.

 

A legtöbb szemét a böngészés közben eltárolt adatokból adódik, amit én eleve letiltok a Firefox-ban a Linux-nál (ha valami kell, azt külön eltárolom jómagam), de nem tudom, hogy kell üríteni az Androidban.

 

Írtam már fentebb a legegyszerűbb megoldást: "Az Android pucolására javaslom a Clean Master appot a Playről."

 

Van valamilyen hely, valami előzmények, amit törölni lehet, de amikor belenézek az op. rendszerbe, van ott egy rakásnyi log-fájl, dátumokkal és azok csak szaporodnak, amit a dátumokból tudok kikövetkeztetni. Iszonyú sok van belőlük, nem tudom mik lehetnek. No ezeket szeretném irtani.

 

A log fájlok nyugodtan és gond nélkül törölhetők, ha nincs rá szükség. Egyébként nincs. Bármelyik fájlkezelő appal törölhetők. Ha a rendszer területen vannak, akkor a törléshez root jog kell. Pl. a /data/log mappában lévők. Ráadásul ezek foglalják a rendszermemóriát, és S2-nél nem lehet programot frissíteni ha nincs kb. 250 MB körüli üres rendszermemória.

 

Más: a külön SD kártya minek van, ha arra nem lehet a felesleget rátenni? Mert az üres és a gép panaszkodik, hogy kevés a szabad hely! A sok eredetileg is rajta lévő programok jó részét átküldtem az SD kártyára, amit amúgy sem használok, de a hely csak kevés marad, nem szabadul fel.

 

Külön SD kártya vagy van, vagy nincs. A Google jobb szeretné a jelek szerint (KitKat), ha nem lenne. :P;)

Magad írtad, hogy át tudtad tenni a külső SD-re a programokat. Nem tudom mi a gondod, nálam ilyenkor nő a rendelkezésre álló üres rendszermemória.

 

No ez lenne jó szájbarágósan! Hahaha! Az nem elég, ha erre azt mondják, hogy a felesleget törölni kell! MI A FELESLEG? És az hol található a rendszeren, hogy nehogy használhatatlanná tegyem a masinát!

 

Ismét csak annyit mondok, Clean Master. Ha ezután is kevés a helyed, akkor passz. Törölj nem használt programokat, felesleges videókat, fotókat, dokumentumokat.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az SD kártya első sorban a multimédiás tartalmak tárolására való (film, zene, képek). Ha olyan programot telepítesz, ami elég sok helyet foglal, és ez külső fájlban van - rendszerint OBB kiterjesztéssel -, akkor ezt a fájlt az SD kártyára telepíti. De ez inkább játékokra jellemző. Ezen kívül az Offline GPS programok adatai is áttehetőek az SD kártyára. Ezeket vagy megtalálja magátol a program, vagy neked kell készíteni / szerkeszteni a megfelelő beállítás fájlt. iGonál pl. a sys.txt-be kell bejegyzést készíteni róla. Viszont vannak olyan programok is (pl. a Widgetek), amik SD-kártyára telepítve nem indulnak el. Ezek olyan programok, amik a rendszerbe épülve futnak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...