Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8.1 Preview


SkyBird

Recommended Posts

jagdtigger

"Attól ezért a ModernUI sokkal többet nyújt,"

Volt fent pár hónapig a laptopomon(a sima 8, nem ez a "javított") és szerintem igen találó a kép. Mindkettő totál fapados... Amúgy meg a komplett rendszer semmivel se nyújt többet mint egy win7 (ha a fejfájástól eltekintünk). A boot idő meg totál nem érdekel.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

VLC-ben is meg lehet nyitni a DVB-T vevőt, nem? http://i.imgur.com/M7UheUM.png Nekem nincs, úgyhogy kipróbálni nem tudom...

 

Persze, megnyitni meg lehet VLC-ben is. Használtam is Win7 alatt egyik fajta megoldásnak próbaképpen.

Azért elég macerás volt, a frekit és a PID azonosítót meg kellett adni a parancsikonban, bár létrehozható lejátszási lista is több adóhoz.

Azt hirtelenjében nem tudom, hogy a Teletextet kezeli-e.

A WMC vagy DVB-T programok sokkal egyszerűbbek, felhasználóbarátabbak, elegánsabbak.

Utóbbiak többnyire fizetősek, amit meg a stickhez adtak az úgy emlékszem valamiért nem működött Win8-on.

Egyébként ha már van, hadd legyen WMC, elfér. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Amúgy meg a komplett rendszer semmivel se nyújt többet mint egy win7(ha a fejfájástól eltekintünk). A boot idő meg totál nem érdekel.

 

:nemnem: Ez így ebben a formában nem igaz. A Win8 desktop része maga is jobb, mint a Win7.

Komplett rendszerként meg hozzájönnek a ModernUI appok, így az, hogy semmivel nem nyújt többet, logikailag kizárt.

Ettől még nyugodtan lehet az a véleményed, hogy mindez téged nem érdekel, nincs rá szükséged, ennyit nem ér, avagy a tényleg nem olyan drasztikusan nagy előnyökért nem vagy hajlandó megszokni a ráderőltetett változásokat.

Egyébként a csempés appok tényleg elég fapadosak egyelőre. Egy-két dolog van, amit tudnak, és ez a minimál dizájn lett a követendő zsinórmérték, amit egyesek majmolni kezdtek.

Pl. frissítettem a 6-os verzióra a Foxit Readert, és majdnem a hajam téptem a menü kinézettől. :mérges::lol: Kedvem lett volna visszatenni a korábbit.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Kérem, tegye fel a kezét, aki használ modern appokat, és sorolja is fel, miket. Más kér(d)ésem nincs.

Link to comment
Share on other sites

payskin
LOL.

 

:D 10/10.

 

Destroy-man' timestamp='1374268019' post='458469']:) Attól ezért a ModernUI sokkal többet nyújt, mint ezek a nagy gombok. Bár ha ilyen felfogásban gondolkodik az ember a ModernUI-ról, akkor nem csoda, hogy nem is terjed.

 

Valami oka kell legyen, hogy sokan ebben a felfogásban gondolkodnak róla. Na azért nem terjed, nem a felfogás miatt. :igen:

 

Kérem, tegye fel a kezét, aki használ modern appokat, és sorolja is fel, miket. Más kér(d)ésem nincs.

 

Amíg fent volt nálam a Windows 8, a következő Modern appokat használtam:

  • Minesweeper
  • Pinball FX
  • és volt egy gombfocis játék, aminek már nem emlékszem a nevére

A legtöbbet a Desktop nevű modern appot használtam... :lol:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
A legtöbbet a Desktop nevű modern appot használtam...

+1 :D

 

 

:nemnem: Ez így ebben a formában nem igaz. A Win8 desktop része maga is jobb, mint a Win7.

Mibe? A fapados kinézete? Az asztali gépen használhatatlan(legalábbis kényelmetlen) sarkok? Én amúgy meg ezt nem hívnám minimál dizájn-nak... Ez minden csak nem dizájn. A Modern UI meg csak a nevében az, még a tabletem is képes arra hogy több ablakot kezeljen egyszerre pedig az csak egy android... :S És mit tud az a szemétdomb? 2 ablak egymás mellett. Ez se nem modern se nem UI... :cenzúra:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

JMP #14. A Win8 desktop mindenképp jobb, a rendszer maga pedig jóval fejlettebb, mint a Win7. A Metro pedig mindenképpen egy plusz a Win7-hez képest, akár használod, akár nem.

Link to comment
Share on other sites

Garono

@jagdtigger

 

Pontosan. A modern gányhoz képest a Windows 95, de még az az előtti verziók is sokkal jobbak voltak az alkalmazások közötti váltásban, hát még a több alkalmazás egyszerre történő láthatóságában. Ez az egymás mellé tehető 2-3, fix méretű és elhelyezésű sáv rettenetesen béna és kezdetleges.

 

Elhiszem, hogy a Win8 desktop része ettől függetlenül jó és használható, de látjuk, hogy a Microsoft ki akarja nyírni a desktop részt, és folytatni a láthatóan senkit nem érdeklő modern irányzatot, és ezt rá is erőltetik mindenkire. 1 évvel a megjelenés után még mindig zérus kereslet van a modern appok iránt. Remélem, bele fognak bukni.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

@Fujitsu

Jóval fejlettebb? :lol: Ez jó volt... A viccet félretéve már leírtam hogy nem érdekel a boot idő(az alkalmazások betöltése végképp nem) egy rendszer megítélésénél. A jóval fejlettebb is egy hatalmas kérdőjel nálam... A modern ui az nálam kuka és ezt kihúzva egy lebutított külsejű win7 lesz belőle :hááát: .

 

@Garono

Teljesen igazad van(win8 desktopos részétől eltekintve), ás a Surface is alátámasztja mert hatalmas pofára esés lett a vége:

http://www.hwsw.hu/hirek/50635/microsoft-windows-pc-szerver-piac-azure-cloud.html

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Olvass utána, egy valag fejlesztés van benne a Win7-hez képest. És igen, a betöltési idők lerövidülése egy nagyon komoly, kernelszintű fejlesztési folyamat eredménye. A felhasználók nagy részének ez bizony döntően számít, a felhasználói élményt alapvetően határozza meg, hogy mennyire smooth a rendszer működése. Ha a Modern UI-t "kihúzod" belőle, akkor nem egy lebutított Win7-et kapsz, hanem egy durván továbbfejlesztett, sokkal gyorsabb és korszerűbb utódját.

 

Hogy nálad mi kérdőjeles, az ebből a szempontból semmit se jelent.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Épp eleget megtudtam amíg fent terpeszkedett az előző notimon. A valag fejlesztésből én meg csak egy szemétdombot látok, meg egy lyukasra polírozott indokot hogy miért "jó". Az átlagfelhasználók meg már döntöttek. Nem is fogy a cuccos... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Fentebb vannak linkek, esetleg vess rájuk egy pillantást. Akkor majd meglátod, miért jó. Attól, hogy neked nem szempont a sebesség, meg a szolgáltatások, másnak még lehet. Ha csak desktopból indulunk ki, egyértelműen jobb a Win8 minden téren.

 

A Windows 8-nak alapvetően csak a Start menü hiánya a fő hibája, amit meg kell szokni azoknak, akiknek a Start menü az origó. (Nekem pl. nem, elég régóta TC-ből kezelek minden fájlomat, illetve innen indítok minden szoftvert, amit nem, arra meg ott a [Windows] + [R].) A Metro sokaknak nem szimpatikus, nekem sem, de azt kéne megérteni, hogy ez egy plusz a rendszerben: ha nem kell, nem használod, de ha meg esetleg mégis kéne, ott a lehetőség. Önmagában attól nem lesz rosszabb a rendszer, hogy ez pluszként benne van.

 

Az átlagfelhasználók meg nem döntöttek, hanem leszarják. Sajnos a Microsoft kommunikációja és hozzáállása erre csak ráerősített. A megjelenése előtt annak idején volt alkalmunk részt venni egy exkluzív bulin a hazai HQ-ban, ahol demóztak nekünk vele, hát kb. leesett az állunk. :) Ha a hivatalos kommunikáció is az lett volna, amit azok a srácok ott lenyomtak nekünk, nem itt tartana a rendszer, azt hiszem. Annak az ausztrál bigének a zenéje kevés volt az üdvösséghez. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Az a gond hogy nálam a még a megjelenés előtt kaszát kapott a kiszivárgott, illetve kiadott verziók alapján. Neked lehet hogy bejön, de én ha megveszek egy rendszert akkor elvárom hogy használható legyen. A 8 az meg marhára nem az :nemoké: . Az meg egy rossz vicc hogy kiadok egy rendszerért cirka fél havi fizut és még én tegyem utána ilyen-olyan programokkal használhatóvá :S . Innentől kezdve a többi kb annyit ér mint vízipisztoly az erdőtűz ellen. Abban meg egyetértünk hogy a MS fordítva ül a lovon, talán majd ha jól pofára esik észhez tér...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mondjál már valamit, hogy szerinted miért nem használható. Az, hogy pluszként benne van a Metro, nálad már egyet jelent a használhatatlansággal? Vagy a Start menü hiánya? És miért kéne félhavi fizetést lepengetni érte? Nem úgy volt, hogy valami baráti összegért lehetett upgrade-elni?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Hát az én szótáramban metro UI = használhatatlan UI.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

De véletlenül nem arról volt éppen nagyba'szó, hogy a Metro UI "kihúzható" a képből? Ki kényszerít rá, hogy használd? Attól, hogy a Metro használhatatlan, miért lenne a komplett rendszer is az? Senki nem mondta, hogy Metro nélkül nincs Windows 8. Ha én feltenném, szinte biztos, hogy 98 %-ban Metro nélkül használnám.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Te plusznak tekinted én meg a megszoksz vagy megszöksz tipikus esetének... :hááát:

És hogy miért nem jó? Egyszerű, mert érintőképernyőre van optimalizálva.

Start képernyő.

Szép és jó amíg nem egérrel/tapipaddal kell piszkálni.

 

Asztalon a sarkokban eldugott menük.

Szódával elmegy de megint csak az érintősöknek jó.

 

Max 3 modern program lehet egymás mellett egyszerre.

Megint csak egy érintősöknél használt limit. De minek kell ez egy normál gépen? :hááát:

 

Fapados kinézet(asztal és modern programok egyaránt).

Na megjöttünk, akkukímélés a köbön csak ennek meg megint mi értelme egy normál gépen?

 

Bing integráció.

Minek kell egy netes keresőt beleintegrálni oda ahova nem kéne? :facepalm: Újabb MS vs EU kör fog következni mint az IE esetében...

 

MS fiók használta a bejelentkezéshez.

Nézhetsz paranoiásnak is de az adataim és beállításaim maradjanak csak a saját gépemen.(Tudom hogy van Offline fiók csak azt telepítéskor nem nagyon reklámozza.

 

Kb ennyi jutott eszembe. (normál gép = Noti/PC)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A legtöbbet a Desktop nevű modern appot használtam... :lol:

 

:muhaha: Ez jó. Én is ezt szoktam használni legtöbbet, bár nem annyira app, mint egy csempés parancsikon.

A viccet félretéve, feltettem egy képernyő jegyzetelőt, de még sosem használtam. :lol:

A Port appja bizonyos szempontból elegánsabb és jobb, mint weben böngészni a tévéműsorokat. Szerinten ez oké, és néha használom.

Próbaképpen feltettem a MinDig TV appot, amivel lehetne nézni a streamet neten. Ez is jó, bár jelenleg nincs miért nézzem monitoron, ha nézhetném közvetlenül TV-n is a földi sugárzást, de azt se nézem, csak a Formula-1 HD idején, mert inkább IPTV time shift és rögzíthetőség játszik nálam.

Ez elég tévésre szűkült, de másra nemigen emlékszem. Névnap, mértékegység átváltó, és egyéb hasonlók nem érdekeltek. Fingó appal az Android és Apple market is tele van. ;)

 

Jagdtigger meg félreértett, pedig szerintem egyértelmű volt, hogy nem a csempés minimáldizájnra reagáltam, vagy cáfoltam, hanem hogy mint rendszer a Win8 többet nyújt. Ez nem kérdés, tény.

Ugyanazt mondom, mint Fujitsu.

Volt arról egy cikk, hogy miben jobb a Win8 a Win7-nél. Ha jól emlékszem Balázs is felsorolta egy másik topicban.

Az MS hülyesége, hogy erről szinte senki nem tud, csak a csempéknél van szinte mindenki leragadva még mindig.

Azt amit fentebb soroltam, hogy oké, de ez ennyit nem ér, és még kismillió hasonlót lehet mondani.

De hogy rosszabb, vagy nem nyújt többet, az egyszerűen nem igaz.

Lassan talán flame lesz, és nem tudom, hogy hányszor kell ennek újra nekifutni.

Pont a 8.1 topicban, ami picikét gyárilag fogja könnyíteni a desktop használatot. ;)

 

Ja, az a kiinduló képernyő grafika tetszett, jó poén. :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@jagdtigger: Jó, akkor térjünk vissza erre a kérdésre, ha megértettük, hogy a Metro UI != Windows 8. A felsorolt indokok egyike sem olyan, ami a használhatóságot befolyásolná és nem a Metro UI-hoz kapcsolódik. Azt hiszem, sem a Bing integrációja, sem az aero hiánya, sem pedig az MS fiók nem olyan, ami explicite befolyásolná a rendszer mindennapi használhatóságát.

 

A Modern (vagy Metro, mindegy) UI-t nem kell bemutatni, én voltam ezen a fórumon a legelső, aki felhívta a figyelmet arra, hogy egy táblagépre kitalált koncepció nem lehet hatékony egy egerészős asztali gépen, már csak azért is, mert az egér mint pointer egy pixeles pontosságú mutatóeszköz, az ujjam meg ehhez képest egy nagy bumszli. (Megjegyzem, akkor még eléggé egyedül voltam ezzel a véleményemmel, de miután megjelent, ti is csak rájöttetek, hogy má' megin' a Fujitsu bácsinak vót igaza. :P ) De a polémia most tudtommal nem a Metro UI használhatóságáról megy, mert azt hiszem, abban most már elég nagy az egyetértés közöttünk.

 

A kérdés az, hogy milyen a Win8, ha leszámítjuk belőle a Metro UI-t, illetve úgy tekintünk rá, mint egy lehetőségre, ami nem rossz, hogy van, de nem vagyunk kötelesek használni.

 

Egyébként a Windows 8-at én sem tettem fel, nem is fogom, de a 8.1-et mindenképpen ki fogom próbálni, és ha megy az együttélés, átállok rá.

Link to comment
Share on other sites

Garono

én voltam ezen a fórumon a legelső

Ki más.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

"Jó, akkor térjünk vissza erre a kérdésre, ha megértettük, hogy a Metro UI != Windows 8"

Értem a célzást, túlságosan a modern ui-ra koncentráltam... -.-' Az a gond hogy elég sok fejfájást okozott ezért kicsit nehéz elszakadnom ettől a felfogástól :D , ami a DP-t illeti akkor még reméltem hogy MS észhez tér amikor egy rakás negatív visszajelzés megy neki. Sajnos nem így lett...

 

És hogy mennyire használható nélküle? Ha van mivel leváltani meglehet hogy használható. Újdonságot meg akkoriban nem nagyon mutatott fel. Legalábbis én nem vettem észre.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nem mai, de nekem új: Microsoft Throws A Crazy Parade To Celebrate The Birth Of Windows Phone, Death Of iPhone http://www.businessinsider.com/microsoft-iphone-funeral-2010-9?op=1

 

SJ9bKiz.jpg

 

Közel 3 évvel ezelőtt jelképesen eltemették az iPhone-t, és a WinPhoMoFo7 személyében a messiást várták. Azóta sem tűnt fel senkinek Redmondban, hogy a metro a kutyát nem érdekli.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nagyon kíváncsi lennék arra, hogy a tile utálók mennyit is használtak egy Windows Phone-t, hogy ennyire tudják mondani, hogy sz.r.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@jagdtigger: Szerintem ha az ember alapvetően csak desktop alkalmazásokat használ, mellőzhető a cucc. Én pl. nem tudom, mire használnám, így valószínűleg totálisan ignorálnám az egészet, nem is foglalkoznék vele. Ahogy SkyBird is írja, a 8.1-essel ez meg még könnyebb lesz.

 

Én azt hiszem, most már nem fognak meghátrálni. Azt el tudom képzelni, hogy idővel átalakítják, használhatóbbá teszik majd a Metrót.

 

Ki más.

 

Aki nem hiszi, járjon utána, vissza lehet olvasni. Bár mondjuk nem nagyon értem azt, aki nekem nem hisz, hiszen mindig az igazat mondom, Remo. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Pjotr: soha egy percet nem használtam. Lehet, hogy a legcsodálatosabb dolog telefonban, de sajnos nem érdekel. Legalább nem válogatok, az iPhone és az Android pont ugyanennyire nem érdekel. Ugyanez a felület egy desktop PC-n, szerintem, muhahaha kategória (a 8.1-ben lehet, hogy sokkal jobb), de nem értem, hogy jön ide a telefon?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...