Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2013. márciusi számról


hmolnarj

Recommended Posts

petzolkri

Hűha itt aztán van élet. Hozzátenném a fentiekhez. A T-szolgáltató a legdrágább. Még szerencse, hogy DIGI-s lehetek, így rengeteg pénzt megspórolok. Van szuper internet, van sok tv csatorna, van jó vezetékes telefon megfizethető áron. Amíg ez így van táguljatok T-szolgáltató, és UPC - körei tőlem.

 

Ja és nem kell mobil internet, bár falun jól jönne néha.

 

.....Abban a pillanatban elfelejt emberhez méltóan kommunikálni, mihelyt képes arra, hogy az utcán is a kütyüjét szorongatva, lehajtott fejjel, birka módjára közlekedve internetezzen.

 

Ez tettszett! :punk:

A saját vodafone-os mobilomról! :fetreng: De hát ezért fizettek, igaz, hmolnarj? HOL A LÓVÉ?! :D

 

Szegény hmolnarj! Nincs lóvé, örül ha futja kenyérre!

 

De tényleg hol a magazinom? Inkább olvasnám a márciusi számot a kanapén, mint itt posztolni. Már megint csak várni, mindig csak várni. Kérem a postát, hogy hétfőn már hozza el a magazinom.

 

Ó IDG jogutódja hallgasd meg IMÁM, miért választod a techcorner, http://project029.com/ neveket? Talán rosszul bántak veled? Oly idegen szavak ezek, semmi magyaros nincs benne. Éljen a kapitalizmus! Az IDG legalább egy könnyen megjegyezhető mozaikszó. A techn..szutykot, pedig ha akarom akkor sem tudom memorizálni. A ....029.com helyett lehetett volna legalább 007. , projekt, azért is c-vel, úgy angol magyarosabb. Hát a főkolomposok nem voltak valami ötletgazdagok. Ámen. :bocsánat: :bocsánat: :bocsánat::alien: :alien: :alien: Hurrá, legalább az Ufók fogják tudni, mi az a techc... cucc.

 

 

Valaki már olvassa a magazint? Milyen?

Link to comment
Share on other sites

1933

Hát ez igen! Micsoda felzúdulás a fórum Magazin oldalán! Miből maradtam ki!? Persze így jár az, aki nem az újság után futkos, hanem sok-sok zsebkendővel felszerelkezve nyomja az ágyat, prüsszögve és várja, hogy az újságos beszóljon: "Tessék már elvinni az újságját, megjött!".

 

Az újság jó részét már átnéztem, tetszik, a DVD-t és tartalmát csemegének a végére tartom.

 

Közben megenyhültek a nyavalyáim és újra munkaképes lettem, s elhűlve tapasztaltam, hogy nem is hiányoztam ahhoz, hogy egy kis felfordulás történjen. No nem vagyok beképzelt, csak egy kicsit gonoszkodni akartam jókedvemben, hogy már nem olyan borzalmasak az éjszakáim, bedugult orral és levegőért kapkodva, cserepesre száradt ajkakkal.

 

Voltak még kedves, kellemetlen dolgaim is, netbook, tablet és wifi router ügyben, de azokat a megfelelő oldalakon kívánom közreadni. Ez csak annyiban tartozik ide, hogy megismételjem sirámaimat a tablet Android operációs rendszerével kapcsolatban, hogy szívesen olvasnék arról, hogy mit lehet vele kezdeni, ha nem kap az ember hozzá egy értelmes kezelési utasítást és főleg, a fordítóját tiltanám el hivatása gyakorlásától!!!! Ugatja az angol nyelvet, vagy tévedek és az eredeti angol nyelvű példány volt olyan silány? De akkor is lehetett volna belőle egy szép magyar nyelven beszélő példányt alkotni! Nem? Van a gépen egy csomó, ismeretlen jel, meg ikon de se közel, se távol nem találtam hozzá értelmes jelmagyarázatot, ami egy laikusnak legalább némi segítséget nyújtana ahhoz, hogy tudjon mit csinálni vele. Bocsánat! A kézikönyv fele arról szólt, hogy mit nem szabad vele tenni, azaz magyarul, a szokásos blabla, minden felelősség elhárítására, meg dicsérni a felhasználót, hogy milyen okos és szép volt, hogy egy ilyen korszerű kütyüjüket megvásárolta!

 

Tényleg! Tudna -e valaki egy forrást mondani, ahol az Android programok mibenlétéről legalább fel lehetne "homályosulni"? Meg az sem ártana, hogy hogyan lehet eltájékozódni egy Androidos tablet kezeléséről. Mert ha operációs rendszer, akkor van struktúrája és csak az a különbség, hogy milyen programok, app-ok futtathatók rajta. A kezelés elvben mindnél ugyanúgy kell történjen. Vagy nem?

 

Kérem, ne nézzenek hülyének, de a különféle Linuxok kezelését egymagam sajátítottam el, de a nejem szülinapjára ajándéknak vásárolt tablet használatát szeretném neki elmagyarázni. Nálam pár évvel fiatalabb, de nem egy számítógép Guru, bár amikor dolgozott (összesen vagy 50 évet), neki is kellett számítógépet használni. A MAC (hardver azonosító) számát már megtaláltam és van wifi kapcsolat is.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Ó IDG jogutódja hallgasd meg IMÁM, miért választod a techcorner, http://project029.com/ neveket?

 

Ismét el kell oszlassak egy félreértést: a TechCornernt, illetve a mögötte levő koncepciót (miszerint egy márka alá összevonják az szertágazó netes portfólió különböző kiadványainak weboldalait), NEM a P/029 találta, ki, hanem az IDG, mégpedig tavaly nyáron! Hónapokon keresztül fejlesztették, mire őszre "beérett". Sőt, azt csiripelik a madarak, hogy a P/029 nem feltétlenül szimpatizál ezzel a koncepcióval, úgyhogy még akármi is lehet. :hááát:

 

@1933: Igen, péntek után gondosan nem néztem erre 48 óráig, mert az az érzésem kezdett kialakulni, hogy akkor van balhé, ha én is itt vagyok, tulajdonképpen én csinálom a fesztivált. Hoppácska. Majd visszaveszek a lendületből. De nem is ezt akartam mondani, hanem hogy vedd hozzá a listához a ebook-olvasót, szombaton Kindle-tulajdonos lettem, és azt jósolom, hogy egy hét alatt többet fogom használni, mint a Galaxy Tabot egy év alatt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
szombaton Kindle-tulajdonos lettem
:oké: Képet! Képet! Képet! :D
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
az az érzésem kezdett kialakulni, hogy akkor van balhé, ha én is itt vagyok, tulajdonképpen én csinálom a fesztivált.

 

Ugyan. Az igazi balhé valójában akkor kezdődik, amikor én bekapcsolódok egy vitába. :D Az a szerencsétek, hogy se időm, se kedvem végigolvasni az előző oldalt, így ezt a témát most kommentár nélkül hagyom. :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nem jött meg a magazin. Még várnom kell.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
megismételjem sirámaimat a tablet Android operációs rendszerével kapcsolatban, hogy szívesen olvasnék arról, hogy mit lehet vele kezdeni, ha nem kap az ember hozzá egy értelmes kezelési utasítást és főleg, a fordítóját tiltanám el hivatása gyakorlásától!!!! Ugatja az angol nyelvet, vagy tévedek és az eredeti angol nyelvű példány volt olyan silány? De akkor is lehetett volna belőle egy szép magyar nyelven beszélő példányt alkotni! Nem? Van a gépen egy csomó, ismeretlen jel, meg ikon de se közel, se távol nem találtam hozzá értelmes jelmagyarázatot, ami egy laikusnak legalább némi segítséget nyújtana ahhoz, hogy tudjon mit csinálni vele. Bocsánat! A kézikönyv fele arról szólt, hogy mit nem szabad vele tenni, azaz magyarul, a szokásos blabla, minden felelősség elhárítására, meg dicsérni a felhasználót, hogy milyen okos és szép volt, hogy egy ilyen korszerű kütyüjüket megvásárolta!

 

:hmm::hááát: Szerintem egy laptophoz se kapsz jobb vagy másabb leírást, hogy hogy kell használni, vagy a Windowsban, ha az van rajta, milyen ikonok vannak és az mit jelent.

Tapicskolni kell az ikonokat, és kiderül, hogy mit rejt. Ha nem lenne mellé valamilyen szöveg is. Mert azért szokott lenni.

Pontosan nem tudni, milyen ikonokra gondoltál. Egyszer tényleg előfordult, hogy valamelyik ROM-ban nem tudtam megállapítani, hogy mit takar egy ikon a kapcsolósoron, ami az értesítési területet lehúzva megjelenik.

Ebben a 4.1.2-ben azonban (már) ezek alatt is van szöveg. Hogy wifi, meg GPS, stb. ha amúgy a piktogramról nem lenne egyértelmű. :D

 

Tényleg! Tudna -e valaki egy forrást mondani, ahol az Android programok mibenlétéről legalább fel lehetne "homályosulni"? Meg az sem ártana, hogy hogyan lehet eltájékozódni egy Androidos tablet kezeléséről. Mert ha operációs rendszer, akkor van struktúrája és csak az a különbség, hogy milyen programok, app-ok futtathatók rajta. A kezelés elvben mindnél ugyanúgy kell történjen. Vagy nem?

 

Szerintem próbálgassad. :D Meg nézegesd a Google Playt az appok miatt.

 

Kérem, ne nézzenek hülyének, de a különféle Linuxok kezelését egymagam sajátítottam el, de a nejem szülinapjára ajándéknak vásárolt tablet használatát szeretném neki elmagyarázni.

 

Pedig ez is csak egyféle Linux. ;) Módosított Ubuntu kernelen fut.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

De hát pont azt linkeltem, hogy nevetségesek a külön bekapcsolható csomagok. Eddig volt akár 8GB-os, bármely normál előfizetéshez kapcsolható csomag, ma már legfeljebb 500 MB-os csomag van.

Ja, és azokhoz az előfizetésekhez, amelyek tartalmaznak mobilnetet, nem lehet másikat rendelni. Apró betüs szivatás az ÁSZF-ben, de mindegy is, mert az a plusz 500 MB nem sok vizet zavarna, viszont a 2000 Ft többlet igen.

 

Igen. A T-nél elgurult valami gyógyszer, és alapjában jól látod a dolgot. Nekem annyi szerencsém van, hogy egyelőre megteszi a sima mobilnet is beszélgetés nélkül. (Nyilván ez is, és így egyfajta luxus.)

Jó pár hete, amikor néztem, már majdnem úgy tűnt, hogy nagyobb sebességű csomagra váltás magasabb GB korláttal se jelentősen drágább, bár nekem felesleges. Most meg kedvezménnyel kapok ugyanannyiért fele GB-ot. :cumizik:

Vagy egyszer eljő ebben is a Telenor.

Másutt is foglalkoznak már a témával. Legutóbb az Indexen láttam egy cikket.

Ebben a fórumban nem jó ajánlólevél, de linkelem. :P;)Halott a magyar mobilnet

Vagy itt van ez: A T-Mobile kinyírta a mobilos mobilnetet

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Mindenki!

 

Igen nagyképű voltam, amikor bejelentettem, hogy az adott oldalakon majd beszámolok a netbook, tablet és wifi tapasztalataimról, azonban szorgos keresgélés és az oldalak látogatottságának legutolsó dátumát megtekintve arra jöttem rá, hogy felesleges időtöltés oda bármit is írni, mivel a kutya sem látogatta azokat a helyeket közel 5-6 év távlatában, illetve a Tablet nem is szerepelt a témák között, vagy csak okos telefon esetén lehetett volna Android témában hozzáfűzni észrevételeket. Mivel okos telefonom nincs, nem is ismerem, tehát ha én vagyok elég okos, akkor fogjam be a számat!

 

@ Hi Balázs! Ha valakinek valami szívügye, akkor észrevételei is vannak. Ez persze mások észrevételeivel nincs összhangban, ergo, máris megvan a konfliktus helyzet és ez élénk vitában nyilvánul meg. Szerencsére, ha értelmesek a felek, akkor nem megy vérre a vita, hanem egy mindenkit a fedélzetre parancsoló társalgás alakul ki és élvezetes belekapcsolódni. Ennek eredménye pedig az, hogy a társalgásban résztvevők egymás iránti véleménye kikovácsolódik, s el lehet dönteni, hogy barátként kezeled-e az illetőt, vagy tisztes távolságot tartasz vele. Ezért jó és vonzó a társaság! Nem?

 

Más: Persze neked könnyű a Kindle olvasóval, mert már tapintó képernyő edzett vagy okos telefon ügyben, míg én, szerény önjelölt, laikusként alaposan meg lettem szívatva a tablet első kézhezvételekor, tapasztalatok híján. Mintha láttam volna benne a Skype nevű alkalmazást, meg egyebet is, de időközben eltűntek, egyedül a "kalkulátor" maradt meg és egy állandó felhívás (címke), hogy folyamatosan nyomva tartva az ikont a kuka eltünteti a nem kívánt alkalmazást. Érdekes, hogy ha a kezem feje véletlenül hozzáér a kijelzőhöz,azonnal vált a képernyő, hiába a kisujjam első begyével próbálom kijelölni a kívánt utasítást, mert "bunkó" és száraz ujjaim nem mindegyike alkalmas az érintő képernyő kezelésére! No persze, egy több mint 30 éve billentyűzeten edzett finom kezem van, nem egy géplakatosé. Megjegyzem a tablet egy 8"-os kis gép 1280x768 felbontással.

Nem tudom, hogy mennyiszer többször, vagy kevesebbszer fogjuk használni a 8"-os tabletet, mint a 10"-os MSI Netbook-ot!!!!! (Billentyűvel, egérrel és persze Ubuntuval).

Még jól emlékszem, hogy korábban mennyi polémia volt itt a fórumon hasonló témában. Pusztán a kíváncsiság késztetett arra, hogy én is beruházzak egy olcsó tabletbe úgy 40 ezer Ft.-ot.

A hozzá kapott gépkönyvet már nem minősítem, de sikerült egy jobbat szerezni, amiben az ábrák még felismerhetőek, de sajnos még mindig van egy-egy összetett (kb. 10 féle jelet félkörben tartalmazó - nyílhegyek, karikák, stb. ), ábra mindkét hüvelykujjam alatt a képernyő két oldalán, például az Internet böngésző fehér felületén, s a benne megjelenő jelekre rátapintva semmi sem történik. Hol lehet ezek jelentését megismerni? Már össze-vissza kutattam az Internetet és a fórumokat, Androidos jelmagyarázatot találni, de sehol semmi hasznosat nem találtam. Még angol nyelvű gépkönyvet sem sikerült keríteni, mert csak magyar nyelvűt kínáltak mindenfelé, attól függetlenül, hogy angol, német, spanyol, vagy egyéb nyelvet választottam ki, a végén mindig a magyart kezdte letölteni. Hahaha!

Ahogy azt korábban jeleztem, esetleg lehetne némi segítséget nyújtani a PCWOLD egyik lapjának feláldozásával, vagy néhány kilobájt feláldozásával a DVD mellékleten?

 

@ Hi petzolkri: végtelenül sajnálom, hogy még mindig nem tudod olvasni a lapot! Én, úgyszólván már a felénél tartok és csak azért nem jutottam tovább, mert az új tabletre kutakodok az Interneten. Most legalább én is szenvedek, mert nem tudtam, hogy mire vállalkozok, amikor megvettem.

 

@ Hi SkyBird: Van asztali, van hordozható gépem is, de azokon nincs tapintó képernyő, van rajta menü, vagy szép magyar nyelvű felirat, van Help! STOP! Most jut eszembe! Ezt még nem próbáltam, csak azt nem tudom, hogy kell tapintással rábírni az Androidot, hogy megjelenjen a SÚGÓ! Ahogy fentebb említém, tapicskolhatok reggeltől-estig, akkor sem csinál semmit az a fránya félköríves jelsorozat!

Más: Google Play. Nem áll szóba velem, mindenáron regisztrálásra kíván rábírni, pedig van gmail fiókom, de az nem elég neki, mert többek között olthatatlan kíváncsiság gyötri, hogy mi a telefonszámom, születési év/hó/nap, hol lakom irányítószám/város, utca/házszám/emelet/ajtó. Az nem érdekli, hogy hányas méretű cipőt hordok? Minek? Nem akarom, hogy az e-mailen kívül még a telefonon is molesztáljon, meg azt is regisztrálja, hogy éppen hol vagyok és azt is kifecsegje.

 

@ Tisztelt barátaim! Hát ez a "privacy", amit minden öntudatos állampolgár a jogának tart és a hatalom is ezt deklarálja?

Mindezeket az adatokat gyűjtik: kormányzat (magától értetődik, hogy a szavazati listába, útlevélbe, stb., be tudja írni), önkormányzat (lakcímkártya), telefontársaság (telefonkönyv, számlázás) bank (folyószámla egyenleg kiküldése és a költség levonása, ha kérem, ha nem), munkahely, társadalombiztosítás, nyugdíjintézet, parókia (születési és anyakönyvi adatok) .......... TISZTA RÖHEJ!!!!!!

Egyébként az Internet szolgáltatóm a fő e-mail címemre iszonyú mennyiségű spam-ot küldet, kiadva a címemet partnereinek jóváhagyásom nélkül! Mi közöm lehet a "Babanet"-hez nyugdíjasként? Olyan hirdetésekkel bombáz (napi 5-6), amire biztosan nem vagyok vevő! Tán arra gondol, hogy gyengeségem miatt, ágyban fekvőként pelenkákat fogok rendelni tonnaszám?

Van valami panaszkönyv az egyes TV társaságoknál, talán oda kellene fordulnom. Igaz, hogy ez nem a PCWorld kompetenciája, de esetleg valaki ezt olvassa és elszégyelli magát!!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

 

 

@ Hi petzolkri: végtelenül sajnálom, hogy még mindig nem tudod olvasni a lapot! Én, úgyszólván már a felénél tartok és csak azért nem jutottam tovább, mert az új tabletre kutakodok az Interneten. Most legalább én is szenvedek, mert nem tudtam, hogy mire vállalkozok, amikor megvettem.

 

 

Ma megint szembesültem az üres postaládával. Holnap, ha nem jön telefonálok az ügyfélszolgálatnak. :nemoké:

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

@1933

Mindattól függetlenül, hogy időnként nem értem, miről beszélsz, s amit értek, azzal sem mindig értek egyet, egy dolog biztosan igaz: tisztellek a kitartásodért, a kíváncsiságodért és a sokszor tetten érhető öniróniádért. Hogy mást ne mondjak, én már az érintőképernyős telefonoktól idegbajt kapok – pedig nagyon érdekel a számítástechnika, s még csak krisztusi korban vagyok –, eszembe nem jutna táblagépet venni. Épp ma szenvedtem egy kört édesanyám tapizós telefonjával, miközben kerestem a telefonhívás közbeni billentyűzetet, nyomdafestéket nem tűrő gondolatokat mormolva az orrom alatt (úgy, hogy a mellettem ülő fiam ne hallja). De voltam már táblagépeket árusító üzletben is, cirka 10 perc után már sikítva menekültem...

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

:S Picit bosszant azért, hogy még mindig nincs magazinom, pedig a postás már ma is járt. Ügyfelesek pótolják, elvileg Budapest és vidék között a Posta eltüntette. Ilyenkor azért nem csak magamat sajnálom, hanem a Pc Word kiadót is, mert Ők sem tehetnek róla. Tuti valamelyik postás titokban mindig lenyúl egy magazint. Van egy lelkes postai olvasó. Csak kérdem én? Miért nem fizet elő? Ne az én újságomat vegye el. Akkor megint várok 2 napot. Talán a jövő hétre csak megjön. Akkor már 11.-e lesz.

 

Ezért idézem:

Most komolyan nem értem. Egy-két nap, jó legyen 3 vagy akár 4 ennyit szánít? :hááát: Főképp úgy, hogy ahogy mondjátok eddig jó volt minden, csak most került valami homokszem a terjesztési rendszerbe. Oké, azt értem, hogy az előfizető szeretne ebben is kivételezett státuszt, de akkor sem tragédia.

 

Lassan már márc. 1.-hez képest már 10 nap lesz. SkyBird most már érted miért aggódom, mikor nem jön meg időben a magazin?

 

Most várhatok , hogy talán pénteken, vagy jövő hét hétfőre ideér.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

A legrövidebb út, hogy panaszt teszel a postán. Minden levél regisztrálva van így hamar kiderül, hogy az út mely részén "veszett" el.

 

Ha a postásod lopta el, akkor többet nem fogja ellopni. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Á, ez azóta probléma, hogy előfizetés van a világon. Nem lehet tenni ellene semmit, maximum annyit, hogy ha túl gyakran fordul elő, akkor lemondod az előfizetést.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

@Godzillamessage : Ügyfeles szerint nem lehet kinyomozni a vidéki útvonalat, mert sima levélként megy a dolog. Pestiekét ki lehet nyomozni.

 

@Spányik Balázs: Eddig ez a második eset, és amíg az ügyfélszolgálat segít a probléma megoldásában (küldenek magazint, utólag) csak a Posta miatt nem fogom lemondani. Remélem az áprilisi szám már rendben fog jönni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Lassan már márc. 1.-hez képest már 10 nap lesz. SkyBird most már érted miért aggódom, mikor nem jön meg időben a magazin?

 

Most várhatok , hogy talán pénteken, vagy jövő hét hétfőre ideér.

 

Igen, értem, és most sajnos igazad lett végül, ezt már nem fogod megkapni elsőre. Nagyon úgy néz ki.

Én csak arra utaltam, hogy az első 1-2 napnál, vagy csúszásnál még nem kellene akkora tragédiaként megélni. Még akkor se, ha ez lesz belőle.

Ahogy már utaltak rá, ez van, és most bejött a hibapont.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Érdekes ez a posta. Tegnap délután panaszoltam. És ma már meg is érkezett. Végre! Vissza is hívtam az ügyfeleseket, hogy Ők is tudják 24 órán belül lejött a magazin Pestről vidékre is. Továbbra is maradok hű előfizető. Bár késve, fogom majd véleményezni a rovatokat. Boldog Nőnapot! Zoltán napot!

 

Halkan megjegyezném nem ártana lassan a fórumnak egy tisztességes hivatkozást kirakni a www.techcorner.hu/pcworld oldalra, ugyanis a

 

Szakmai tanácsadás: segelyvonal.pcworld.hu

 

Például a dvd mellékleten az impresszumban rákattintva csak kitesz a http://techcorner.hu// oldalra és avatatlanok nem találják meg a Fórumot, ami valljuk be tele van hasznos tanáccsal. Bár lehet hogy mások szeretik a Vélemény rovatra kattintgatva keresgélni. A fórum kezdő oldalára meg sehol sincs link. De majd a

Project 029 Kft. megmutatja a tutit, és remélem nem kell 1 évet rá várni. Egy tisztességes dizájnos hivatkozásra a fórum kezdőoldala megérdemel ennyit.

 

@Balázs: mielőtt írnád: tudom béta változat, még nem forrt ki, ezért nincs még kint. Egyébként is neked is köszönhetjük a fórum túlélését! Amiért nagyon hálás vagyok. Üzenem az illetékeseknek, hogy akár a

CIO szó után ki lehetne irni=> Szakmai tanácsadás, vagy Fórum, vagy Segélyvonal és mehetne a link a fórum főoldalára. Akár a többi társújság is nyithatna új topikot a maga nevében, ha akar. Itt azért mégis szivesen fórumozik az ember, mint a bugyuta Facebookon.

 

Régen: (Balázs idejében) ezt olyan precizitással kezelték, hogy még a magazinba is kétoldalas használati útmutató volt a magazin honlapjáról. Egyébként régebben előkelőbb helyen szereplő Fórum, most tű a szénakazalban.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

A feladási dátumot nézd meg a borítékon, az előfizetett példány érkezett meg, vagy a pótlás?

Erre kíváncsi vagyok. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

A feladási dátumot nézd meg a borítékon, az előfizetett példány érkezett meg, vagy a pótlás?

Erre kíváncsi vagyok. :hááát:

A pótlás érkezett meg. Feladás dátuma: 2013.03.06. Elnézést kérünk az okozott kellemetlenségért szöveggel, külön barna borítékba becsomagolták a fehér fóliát. Az előfizetői példány azóta se jött meg, és szerintem már nem is fog megjönni, valahol eltűnt a postán. A lényeg, hogy az ügyfélszolgálat küldött pótlást, így továbbra is hűséges előfizető maradok, a várakozások ellenére. Ilyenkor azért a kiadót is sajnálom, mert nem Ő tehet róla. A posta a gyenge láncszem.

 

Eddig beleolvasna nagyon jó cikkek vannak a magazinban. Király!

Edited by petzolkri
Link to comment
Share on other sites

Greene
Ja és nem kell mobil internet, bár falun jól jönne néha.

Ha mégis kellene akkor a DIGI-nek van egészen olcsó megoldása kifejezetten netes-tévés előfizetés mellé fillérekért.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri
Ja és nem kell mobil internet, bár falun jól jönne néha.
Ha mégis kellene akkor a DIGI-nek van egészen olcsó megoldása kifejezetten netes-tévés előfizetés mellé fillérekért.

 

Tudom, hogy van nekik kedvező mobilnét. Eddig még nem kellett, mert keveset voltam vidéken. Inkább a TopNet-be ruháztam be. Nincs szakadás, nagyon gyors kábeles net. Az UPC elbújhat mellette. UPC-s voltam míg Digi nem volt.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Szerintem a mostani márciusi szám egész jól sikerült. Persze vannak olyan cikkek, amik kevésbé, vagy egyáltalán nem érdekelnek. (sokadik okos telefon bemutatása, pártok interneten, mobilos appok) Ettől még másoknak pont ezek lehetnek értékesek.

 

Ami igazán kell, hogy legyen az újságban pl.: Pont az i-kre, Office 2013 bemutató, Libre Off. 4. bemutatása, spórolás az árammal, mindkét típusú segélyvonal, vásárlási tanácsadás, 7 fő ok.., biztonságos netbank, hol rontotta el a Microsoft, hardveres részben jók a kis kütyük bemutatása, Pc-t helyettesítő laptopok jellemzése, SSD-Hdd csere, több graf. kártya egy gépben, Mageia Linux bemutatása, sorolhatnám a szoftverek rovatait is. Ezért a sok jó olvasnivalóért szeretjük mi a magazint. No és a video-k a DVD mellékletén azok is nagyon jók.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Mennyire megy bele a HDD-SSD cserébe?

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Mennyire megy bele a HDD-SSD cserébe?

Teljes mindenre kitérő cikk. Igaz helyetted nem fogja megcsinálni, és azt sem fogja leírni, hogy melyik csavart csavard ki, mert minden laptop más, de mindenre kitér.

 

 

A Websuli is évek óta érdekes, átgondolt precíz munka. Lassan egy könyvet is írhatnának ez alapján a szerzők. Így is nagyon jó, emeli a magazin értékét a sorozatos cikkek.

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Barátaim!

 

Gondolom szólíthatlak így benneteket? Valahogy ez így nekem jobban esik!

 

-Örülök annak, hogy petzolkri megkapta kedvenc újságját! Persze én olvasok más IT szakirodalmat is, de csak itt vagyok fórumtag!

Megjegyzem, én is UPC-t használok az ősidők óta, előtte az Elender-t használtam, még telefonálós kapcsolattal, de mikor bejött a kábel TV, akkor már a Chello volt az első a házban koaksz-kábelen, utána jött az Internet is kábelen, majd a telefon is. Az elsők között csatlakoztam mindegyikhez, mert egy angol ismerős volt a műszaki igazgató. Amióta elment a dolgok kissé megváltoztak, de a szolgáltatással meg vagyok elégedve.

 

- Kedves Dávid Csaba, köszönöm a mondottakat, valóban igencsak kíváncsi a természetem, már gyerekkoromban is órákat el tudtam tölteni azzal, hogy bámultam a különféle mesterembereket munka közben. Ha látok valakit dolgozni, ma is meg-meg állok és figyelem a kezük járását. Világéletemben bütykölős ember voltam, meg bújtam a szakirodalmat az összes szakterületen, ahol csak szükség volt rá műszaki fordítóként, külkereskedőként, elektronikai és mechanikai foglalkozásom és katonai pályafutásom alatt, no meg hobbiból. Egyébként igen türelmes ember vagyok, de néha nálam is kimegy a biztosíték.

 

- Kedves Greene, árulj el nekem valamit. A képen látható, igen szimpatikus fehérnép valami hozzád közel álló valakit ábrázol, vagy nőiességedet takarja/leplezi? Persze nem muszáj válaszolni, de kíváncsiságom itt is előjön. No meg azt szeretném kérdezni, hogy tudsz-e olyan app-ról, ami az Android alatt, hasonlóan a kétablakos fájlkezelőkhöz, alkalmas fájlmásolásra, mert például egy USB pendrájvról kellene a tabletre másolni 49 db. .avi fájlt. Másik bajom pedig a kapott ingyenes TV néző app telepítésével bajolok, mert kaptam ugyan egy hosszú kódszámot, de a letöltési hely URL-jén nem találok semmi utalást, hogy hol kell letölteni. Sajnos az Ubuntu-ra a One.com ingyenes tárhelyének kezelésére nincs driver program, csak Windows, Mac, IOS és Androidra. Hogy lehet oda feltölteni anyagokat? Azért sok mindent kiderítettem a 8"-os MyAudio tablet használatáról, szép lassan szelídülget. S amit korábban említettem a két félkör alakú ikonról, már az is lassan tisztázódik véletlenszerű kezelése folytán. Lehet-e egyáltalán kurzorszerűen beállni szövegbe szövegíráskor, javítás céljából, hogy ne kelljen visszatörölni a teljes szót? Lehet-e érintő képernyőn szöveget bemásolni (nincs CTRL+C és CTRL+V)? Ha el tudnád árulni, hálás lennék!

 

Ami viszont az újságot illeti, kellemes és érdemes olvasni, eddig nem találtam olyan említésre méltó valamit, amit dicsérni, vagy reklamálni tudnék. Még a PCWTV is rendben van, kellemes és érdekes volt végignézni!

 

No, most ennyit! Köszönöm, hogy elolvastátok, ha nem, hát nem. Hahaha!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...