Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nagyon lassú gép


egerecske

Recommended Posts

Fujitsu

Speciel senkit sem akartam lehülyézni, csak felhívtam a figyelmet valamire. Nem kellett volna, belátom, csak a közléskényszerem néha kiütközik. :) Az persze ettől függetlenül is érdekes filozófiai kérdés, hogy lehülyézhetjük-e azt, aki erős ráutaló magatartásával tüntet. Ebben a tekintetben nyilván nem egyezik az álláspontunk, de elfogadom, hogy itt nem szabad. Azt hiszem, itt nem is tettem még ilyet. (Hogy páran félreértik a tisztelgésem, az más tészta.)

 

Én nem politizáltam, igazából csak egy ártatlan poénnak szántam. Direkt nem írtam nevet sem, nehogy még itt feljelentsen valami politikusbűnöző, ahogy az manapság divat a szólás- és véleményszabadság jegyében. Sajnálom, ha ennyire alacsonyan van az ingerküszöb, nem tudtam, hogy már bármi, aminek köze van politikusokhoz, politikának minősül errefelé. Az épp egy büntetőügy, amivel én vicceltem, és azon túl, hogy nyilván az egyik oldal megpróbál(t) politikai tőkét kovácsolni belőle, sok köze nincs a politikához.

 

Majd megpróbálok kevesebbet poénkodni ilyesmivel, csak az a baj, hogy én figyelemmel kísérem a híreket, és IRL is nagyon gyakran viccelek aktuális témákkal, amik között elég sok olyan van, ami politikusokhoz, illetve a politikához köthető. Szóval nem könnyű kikerülni ezt a szart, és ha már röhögni sem lehet a sok férgen, nem tudom, mi lesz. Úgy látszik, jobban meg kell fontolnom, mit posztolok ide, de mivel elég nagy a pofám, nem kizárt, hogy ebből még lesznek bizonyos problémák. :)

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Sajnálom, az én értelmezőm állandóan lefagy a hozzászólásai olvasása közben. Valamiért az az érzésem van, hogy valaki a bolondját járatja veletek/velünk (ez így elég korrekt politikailag? :hááát:). De persze lehet, hogy más probléma van, nem tudom, igazából nem érdekel. Csak gondoltam, szólok már, de abban teljesen igazad van, hogy a francnak ugatok bele, magasról szarnom kéne rá, hogy ki mit ír itt. Mea culpa.

 

Kösz a lehülyézést. Csak én értem azt, hogy mit nem értek? Jah...(hogy vulgáris is legyek). Ti csak tisztázzátok a fogalmakat. A külső merevlemez lassulását és okát leírtam. Mit gondolsz...azóta is szopogatom a kisujjamat, hogy mivel lehetne még bosszantani? Ismét: az üzenetet a beltéri egység írta ki. "Nem lehet a felvételt elindítani, mert a merevlemez nem elég gyors, szabaduljon meg a felesleges fájloktól". (már többször volt felvétel, de azokat kivágtam, áthelyeztem a C:-re) A sok kis fájlról, a szaporodó tartalom lassításáról a support oldalon is olvastam. Saját tapasztalat: a rengeteg fájl törlésével megszűnt a gép időhúzása a külső merevlemez megnyitásakor.

 

Vajon milyen politikai hebrencs lehetett? Elhomályosít minden egyéb eddigi win 7 és más problémát. Kevés a mea culpa.

Egy: maradjatok meg a tévhitetekben. Kettő: sz@rni a rendszerüzenetekre, és Nektek van igazatok. Nézzétek meg a "Butaságom története" c. filmet a youtube-on...ami nem ide tartozik, de a címét magaménak érzem. Te nem...az biztos.

 

 

Zárva! Nyitás: majd, ha nem bírom tovább.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Valószínűsítem, éppúgy nem érted, mit írunk neked, mint ahogy pl. most nekem sincs halvány lila segédfogalmam sem, te mit írtál. Eddig azt hittem, szórakozol (annál is inkább, mivel valamikor voltak számomra is dekódolható hozzászólásaid), de jóhiszemű leszek, és nem feltételezek ilyet, meg azt sem, hogy túltoltad az ekit, és haluzás közben írogatsz ide. Innentől kezdve viszont teljesen felesleges reagálnom bármit is, mert úgysem értjük egymást.

Link to comment
Share on other sites

Garono
:D
Link to comment
Share on other sites

payskin

Mi az a beltéri egység? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

SetTopBox. Az a kis vacak, amit ha TV-re kötsz, tudod fogni a digitális adást. Általában Linuxot futtatnak, azok meg tudnak szépeket alkotni, főleg ha NTFS-es HDD-t kap. :) Én mondjuk átállítanám a SetTopBox-ot angol nyelvűre, mert amit magyarul kiír, az nettó hülyeség. Valószinűleg a kicsi kínai félre fordított valamit, és ez jött ki belőle.

Link to comment
Share on other sites

payskin

És erre USB-n keresztül dugott merevlemezre lehet műsort felvenni? Ezt jelenti a külső merevlemez? Öhm... én full HD-s képernyőtartalmat szoktam rögzíteni játék közben, belső, SATA-s merevlemezre, és még így is vannak ezzel kapcsolatos alapszabályok -- de azt hiszem, megint abba a bűnbe esnék, hogy a saját dolgaimat sorolom ahelyett, hogy érdemben hozzászólnék, tehát inkább kussolok. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Pontosan. Belső tárhelye nincs, ezért USB-n keresztűl lehet felvenni. Ráadásul csak USB2-es csatoló van ezeken, USB3-sat még nem láttam.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Kedves Urak/Hölgyek! Rózsa Gyuri megtisztelve érezheti magát, ha hozzáfordultok :igen: Nekem kábel tv szolgáltatás van, nincs szükségem S.T.Box-ra már rég. Minden kábeles szolgáltató átállt a DVB-C sugárzásra (digitális-kábel). De mégis vennem kellett egy kis vacakot: Synaps CHD-3000 márkájút, amit Hollandiából hoztak. Nem 2 filléres. Azért, hogy max. 1080p felbontásban vehessek fel tv műsorokat. Kedvenc témám a régi mesterségek. pl. "Az utolsó bánhidai kovácsmester" "A gyimesi borbély"...ez a legutolsó. Benneteket (fiúk) nyírtak csikón? Engem igen.

Röviden: a digitális átalakítás funkcióra nincs szükség, csak felvételre. Ha úgy alakulna a helyzetem, vagy pl. magammal viszem olyan helyre, akkor műholdasra is alkalmas, és akkor szükség van rá. Saját tárterülete nincs. Leírtam a külső merevlemez típusát, de van még egy TOSHIBA externál, USB 3.0 dróttal, ami a 2.0-val kompatibilis.

A Synaps vevő szoftverja angol nyelvű is, meg húszféle nyelvre átállítható. Én a számítógépem beépített lemezét nem hiszem, hogy említettem volna a lassulás miatt, de ha igen azért, mert NTFS, meg szektorok, recordok, meg foglalási egységek...és lassulhat az is.

 

Fujitsu: 'ekit' mi az? Biztosan egyszerűbb, mint a 'beltéri egység'. A 'halura' rájöttem: hallucináció? Na még: a kiskínai magyar valós, angol nyelven is tök ugyanaz.

 

Muszáj volt írnom? Nem is tudom.

Link to comment
Share on other sites

Garono

9.5/10

Link to comment
Share on other sites

payskin

Oké, tegyük fel értem, vagy kihámoztam a számomra releváns információkat. Azért azt megnézném, hogy a full HD-s adás milyen minőségben jön át az USB 2-n. Próbáltam itt fejben osztani-szorozni, szerintem 1 másodpercnyi full HD adat megabitre átszámolva úgy az USB2 elméleti maximális sebességének (amit soha az életben nem ér el), kb. a háromszorosa lehet? Még ha a holland csoda tömörít is mint az állat, akkor is izzad annak a végén a merevlemez. Azon a HDD-n egyetlen darab más fájlnak nem volna szabad lenni, nemhogy millió számra txt-knek?! :o Na mindegy.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Garono

1080i-ben olyan 15 Mbps a maximális sávszélszükséglet (márpedig a szolgáltatók 1080i-ben sugároznak), ami 2 MBps sincs, szemben az USB 2.0 kb. 30 MBps-os sávszélességével. Úgyhogy simán működhetne. De a valódi "full HD" a.k.a. 1080p is csak pont kétszer ennyit kívánna. (Konkrétan a TWD S04E01 1080p-s kiadásának bitrátája 5684 kbps.)

 

Azt is tudni kell, hogy a tévéadásokat eleve tömörítetten sugározzák (h.264).

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az 1080i az 1920x540? Egy kép 1036800 képpont, 3 bájttal 3110400, 25 per másodperccel, 77 760 000, ez 74 megabájt, ha tömörítetlenül jón. (Vagy rosszul számolok?) Jó, ha tömörítik h.264-gyel, akkor az más, akkor valószínűleg simán átfér a "csövön".

 

Illetve, valószínűleg csak 24 képkocka jön, különben páratlan félkép volna. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Kábeltelevíziós hálózaton ún. 64-QAM modulációt használunk 6,875 megaszimbólum/s sebességgel, ami 41,25 Mbps-ot jelent. Ezen tömörítetlen HD anyag az életben nem jön át. :D Nyugalom, minden tömörítve van.

 

ha tömörítetlenül jón.

 

A megfejtés az, hogy tömörítetlenül lehet még dór, esetleg korinthoszi is. :lol:

 

Benneteket (fiúk) nyírtak csikón?

 

Hát, nem tudom, a csikó melyik testrészünk, hogy még nyírni is kell. (Remélem, hogy nem az, mert mi, fiúk elég zabosak lennénk, ha azt valaki más nyírni akarná.) Ha a csiklóra gondolsz, azt nem kell nyírni, és azzal egészen mást kell csinálni, de ezt már hadd ne én magyarázzam el. :D

 

Ekit pedig nem biztos, hogy egyszerűbb beszerezni, mint egy beltéri egységet, bár ez attól is függ, milyen környéken laksz.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Legyen dór! :DA jel bejón a dóron keresztül. :igen:

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Fujitsu! Komolytalanul viselkedsz. (halu-ra gondolva) Erősen figyelj! Kerek fodrász székűlőke, alatta függőleges (figyeled?) orsómenetes rúd van, amivel magasságot állítottak (alacsony gyereknek feljebb). A gyerek viszont leesne ha...nem lett volna egy fából készült csikófej felfelé(!) az űlőkéből, aminek a két fülét (jobbról, és balról) megfogta a gyerek. Így már nem sírt, és szerette a fodrász bácsit. Nagyon szeretnék még mesélni pl. az utolsó kovácsmesterről, aki már géppel fújatta a levegőt a koksz (ez nem az amire te gondolsz) alá, már neki sincs meg a lábbal taposós bazi nagy -harmónikához hasonlító- légfújója. (bocsánat ezért a topik a topikbanért).

 

A kábel tévés adataid jók, de csak egy "szűk területre érvényesek". A kiosztásról (frekvenciák szétosztásáról biztosan(?) hallottál. Ha ezt megnézed, pontosan be tudnád lőni, hol lakok. Minimum a szolgáltatót, és székhelyét.

 

Itt az is látható, hogy nem váltottsoros jelet kapunk. Talán (nem biztos) kameráknál, és mozikban használják a leírtakon kívül.

 

http://kepfeltoltes.hu/view/131019/110448522c1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/view/131019/324066896c2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én általában komolytalan vagyok, ezen ne lepődj meg. :D Amit félre lehet érteni, azt félre is értem, ebben a tekintetben a te hozzászólásaid kifogyhatatlan aranybányát jelentenek számomra. :)

 

Én nem látom, hogy nem váltott soros jelet kapsz, ami már csak azért is valószínűtlen, mert tudtommal minden szolgáltató 1080i-t ad. Az adataim természetesen az átlag CATV rendszerekre vonatkoznak, 256-QAM-nél 55 Mbps az adatsebesség, de ugye itt minden 204 bájtból lejön 16 bájt a Reed–Solomon hibajavító miatt, szóval ez sem teljesen ennyi.

 

Az átlag HD adás 8-12 Mbps közötti sebességet igényel h.262 mellett, ez a h.264-gyel még szerényebb sebességet jelent. A frekvencia-szétosztást ne keverjük ide.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Oszt a gép lassú még E?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...