Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dropbox és társai


Garono

Recommended Posts

SkyBird

Akkor hozzáteszem ezt. SkyDrive: kisebb ingyenes tárhely, megjelent a fizetõs bõvítés

 

Éppen gondolkodtam, hogy regisztrálok már egy 25 GB-os tárhelyet, a Win8-hoz is jó lesz.

Erre lecsökkentik 7 GB-ra. :mérges: Persze én vagyok a hülye, regisztrálhattam volna már eddig is, de nem hiányzott. :fal:

Nem vagyok a felhõ nagy híve. ;)

Na mindegy, még így is dupla mint a Dropboxom.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nem volt még Live ID-d? :o

 

Kár, hogy a SkyDrive-hoz nincs androidos kliens. :( És valószínûleg hivatalos soha nem is lesz.

 

Viszont én támogatom és (ki) is használom a felhõ nyújtotta lehetõségeket, csak nyilván nem kell mindent a felhõben tárolni. ;) Ami kényes adat, azt titkosítva, de leginkább sehogy nem kell feltölteni. De egyetemi anyagok, könyvek, jegyzetek, házik, apróbb segédprogramok, nálam rögtön mennek a Dropboxba.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Nem volt még Live ID-d? :o

Volt. Régen regisztráltam, de nem használtam. Úgy tûnik, megszûnt az érvényessége.

Még a 25 GB-hoz állítólag az is kellett volna, hogy töltsek fel korábban egy fájlt. De sebaj, ez van. Éppen elég a 7 is, csak épp lemaradtam a 25-rõl. :S

 

Kár, hogy a SkyDrive-hoz nincs androidos kliens. :( És valószínûleg hivatalos soha nem is lesz.

Persze konkurencia. :hmm:

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Dropbox a legjobb dolog a szeletelt kenyér óta, de az, hogy a SkyDrive 25 (vagy 7) gigát ad ugyanígy ingyen, a Google Drive meg 5-öt, remélem valami lépésre sarkallja a fiúkat, mert én igencsak elgondolkodtam, hogy váltani fogok (pedig nekem 3 gigám van a Dropbox alatt).

 

(Rohantam ma SkyDrive-ot bővíteni, és szerencsére még engedte, úgyhogy rákendrol. ;))

---

Havi 2,5 dodóért ad a Google is 25 gigát. Csúnyán húzzák ki a szőnyeget a Dropbox alól. Két dolgot nem értek:

 

1. Mi a búbánatos francra vártak eddig? (Dropbox legalább 3 éve van.)

 

2. Minek fejlesztettek saját klienst, meg építenek saját szerverparkot? Miért nem nyelték le a Dropboxot tok-vonó? Mindenki jobban járt volna: most nem azon kéne gondolkodni, hogy melyik másik szolgáltatásra álljak át, hanem hogy mihez kezdjek a hirtelen ölembe pottyant rengeteg tárhelyemmel... :S

Link to comment
Share on other sites

Garono

Szerintem megkörnyékezték már õket. Sõt mintha azt olvastam volna régebben, hogy a Microsoft is így tett.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
A Dropbox a legjobb dolog a szeletelt kenyér óta, de az, hogy a SkyDrive 25 (vagy 7) gigát ad ugyanígy ingyen, a Google Drive meg 5-öt, remélem valami lépésre sarkallja a fiúkat, mert én igencsak elgondolkodtam, hogy váltani fogok (pedig nekem 3 gigám van a Dropbox alatt).

Nekem is 3 GB fölött van a Dropbox. Nemrég bõvítették az ingyenesen növelhetõ kvótát. Talán ez már egyfajta lépés, reakció volt.

Persze lehetne éppen többször is regisztrálni bármelyikre, ha annyira hiányzik a hely. Csak egy kicsit macerás. Sokszor jobb egyben.

Ezért lett volna jó a 25 GB.

 

Link to comment
Share on other sites

Garono

Közben nekem aktiválták a Drive-ot, feltettem a klienst PC-re és telefonra is... hát ez még erõsen beta verzió jellegû, rengeteg hiányosság és értelmetlenség van benne. Valahogy a Dropbox mérföldekkel profibb minden tekintetben, és minden platformon. Remélem hamarosan frissülnek az appok.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A Youtube-nál ugye így tett a Google, felvásárolták kilóra a konkurenciát. Biztos próbálkoztak a DB-nál is, csak valamiért nem ment.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezt a mázlit. Korábban töltöttem már fel oda, így engedte az ingyenes bõvítést :)

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Egyelõre (!) nem gondolom, hogy valóban égetõ lenne többtíz GB-os tárhellyel dobálózni. (Én is Dropbox-os vagyok.) Valljuk be, mit tennénk fel rá? Filmeket, zenéket. vagy mint annak idején az uw/atw/extra ingyenes tárhelyét is ellepték a warezolók és ették a sávszélt a normál felhasználók elõl. Most a 2-4GB arra tökéletes, amire kell, dokumentumok, fényképek (albumok), 1-2 mp3 vígan elfér, és egyelõre nincs agyonkorlátozva sávszélre és/vagy fájlméretre, mert warezoláshoz még kicsi. Én attól tartok, ha követik a konkurenciát (már pedig fogják), irtózatos pénzekbe fog kerülni, hogy megsokszorozzák a kapacitást és vele együtt a sávszélt. Szerintem nem bírnák el anyagilag, hiszen nincs mögöttük egy kimeríthetetlen pénzeszsák anyagcég. Eddig nagyon szerettem a Dropbox-ot, de a mai online és mobilközpotú felhasználás során, ahol a Google megkérdõjelezhetetlen pozíciót tölt be, szerintem esélye sincs hosszútávon. :(

 

Emellett nem tartom magam paranoiásnak, de csak bele kell gondolni: az ember vesz egy Android-os telefont (OS by Google), amihez szinte kötelezõ egy gmail-es fiók (by Google), alapértelmezett keresõ természetesen a Google (találatok közt egy kis Adwords reklám), útvonaltervezésre használd a Maps-ot (by Google), vagy telepítsd alkalmazásokat (Play by Google), nézz videót (YouTube by Google), és most az adataid is tárold náluk. És most lehet kövezni, hogy vegyél ájfont vagy butatelefont, de csak elég a statisztikákat nézegetni: elõbb vagy utóbb mindenre a Google termékeit fogjuk használni. A Google pedig 110%-osan fog minket ismerni, mert amint elektromos küyüt veszünk magunkhoz, már informáljuk is õket..

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A Windows Phone-t kihagytad a felsorolásból. Ez még egy érdekes része lesz a piacnak. Kérdés, hogy mit sikerül elérniük. Ami biztos, hogy szoftver fejlesztés szempontjából a legjobb választás.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Emellett nem tartom magam paranoiásnak, de csak bele kell gondolni: az ember vesz egy Android-os telefont (OS by Google), amihez szinte kötelezõ egy gmail-es fiók (by Google), alapértelmezett keresõ természetesen a Google (találatok közt egy kis Adwords reklám), útvonaltervezésre használd a Maps-ot (by Google), vagy telepítsd alkalmazásokat (Play by Google), nézz videót (YouTube by Google), és most az adataid is tárold náluk. És most lehet kövezni, hogy vegyél ájfont vagy butatelefont, de csak elég a statisztikákat nézegetni: elõbb vagy utóbb mindenre a Google termékeit fogjuk használni. A Google pedig 110%-osan fog minket ismerni, mert amint elektromos küyüt veszünk magunkhoz, már informáljuk is õket..

Igen, igaz, lehet mondani. De azért néhány apró kis kilengés még engedélyezett. ;) Pl. használhatod az androidos Dropbox klienst, használhatsz Oprea Minit, meg nem vagy köteles bekapcsolni a koordinátákat, és ... Van még valami és? :démonikacaj:

 

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Windows Phone, Samsung Bada, Symbian, iOS... bizonyos rétegeknek mindig is etalon marad, és lehet évekig kitartanak mellette, de úgy gondolom, az igazi harcot mindig is az alsó/középkategóriában vívják a "gyártók". Ott pedig a Google Android a "menõ". Lehet kisebb szeleteket kiharcolni a tortából, de java mindenképp a Nagy Testvéré. Nincs is ezzel gond, ez mindig is így volt, csak már elõre sajnálom az olyan rokonszenves "kis" szolgáltatót, mint a Dropbox.

Viszont, ha egy új ellenfél jelenik meg a pályán(pláne egy gyakorlott), abból a felhasználók profitálhatnak a legtöbbet. (Meglátjuk mit fõznek ki a gugliéknál, és még az is lehet, hogy én is átállok.)

Amúgy valóban használom az androidos dropbox-ot, böngészõnek a Dolphin-t leváltottam Operára (miközben Desktop-on utálom), a navigálást pedig egyéb módon oldom meg. Nem azért, mert "jaj mi lesz, ha mindent megtudnak rólam", hanem csak a kényelem, és a megszokások miatt.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem értem...

 

Az első kép után 500 MB jár, majd minden 500 megabájtnyi kép után összesen 3 gigabájt korlátig újabb 500 MB ingyen kapacitás kerül automatikusan jóváírásra a fiókban.

Lehet, hogy én hülyülök, vagy a kolléga harcol a magyar nyelvvel, de számomra nem világos, hogy ez plusz 3 giga az alap 2 mellé, vagy összesen 3 giga, ami sokaknál -- nálam is -- rég megvan, és még mindig messze nem 5, mint amennyit a Google Drive ad. Arról nem is beszélve, hogy nincs új stable kliens, tudomásom szerint. Eh, rosszul tudod, kisfiú, annyira stable, hogy már patchet is kiadtak hozzá: 1.4.1! :D

 

Mindjárt elmegyek, és keresek valami normális hírforrást. :S

 

Na szóval, az angolok ez jobban megy:

 

Mindful of this, Dropbox promises to increase a user’s free storage by 500MB as a reward for using the auto-upload feature for the first time. Moving forward, every time you upload an additional 500MB of photos and videos using the auto-upload feature, you’ll gain another 500MB of free space up to a maximum of 3GB extra space on top of the 2GB already provided.

Tehát 2+3, azaz összesen 5 gigáig lehet bővülni fényképekkel. Nem látom be, mi értelme van ennek. A fényképeit az emberek Flickrre és Picasába töltik, nem a Dropboxukba. Szerintem ez kapufa.

 

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ez plusz 3 GB.

 

You’re probably thinking “But my photos are large, won’t automatic uploading eat up all my Dropbox space?” We’ve got you covered. Don’t forget, we’ll give you 500 MB of Dropbox space for your first automatic upload. As you take and upload more photos and videos, you can earn up to 3 GB extra, for free.

 

http://blog.dropbox.com/?p=1165

1.4.0 a legújabb verzió, ami nekem még nem települt automatikusan, pedig szokott. De most lenyúztam a hivatalos telepítõjét.

 

Tehát neked így akár 6 GB is lehet. Amit viszont én nem értek, hogy februárban volt egy teljesen ugyanilyen androidos akciójuk is, abban még februárban jelent meg ez a Camera Upload funkció, ez a PC-s klienses 3 GB még hozzáadódik, vagy nem? Nem jönne rosszul a +6 GB sem... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mental note: néha nyomjak F5-öt, miközben vadul editálgatom az eredeti hozzászólásomat. (Bocs, Garono, nem figyeltem! :upsz:)

 

Itt már 1.4.1 van

Link to comment
Share on other sites

Garono
:) Egyébként nekem most 4,75 GB-os a tárhelyem, ebben 250 MB volt, hogy meghívásra regisztráltam, 500 MB-ért regisztráltam magamnak egy plusz accountot, 1 GB-ot kaptam valami webes játékon, 500 MB-ot az elsõ androidos Camera Upload feltöltésemre, meg talán 250 MB-ot arra, hogy feltettem az androidos klienst, és ugyanennyit az elsõ fájlmegosztásomra is. Azért igazán nem panaszkodhatok. :D Egyébként aki beregisztrálja az egyetemi email címét, az meghívásokért dupla annyi tárhelyet kap! ;)
Link to comment
Share on other sites

payskin

Na várj. A webes játékból van +1 gigám. Az Androidos klienst tegnapelőtt tettem fel a Galaxymra, de egy bitet nem kaptam érte pluszba. :( Valahol kérni kell? Ha regisztrálok egy kamu accountot, az 500 MB-t ér? :) Mert akkor viszonylag egyszerűen fel tudnék mászni 4 gigára... :) Ja, és felmerül a kérdés, mi van, ha beletolok 3 giga képet, aztán a +3 gigánál letörlöm őket a francba. Megmarad a +3 gigám? :P

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Említettem már, nemrég volt egy akciójuk, hogy 1 érvényesített meghívóra 500 MB bónuszt adtak, és úgy rémlik, hogy max. 7 GB-ig lehetett ezzel felmenni.

Nem tudom ez él-e még, vagy visszament +250 MB-ra azóta, illetve, hogy tényleg 7 GB volt-e a maximum.

Azért 1 képért 500 MB nem rossz. :) Meg talán fricska, hogy pont képért.

Link to comment
Share on other sites

Garono

@Balázs

Csak 250 MB-ot. Akkor kapsz többet, ha külön beregisztrálsz egy egyetemi email címet, de gondolom, nálad ez nem játszik. :D

 

Viszont én határozottan úgy emlékszem, hogy az androidos kliensért kaptam valamennyit. Vissza lehet valahol nézni, hogy mikor, miért, mennyit kaptam?

 

De 500 MB-ot kapsz egyetlen automatikus képfeltöltésért az androidos kliensen, ez biztos!

 

Megmarad a +3 gigám?

Meg. ;)

 

---

 

Ja, vissza lehet nézni: 2 GB alap + 500 MB a meghívottságért + 500 MB saját magam meghívásáért + 1 GB a játékért + 250 MB a 7 "get started" pont végigcsinálásáért + 500 MB a Camera Uploadért.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Én kaptam nemrég 2 x 500 MB-ot meghívóért.

Elõtte is volt hókuszpókusz, hogy miket kell teljesíts bónuszokért.

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jelentem, kaptam 250 megát az Androidos telepítésért (pontosabban: a 7 pontos "get started"), és még mindig 500 megát kínál az ismerősökért. Épp rakom fel az új verziót, ekkor futottam bele..

---

Sztranzsé, a Download Crewnál hogy lehet 1.4.1, amikor a Dropboxnál 1.4.0 van... :S

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Download Crew már 1.4.3-nál tart, a Betanews ír arról, hogy megjelent a hibákat javító 1.4.2, és a Dropboxnál továbbra is az 1.4.0 tölthetõ. Eszem megáll. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...