Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Minecraft


payskin

Recommended Posts

jagdtigger

Nah sikerült feltuszkolnom a gépre, ha érdekel valakit privibe adok IP-t, de nehogy DOS legyen a vége... :D

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Hát nem lett egy mestermű, de azért kíváncsi vagyok, ráismertek-e: [képek].

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem nagyon klassz. Emlékeztet valami ferde tetejű épületre, de nem ugrik be, hogy mi ez. :)

 

Mindjárt Majd csinálok én is pár képet a családi szerverről kedvcsinálónak... :)

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Na, majd akkor építek egy másik épületet is abból a bizonyos játékból. Az egy jellegzetes darab, arról tuti, hogy beugrik, ha ismered. :)

 

Update: Készen van (na jó, talán még van mit csiszolni rajta): [képek].

 

Erről, és az előző épületegyüttesről annyit mondanék el, hogy abban a multiplayer játékban, amelyikben ezek szerepelnek, stratégiailag a legütősebb páros. Aki ezeket birtokolja, nagy valószínűséggel megnyeri a játszmát. Így beugrik-e? :)

Edited by Dani991
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Szép :) . Én is csináltam pár képet, igaz ez csak egyjátékos világ mert rajtam kívül senki se tolja itthon.

A torony (valahova el kellett pakolnom a 2 tonna követ amit kiszedtem a bányából :D )

Farm

Agymenés (egyedül ennél használtam "csalást"[kreatív mód] de csak addig amíg megcsináltam földből az "alapot", a többi részét úgy szedegettem össze)

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Nem semmi!

 

Én is csak egyjátékos világban játszom. Viszont én kreatív módban csináltam ezt a két építményt, mert először idegesítettek a szörnyek, mikor meg kikapcsoltam a szörnyeket, nem volt honnan pl. zsinórt szerezni. Így jutottam el odáig, hogy inkább kreatív módban építkezem. Persze van egy világom szörnyekkel is túlélő módban, de ott nagy a káosz, mert nem törődöm azzal, hogy esztétikus legyen, amit építek.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Egyelőre én sem, majd ha meglesz a sárkány akkor nekiesek valami jobban kinéző háznak is :D . Példának okáért ahol a farm volt ott van az első menedékem(a földbe vájva) és a háttérben ott a "régi" bánya is.

Link to comment
Share on other sites

payskin

jagdtigger, klasszak a képek és Dani, szép az új ház is, de fogalmam nincs, melyik játékból van.

 

Közben feltöltöttem a múltkor csinált képeket. Mi abszolút túlélősben nyomjuk, semmi kreatív segítség nincs.

 

dl1D5aW.jpg

 

Ez a Spányik fiúk birodalma.

 

DZbw2Wn.jpg

 

Ez öcsém bástyája. Az eredeti terv az volt, hogy ebből lesz majd még 4-5 és az egész birodalmat várfal veszi körül... Na, persze... A fás-üveges bigyó a torony előtt egy félautomata búzafarm: gombnyomásra tudja szüretelni saját magát, de mint a képen látszódik, van nagy hagyományos búza- és répafarm is, elsősorban állattenyésztés céljából.

 

Z4hbvu4.jpg

 

Ez a csodálatos építmény egy csontváz-XP-farm. (Nincs rajta az első képen, mert épp oldalt-háttal álltam neki.) Az indás "dobozban" van a csontváz-spawner, onnan a csontik kiúsznak a jobb oldali torony alá, abban fellifteznek jó magasra, a bal oldaliban meg leesnek az alattuk levő 3x3 tölcsérre. Ott megvárják, amíg megsuhintjuk őket, és amíg mi begyűjtjük értük az XP-t, a cuccaikat felkapja a 9 tölcsér, leviszi a föld alá ahol egy vízalapú "futószalagon" belekerülnek abba a fekete-fehér üveg "teherliftbe", aminek a tetején megint elkapják a tölcsérek, és egy tárgyszortírozóba viszik, így külön ládába kerül a csont, a nyílvessző és az íj. Bámulatos, hol tart a tudomány, mi? ;)

 

JMAzBgv.jpg

 

Ezen az éjszakai látképen látszódik hátul a csonti-XP-farm, fölötte a hegyen van egy kis házikó, ahol biztonságosan lehet éjszakázni egy közepes méretű jég- és hófarm mellett (majd kell építeni egy liftet hozzá, hogy ne a sziklákon kelljen felugrálni). Balra Balázs odúja, előtte az amazing horse, és amin állok, az pedig a félautomata krumplifarm. Attól félautomata, hogy ültetni nekünk kell, de gombnyomásra le tudja aratni magát, sőt, az alatta levő gép kiválogatja a rohadt krumplit, a rendes krumpli felét pedig magától megsüti. A kép jobb szélén extrém sportoló malacunk látható, amint az indán falmászást gyakorolja.

 

MLkSgid.jpg

 

Ez a kölykök két "bázisa". Mindkettő a Keralis nevű zseniális Minecraft-építész "tervei" alapján készült.

 

YpHTZ0c.jpg

 

Ez Balázs odúja belülről, vagy ahogy a kölykök hívják: "A közös, avagy hova tetted a gyémántot, amit tegnap 3 órán keresztül bányásztál, mert azonnal felhasználnánk az egészet!"

 

V4mXjud.jpg

 

Ez a "McDonald's", azaz egy teljesen automatikus csirkefarm. A tetejében van egy csirketároló, ami begyűjti a tojásokat, és leviszi az alsó részben levő "keltetőbe". A kikelt kiscsirkék egy elszeparált helyre kerülnek, ahol boldogan élnek, míg meg nem nőnek, mert akkor beleér a fejük a lávába, és instant kaja lesz belőlük, amit a stratégiailag elhelyezett tölcsérek a ládába gyűjtenek. Mindez nem látszódik kívülről, hogy a gyermekek lelkét megóvjuk az élelmiszeripar barbárságai elől (erre a múltkor majdnem lebontották a felét, mert kíváncsiak voltak, hogy működik).

 

Egyelőre ennyi. Majd rakok fel még képet az automatikus giga-zombimalac-xp-farmról is. Annak köszönhetően van 107 XP-m a képeken.

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Ez igen! Bár lennének nekem is ilyen ötleteim! :lol:

 

A szállodák egyébként a Hotel nevű társasjátékból vannak. Ez itt a President, ez a banán alakú meg a Boomerang.

 

A Dropbox elcseszerintette a linkeket, miután átneveztem a könyvtárakat, úgyhogy itt vannak mégegyszer: President, Boomerang.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ó, pedig azzal játszottam is, igaz, nagyon rég volt. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Klasszak? A tiedéhez képest az enyém csak egy viskó... :pislog:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Á, nem így kell nézni, meg nem lehet és nem is kell összehasonlítani.

 

Nagyon régóta, majdnem négy éve játszom ezzel a játékkal, és amikor épp nem játszom vele, akkor a Youtube-on követem egy csomó Minecraft-őrült videóit (Hermitcraft, Mindcrack). Játszottam magamban, játszottam sokat multiban is, az évek során összegyűlt tapasztalat van ezekben az épületekben meg gépekben.

 

Szóval, nehogy ez elvegye a kedved, inkább adjon ihletet. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Majomparádé

Majom játszik Minecraft jól.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mi ennek örülünk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jagdtigger

Szóval, nehogy ez elvegye a kedved, inkább adjon ihletet. ;)

Adott is, épp próbálok rájönni hogyan lehetne megoldani amit te. Eddig sajnos kevés sikerrel, hiába van ott a láva még ha felnőnek akkor se ér bele a fejük :S :

minecraft.png

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tegyél alájuk egy félkövet. :)

 

Így néz ki belülről:

 

1InxKTl.png

 

Ez pedig szemből (a sárga M betű középső szárának láda fölötti kockáját kiütve):

 

n52UxdM.png

 

A három tölcsér felett vannak a "tojók", a tölcsérek a dispenserbe gyűjtik a tojást, ami előtt van egy üres hely, minden irányból körbevéve. Az üres hely alján van egy félkő, felette van a láva. A dispenser kidobja a tojást (gyakorlatilag átdobja a félkövön), amiből vagy csirke lesz, vagy nem.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ígértem képeket a zombimalac-XP-farmról. Van az 1.8-ban egy olyan hiba, hogy ha felbosszantasz egy zombimalacot, és az valamilyen módon -- tőled függetlenül -- elhalálozik, akkor is kapsz XP-t utána. A farm ötlete Snocrash nevű youtuberhez fűződik, ő publikálta róla az első videót, majd később az alábbi oktatóvideót.

 

 

Dinnerbone azt nyilatkozta, hogy ez tényleg hiba, amit ki fognak javítani. Mivel fél éve egy helyben topog a Minecraft fejlesztése, és az 1.8.2-ben valószínűleg nem lesz még kijavítva (a pre6-ban sincs még kijavítva), érdemes lehet megépíteni, még ha irtó nagy munka is, mert ha kész, onnantól végtelen XP és végtelen arany van.

 

w2BbQQ2.png

 

Ezen a képen látszik a létra, ami a pokol (nether) tetejére vezet. A pokol teteje y:128 magasságban van és több réteg bedrock borítja, tehát "elvileg" törhetetlen. Először is fel kell jutni a tetejére: ehhez kell találni egy olyan helyet, ahol "vékony", csak 1 bedrock kocka a plafon, és ennek egyik élére kell dobni ender pearl-t, ami jó esetben felteleportál a tetejére. Rossz esetben beleteleportál a bedrockba, és megfulladsz, úgyhogy minden fontos cuccot érdemes előtte kipakolni, kivéve az áttöréshez szükséges eszközöket.

 

Ha feljutottál, teljes biztonságban vagy, ugyanis bedrockon nem terem szörny. Az áttöréshez sötét tölgyfát (dark oak) kell ültetni, 2x2 formációban. Tehát először le kell tenni 4 földet, arra rá a facsemetéket, majd csontporral megnöveszteni. Most jön a trükk: üsd ki a fa alsó 4 kockáját (közvetlenül a föld felett), tegyél le még 4 facsemetét, és növeszd meg csontporral. Két eset lehetséges: a fa "belenő" az előző fába (bukó), ilyenkor ismételd meg a műveletet; vagy a fa az előző fa alá nő, és a lomb áttöri a bedrockot. Ha elég mélyen teszi, akkor hurrá, jöhet a létra, meg van oldva a feljárás. Ha nem, akkor ismétlés. (Ez is egy játékhiba, amit valószínűleg szintén ki fognak javítani. Egyszer. Majd.)

 

BZjPcOc.png

 

A farm a létra tetejéről. Itt már lehet látni, hogy brutális darabról van szó. :) Az is látszik, hogy egy rettentő hosszú létra vezet fel hozzá, ugyanis magát a farmot y:256-ról (tehát a világ tetejéről) lefelé kell megépíteni. Erre azért van szükség, hogy amikor fent vagyunk, a pokol olyan messze legyen alattunk, hogy a játék "kivegye" alólunk, így kizárólag az általunk épített szinteken terem majd zombimalac, a pokol többi részén nem. Ez biztosítja a farm remek hatékonyságát.

 

BpZ5bWV.png

 

A teljes farm a pokol tetejéről nézve. Mielőtt elkezdtem építeni fent a korongokat, alul, gyakorlásképpen, kiraktam a külső és a belső kör kerületét féldeszkákból, ez van lent kivilágítva. Mindenhol féldeszkát használtam, főleg hogy továbbra se teremhessen rajta szörny, de anyagspórolás miatt is. Így is rengeteg fa kellett hozzá. (Persze megépíthető szinte bármiből.) Amit korongnak hívok, az tulajdonképpen négy egymás felett levő féldeszkából kirakott, középen lukas kör. A legfelső szint van a világ tetejére (y:256) építve, de úgy, hogy ne születhessen rajta semmi. Kreatívban építve üveget szoktak használni, de mivel mi kaland módban toljuk, úgy voltam vele, hogy inkább nem hordok el egy fél sivatagot azért, hogy legyen ennyi üvegem. :) Az alsó háromban úgy van lerakva a féldeszka, hogy teremhessen rajta szörny. Itt mesélem el, hogy a félkövet vagy féldeszkát egy teljes blokkhoz képest le lehet rakni úgy, hogy az a teljes blokk aljához vagy a tetejéhez igazodjon. Ha a tetejéhez igazodik, teremhetnek rajta szörnyek. Ha az aljához, akkor nem.

 

HEnrHlV.png

 

Útban az első szint felé. A négy korong alatt még van három másik szint, amik különböző feladatokat látnak el.

 

vdAlUim.png

 

Az első szinten egy lávás cuccmegsemmisítő van. A zombimalacok után 4 dolog marad: aranyfog, aranytömb, aranykard és zombihús. Ezeket (a húst kivéve) szétválogatva gyűjtjük különböző ládákba. Mivel az aranykardot nem lehet kupacba pakolni, pillanatok alatt tele lesz 2-3-4 dupla láda, és onnantól eldugaszolják a tölcsérrendszert, ezért kellett építeni egy megsemmisítőt, amibe egy dispenser beleköpködi a feleslegessé váló kardokat és zombihúst. (Nem része az eredeti farmdesignnak.)

 

tRIJmEf.png

 

Második szint: raktár + elhalálozási platform. A felhergelt zombimalacok ide potyognak le az egyik üvegcsatornán keresztül, megpusztulnak, a cuccaikat összegyűjtik és a bal alul látható szortírozórendszerbe viszik a tölcsérek, az XP-t pedig egy takonyblokkos (slime block) dugattyús rendszer átlöki a másik üvegcsatornába, illetve abban felfelé. Mivel egy takonyblokk nem löki elég magasra, van egy harmadik szint is -- erről nem csináltam képet --, amiben egy másik takonyblokkos dugattyú szinkronban az alatta levőkkel még feljebb löki az XP-t. A kettő együtt elég ahhoz, hogy a fent álló játékoshoz elérjen.

 

Sajnos a játék elég pontatlan, ezért a malacok pusztulásakor a cuccok és az XP kis része egyszerűen "átesik" a lefalazott csatornákon, és szétszóródik ezen a szinten. Sőt, amikor rengeteg felhergelt malac egy helyre tömörül, előfordul, hogy a játék "átejti" őket a padlón, és leesnek, tehát még a pokol tetején is találhatunk szétszóródva mindenfélét.

 

wyX1Oqp.png

 

Ezen a képen az úgynevezett AFK-szint látható a legfelső korong üvegfala mögül (egy zombimalac szemszögéből). AFK = Away From Keyboard, azaz magára hagyhatod a játékot, míg az termeli az XP-t. Egy ebéd alatt simán kitermel 200-at! :)

 

wk6mh4o.png

 

Farm működés közben. Miután felmászol az AFK-szintre, annyi csak a dolgod, hogy íjjal meglődd az egyik zombimalacot. Ettől az egész csoport ideges lesz, és okvetlenül szeretne odaszaladni és meglapogatni karddal. Ám csak egy út vezet hozzád, az is egy kaktuszon keresztül (megsebesíti őket, így nem kell olyan magas ejtőcsatorna, hogy megpusztuljanak az alján), aminek a másik oldalán jön a zuhanás. Az alsó és a felső szintről lépcsők vezetnek a középsőre, így mindenhonnan odatalálnak az mérges zombimalacok.

 

A fehér csík a kép közepén egy üvegtábla a felfelé jövő üvegcsatorna felett, ami megvéd attól, hogy beleess a csatornába, de az XP keresztüljön rajta.

 

NdR5s3a.png

 

Ezen a képen az üvegtáblánál állok és lefelé nézek a csatornába, ahol jön felfelé az XP.

 

Kérdés? :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Tegyél alájuk egy félkövet. :)

 

Így néz ki belülről:

 

IMG

 

Ez pedig szemből (a sárga M betű középső szárának láda fölötti kockáját kiütve):

 

IMG

 

A három tölcsér felett vannak a "tojók", a tölcsérek a dispenserbe gyűjtik a tojást, ami előtt van egy üres hely, minden irányból körbevéve. Az üres hely alján van egy félkő, felette van a láva. A dispenser kidobja a tojást (gyakorlatilag átdobja a félkövön), amiből vagy csirke lesz, vagy nem.

Na szép, erre nem gondoltam :hátpersze: . Amúgy a szervereden mi az a levegőbe lógó "kerítés" az épületek körül?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha a levegőben levő fehér fára gondolsz, ami néhány képen látszik, az az úgynevezett spawn chunkok (a 192x192 blokkos terület) határát mutatta, de már lebontottuk, mert minket is zavart. A spawn chunk az a része a világnak, amit mindig betöltve tart a játék, akkor is, ha elmész onnan több ezer blokk távolságra. Ezért erre a területre szoktak olyan gépeket építeni, amik termelnek valamit: például a McDonalds, vagy a vasfarm, vagy tök-, dinnyefarm, nádfarm, ilyenek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
jagdtigger

Nah megvan a végleges szerver, a cél érdekébe feláldozom az RPi2-őt ami eddig médialejátszó volt. Illetve regisztráltam egy ddns címet is :D .

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hajrá! :) Mostanában sajnos nem nagyon érek rá játszani, meg egy kicsit nincs is kedvem: bezártuk a családi szervert, mert az öcsém és gyermekei szép lassan "kifaroltak" a közös játékból. Elmúlt az újdonság varázsa, illetve öcsém valami fura oknál fogva inkább single-ben nyomja, de leginkább azt, hogy újabb és újabb világokat kezd, aztán megunja, és megint egy újabbat. Fura, persze mindenki úgy és azt játszik, amit akar. :-\

 

Szóval egy ideje újra a Plastikon tolom, (http://m.clns.hu, ha valakinek kedve támadna) a malacfarmot már oda is megépítettem, nagy sikere volt. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Kicsit sokáig tartott a dolog de más dolgom akadt időközbe... :D A cím ffmh-y101 26656-os "kapu", a ddns-nél regeltem(inkább nem írom le "rendesen"...).

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát... megbuktam az IQ-teszten. Kipróbáltam 4-5 dns-szolgáltató domainnevét, de egyikkel sem lett szerver.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Javaslom a http://www.noip.com/ szolgáltatót.

De mi volt a gond? A megfelelő port forward beállítás a routeren megtörtént?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nekem működik...

mc.PNG

 

Port forwardot ellenőriztem ok, az IP-t meg magától frissíti a ddns szolgáltatónál a router...

 

/SZERK

Teszteltem a laptopommal mobilneten keresztül és működik...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...