Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Consumer Preview


[OP]Destroy-man

Recommended Posts

arpsoft

És csak billentyûzetrõl? Vagy az már a múlt?

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Windows gombot megnyomod --> elkezdesz gépelni az csak billentyûzet. Az elsõ találatot Enterrel indíthatod, a többin talán lehet ugrálni a nyilakkal, de nem biztos (nincs most elõttem).

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ja, hogy a / az vagy és nem és! :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Most jöttem rá, hogy a Store-ban keresni is lehet! A jobb oldali keresőben be lehet állítani, hogy hol keressen, és ott ki lehet választani a Store-t is.

 

Ha jól emlékszem, tableteken is minimum 3 gombnak kell majd lennie, mint a WP-s telefonokon, amelyek közül az egyik a kereső. Ha keresni akarunk valamit, majd ezt kell nyomkodni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
Na ezt ott cseszik el, hogy Win32 API-t használnak, a WinRT API helyett. Az oké, hogy nekik egyszerûbb ezt használni, mert csak át kell emelni a kódot, de ha egyszer a WinRT fut ARM és x86-on is, szemben a Win32 API-val, akkor egy ilyen volumenû fejlesztést abban lenne ildomos véghez vinni. Mindenki jobban járna. A fejlesztõk, mert két legyet ütnek egycsapásra, és a felhasználó is örülhet, hogy ugyanazt a böngészõt használhatja desktopon, amit a táblán is használ.
Link to comment
Share on other sites

payskin

Ahogy elnézem, ennél komolyabb problémának ígérkezik, hogy nem használhatják ugyanazt a programot mindkét platformon, mert Metrós cuccokat csak a Store-ból lehet majd letölteni... Desktopos cuccokat viszont egyáltalán nem, tehát elég nehéz olyan szoftvert fejleszteni, ami egyszerre fut Desktopon és Metróban is, továbbá letölthetõ a saját weboldaladról.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez csak engem emlékeztet az Apple hozzáállására? :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ha vhd-ra teszem fel akkor a win7 boot loader-e marad vagy felteszi a sajátját? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, ezt érdemes megnézni:

 

Chris "Lockergnome" Pirillo leülteti az apját a Windows 8 elé. Egységsugarú felhasználó kontra Win8 új felület. Nem lövöm le a poént, tessék:

 

http://indavideo.hu/video/Chris_Pirillo_ap...a_Windows_8-cal

 

Plastik "Angelday" József feliratozásában élvezhetitek.

 

Ha valaki érdekel, itt a 30 perces videó, amiben Lockergnome Papa az OS X-et használja életében először:

 

 

Pötty különbséget vélek felfedezni a kettő között. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

@Jagdtigger: Felteszi a sajátját.

 

@Balázs: Nem csak storebol lehet programot telepíteni. Ki lehet játszani a rendszert, de lehet, hogy ez csak a CP engedménye. A lényeg, hogy nem szabad publikálni az alkalmazást, hanem csak le kell fordítani, és azt odaadni a felhasználónak. Így egy futtatható programot kap, ami első induláskor települ a metrora.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

A w7 boot loader-ét hogy lehet visszaállítani ha majd törölni kell a w8-at?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Letörlöd a VHD-t, újraindítod a gépet W7 lemezről bootolva, majd helyreállítás. Ez újratelepíti a bootloadert.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Éppen maradhat a Win8 bootloader is. Nem annyira rossz az.

Még a Dev. Preview-nál volt, hogy a egy másik Win7 boot partíción cseréltem a Win7 bootmgr fájlt a Win8-asra, hogy bootolhassa a Win8-at is.

Ez a fájl akár maradhat is, visszafelé kompatibilis.

A máskk a Boot mappában lévõ grafikus/karakteres része a dolognak.

Akár ez is megoldható lehet átmásolással, ha kell és van honnan.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szép és elegáns :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nekem a bejelentkezéskor nincs gondom a Metro asztallal.

Legyen, ha már ilyen. Egy klikk a Desktop csempére, és megy a hagyományos. De lehet akár az Excel csempe is.

A gond ott van, hogy a hagyományos rész mûködése lett részben lebutítva, nehezítve a Start menü hiányával és hasonlókkal.

A fejlesztések persze jók, pl. Intézõ szalag menü, az új Task Managert is meg lehet szokni, nem kell feltétlenül telepíteni virtuális optikai meghajtót, stb.

Link to comment
Share on other sites

Greene
Na, ezt érdemes megnézni:

 

Chris "Lockergnome" Pirillo leülteti az apját a Windows 8 elé. Egységsugarú felhasználó kontra Win8 új felület. Nem lövöm le a poént, tessék:

 

http://vimeo.com/38487637

 

Plastik "Angelday" József feliratozásában élvezhetitek.

 

Ha valaki érdekel, itt a 30 perces videó, amiben Lockergnome Papa az OS X-et használja életében elõször:

 

 

Pötty különbséget vélek felfedezni a kettõ között. :lol:

 

 

Ez a Metro elsõre baromi furcsa. Szüleimnek tuti nem frissítek 8-ra. De szerintem át fognak szokni rá az emberek, csak idõ kérdése.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Balázs, nincs meg az elsõ videó máshol? Innen törölték.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Youtube-on fent van az is. Én sem a vimeosat néztem meg.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A videó utolsó mondata 5* :D

 

Töredelmesen bevallom, hogy én is azt a módszert találtam volna a leggyorsabbnak, amit egy másik apukás videóban mondtak. Ha már ott az IE, beírom a Google-be, hogy hogy a frászban jutok vissza a csempékhez. Mert erre a vigyük oda valahová az egeret dologra nem tudom mennyi idõ alatt jöttem volna rá.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szólt a Stardock, hogy

 

Start 8

 

NOW WITH MORE OPTIONS TO FIT YOU!

 

Thank you for downloading Start8. Check out the new features we've added since the initial BETA:

 

Control the "Start menu" size on your Explorer desktop

You now have the ability to change the size of your "Start menu". Sizes include: fullscreen, large, wide, tall and small.

 

Have the Windows Key show the Metro desktop in fullscreen

With one press of the Windows Key, your desktop can show Windows Metro in fullscreen. You'll still have access to the Start8 "Start" button on the taskbar.

Én közben letöröltem, de ha valaki használja, akkor rulez lehet.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Windows 8 végleges verziói:

•Windows 8 Enterprise Edition

•Windows 8 Enterprise Eval Edition

•Windows 8 Home Basic Edition

•Windows 8 Home Premium Edition

•Windows 8 ARM Edition

•Windows 8 Professional Edition

•Windows 8 Professional Plus Edition

•Windows 8 Starter Edition

•Windows 8 Ultimate Edition

 

További hír, hogy most is lesz európai változat, amiben nem lesz benne a Windows Media Center.

 

Hivatalos megjelenés: 2012. Október (RTM: Július-Augusztus)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Enterprise Preview (leánykori nevén RC) változat várható megjelenése május vége, június eleje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...