Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya problémák


Belzeboss

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Ha nem márkás a táp, akkor elõfordulhat, hogy 1 percig sem megy stabilan a gép.

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Értem, akkor ha ismét új videokártya és egy márkás PSU mondjuk egy gigabyte superb kerül bele akkor megoldódik a probléma szerinted?

 

EDIT: Most bekapcsoltam a gépet és megint jól működik, felismeri a GPU-t a gép stb. csak ha játszanék akkor megint kezdődne a dolog kikapcsol a monitor pöttyök POST alatt(amik most nincsenek) stb. Tehát így nem tudom, hogy a videokártyával is van-e baj.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nagy valószínűséggel a táp lesz a ludas. A VGA lehet, hogy jó. Az a baj (többek közt) a nem márkás tápokkal, hogy kevesebb amper megy rajtuk 12V-on, mint egy márkáson. A VGA-nak meg sok amper kell.

 

A A Gigabyte SuperB pl. egy jó, megbízható táp nekem is ilyenem van, viszont a VGA-nak lehet, hogy kevés a 460W-os változat, mivel csak 14A-t tud 12V-on.

Én inkább ezt ajánlanám ahhoz a VGA-hoz:

http://www.argep.hu/product_1727099.html

Ez 18A-t tud 12V-on. Igazándiból a 450-es változat is megfelelne, de azt most hirtelen egy bolt kínálatában sem láttam.

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Értem. Most próbáltam megint az MW2-t lefagyott és kikapcsolt a monitor 2 perc után. Utána pöttyök a POST alatt és nem ismerte fel a GPU-t. Kikapcsoltam a gépet egy pár percre majd vissza és megint jó volt. Remélem ha vissza viszem a tápot akkor beleszámítják az újba. Egyébként amit én néztem superb az 570W-os.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az jó lesz, mert 2x17 Ampert tud.

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Még azt nem értem, hogy ez a VGA miért "javul" meg ha kikapcsolom majd vissza a gépet? A másik is ugyanezt produkálta csak abban tért el, hogy a windows 16 bites színmélységben indult el de az a kártya sose javult meg akárhányszor kapcsoltam ki meg vissza a gépet még most is olyan, próbáltam délelõtt.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem egyforma az áramfelvétel induláskor, újrainduláskor, és terhelés alatt. Ha újraindítasz, akkor "lemegy" a terhelés a tápról.

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Akkor az is lehet, hogy az új táppal a régi videokártya is menni fog ami nem "javult" meg?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem biztos, de egy próbát megér. Sajnos a gyenge minõségû tápok könnyen tönkreteszik a többi alkatrészt, többek közt ezért sem ajánlott a vételük.

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Fejlemény: Beraktam ma az elõzõ kártyát próbaképp megint és lám mûködik...ezzel is ugyanúgy behal a gép játékok alatt. Már csak az kétséges bennem, hogy a régi táppal ami szintén rossz minõségû volt miért ment 4 évig aztán most nem és egy új táppal sem. Valami nagyon érdekes itt nekem, mintha nem a táp lenne. De akkor mi? Csak olyankor szokott ilyet csinálni egy VGA ha túlmelegszik vagy nem kap elég áramot...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Szóval továbbra is táp hiba. De ha nem cseréled le idõben, akkor lehet, hogy nem csak az lesz.

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Elvileg ma érkezik meg a rendelés. Egyébként az, hogy dupla 12v-os rail van tehát 17a mind a kettőn az ilyenkor összeadódik ha egy railt használok vagy össze kéne kötnöm őket? Olvastam, hogy 26amper amit ajánl az nvidia ehhez a kártyához.

 

EDIT: Nem baj, hogy sok a kérdésem?:D

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem adódik össze, kivéve, ha mindkét csatlakozót rá kell kötni.

De 26A-es 12V-os ág csak 800W meg afölött érhetõ el, és ott is csak a csúcskategóriánál.

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Ennyi..megvettem az új Gigabyte tápot és a probléma még mindig fent áll..mind a két VGA-val..

 

EDIT: Most nézem hogy alapjáraton 68-69 fokos a GPU...eddig mintha nem ennyi lett volna, lehet, hogy mégis túlmelegedés?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha csak a tápon van venti, akkor az mindenképpen kevés lesz a házat hûteni. ha leveszed az oldalát, azzal csak rontasz a dolgon, mert nem áramlik rendesen a levegõ. Eddig én egyetlen esetben találkoztam olyannal, hogy a táp okoz kockásodást, mert az a gyakoribb ha nincs kép ilyen esetben. Szerintem mindkét videókártya megfõtt kicsit.

Link to comment
Share on other sites

Lekro

2db extra venti van a gépben megfelelően elhelyezve a legáramláshoz. (hátul ki elöl be)

 

EDIT: Megint jó volt egy újraindításnál a kártya. Gép oldala le. Ipari ventillátor közvetlen elé maxon. CPU-t és az alaplapot 20 fok környékén tartotta, vinyót 18. GPU 50 fok...nem tudom mi lehet vele, ha jól láttam egyszer sikerült elcsípnem pont lefagyás előtt játék közben és akkor 90 fok fölött volt. Ja és nincs overclock, teljesen stock minden.

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

90 foktól még nem mennek falnak a videokártyák, bár kétségtelen: érdemes minél alacsonyabb hõfokon járatni. A két videokártyád próbáld ki egy másik gépben! Tegyél egy teszt (hibátlan) videokártyát a te gépedbe. Ha az is rosszalkodik, az alaplappal (is) van valami gond. (Foglalatok kifújása, BIOS reset megvolt?)

A rossz táp viszont, ahogy elõttem is írták akár azonnal képes végezni a VGA-val, majd a HDD-vel is. (Érdekesnek tartom viszont, hogy 10-bõl 9-szer az alaplap mindig megússza a rossz tápokat. Legalábbis ez a személyes tapasztalatom.)

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Az egész gépet kitakarítottam már és a biost is reseteltem, sőt flasheltem egy régebbire is, azzal se ment. Még a VGA biosát is reflasheltem és úgy is ugyan azt produkálta.

 

Azért érdekes mert amikor beraktam az új VGA-t amit azután vettem miután úgy gondoltam, hogy elromlott az előző akkor az is csak 1 napig bírta majd ide jutott, pedig az hibátlan volt.

 

Másik érdekes dolog: Ha az alaplap lenne a hibás akkor úgy gondolom, hogy mind a két VGA-val ugyanazt a hibajelenséget kéne produkálnia. Viszont az a VGA amit utólag vettem színeket rendesen megjeleníti csak épp nincs hardveres gyorsítás+natív felbontás a monitorra(1600x1200 a legnagyobb)+nem ismeri fel egyik program se a kártyát. A másik VGA-nal pedig csakis 640x480as felbontásban és borzalmas színek mellett van kép.

 

Most megint jó volt amikor újraindítottam, beraktam elé ismét a ventillátoromat és figyeltem. msi kombustorral 56 fokos volt amikor elszállt...lefagyott minden csak az egér ment akadozva. aztán az msi kombustor képe fehér lett és alul a tálcán kiírta hogy a vga illesztőprogram leállt majd újraindult.

 

Valószínűleg rosszul mértem azt a 60 fokot mert most 44 fok úgy hogy netezek nem játszom.

 

Teljesen tanácstalan vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Ha jól vettem ki az írásodból: egy valószínû rossz táppal hajtott gépen elszállt a VGA. Kicserélted egy másik videokártyára, de a régi táppal, majd másképp, de megdöglött az új VGA is. Ezek után cserélted csak a tápot, de sajnos késõn, mert mindkét VGA-t megölte.. Ha ez így stimmel, akkor marad az, amit írtam: a most már jó táppal szerelt gépedben kellene kipróbálni egy 3. videokártyát, és a te két kártyád kipróbálni egy másik mûködõ gépben.

Ezek a hõfokok átlagosak, biztos nem azzal lesz a gondod.

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Probléma megoldva! :) Az alaplapon a foglalatnál érintkezési hiba volt. A csavart már nem lehetett meghúzni ezért laza volt kicsit, kerestem egy másik csavart végén anyacsavarral és ráhúztam jó szorosan. Mûködik.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

 

Dreaman: Amikor a második videokártyát vettem azzal együtt vettem egy 500W-os noname tápot is. Amit most vettem tápot tegnap, az a Gigabyte.

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Eddig tartott…probléma ismét fennáll…

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Sajnálom! Mondtam hogy elmentek a kártyák (chipek vagy a memóriák). Kockásodásból nem igen szoktak magukhoz térni. Leírásaid alapján nagy a valószínűsége, hogy a feszültségértékek okozták a gondot, ami lehetett a táptól, de az alaplapi szabályzó áramköröktől is. Nagyobb feszt kapott a pci-on, vagy a külön tápján, és azért lehetett melegebb is ami kikészítette a bga-t. Amiket írtál azthiszem 90 fok körüli értékeket, azok magas értékek. 75 fok felett már nagy a hőtágulás, ez lehetett a gond.

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Értem..van rá esély, hogy az alaplap a gond? Viszont akkor nem értem, hogy miért különbözik a hibajelenség a kártyáknál mint ahogy azt írtam. Egyébként 50 fok volt az alap hőmérséklet, és 80 körüli a játék talán 90. 95 volt az MSI kombustor extreme burn in funkciójával. Ennyit azért ki kéne bírnia, vagy nem? A másik: ha a túlmelegedés volt a gond, miért ment 4 évig tökéletesen úgy hogy nem is volt módosítás a gépen? Igen, lehet hogy ennyi idő után adta fel a magas hőmérséklet miatt de akkor mivel magyarázható az, hogy a kártya amit vettem nemrég az is meghalt? Igaz használtan vettem de a boltban azt mondták, hogy tökéletes. Létezik hogy már régi volt és ennyi elég volt neki? Kérlek segítsetek ezt megfejteni mert nagyon szükségem lenne a gépre, nemsokára vizsgáim vannak.

 

EDIT: Arra gondoltam, hogy beteszem a kártyákat egy másik gépbe és megnézem, hogy ott megy-e. Ha megy akkora az alaplap a gond, ha nem akkor megfőttek a kártyák. Lehet erre alapozni? Úgyértem létezik olyan, hogy az alaplap megöli a VGA-t? Szeretnék már biztosra menni ennyi idő és pénz után. :(

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az alaplap nem tudja megölni a VGA-t, csak a táp. Az alaplap csak a vezérlést végzi, ezért én azt kizárnám, mivel nem teljesítmény függő az ő vezérlése, tehát terheléssel és anélkül is egyformán fog viselkedni. Nálad meg terheletlenül jó a kép (legalábbis ezt írtad). Az alaplap max rövidzár esetén tud problémát okozni, de akkor meg más a hibajelenség.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Próbáld ki őket másik gépben mindenképpen. Az alaplap, ha a kondik kezdenek száradni, furcsa feszültségeket tud produkálni a táptól függetlenül is, ezért lehet a bűnös. A 90 fok asztali gépen sok a vga-nak, erre írtam, hogy lehet a túláramtól is, ha a hűtéssel eddig nem volt gond (gondolom a hővezetést nézted a vga chip és a hűtője között).

Pontosan 2-4 év az az idő, amikor az ólommentes forrasztások megadják magukat a hőtágulástól, ezért kell mindig figyelni a hőmérsékleteket.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...