Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2011. novemberi számról


payskin

Recommended Posts

Greene

Mindenki saját maga tudja eldönteni, hogy mire van szüksége. Aki videókat vág, meg 3D-s játékokkal játszik (neadjisten csak Windowsra megírt programokat futtat) az nyilván nem fog Ubuntuzni hiába ingyenes. De általános netezős célokra tökéletes. Hardverileg viszont megkérdőjelezem a netbookok jogosultságát, mert ezeket a funkciókat egy tableten is el lehet érni, ami egyrészt kisebb, másrészt akár 10 órát is kibír egy feltöltéssel. Minden amit nem lehet elvégezni egy újabb tableten, ahhoz nagy valószínűséggel a netbook is kevés lesz, vagy a teljesítménye, vagy pedig a kis kijelzője miatt.

Amúgy a piac is a tabletek irányába megy. Szerintem a netbookoknak lassan leáldozott.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az eladási adatok is ezt mutatják. Amióta kijöttek a tablatek, a netbook piac gyakorlatilag halott.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nos igen, az ubuntut én még általános prezentációra is használom, nem csak netre. Egyelõre a netbookon fut. De tervem kipróbálni majd asztali gépen is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
anda

Vagy meg kellene most már változtatni az újság nevét, vagy átgondolni, hogy mirõl is akarna szólni az egész. Mit keres a PC World magazinban egy Remington borotváról szóló hír? Bár tagadhatatlanul mobil eszköz (ezért van ugye a "Mobilitás" rovatban, muhaha), mi indokolja a lapban való megjelenést? Hogy van rajta egy parányi monokróm LCD kijelzõ, meg pár érintésvezérelt gomb? Ettõl ez már profilba vág? Mert ez "technológia"?

 

De ami ennél is nagyobbat üt, az az "Életmód" rovat "Kütyüböngészde" részében a különleges tolltartó. Ahogy a leírásból kiderül, ez mûanyagból van, és az égvilágon semmiféle technológiát nem tartalmaz, csak lyukakat. Egy tolltartó. Az csak szimpla butaság a címben, hogy "egyedi", hiszen nyilván ez is sorozatgyártásban készül (ha szükséges, ismertetem az "egyedi" szó jelentését).

 

Ha nem a cég fizetett volna elõ a lapra, hanem én magam, most lemondtam volna az elõfizetést, mert ez már messze túl van a józan ész határain.

Link to comment
Share on other sites

Purplpulver

Szerintem is meg lehetne változtatni, de hozna -e ez valami újat mást a konyhára, a bejáratott "brand" teljesen elveszne -e, vagy sikeresen átformálható? Az új címre tippeket a hírdetőbe!

Nem - az életmód rovat a BBC Clickben is van, és ez sem rossz. Nekem nincs online fizetési lehetőségem, pedig ez az út szerintem -> DpcWorld ill. X=? ?=hírdető

Link to comment
Share on other sites

payskin

h i rdető, hirdetés és testvérkéik: rövid i!

 

(Nem húzza alá pirossal böngésző? :weep:)

 

A lapot nyilván nem fogják átkeresztelni, de ez a borotva és tolltartó dolog engem is szíven ütött. :( Tekintve, hogy továbbra sincs újságom, csak remélni merem, hogy egy hirdetést sikerült összekeverni cikkel... hátha...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az a jó hírem van, hogy "a postás" ma reggelre bedobta a postaládába a lap nem túl legális PDF verzióját. (Ez a felháborítóan szemét minőségű szkennelés mindennek a legalja.)

 

Az újság meglepően jól néz ki. :o Jó a page layout, szépen van tördelve, jók a képek, a beszúrt boxok, a rovatnyitó főoldalak. Tisztára az volt az érzésem, mintha egy külföldi számítástechnikai lapot néznék.

 

Látszik, hogy tényleg jelentős változás állt be a lap tartalmi összetételében, ez már nem az a PC World, amit mi csináltunk. Hogy jobb-e vagy rosszabb-e, ezt nem az én feladatom eldönteni, más. Könnyen lehet, hogy erre van igény, de az is lehet, hogy nem, ezt már hónapokkal ez előtt megbeszéltük: a piac el fogja dönteni.

 

A borotva és a "tolltartó". Kezdjük ott, hogy tolltartó szó számomra valami cipzáros, kinyitható, iskolai dolgot jelent, nem ezt, bár kétségtelen, hogy ez is "tolltartó". Mindkét dolog a saját rovatának érdekességeket bemutató hír részében van. Az egyik negyed, a másik féloldalon. A Mobilitás rovatba miért ne férne bele bármilyen hordozható eszköz, ami technológiának köszönhetően eltér a megszokott megjelenési formáktól? Szerintem simán belefér! (Pár éve valamelyik borotvagyártó konkrétan berakatta a borotváját a lapba ajándékként -- na annak tényleg semmi köze nem volt sem a PCW-hez, pláne a GS-hez.)

 

A "tolltartó" nyilvánvalóan poén, ahogy az egész megfogalmazása is az. Az életmód rovat, gondolom, minket körülvevő "bindzsiket" próbál bemutatni, amibe akár belefér ez a voodoo baba is, de PC World név alatt én is kicsit erősnek érzem. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Változnak az idõk. De oly sok téma van még amit lehetne boncolgatni. Kár hogy a régi csapat már sehol sincs. Anno volt igazi jó cikk, csak úgy pezsgett az élet a magazinban, de sajnos a szegénység mindenre rányomja a bélyegét....

Link to comment
Share on other sites

Greene

Szerintem ez nem pénz kérdése. A "régiek" anno nagyon kevés pénzért, vagy hobbiként írtak PC-s újságokba. De ott van pl. ex-kollégám Halasi Miki, aki másodállásként tolta a PCW-t (gondolom elég kevés pénzért), és remek cikkeket írt. És nem ő volt az egyetlen.

Koncepció kell, és olyan fiatal, tehetséges emberek mint pl. anno Stinger volt. No meg persze az "öreg" szakik sem hiányozhatnak (lásd. Sam. Joe, Rambo, TRf, stb...).

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Na igen! Ha ez mind lenne, akkor jobban állnák. Azért az is fura, hogy régen elég volt kiolvasni a magazint egy hónap alatt, mert szinte minden cikket elolvastam, érdekes, jó cikkek voltak. Mostanában azért már elég egy rövid hét. (persze napi fél óra olvasással) Sok cikk érdektelen, Mac rovat, jó és szép, de nekem sose lesz annyi pénzem hogy azt vegyek, így ezeket mindig átlapozom olvasás nélkül. Ellenben ami érdekelne, arra már-már úgy kell vadászni. Sajnos a hagyományos tesztek is kikoptak, pl hardverek tesztje., stb amiről igazán szólnia kellene a magazinnak. Szerintem akkor sem kellene ennyi mac-es cikk.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nem tudom miért kell lovagolni a Mac rovaton. Nekem régen a szoftveres tippek és trükkök rész nem tetszett (tudod az ilyen "hogyan csináljunk gimppel keretet a nagymami arcképéhez"), de átlapoztam és kész. Minden nem érdekelhet, nem?

Vagy ott voltak a csúcs videókártya tesztek. Tudtam, hogy soha nem lesz rá pénzem, de azért mindig elolvastam, mert attól még jó volt. De ha Mac-re nincs pénzed -mert tényleg nagyon drága- a mostani számban Mac mininél erősebb mini-ITX Hackintosh konfighoz adtak útmutatót. Az megvan kb. 100 ezerből. De használhatod PC-ként is.

Amúgy én még emlékszem, hogy a linuxszal kapcsolatosan is mekkora nagy ellenállás volt egyesek részéről.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Jó legyen Mac, de ha 12 oldal jut rá , akkor a decemberi számban miért jut csak 0 oldal a Linuxnak. Valljuk be szerintem nincs aki jó cikkeket írjon Linuxról, Mac-ról meg van ember aki irkáljon.

 

A "mini-ITX Hackintosh konfighoz adtak útmutatót" cikk még tetszett is, ez jó is volt. De annyira nem hoz lázba, hogy Leon-t vegyek és arra tendáljak. Inkább vas+ Ubuntu/vagy Windows.

 

Egyébként megjött a decemberi PcWorld

Link to comment
Share on other sites

Greene

A Liont is beszerezheted ugyanúgy ahogy a Windowszal teszed. ;) Ha linux orientált vagy akkor érdemes kipróbálni legalább egy nem használt vinyón, mert nálunk mindenki linuxról váltott OSX-re. Szervernek a legjobb a linux, de nekem desktopra, munkához hatékony, könnyen kezelhető és gyors oprendszer kell. A Windows és a linux is a hálózatkezelésen csúszik el.

Nehéz a linuxról írni, mert egy átlagos felhasználónak bonyolult ha túlságosan belemélyedős a cikk. Aztán meg ott van a csillió disztribúció. Neked az Ubuntu jön be, másnak a SuSE, a harmadiknak a Mandriva. Melyiket válasszák?

Macről nem nehéz írni, tele van vele a net. A csapból is Apple folyik. A Hackintoshos cikk is egy az egyben valami osx86projectes történet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Scroll_Lock

Hello!

 

Az lenne a kérdésem, hogy az újságosnál idõnként lehet kapni PC World Extra magazint is. Ez utóbbi megjelenésérõl illetve arról, hogy mely havi, korábbi számokat (pl.:novemberit) fogja tartalmazni mit lehet tudni?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...