Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2011. októberi számról


petzolkri

Recommended Posts

payskin

Na, én vagyok a jól értesült fickó. Meg voltam győződve, hogy az XMS volt.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Én maradok továbbra is a Pcworld-nél, Most néztem (nem ismerem az írott chip-et) chip magazin honlapját, hát mit mondjak, szánalmas nagyon, ha a chip fóruma olyan mint az írott sajtója, akkor inkább 100-szor pcworld. Már ugyis előfizettem , és pár hónap és kilábaltok a nehézségekből., Csak pozitívan. :)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Sok kritikával és régebben dicsérettel illettem a lapot. Nekem most nem jött be a sok újítás, főleg nem a közel 30%-os digitális áremelés. Meglátjuk, mit hoz az év végi akció. Sajnálom, amit Balázstól megtudtunk, s ha így konkrétan eddig nem is hallottuk, azt sokan éreztük, hogy volt és van egy-két gond. Gondolom még így is csak a jéghegy csúcsát látjuk. Kívánom, hogy a lap sokáig éljen, virágozzon, fejlődjön sokak örömére, s hogy a mostani tartalom és felépítés legyen a lapis philosophorum, az ultima materia! Ha mégsem az: fület a halláshoz, erőt a változ(tat)áshoz! ;)

Link to comment
Share on other sites

socimagus

Kedves Szerkesztõség!

 

A PC WORLD weboldallal kapcsolatban szeretném kifejteni röviden a véleményemet. Konkrétan most veszítettek el egy állandó olvasót. Az új weboldal bûn rossz, átláthatatlan, szerethetetlen! Az újságot továbbra is kedvelem, alkalmasint meg is veszem. Az oldalukat eddig napi szinten látogattam, de ezt az örömemet csúnyán elrontották az új designnal. További sikeres munkát és remélem ez a külsõ nem sokáig marad így! Üdvözlettel! Schröter Zoltán

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Valóban szokatlan az új honlap. Azért remélem a régi cikkek nem törlõdtek ki, mert szeretek innen is olvasni. Már várom a novemberi számot! A októberi szám kiolvasva.

Link to comment
Share on other sites

SzoZo

Ahogy kézbe vettem az újságot egybõl a NAS teszthez lapoztam. A cikk jó volt, de egybõl megerõsített engem abban, hogy NAS-t nem veszek. Egyrészt: drága, másrészt keveset tud. Az alacsony fogyasztás még nem döntõ. Egybõl kerestem az árukeresõ oldalakon hardvereket, gyorsan összeállítottam egy minõségi gépet, az ára 42 000 Ft volt, volt benne 6 SATA port, így máris hatlemezes szerverre lehet bõvíteni, számos USB port, erõs és takarékos CPU, ami cserélhetõ, 4 GB RAM, ami még bõvíthetõ, volt még néhány PCI slot, amibe lehet tenni a biztonsági kamera DVR kártyáját, intelligens otthon/épületautomatizálás kártyát, relékártyát, telefonközpontot, stb... Nekem, mint profinak sokkal meggyõzõbb a PC, mint a NAS.

 

A PC világa elég széleskörû, így örülök, hogy van:

- MacWorld rovat (régebben is javasoltam, de mértékkel!),

- Linux cikk, a mostani OCR cikk is nagyon hasznos volt,

- mobilkommunikáció (tudom, hogy egyesek soknak tartják, de meg kell találni az arany középutat),

 

Hiányolom a Segélyvonalat. Mindig szerettem olvasni Balázs írásait, sõt a blogját is, amíg zártkörû nem lett.

 

(petzolkri)

Most néztem (nem ismerem az írott chip-et) chip magazin honlapját, hát mit mondjak, szánalmas nagyon

A Chip nagyon bulváros, rengeteg cikket egy az egyben átvesznek a külföldi lapokból. A (külföldi) tesztlabor viszont profi.

 

Szeretném, ha a PCW továbbra is a profizmusra törekedne, fedezze fel az informatika újabb területeit, idõnként térjen vissza érdekes témákhoz, pl. régebben az automatizálás cikkek Komáromi Zsombortól.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szolgálati közlemény: annak ellenére, hogy jelszót kér, nem zártkörű lett, hanem szünetel. Nem írtam bele semmit kb. azóta, hogy átkonvertálódott Spacesből WordPressbe. Ellenben minden megmozdulás azt eredményezte, hogy a blog teljesen random módon kiküldte 3 év anyagát az RSS-be, és ez többeknél kiverte a biztosítékot, úgyhogy behúztam rajta a kéziféket. Ha úgy döntök, hogy újra blogolni akarok, nem lesz zártkörű. Köszönöm a figyelmet, és az érdeklődést... :)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Várom ezerrel az új bejegyzéseket! :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Kincs ez fórum. Balázsnak van blogja? Informatikai témakört szívesen olvasnám.

Link to comment
Share on other sites

csoaacso

Na eddig tartott! Ma fértem hozzá, levettem, kinyitottam, visszatettem. Majd azt hittem el kell olvasnom az egészet, volt hogy azt hittem az egész napot vele töltöm , mert voltak konkurensek , és 30kB/s-640kB/s között ingadoztunk.

Nincs nagy gáz! Nincs kis gáz! Jó a lap, és még mi lenne ha érdekelt volna! Van sok kép és linux. Puppy !!!

Hallottam, olvastam sok sirámot, és én is meghökkentem a múlt hónap alapján, de ez igazán minőségi, dicséret!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Alakul-alakul, már majdnem értem is, amit írsz.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nincs siránkozás, csak várakozás. ÉN bízom továbbra is a lapban. Mikor sorkatona voltam nagyon régen (amikor még a nagy szerkesztői csapat fénykorát élte), akkor a párom megvette helyettem és mikor kimenőm volt, vagyis inkább leszereltem, a sok magazint utólag átolvastam. még csömöröm is volt tőle , egyszerre azt a sok számot kiolvasni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Burgonya

Sziasztok!

Az e havi PCWorldben leírt HDD-rõl SSD-re való rendszer mentés mûködik 2 HDD között is?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
svejk

Szót fogadtam, és telepítettem a 80. oldalon ajánlott IObit Advanced SystemCare PRO4-et. Már a telepítés alatt egyhuzamban villogott az ESET Smart Security 4.2 ablaka és folyamatosan tette karanténba a neki nem tetszõ dolgokat. Használat közben egyetlen napon jött egy teljes lefagyás, a Feladatkezelõvel sem lehetett semmit sem leállítani, csak a reset segített. Egy pár perccel késõbb jött egy évek óta nem látott kékhalál, hogy a számítógép károsodásának elkerülésére a WindowsXP leállította a rendszert és töröljem az új hardvereket, szoftvereket. Megtettem. Lehet, hogy csak a Smart Security-vel akad össze, de aki szintén ezt használja, az kerülje el ezt a progit.

Mellékelem a karanténba tett fájlok listáját:

IPB kép

 

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

No én azért nem használok ilyen progikat!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem akkora durranás ez. Csak reklám és toolbar, nem valami fertõzés. Ez az "ára" néha az ingyenességnek.

És még az is lehet, hogy telepítés közben kikapcsolható. Ha elég korrekt a megoldás. Konkrétan nem tudom, mert én sem használok ilyen programokat. ;)

Viszont a védelmi program ugrik rá így is. Ez korrekt, rendben van. Csak tudni kell helyén kezelni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...