Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Corel PaintShop Pro 2018


payskin

Recommended Posts

payskin

Csak szólok, hogy ez az az időszaka az évnek, amikor érdemes PaintShop Prót hosszabbítani (vagy akár vásárolni)!!!

 

Idén is, mint tavaly, érdemes a nemzeti érzésekre játszani, már nem a miénkre, hanem a kanadaiakéra, ha már a Corel egy kanadai cég. Szóval, az Upgrade gombra kattintva előbb forintban láthatjuk az árat, és valami 12600 Ft körüli összegért kínálják az akciós frissítést. A jobb felső sarokban válasszuk ki okosan a kanadai dollárt, és meglepve fogjuk látni, hogy ugyanannyiba kerül a frissítés kanadai dollárban, mint USA dollárban: 39,99 -- na az egy bő 10 dodóval olcsóbb USD-re átszámolva, forintban pedig 4000 (!!!) pénzt spórolunk így meg.

 

Tehát, előbb nyertünk 50%-ot a fekete pénteki akción, majd újabb 30%-ot a megfelelő pénznem okos kiválasztásán. ;)

 

---

 

Most már csak az a kérdés, hogy érdemes-e vajon X9-re váltani? Általában 24 havonta szoktam frissíteni, az alatt jön össze annyi újdonság, amiért megéri (tavaly váltottam X8-ra). De most, az X9-ben, mintha nagy átalakítások történtek volna, talán több volna az újdonság is? Vagy csak jó a "csomagolás"? Giraffe, nyilatkozhatnál valamit pró vagy kontra. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Geza11

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni! Az lenne a problémám, hogy van egy Dell Latitude E4300 laptopom, melyen Windows 7 van. A laptop rendelkezik CD/DVD író, olvasóval, de sajnos akármilyen író programot töltünk fel egyik sem érzékeli , ismeri fel a meghajtót. A program megkezdi a meghajtó keresését és a végén az a program válasza: A program nem talált kompatibilis meghajtót. Mi lehet az oka vagy mit próbálhatok meg a probléma megoldásához?

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez a kérdés elég messze áll a PaintShop Protól.

 

Egyébként Win7 alatt már nem kell semmilyen program. Berakod az üres lemezt a meghajtóba, megnyitod, megadod a lemez nevét, simán rámásolod a fájlokat mintha a HDD-n másolgatnál, majd rakattintasz a lemezre írás gombra.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Már örültem, hogy valakit érdekel a PSP. :-\ Majd elrakom valahova, ha sikeresen lezártuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Giraffe1

Upsz, ezt a topikot jól eldugta előlem a rendszer :(

 

Sajnos személyes tapasztalatom nincs (még?) az új PSP-vel, mert magyar képviselet alig-alig van, az egyszemélyes "marketing csapat" pedig önhibáján kívül el-elvétve küld friss változatokat. (Nem véletlenül a CorelDRAW X9-ről is csak most jött ki a cikk.) Ahogy nézem az újdonságokat, nem igazán "szerelem első látásra".

 

New from Template, Text Presets - biztos hasznos olyanoknak, akiknek PSP-ben jut eszükbe szórólapokat, meghívókat, újságok stb. készíteni, de nem hiszem, hogy túl széles réteg lenne.

Smart Capture - ideje volt, de pont emiatt mindenkinek van már valamilyen hasonló (pl. FastStone Capture)

Improved Stylus and Graphics Tablet support, 4K monitor support - a kötelező kűr kelléke, ma már ezek nélkül egy új grafikai szoftver eladhatatlan

Gradient Fill tool - ezt szívesen kipróbálnám élőben, néha jól jön(ne)

Improved Text tool - ezt is, mert volt amikor jobb lett, de olyan is, amikor rontottak rajta

 

De pl. hol van egy rendes Healing Brush? Egy jó tartalom függő kitöltés? Rendes – PS kompatibilis – réteghatások? :hááát:

 

Fotók alap szerkesztésére már évek óta az ACDSee Prót használom, a PSP-t "csak" a pixelszintű javításra/szerkesztésre, főleg webes grafikáknál szoktam elővenni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Végül -- távollétedben -- úgy döntöttem, hogy maradok a szokásos 2 évenkénti frissítésnél, és kihagytam az X9-et. Majd az idei verziót (XX? X10?) lessük meg, hátha "születik" bele 1-2 általad hiányolt dolog. ;)

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Szerintem jó döntés volt :) A Corel PHOTO-PAINT X8-ban egyébként már van Healing Clone, és – esetleg bőven javítva – valami hasonló jöhetne az X10-be.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem látom nyomát, hogy a két fejlesztésnek bármi köze volna egymáshoz, sajnos. Te látsz?

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Nem. De attól még reménykedni lehet. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
payskin

Na, nép! Bár a PSP fejlesztésének elmúlt két éve nem kimondottan sikersztori, azért ez még mindig a goto képszerkesztő, ha bármit piszkálni akarok egy képen, és most 80 dodo helyett 15-ért lehet zsákolni Humble-éknál. 25-ért már ACDSee Prót is adnak, meg mindenféle mást is, csekkoljátok legott!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...