Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2011. szeptemberi számról


payskin

Recommended Posts

Fujitsu

Egy jó minõségû navi (inkább így hívom :D ) kb. 40 ezer forint. Ha 45-50 ezerig bezárólag lehetne kapni normális, GPS-szel is rendelkezõ táblát, akkor valószínûleg rábólintanék. Így még gondolkozom, igen erõsen. Mondjuk igazából azt se tudom, mi az az Android. :P

Link to comment
Share on other sites

KGigi
(petzolkri @ 2011. szeptember 30. 17:35) 441782[/snapback]

Kíváncsiságból megnéztem. Van mobil változata http://www.bkv.hu/hu/mobil/ pedig nem is vagyok fõvárosi. :)

 

Wow. Már csak egy kérdésem lenne. Ha van mobilos változat, akkor miért nem irányítja rá a mobilos böngészõket, mint minden normális oldal? :hááát:

 

 

(SkyBird @ 2011. szeptember 30. 18:59) 441786[/snapback]

 

Már miért volna használhatatlan. Mûködik, a menetrendek PDF-ben letölthetõk, mint PC-nél.

 

Rányomok arra, hogy mondjuk busz, de nem ugrik fel semmi, és itt vége is a dolognak.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Akkor gagyi a telefonod, mert nekem tökéletesen megy. :P

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
(KGigi @ 2011. szeptember 30. 23:27) 441803[/snapback]

 

Ha van mobilos változat, akkor miért nem irányítja rá a mobilos böngészőket, mint minden normális oldal? :hááát:

 

Akartam betenni screenshotokat, hogy megy a BKV oldal, de Greene hozzáfűzése után kihagyom. ;)

 

Hogy miért nem irányítja át? Nem értek a webfejlesztéshez, de annyi különbséget látok, hogy a mobilos oldalak, amik automatikusan váltanak, azok domainje m. előtaggal kezdődik, itt meg a /hu/mobil van utánafűzve.

Hogy ez elég indok-e, nem tudom, de mondjuk azt, hogy így van megcsinálva. :lol:

 

Ja, és nem tudom van-e Flash telepítve a mobilodra. A menetrendhez talán nem is kellene, bár magán a BKV nyitó oldalon persze izegmozog PC-n. Olyannal már találkoztam weboldalnál, hogy Flash hiányában nem enged megjeleníteni mobilon, miközben a telón a legfrissebb 10.3 van. Neki a PC-s kellene, és linkelget az Adobe-hoz.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A tavalyi eFestivál nagydíjas BKV honlap kizárólag kiváló lehet, ne merészeljétek bántani. Ha nem vált át mobilra, annak oka van, és ezért díj járt. :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
(Spányik Balázs @ 2011. október 1. 9:31) 441807[/snapback]

A tavalyi eFestivál nagydíjas BKV honlap kizárólag kiváló lehet, ne merészeljétek bántani. :facepalm:

 

Pedig az új Utazástervezõ nekem nagyon nem jön be. :nemnem: Korábban volt egy külön weboldaluk erre, na az használható volt.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
(Greene @ 2011. október 1. 9:37) 441805[/snapback]

Akkor gagyi a telefonod, mert nekem tökéletesen megy. :P

 

Hát nem iPhone. :P Amúgy Opera 10 a böngészõ. Majd megpróbálom frissíteni, hátha. Nem tudom frissíteni, mert ez az utolsó elérhetõ verzió WM-ra... :(

 

@SkyBird

Flashem nincs, pillanatok alatt lezabálná az akkut. Az utazástervezõre Google Maps :)

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

SkyBird
(KGigi @ 2011. október 1. 10:22) 441809[/snapback]

Flashem nincs, pillanatok alatt lezabálná az akkut.

 

:hááát: Ezt nem értem. Miért zabálja az akksit a flash? Ha megy a böngésző, elsősorban a kijelző fogyaszt. Az Opera meg a többi, az smafu.

Ha meg nem megy, nem hiszem, hogy a háttérben annyira fogyasztana. Vagy ki is lehet lőni teljesen az Operát a feladatkezelővel.

A memória törlés már nem annyira ajánlott, mert kirugdalja az automatikusan futó és általam telepített appokat is, pl. ScreenOn.

 

Inkább az lehet, hogy net forgalmat generál. Nálam ez nem probléma.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem kell kilõni az Operát, ki lehet belõle lépni. A probléma az, hogy a flash szépen megterheli a processzort, ami jócskán megemeli a folyamatosan bekapcsolt képernyõ miatt egyébként is egekben lévõ fogyasztást. Amúgy az adatforgalom a másik probléma, 100 MB-os csomagom van, ez is aranyárban van T-éknél.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Hát ha el tudod különíteni a flash prociterheléssel okozott fogyasztását a kijelzőtől, akkor legyen. ;)

Az Opera Miniből a vissza gombbal kilépve még a memóriában marad. A proci terhelés ugyan nulla, de olyan 20-21 MB körüli memóriafoglaltsága marad.

Kétségtelen, ez nem vág földhöz, csak a teljeskörű kilépés miatt írtam.

 

Nekem a forgalom nem gond, kvázi korlátlan letöltésem van a SIM kártyához.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Témát váltva érdekes oldalt találtam:

http://www.idg.hu/hirlevel/hirl_03maj.html

A vége érdekes, egy kis nosztalgia a PcWorld egykori munkatársai. Aranyos a bemutatkozás is, hamar eltelt azóta pár év.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, ebből mára egy darab Zimi maradt.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Azt gondolná az ember, hogy egy jó csapat örök. De ez úgy látom úgy van, mint a fociban, egyszer volt aranycsapat...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@SkyBird

Opera Mobile 10, nem Mini. A telefon egy Samsung Omnia, WM 6.1.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Kérésedre dettó. ;)

Opera Mobile v11.10 kilépés után 23,33 MB RAM foglalás 0 % CPU terhelés mellett. Igaz, hogy itt a rendszer Android.

Van néhány alkalmazás, amelyik látványosan a RAM-ban marad. Meg olyanok is, amik kevésbé látványosan.

 

:off_mérges: Szerk.: Elõször CPU termelést pötyögtem véletlenül. :muhaha: Nagy röhej lett volna, bár a 0 % mellett nem sorakoznak elõ az elkészített procik.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem értem. Egy nem futó alkalmazás hogy foglal memóriát?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ez valami androidos játék lesz, de a Win8 is hasonló lesz. Használaton kívül idle-be rakja a processzet, és gyakorlatilag nincs proci használat.

Gyakorlatilag, mert gondolom valószínűleg időnként megbizgeréli, hogy mi újság, vagy ha előfordulna hogy más miatt ki kell lapozni a RAM-ot.

Ennek ellenére van memória törlés funkció, ami mint említettem a rejtett processzek egy részét is kivágja pluszban, meg vannak advanced task killer programok is.

1 GB RAM mellett még sosem láttam, hogy tele volna. A 836-837 MB hozzáférhető RAM-ból még csak max. a fele körül volt megtöltve, amikor figyeltem.

Itt szerintem felesleges a memória pucolás egyelőre, de lehetnek olyan hardverek, hogy hasznos lehet.

 

Ez a multitasking is érdekes játék az Androidnál. Vagy ahogy tapasztaltam. Gondoltam töltsön csak nyugodtan a háttérben fájlokat, azután közben én csinálok mást. Hát nem, egy idő után rendre megszakadt a letöltés, nyilván túllépett valami időlimitet, és kilőtte standbyba. :hááát:

Máskor hasonlóképp. Elindítottam egy track rögzítést, hogy merre járok. Mégis unalmas, közben neteztem is. Később látom, hogy a netezés közben abbahagyta a csíkhúzást, csak amikor kilőttem az Operát, illetve ki se lőttem, csak a home képernyőt hoztam elő, akkor kezdte ismét pontosan húzni a csiganyálat.

Szóval szokni kell ezt az oprendszert.

 

Még az, hogy itt vannak lassan a 4-5 magos mobil/tablet procik, de az Android maga nem kezeli állítólag csak az egymagosakat még. Azt mondják egyesek, hogy nem baj, mert majd a program igen, ha úgy van megírva. Akkor majd profitál a több magból.

Hát nem tudom, inkább szkeptikus vagyok, mégis az oprendszer dolga a processzeket megfelelően kezelni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hát ez nagyon gáz. :pislog: WM 6.1-en, ami ezer éves, teljesen rendben van.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...