Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2010. júniusi számról


Pjotr

Recommended Posts

Papp Gábor
Igen, ugyanakkor létezik Wikipédia, meg úgy egyébként internet, ahol ezek az információk ugyanúgy megtalálhatóak, ráadásul ha igény van rá, akkor bőven olyan szinten, ami túlmutat egy néhány oldalas cikk lehetőségein.

 

Nem mindenki olvas wikipédiát, lévén hogy vannak olyanok, akiknél nincs is net. Tudom, hogy 2010-ben ez hihetetlenül hangzik, de sajnos van ilyen. Egy újság terjedelmi okokból nem is versenyezhet egy olyan dologgal, ami terjedelmi szempontból kvázi korlátlan lehetőségeket biztosít. De nem is ez a cél.

 

 

Tudom, hogy létezik olyan aktív PFC-s táp, ami komptabilis a kváziszinuszos UPS-ekkel, de ez elenyésző kisebbség, ráadásul ha valaki tiszta szinuszost vesz, abból egészen biztosan nem lesz baj, míg ez fordítva nem mondható el.

 

Igen, a szinuszossal nem lesz baj. Viszont nem mondanám, hogy elenyésző azon tápok száma, ami megy kvázi szinuszos szünetmentessel, sőt! Maradjunk annyiban, hogy van olyan, ami nem megy, de ezek száma az elhanyagolható. Egyrészt a normális táp gyártók odafigyelnek már erre a problémára, illetve ha tényleg ekkora lenne a baj, mint ahogy te vázolod, akkor nem gyártanának kvázi szinuszos UPS-t. A baj inkább abból adódik (amiért azt hiszi az átlag user, hogy a táp nem jó a UPS-hez), hogy alulméretett darabot vesznek, mert azt sem tudják mi a különbség a VA és a Watt között. Aztán csak pakolják rá a sok hardvert és csodálkoznak, ha azonnal leold, ha jön az áramkimaradás. Mellesleg nem csak a PC táp aktív PFC-s, hanem rengeteg más is (pl. monitorok és notebook tápja) és azok mind mennek a UPS-szel. Ez is bizonyítja, hogy nem maga az aktív PFC technológia és a kvázi szinuszos jelalak összeférhetetlenségéről van szó, hanem arról, hogy egyszerűen a filléres tápok gyártói filléres PFC kört használnak, ami persze, hogy soha nem lesz jó.

 

 

De erre megint csak azt tudom mondani, hogy semmi bizonyítékot nem kaptam arra, hogy az olcsóbb szünetmentesek tudnak annyit, mint az APC.

 

Hát épp ezaz! Nem tudnak! Ha neked ez a tartásidő időeredményekből nem jön le...

 

 

És itt vissza is térnék a "fikázásra". Érdekes módon egy autós újságban le merik írni, hogy kopog a műszerfal, rosszak az illesztések, ez a fajta motor úgyis többet fog fogyasztani, mint a gyári adat, de ennyiért ne várjunk többet. Itt miért nem lehet ugyanezt megtenni, amikor sokszor ránézésre evidens dolgokról van szó? Pl. egy Codegen tápegység belsején egy hozzáértő egyből látja, hogy ipari hulladék. Az Acer laptopokon már érzésre is teljesen más minőségű műanyagokat használnak, mint mondjuk egy Lenovo-IBM-en. Soha egy sort nem láttam ilyenről. Egyszerűen úgy ahogy van, hiányzik a minőségbeli kritika a lapból. Mintha félnének valamitől.

 

Az autó összetettebb, bonyolultabb szerkezet, mint bármely notebook, alaplap vagy bármi. Mellesleg ez a "Winklerizmus" (kopogós műszerfal effekt) egy kicsit el van túlozva és néha azért viszik túlzásba, mert nem lehet másról írni, vagy éppen valamibe jól esik belekötni.

Másrészről nem írunk Codegen és ehhez hasonló tápokról, pont azért, amiért említetted -- sőt, csak normális(abb) tápokról írunk, amik belülről normálisnak tűnnek, viszont annyira újak, hogy nem lehet tartósságot tesztelni és tönkremehetnek 1-2 éven belül -- sajnos sok tervezési hibát nem látni szemre.

 

Notebook és mobil témában nem vagyok illetékes, abba nem mennék bele.

 

Egyébként, ami nagyon rossz, azt inkább nem írjuk meg (pontosítok, én nem írom meg, hogy a többiek mit csinálnak, arról nem tudok nyilatkozni), pont az említett félelem miatt -- mint említettem, volt már belőle probléma.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
(Papp Gábor @ 2010. június 28. 15:25) 420983[/snapback]
De erre megint csak azt tudom mondani, hogy semmi bizonyítékot nem kaptam arra, hogy az olcsóbb szünetmentesek tudnak annyit, mint az APC.

Hát épp ezaz! Nem tudnak! Ha neked ez a tartásidő időeredményekből nem jön le...

 

Közben helyesbítettem, rossz cikkre emlékeztem vissza.

 

 

Igen, a szinuszossal nem lesz baj. Viszont nem mondanám, hogy elenyésző azon tápok száma, ami megy kvázi szinuszos szünetmentessel, sőt! Maradjunk annyiban, hogy van olyan, ami nem megy, de ezek száma az elhanyagolható.

 

Ez esetben szerintem megérne egy cikket, hogy miből lehet kideríteni, hogy megy-e vagy nem. Nekem pl. egy Cooler Master Real Power M620-asom van, de bárhogy keresem, nem találok semmit arról, hogy árt-e neki a kváziszinusz.

 

 

Az eutó összetettebb, bonyolultabb szerkezet, mint bármely notebook, alaplap vagy bármi. Mellesleg ez a "Winklerizmus" (kopogós műszerfal effekt) egy kicsit el van túlozva és néha azért viszik túlzásba, mert nem lehet másról írni, vagy éppen valamibe jól esik belekötni.

 

Én azért olvasok tesztet, mert minden érdekel, amibe bele lehet kötni. Aztán majd én eldöntöm, hogy az engem zavar-e annyira, hogy amiatt nem veszem meg a terméket.

 

 

Másrészről nem írunk Codegen és ehhez hasonló tápokról, pont azért, amiért említetted

 

Nem is találkoztam még vele, ellenben be lehetne tenni ellenpéldának, ugyanis nagyon sok üzletben sózzák rá ezeket olyanokra, akik nem értenek hozzá. Ez pedig az emberek nagyjából 95%-át fedi le. Én is ráfutottam egy ilyen tápegységre, amikor még nem merültem el a témában. Az eladó pedig állította, hogy ez kiváló minőségű gyártmány a hozzá tartozó házzal együtt, ami egyébként szintén a no comment kategória volt.

Link to comment
Share on other sites

Papp Gábor

Ebben az országban a kereskedőnek az a célja, hogy eladjon, ha kell, akár arcátlan módon sózzák rá a tudatlan vásárlóra a selejtes minőségű terméket (sok-sok tisztelet a kivételnek!!!). Codegennél tipikusan ez a helyzet, egy évet jobbára kibírnak, utána meg viszi a géped, de az őt már nem érdekli, max nála veszed az új gépet. Sajnos ennek az az oka, hogy az ilyen olcsó cuccokat lehet relatíve (százalékosan) nagy haszonnal eladni, a drágákat pedig nem.

 

Egyébként pedig kevés ember van, aki ad a tesztekben olvasható véleményekre és tapasztalatokra. Lásd francia autókkal, olasz autókkal kapcsolatos általánosítások...mégis vannak, akik megveszik.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Persze, ez így van. Gusztustalan egy ország ez. Viszont a téma tényleg érdekel, annál is inkább, mert valószínűleg éppen UPS-vásárlás előtt állok, és nem adnék ki egy valag pénzt feleslegesen, ha lehet. Mostanáig húzta az 1997-es évjáratú APC Smart UPS-em, de még kérdés, hogy az akku adta meg magát nagyon csúnyán, vagy a feszültségszabályozó.

Link to comment
Share on other sites

Papp Gábor

Reméljük az akku, mert az még könnyebben pótolható. De lehet, hogy érdemes megcsináltatni akkor is, ha más baja van.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Így van. Kb egy órája hívtak, hogy 16 ezerért kapok új akkut és kijavítják a hibát. Ezek szerint tényleg a feszültségszabályozó adta meg magát, vagy valami ahhoz hasonló. Holnap kiderül. De ez így happy end, megúsztam a dolgot kicsit több mint tizedannyiból, mintha újat kellett volna vennem.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az SOS UPS-be vitted? Az enyém (kicsi APC) teljesen meghalt, de valószínűleg csak az akksi fáradt el. Még PF-től vettem jóárasítva (vagyis szinte ingyen, és szegény vonattal hozta fel a Keletibe mindkét UPS-t (10-15 kilónyi cucc), mert egy barátomnak is ő szerzett :D ) vagy 4 éve, és már akkor is volt vagy 6 éves. :) Akkor kapott új akksit, de újabban már nem használtam.

 

(juj de off vagyok, bocs) :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
(KGigi @ 2010. június 28. 15:47) 420985[/snapback]
(Papp Gábor @ 2010. június 28. 15:25) 420983[/snapback]

... Viszont nem mondanám, hogy elenyésző azon tápok száma, ami megy kvázi szinuszos szünetmentessel, sőt! Maradjunk annyiban, hogy van olyan, ami nem megy, de ezek száma az elhanyagolható.

Ez esetben szerintem megérne egy cikket, hogy miből lehet kideríteni, hogy megy-e vagy nem. ...

 

Esetleg a fent nevezett cikk mellett minden egyes ajánlott/tesztelt/bemutatott táp mellé leírni, hogy megeszi-e a kváziszinuszt, vagy csak a szinuszos szünetmentest kedveli?!

Link to comment
Share on other sites

KGigi
(Greene @ 2010. június 29. 19:57) 421046[/snapback]

Az SOS UPS-be vitted? Az enyém (kicsi APC) teljesen meghalt, de valószínűleg csak az akksi fáradt el. Még PF-től vettem jóárasítva (vagyis szinte ingyen, és szegény vonattal hozta fel a Keletibe mindkét UPS-t (10-15 kilónyi cucc), mert egy barátomnak is ő szerzett :D ) vagy 4 éve, és már akkor is volt vagy 6 éves. :) Akkor kapott új akksit, de újabban már nem használtam.

 

(juj de off vagyok, bocs) :upsz:

 

Egy rendszergazda (és még egy csomó minden) ismerősünk vitte el a céges szünetmentesekkel együtt, úgyhogy nem tudom. Majd megkérdezem.

 

Update:

Az APC márkaszervizében volt. Azt sajnos még nem mondták meg, hogy mi volt a baja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...