Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógép és TV összekötése (audio)


balage187

Recommended Posts

Perdor

Üdvözletem!

Szeretnék segítséget kérni. Vásároltam egy Panasonic TX40DX600E típusú okos tévét. Szeretném összekötni a pc-vel, mindkét készüléken van HDMI csatlakozó.

Vettem egy kábelt is hozzá, de sajnos hiába dugom össze, a tv képernyőjén nem jelenik meg semmi.

Kellene hozzá esetleg valamilyen beállítás?

Ha valaki tud, kérem segítsen. Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

L.Gyuri

Szia!

 

Ha a Windows + P billentyűkombinációt megnyomod, akkor tudsz választani, hogy melyik monitoron jelenjen meg a kép. Illetve hallasz "rendszerhangot", amikor összekötöd a gépet a TV-vel?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ezen kívül a TV-n is ki kell választani a megfelelő HDMI portot, mert anélkül nem lesz kép.

Link to comment
Share on other sites

Perdor

Köszönöm a válaszokat.

Természetesen a tv-n kiválasztottam a HDMI portot. A monitort viszont hiába választom ki, a tv-n nem jelenik meg semmi. Rendszerhangot sem hallok.

A pc monitoron egyébként a csatlakoztatás és bekapcsolás után nincs egy ikon sem. Ez normális dolog?

Link to comment
Share on other sites

L.Gyuri

A Start menüt sem látod a PC monitorán? Mert ebben az esetben kiterjesztett módba került a monitor, azaz az ikonok a TV-n fognak megjelenni. Mi történik, ha másik HDMI portot próbálsz a TV-n? Illetve próbáld meg mozgatni a csatlakozót a gépben és a TV-n is, az a gyanúm, hogy nincs csatlakoztatva rendesen a kábel.

Link to comment
Share on other sites

Perdor

Természetesen mindegyik HDMI portot kipróbáltam. A monitoron van start menü, de az ikonok eltűnnek.

A boltban azt mondták, hogy csak kikapcsolt állapotban csatlakoztassam a kábelt, és ezután kapcsoljam be mindkét készüléket. (nehogy elszálljon valami a számítógépben) Ezért nem merem megmozgatni sem, de biztosan jól össze van dugva.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez hülyeség, nem lesz semmi baja, ha mozgatod.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
el_lucas

Sziasztok!

 

A minap vettünk egy Philips tv-t (nem smart tv), hogy majd jól nézzük rajta a Netflixet úgy, hogy vagy az asztali gépemet kötjük rá HDMI-vel vagy az asszony laptopját. No most! A videókártyámon van HDMI port, és szépen viszi a hangot is meg a képet is a tv-re oly módon, hogy a képernyő beállításoknál kiterjesztem a képet. Király dolog hogy csak átdobom a Netflixet a tv-re és már mehet a buli. Ellenben a fejhallgatóm az integrált hangkártyára van kötve, így amikor én pl szeretnék játszani vagy zenét hallgatni akkor nekem a lejátszó eszközöknél csak a tv-t tudom egyidejűleg engedélyezni, mert nem tudja valamiért külön kezelni a hangkártyámat a hdmi-n keresztül kitolt hanggal. A kérdésem az volna: valahogyan meg lehet oldani azt, hogy amíg az asszony nézi a netflxet a tv-n, és hdmi-n keresztül kapja a hangot+képet, addig én a fejhallgatómmal az integrált hangkártyán keresztül tudjak éppen diablo 2-vel játszani úgy, hogy legyen hang! Lehetséges alternatívának egyelőre a HDMI switchet tartom vagy azt, hogy veszünk még egy HDMI kábelt (mivel két port van a tv-n), és az asszony szépen majd átállítja az ő portjára az egész hóbelebancot!

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mond neked valamit a Netflix and chill kifejezés? Ott az asszony, te meg diablózni akarsz, hát én beszarok. :D

 

Ha valami nyugger vagy, akkor elnézést. Ez esetben nézd meg ezt: http://www.chevolume.com/Default.aspx

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Hát ha az asszony meg inkább tévézni akar... elvitte az ördög. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát akkor vele együtt kell tévézni addig, míg rád nem mászik. :D Jó, persze, vannak nehéz napok, értem én. Bár az ember MIMO rendszer, szóval mindent meg lehet oldani... ;)

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Kivéve, ha az asszony meg MIMO-za. Bocs. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az szar ügy. Bár akkor sem illik diablózni, mikor közben meg nincs elég néző a vizes vébén. ;)

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Netflixezni se. Vagy ott is a vizest adják? ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

No igen, netflixezni sem valami elegáns, mikor ott az M4 Sport. :)

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Mondjuk (még) nem lehet kötelezni mindenkit a sportrajongásra. Én pl. a megnyitóból láttam 3 percet (azt se kellett volna), azóta csak utánaolvasok a neten, hogy mik vannak a vízben. Itt is, meg Plovdivban is.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
17827134_33bae9c89e1b9cf8e6487eb31a69698f_wm.jpg
Link to comment
Share on other sites

el_lucas

Mond neked valamit a Netflix and chill kifejezés? Ott az asszony, te meg diablózni akarsz, hát én beszarok. :D

 

Ha valami nyugger vagy, akkor elnézést. Ez esetben nézd meg ezt: http://www.chevolume.com/Default.aspx

 

Na akkor. Elsősorban köszi a temérdek hozzászólást, rengeteg köztük temérdek hasznos infóval leptetek meg </sarcasm>. Nem vagyok nyugger, imádok sorozatot nézni, csak szeretném mondjuk én is kiélvezni a hanghatásokat és a zenét amit az adott program vagy NETÁN sorozat ill. film garantálna, de sajnos a gépen eddig nem tudtam megoldani hogy miközben megy a hdmiről a hang/kép addig a hangkártyámról nekem had menjen a többi. Sajnos nem követem a sportot, nem érdekel, vannak más egyéb dolgok viszont amik lekötnek (shit, senki sem lehet tökéletes). A CheVolume nevezetű programot meg még most kipróbálom izibe. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Azé' remélem, humorérzék ellen nem vagy beoltva. Amúgy nem a sorozatnézés volt a téma. :) Sajnos az én processzorom ideje 70%-át egyetlen taszkban tölti, így előbb-utóbb minden beszélgetés ugyanoda fut ki; tök mindegy, hogy a Heisenberg-féle határozatlansági relációról vagy a HDMI adatátviteli protokolljáról kezdünk beszélgetni. Nézd el nekem, majd kinövöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
mizsi

Na, most olyan van, amit nem tudok megoldani.Adott egy Samsung laptop és egy Samsung TV, utóbbi 3 db HDMI bemenettel. Összekötöm a notit a tv-vel, és a következő van:HDMI1: nincs jelHDMI2: jel van, vígan látják egymást, de csak a TV lehet alapértelmezett kijelző kiterjesztett képernyő eseténHDMI3: jel van, mind a kettő lehet alapértelmezett, de a TV-n nem tudok normális felbontást beállítani. Az ajánlotton "kicsúszik" a széle és az alja.(DVI kábellel tökéletes a felbontás a TV-n)Mit rontottam el?

@update: megoldva. A grafikus vezérlőben kell a képarányt módosítani.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...