Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7 frissítések


Pjotr

Recommended Posts

SkyBird

A múlt héten megjelent a KB976902 frissítés, igaz nem .msu fájlba csomagolva, hanem .cab-ként.

Így vagy a WU-ról automatikusan vagy a pkgmgr paranccsal lehet offline telepíteni.

Ez az előfutára az SP1 megjelenésének a jövőbeli frissítések telepíthetőségével, ahogy korábban is történt.

Most már pedzegetik a dolgot, de még egy kicsit várni kell.

Finisben a Windows 7 SP1

Elkészült és letölthető a Windows 7 Service Pack 1 - frissítve

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Most, hogy lassan a küszöbön van az SP1 hivatalos megjelenése, nem hivatalosan meg bárki letöltheti a kiszivárgott RTM-et, ismét elõtérbe kerül az integrálás, telepítõkészlet módosítás kérdése.

Sajnos a 7Customizer fejlesztése megrekedt a 0.4.4 verziónál és csak .msu-kat lehetett vele integrálni.

Az SP1 slipstreamre találtam egy egész ígéretes programot, ami mellesleg még sok másra is jó. :nyíl: RT Se7en Lite

Az RT Se7en Lite 2.6 beta x64 verzió már tudja integrálni az SP1-et is. A fórumukon írták, hogy tényleg kifogástalanul összefûzte az RTM szervizcsomagot.

 

Itt menet közben látható az integrálás.

IPB kép   IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Jól néz ki, de én inkább nem kókányolok, megvárom a "gyári" SP1-es telepítõt. ;) (Majd a checksumokat kell vadászni, hátha kirakják valahova.)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Checksumok vannak. No persze nem az MS-tõl.

Ahol láttam az SP1 checksumjait, ott a kiszivárgott Win7 RTM checksumjai is stimmeltek és a verziószám is.

Az SP1 a Softpediáról is letölthetõ normál sebességgel, nem kell torrenttel veszkõdni.

Nem fontos éles rendszerre feltenni, aki óvatos.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én nem az SP1-es javítócsomag telepítõjére gondoltam, hanem a javítócsomaggal "gyárilag" összefésült telepítõkészletre. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Hja, a kényelmes ember mindent készen vár. ;):lol:

Így már értem. Az vezetett meg, hogy én "kókányolást" nem tartom a megfelelő kifejezésnek a saját magam által módosított telepítőkészletre. :)

Ilyen alapon kidobhatnánk az egész XP-s WUHU topicot, mert ott is mindenki saját telepítőkészletet fabrikál.

Miért ne lehetne ugyanez Windows 7 mellett is, ráadásul ha vannak már ilyen pár klikkes bolondbiztos kezelő keretprogramok, mint a Se7en Lite és társai.

Olyat meg úgysem várhatsz, hogy az MS hotfixeket is beleintegrál a telepítőkészletbe. Márpedig a sima Win7 telepítő után feltenni az összes 60 db körüli hotfixet az batch fájllal is több idő, mint ugyanezt beleintegrálni a telepítőbe.

Igaz a kényelmeseknek ott az automatikus WU update, oszt jónapot, valamikor csak kész lesz az is.

Ugyanilyen nyugodtan bele lehet integrálni az SP1-et, lehet apróbb módosításokat végezni, hogy teszem azt mi a csudának települjön a TabletPC összetevő egy asztali gépre normál monitor mellett, vagy lehet tweakelni is ezt-azt éppen.

Szerintem felesleges ezzel kivárni az MS összefésülését. Mitől lenne az "jobb", mint amit magunk csinálunk?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Gyaníthatóan a Microsoft sem csinálja nagyon másképp. :) Én sem fogom megvárni a kész verziót, úgyis bele kell tennem mást is, akkor ez is belefér. Mondjuk én nem használok nem-MS segédprogramot.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Mondjuk én nem használok nem-MS segédprogramot.

Akkor én is csak mégis kényelmes vagyok. :lol: Legalább valamennyire.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
:lol:
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Persze, hogy kényelmes vagyok. :) A letöltés csak két kattintás, a magunk hegesztette lemez azért mégis csak több macera. Nem mondtam, hogy feltétlenül jobb az eredeti, de én nem szoktam semmit sem integrálni a telepítõbe, tehát nekem nem éri meg külön szórakozni vele. A tatár sem hajt, úgyhogy én ráérek az újratelepítéssel a hivatalos verzió megjelenéséig.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Ilyen alapon kidobhatnánk az egész XP-s WUHU topicot, mert ott is mindenki saját telepítõkészletet fabrikál.

Az a nagy különbség, hogy mindenki az SP3-as XP alapra fabrikál bármit is, és az SP3-as XP alapot teljesen tisztán és egyszerûen, kb. 3 perc alatt le lehet gyártani egy korábbi XP telepítõbõl és az SP3 telepítõjébõl.

 

Sajnos nem látom, hogy ugyanez volna a helyzet a Windows 7-tel is, noha az új telepítõformátumot anno azzal harangozták be, hogy ezzel minden még sokkal egyszerûbb lesz. Na, persze. :nem:

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igazad is van, meg nem is.

Elvileg szerintem nincs semmi különbség egy XP telepítőkészletbe SP3, vagy a Win7 készletbe egy SP1 integrálása közt.

 

Az maximálisan igaz, hogy a Win7-nél ez nem annyira egyszerű, kell hozzá WAIK telepítés vagy legalább annak Tools mappája a szükséges programokkal.

Több parancsot kell kiadni, jobban oda kell figyelni, és piszok sok időbe kerül az XP-hez képest.

XP-nél elég volt megfelelő paraméterrel elindítani az SP csomagot, itt meg több bűvészkedés kell hozzá.

Ez azonban mégsem elvi különbség, hanem a Vistánál bevezetett .wim képfájl telepítőbe való belepiszkálás miatt van így, és ezért kerül ennyivel több időbe.

Amit említettem korábban, ez az integrálásra fordított idő bőven bejön Win7-nél is, ha nem kell az SP-t és/vagy egy csomó hotfixet külön és utólag telepíteni.

 

Hogy az új telepítőformátumot mivel harangozták be, vagy mire gondoltak egyszerűség alatt, azt én nem tudom. A helyzet viszont ez.

 

Lássuk azért kicsit pozitívabban a kérdést. ;) Van megoldás az "egyszerűségre" itt is. Például lehet használni az általam javasolt integráló és matató programot. 8)

Az időt ugyan nem csökkenti le, de elindítás után elfut a háttérben, és még a prioritást is lehet állítani.

Egyszerűnek meg egyszerű, talán egyszerűbb, mint az XP-nél bepötyögni a parancssort a megfelelő elérési úttal. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát az XP idejében még én is magam integráltam, mert ott a lemez tartalmának felmásolásától az új lemez írásának elkezdéséig nem telt el 5 percnél több. Ha a lemez írásával együtt ma sem akarok 10-12 percnél többet áldozni a dologra, akkor letöltöm a készet, és ezzel el van intézve. :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Korábban is írtam, hogy nem mindenki akar csak "sültgalamb" szindróma szerint telepítőkészletet használni.

Ezzel rá vagy utalva az MS-re. Időben mindenképpen. Hogy 3,5 GB-ot töltögetni "feleslegesen" az egyeseknek nem probléma, az lehet.

 

Ezzel viszont kizárod magad abból, hogy később hotfixeket integrálj (az MS nem fog :!:), vagy néhány registry módosítást, tweaket csinálj, vagy kinyírd a TabletPC-t.

Nem elvileg zárod ki, mert ezeket természetesen megtehetnéd, ha akarnád, vagy érdekelne és fontosnak tartanád.

Csak ha az SP1 integrálást kizárod, akkor ezeket miért csinálnád? Vagy ha ezekből valamit igen, akkor az SP1-et miért nem? ;)

Nincs különbség.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát ez az, hogy ezekből semmit sem csinálok, mint azt már írtam is. A frissítéseket a rendszerre telepítem, a tweakelést és a beállításokat magam végzem. Nem húzok ujjat a telepítőkészlettel. :D

Ha sok gépre kéne telepítenem, akkor nyilván másképp állnék a dologhoz, de az a helyzet, hogy más gépeken mások az igények is, így nem lenne célszerű egyénieskedni a telepítőkészletet illetően. Ha meg csak a saját gépem újratelepítésére kell a lemez, akkor meg felesleges integrálgatni, mert két telepítés között általában van annyi változás, hogy újra hegeszteni kelljen a telepítőt. Így viszont nem éri meg, mert a hegesztés jóval tovább tart, mint a frissítések és egyebek utólagos telepítése. (Jó, nyilván az integrálásnak van más haszna is, de attól most eltekintünk.)

A TabletPC meg a többi (számunkra) haszontalan szarral egyetemben bármikor kinyírható a telepített Windows alól is.

A 3,5 GB egyébként nem olyan nagy méret, manapság ekkora állományok 8-10 perc alatt is lecsoroghatnak a háttérben.

 

Egyébiránt ha valami miatt mégis integrálnom kéne, hát akkor integrálok, oszt' kész. Most, az SP1 kapcsán egyelőre nem tűnik úgy, hogy bármit is kéne, ezért nem fogom külön az SP1-et sem.

(Természetesen most nem a görbe alatti terület meghatározására gondoltam. :P)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Természetesen lehet utólag is tweakelni. Sőt van akár egész csomag registry módosítás, csak győzzél benne válogatni.

Utólag is el lehet távolítani komponenst, de azért az megnézném meddig tart és hányszor indul újra a gép, amire azt a nyüves TabletPC-t lepucolja. ;):P

Abszolút nem logikus benne hagyni, sőt az MS-től default beletenni sem volt az.

Nem mindenkinek van olyan gyors internet csatlakozása, hogy 3,5 GB pikkpakk lejöjjön 10 perc alatt.

Kár is ezt ragozni, nem mindenki van azonos helyzetben. Vagy gondolkodással. ;)

Én természetesen mindenkinek javaslom az integrálást. Aki megfogadja oké, aki nem, az meg nem. Csak nehogy szavazást tartsunk már arról, hogy akkor hülyeség integrálni vagy nem. :lol:

 

Azt én sem mondom, hogy agyon kellene tweakelni magát a telepítőkészletet, de azért a TabletPC kinyírásán túl az op. rendszer fájljainak, a fájltípusok kiterjesztésének és a rejtett fájloknak a megjelenítése nálam alapeset.

Biztosan nincs mindenki így ezzel.

No meg az automatikus lejátszás kikapcsolása szintén hasznos.

 

Egyébként ez az összefésült Win7 SP1 telepítő tökéletesen működik. Csak a Defender adatbázis frissítését ajánlja fel a WU, amit korábban elsőre még automatikusan megtett, hiába volt ez kikapcsolva.

Ha az összes MS terméket frissítem, ehhez hozzájön még nem kötelezően a Silverlight.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nálam az oprendszer fájljai azóta vannak elrejtve, hogy az asztalra is kivágja a desktop.ini-t.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:pislog::hááát: No és? Shift + Del, és már nincs is az Asztalon. ;)

 

Az elõbbi beállítás módosításokból még kimaradt az újraindítás letiltása kékhalálnál.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem visszajött. :D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az hogyan lehet? Én egyszer szoktam csak kitörölni.

:hmm: Nagyon ritkán elvétve talán valami módosítás visszahozhatja, de akkor sem élhet sokáig. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az operációs rendszer védett fájljainak megjelenítését én sem szoktam bekapcsolni. Ott a TC, az mindent megmutat. ;) A .ini fájlokat meg nem törölhetem ki, mert akkor elvesznek az egyéni ikonjaim. :D

meddig tart és hányszor indul újra a gép, amire azt a nyüves TabletPC-t lepucolja.

Ha jól emlékszem, csak egyszer kell hozzá újraindítani, de akkor már egyúttal letiltja az ember a Media Centert, a Windows Defendert és a társait is. Hidd el, nem tart tovább, mint megbuherálni a telepítõt.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
A .ini fájlokat meg nem törölhetem ki, mert akkor elvesznek az egyéni ikonjaim. :D

Már ugyan miért ne törölhetnéd ki az Asztal desktop.ini fájlját? Vagy az Asztalra is van valami extra buherálásod? ;)

 

Hozzátenném, hogy abban az MS-nek igaza lehet, hogy az op. rendszer fájljait alapból rejti a egyszerű felhasználó elől.

Jobb ha Gizike titkárnő nem is tudja, hogy még mik vannak, és ezzel egyúttal jóval kevesebb fájlt lát.

Vagy akit nem érdekel, az szintén ne nézze.

Nekem csak az volt meglepő, hogy pont KGigit akadályozza ez a francos .ini fájl abban, hogy átváltson az összes fájl megjelenítésére. Mert másképp mintha szeretett volna.

És nemcsak TC-ből áll a világ, ne feledjük az Intézőt sem. Habár erről az op. rendszer és rejtett fájlokról a TC-ben is külön kell rendelkezni. :P

 

A TabletPC-re rosszul emlékszel. Először persze elmolyol keveset, újraindítani neked tényleg elég egyszer, de önmaga a boot során mégegyszer újraindítja a rendszert.

Hogy mi meddig tart, azt kár stopperelni. Ha egyszer valami hülyeség, az hülyeség. TabletPC-t minden rendszerre feltenni hülyeség.

Telepítőkészletet meg elég egyszer megcsinálni kedved szerint. Ráadásul a módosítás elfut a háttérben, addig nyugodtan csinálhatsz mást.

Az automatikus indítás kikapcsolása ma már részben biztonsági kérdés is lett, de én valahogy rühellem, ha egy CD/DVD vagy egy mountolt .iso fájl csak úgy magától elindulgat.

 

De ha csak mondjuk kétévente telepítesz egyet, akkor még jobb is ha gyakorlod a telepítés utáni beállításokat. ;)

 

Ne hogy azt hidd, hogy meggyőzni akarlak. Tudom, hogy az lehetetlen. Csak a saját véleményem, bár kezd eléggé off lenni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Vagy az Asztalra is van valami extra buherálásod?

Konkrétan az asztalra nincs (bár nem a C-n van), de más mappáknál igen. Ezért nem gond, ha nem látszik az .ini fájl.

A TabletPC-re rosszul emlékszel. Elõször persze elmolyol keveset, újraindítani neked tényleg elég egyszer, de önmaga a boot során mégegyszer újraindítja a rendszert.

Viszont az már nem csak a TabletPC-rõl szól, akkor már kinyírok egy rakat egyéb cuccot is (Media Center, Media Player stb.), mint már említettem. Mindez benne van a két újraindításban, tehát együtt olcsóbb. :)

Az automatikus indítás kikapcsolása ma már részben biztonsági kérdés is lett, de én valahogy rühellem, ha egy CD/DVD vagy egy mountolt .iso fájl csak úgy magától elindulgat.

A VMware telepítéskor véglegesen letiltja, tehát ezzel sem kell külön foglalkoznom.

Ne hogy azt hidd, hogy meggyõzni akarlak. Tudom, hogy az lehetetlen.

Rosszul tudod, simán lehetséges. Viszont olyasmirõl tényleg baromi nehéz, amirõl meg vagyok gyõzõdve, hogy számomra felesleges idõpocsékolás.

Buherálással a telepítõhegesztés + telepítés sokkal tovább tart, mint a buherálás nélküli telepítés + az utólagos beállítások. Az meg sajnos nem érv, hogy a legközelebbi újratelepítéskor nem kell majd megcsinálni, így spórolunk rajta – úgyis újat kell csinálni, mert addigra kijön egy új szervizcsomag; új frissítések garmadája; új szoftverek (ha ilyeneket is akarsz bele) stb. Kb. ugyanaz a sztori, mint a böngészõnél, hogy miért nem rakom el a telepítõt. Értelmét csak akkor látnám, ha több gépen kellene használni a telepítõt, de nem kell, mert ha kell is több gépre telepítenem, mindegyiken más az igény – én helybõl tiltom például a Defendert és az UAC-ot, másnak mindkettõ elengedhetetlen. Netán minden gépre másik telepítõt? Szép is lenne. (Egyébként az XP idején is azért hagytam fel a válaszfájlos játékkal, mert rájöttem, hogy úgy egygépessé válik a lemezem.)

Persze, a program megcsinálja a háttérben, de azért csak be kell szerezni a segédprogramot, fel kell tenni a hozzávalókat, el kell végezni a beállításokat stb. Arról már nem is szólva, hogy lehet, hogy ki is kell próbálni (pl. virtuális gépen). Ennyi idõm nincs.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
úgyis újat kell csinálni, mert addigra kijön egy új szervizcsomag; új frissítések garmadája; új szoftverek (ha ilyeneket is akarsz bele) stb.

Nem, vagy nem egészen. A szervizcsomagok nem röpködnek annyira. A hivatalos SP1 sincs még kint, az SP2 leghamarabb valamikor jövőre várható.

Egy SP1 integrált telepítő lehet és lesz az alap. Ha ennek tweakelése is megtörtént, tárolható akár egy .iso fájlban. Egyébként is kell virtuális gépre is telepíteni.

Ha később megjelent hotfixekkel akarok telepítőt csinálni, akkor már elég ebbe integrálni azokat, mindenféle tweak vagy egyéb módosítás nélkül. Nem kell nulláról kezdeni.

Ha meg mégis módosítani akarok, azt is lehet, vagy az eddigi módosításokból visszacsinálni.

Egyéb szoftvert én nem pakolok bele, a módosítások listája sem több oldalas nálam, hanem tényleg csak néhány alap dolog, ami mindig egyformán kell.

 

Ha már annyira utálod a Defendert, UAC-ot, Media Center és Playert, akkor azokat is kinyírhatnád már a telepítőben. ;)

Ha meg mégis kell, akkor visszaállítod telepítés után. :) De mindenki másképp, más logikával és megszokással csinálja. Vagy ahány féle verzió tud létezni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

1. Nálam sincsenek bekapcsolva az oprendszer által rejtett fájlok.

 

2. A WAIK önmagában majdnem egy giga. Hogyan hasonlíthatnánk már össze a

 

"letöltöm az SP3-at és lefuttatom egy paraméterrel, kész vagyok"

 

módszert, azzal, hogy

 

"letöltöm még pluszba a majdnem egy gigás WAIK-ot, és az jó isten tudja, mit kell még vele csinálni?

 

A két módszer ide Lacháza távolságban van egymástól egyszerûségben és praktikusságban. Ehhez képest egy feltelepített Windows 7-bõl 2 perc alatt kivágni azt, amire nincs szükségem megint csak összehasonlíthatatlanul egyszerûbb, akárhányszor indítja újra a gépet. Annyi idõ alatt biztos megvan, míg lejön a WAIK.

 

Fujitsu és köztem annyi a különbség, hogy õ ezt (valószínûleg) sztoikus nyugalommal csinálja, engem meg minden alkalommal megüt a guta, hogy hogy lehetett így elcseszni ezt is.

 

Sajnos a telepítõt piszkáló segédprogramokban annyira nem bízom, de ha az SP1 integrálásának nem lesz valami korrekt módja, akkor elnézek az msfn.org-ra, hogy ott mit mondanak, illetve én is lewarezolom az SP1-es telepítõt. Mert a Microsoft nyilván nem fogja közreadni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...