Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7 frissítések


Pjotr

Recommended Posts

KGigi

A Vista SP1 simán hazavágta a gépet, amikor poénból kipróbáltam, már kézben az új lemezzel.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Lehet, hogy mégsem beszélek akkor hülyeségeket. :P

Link to comment
Share on other sites

KGigi
:P Nem véletlenül kérdeztem rá. :D
Link to comment
Share on other sites

payskin

Ebben az esetben valószínűleg tényleg kicsi az esélye. Vegyük azt is hozzá, hogy a Win7 nem ingoványra épült, mint kevésbé szerencsés elődje...

 

Tudod mit, rátolom a gépre. Ennek a Windowsnak már úgyis mindegy, legalább megnézzük, hogy települ vagy ilyesmi.

 

MSDN SP1-es ISO-m meg ma sem lesz. :( Még a facebookra is betoltam, hátha, de nem, senkinek nem volt hozzáférése. A "warezkirály" a törököt kezdte hamarabb tölteni, és abból is hátra van még a 64 bites, aztán jön csak a magyar, és vánszorog neki, gondolom, beteltek a MS letöltőcsatornák.

---

Ez milyen? Azt mondja a Windows Update: 3 fontos frissítés van kijelölve, 74,8 MB - 893,8 MB :huh::)

 

Ja, az SP1 ilyen méretekkel van bent a listában, hogy 73,6 MB - 892, 6 MB. Így már értem. Reméljük a legjobbakat.

---

Letöltésnél kiderült, hogy összesen 88,4 mega lesz. Megúsztam.

---

Höh, tényleg vánszorognak a bitek a vonalon. 5 perc alatt 4 %-ot sikerült előremennünk.

---

Na, felugrottunk 91%-ra és most itt táborozunk percek óta...

---

Közben próbálok regisztrálni a KépHostra, hátha akkor nem tűnnek el a képeim. Ki tudja? A Gmail viszont épp nem hajlandó POP3-ról levelet behúzni. FAIL.

---

Ja, nem, csak a DIGI-nél pont most járt le a 24 óra, belebontottak. Ettől a WU veszettül telepíteni kezdte az SP3-at. Na, ez érdekes lesz! :D

---

A Gmail jelenti, hogy nem jött levél az IDG-s postaládámba. KépHost, köszönjük!

---

Jelszóemlékeztetővel próbálkozom a KépHostnál. A Gmail válaszul felületet váltott, most megint az új fejléc látható Firefoxban (is). Nahát. Levél nincs.

---

Ó az 5. kép előtt elfelejtettem kivenni a háttérből a böngészőt. A LÁMA!

---

Jelentem, kész vagyunk! 39 perc. Újraindulás. Ha nem jönnék, jó éjszakát!

---

Oké, jó estét van, meg SP1-es Windows. Újraindítás helyett még egy kis kilépő képernyős konfigurálás, majd újraindítás, megint konfigurálás (összesen kb. 6-7 perc), utána kész. Bejön a lent látható ablak, és a sarokban megjelenik, hogy a fontos frissítéseket nem sikerült telepíteni, kattintsak oda. Gondolom, amik leszakadtak a vonalbontásban. Mindjárt bevizsgálom. (Újraindítás előtt még minden sikeres volt, hé!)

---

A mellékelt ábra szerint egyrészt sikertelen volt minden -- de nem --, másrészt láthatjuk, hogy csak a 2387530 nem jött le, de ezt már soha többet nem tölthetem le, mert hiába keresek új frissítéseket, nem dobja fel.

---

Az utolsó képen a Rendszer, immáron SP1 felirattal, és egy jó nagy WTF-fel: miért csak 3,5-et használ a 64 bites Windowsom a 4 GB RAM-ból, he? (Ja, tudom, az alaplapi grafkártya megy, és ő eszik meg 512 megát.)

---

Reméljük, jól szórakoztak, legközelebb is tartsanak velünk. Újpalota City búcsúzik!

---

IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép

 

IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép

 

IPB kép IPB kép IPB kép

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
:P Nem véletlenül kérdeztem rá. :D

Nyugodtan rátelepítheted.

Ha kevésbé vagy nyugodt, és elővigyázatos akarsz lenni, ahogy illik, akkor csinálsz SP1 telepítés előtt egy partíciómentést.

Ezután telepítesz, és ha bármi gond van, akkor visszarakod az image-t.

Vagy ráérsz ekkor mindent újratelepíteni egy integrált SP1-es telepítőkészletről.

No para. ;)

 

Hogy volt olyan, akinek tönkrevágta valamelyik OS alatt valamelyik SP, az nem kérdés, biztos lehet ilyet találni a neten.

De ezt nem önmagában az eljárás lehetetlensége vagy ellenjavaltsága okozta, hanem valami egyedi hardver-szoftver-driver együttállás.

 

OFF

Nem túl rég is felmerült valamelyik topicban, hogy egy partíció átméretezés milyen hosszú időt, órákat vesz igénybe.

Én mondtam, hogy semmi különös hosszúságra nem emlékszem.

Most hozzácsaptam a Win7 partícióhoz 5 GB-ot a mellette lévő XP-ből. Az Acronis Disk Director újraindítást kért, és pár pillanat alatt megcsinálta. Nem mértem, de egy-két-három percnél nem volt több.

A Win7 SP1 telepítés legalább 10 GB üres helyet igényel a rendszerpartíción.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Torrenten már láttam fent a "Windows 7 Ultimate SP1 x86 MSDN HUN"-t. Szerintem a mai nap még a x64 is várható. ;)

 

IPB kép

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hajnalban került ki, már lent van nálam is mindkettõ. Ma este telepítünk! :) :olé:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Erre a rátelepítünk SP1-et vagy sem kérdésre visszatérve, olyat még magam nem tapasztaltam, hogy bármelyik is tönkrevágta volna a rendszert.

Az viszont dereng, hogy talán a Vista SP1 volt, amit nem tudtam feltelepíteni valamilyen error miatt. Azután rájöttem, hogy az egészet az Agnitum Outpost tűzfal okozta. Előbb el kellett távolítani a tűzfalat, utána felrakni az SP1-et, majd mehetett vissza az Outpost.

Ennek is lehetett egyfajta magyarázata, a Vistától kezdve az MS nem nagyon engedte, hogy külső programok a korábban megszokottan betepiszkáljanak a kernelbe. Eleinte volt is ebből probléma, talán még a Symantec verte a tamtamot legjobban, hogy akkor mi lesz a védelmi programokkal.

Mára ez megoldódott, lecsengett. Meg én sem használok már külső tűzfalat.

 

Balázs felvetése egyedül az XP SP2 esetén talán még célszerűnek tűnik, mert ott tényleg nem csak ráncfelvarrás, biztonsági hotfix csomag telepítés történt, hanem eléggé átalakították a rendszert is biztonságilag. De itt sem kötelező az újratelepítés, csak valamivel erősebben ajánlott.

Az meg hogy felülír fájlokat nem feltétlen probléma, sőt esetenként még egyes kártevők által tönkrevágott rendszert is javítani lehetet csak az SP3 rátelepítésével.

A Win7 SP1 gyakorlatilag csak egy hotfix csomag, nyugodtan telepíthető. Különben a hatvaegynéhány fontos javítás is csak integrált újratelepítéssel volna felpakolható. ;)

Említettem, hogy néhány SP1 utáni februári hotfixet már nem jelezett rátelepítve a rendszerre. Valószínűleg ezeket meghagyta és nem csak az van, hogy a WU már nem jelzi.

Balázsnak is csak 88,4 MB-ot kellett letöltsön a néhány új funkció és esetleg egyes javítások miatt, mert egyébként a rendszere naprakész volt.

Különben pedig az x64-es SP1 950 MB körül van.

 

Én viszont ebben vagyok háklisabb. Én nem telepítek semmilyen SP-t sem közvetlenül a WU-ról, csak offline. Még hotfixet se nagyon, ha annyira nem muszáj.

Ezzel ki van szűrve egy probléma, ami az automatikus frissítésnél ritkán előadódhat. Másrészt úgy is szükség van a fájlokra a későbbi integráláshoz.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pontosan az Outpost tûzfal miatt halt meg a Vistám. Az SP telepítését követõ újraindítás után megállt a services.exe betöltésénél, csak rendszervisszaállítás segített.

Link to comment
Share on other sites

payskin
A Win7 SP1 gyakorlatilag csak egy hotfix csomag, nyugodtan telepíthetõ. Különben a hatvaegynéhány fontos javítás is csak integrált újratelepítéssel volna felpakolható. ;)

 

[...]

 

Különben pedig az x64-es SP1 950 MB körül van.

Nincs itt ellentmondás? Mitõl 950 mega az SP1 teljes mérete? Ha felteszek egy teljesen szûz Windows 7-et, és a Windows Update-ben lehúzom rá a frissítéseket, mennyit kell letöltenem? 150 megát? Mi a kettõ közti 800 megás különbség? :huh:

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Szerintem a nyelvi csomagok.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Látod, az lehet. :igen:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Nincs itt ellentmondás? Mitől 950 mega az SP1 teljes mérete? Ha felteszek egy teljesen szűz Windows 7-et, és a Windows Update-ben lehúzom rá a frissítéseket, mennyit kell letöltenem? 150 megát? Mi a kettő közti 800 megás különbség? :huh:

Látod, ez egy jó kérdés. Ezt kellene feltenni Russinovichnak. ;) Vagy társainak.

A különbség nálam azért kicsit kisebb, mert a februári érvényes hotfix csomag az 234 MB, igaz abban benne van a 41 MB-os .NET 4.0 kliens is.

Csaba_# valószínűleg a fején találta a nyelvi csomagokkal.

 

Adalékként a telepítés ideje. SSD partícióra is feltettem az x64-es SP1-et, természetesen offline.

A telepítés ideje alig haladta meg 17 percet készen bejelentkezve. Korábban maga a Win7 ugyanide 11 perc alatt települt USB vinyóról.

Balázs 39 percet említ online, úgyhogy kicsit elővigyázatosan nagyvonalúak voltak, amikor legalább egy óra telepítési időt jeleztek.

Talán olyan gyengébb hardveren lenne ennyi, amire már nem is lehet vagy érdemes feltelepíteni a Win7-et.

De nemsoká kiderül, a laptop vinyója mennyit fog ebből vissza.

Link to comment
Share on other sites

payskin

És az én 39 percemben volt egy kis netes adásszünet is... Az is igaz viszont, hogy nem 4 magos procikra lövik be a körülbelüli idõket, nyilván.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Amikor ráfigyeltem a két mag közül egyik dolgozott csak 80-90 % közt. A másik 2 % körül. Persze nem garantált, hogy végig így volt.

 

---

 

De nemsoká kiderül, a laptop vinyója mennyit fog ebből vissza.

Ja. kiderült. Az MS csak tud valamit az időkről. A laptopnál 63 percig tartott az SP1 telepítés, pedig biztosan van ennél lassabb is.

Dacára a Momentus 7200-as vinyónak. Igaz néha lehetett érezni, hogy a vinyó elég szűk keresztmetszet.

Link to comment
Share on other sites

BlueGold

Win. 7 Sp1 Telepités ( Teljesen Patch-elt Windowsra ) SP1 + 2 fontos + 1 ajánlott.

 

Letöltés: 89.2 MB ( kb. 5 perc )

 

Telepés : 5 perc.

 

Ujrainditás: 30%-ig 1 perc.

 

Boot után: 31-100%-ig 4 perc.

 

A KB2387530-ra most azt állítja sikertelen volt a telepítése, de már nem is ajánlja fel letöltésre :)

 

Az "Élményindex" eddig is kiakad az utolsó " 0,5 cm-en". Most is itt áll meg és kiírja, hogy nem sikerült befejezni a tesztet.

Link to comment
Share on other sites

rocco73

Én nem a Windows Update-rõl szedtem le az SP1-et, hanem elõtte letöltöttem az ISO verziót. Ebben benne van az x86, az x64, és az ia64 változat is. Jól el is raktam õket egy külsõ drive-ra, hogy szükség esetén meglegyen. Nálam egy régebbi, 2006-os konfiguráción, Pentium D945 3.4 GHz-es proci, és 2 giga RAM mellett kábé 20 perc alatt ment föl az SP1, és semmi gondom nem akadt vele.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
A KB2387530-ra most azt állítja sikertelen volt a telepítése, de már nem is ajánlja fel letöltésre :)

Ezt a KB2387530 Wi-Fi Protected Setup patchet kísérletként rátettem egy partícióra az XPS hotfixszel együtt batch fájlból. Nem vette be, mert egyből átállt az XPS telepítésére. Gondolom az SP1 már tartalmazta.

Csak azt nem értem, hogy akkor miért tették közre külön, egyszerre az SP1 megjelenésével. Kivették az SP1-ből azoknak, akik nem akarnak SP1-et? :hááát:

 

Az "Élményindex" eddig is kiakad az utolsó " 0,5 cm-en". Most is itt áll meg és kiírja, hogy nem sikerült befejezni a tesztet.

Lehet törölni a korábbiakat, és ezután már jó lesz. Nagyobb valószínűséggel.

Rá kellene keresni, hogy hol vannak, most fejből nem emlékszem, de töröltem már így, és jó lett. Lehet, hogy kicsit más oka volt nálam, amiért törölni kellett.

De említenek videokártya driver problémát vagy megacodec pack telepítésnél is lehet hasonló gáz.

 

A full csomag telepítése azért lehet jóval hosszabb, mert az összes patchre végignézi, hogy fenn van-e, telepít (vagy nem, ha nem kell) és megy a következőre.

Ha ennél és végigjátssza az a searching for updates... szisztémát egyenként, mint a külön hotfixeknél, akkor sok felesleges időt emészt el.

Batch fájllal felrakva az összes hotfixet, az is több mint egy óra volt emiatt. Erre mondtam, hogy időben is jobban megéri a hotfixeket is beleintegrálni a telepítőkészletbe.

Nektek online frissítéssel már csak az újdonságok különbözete jött le, ezért is ez elég gyors tudott lenni. Meg talán nem searching for update-el már eközben.

Ezért tényleg érdemes lesz online telepíteni, akinek nem kell az SP1 fájl is. Vagy még utóbbi esetben is.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Gondolom az SP1 már tartalmazta.

Csak azt nem értem, hogy akkor miért tették közre külön, egyszerre az SP1 megjelenésével. Kivették az SP1-bõl azoknak, akik nem akarnak SP1-et? :hááát:

Pontosan. Hogy azoknak is meglegyen, akik nem engedélyezték az SP1 települését, de egyébként frissítik a gépet. Pl. én.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Apró érdekesség, ráengedtem az eicfg_removert a SP1-es magyar ISO-ra, és simán kikapta belõle. (A SP1 elõtti ISO-val meg baja volt.)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azzal az elõzõ telepítõkészlettel volt némi problémád a matatásban. Vagy két héten keresztül nem jutottál vele zöldágra.

Akkor most mégis megúsztad, hogy magadnak kelljen SP1-es telepítõt csinálni ;) , ha az MSDN-rõl vagy valahonnan leszedted.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Végül kicsomagolva mûködött, az SV cikkbe abból csináltam képet. Illetve nem, a 32 bitesrõl csináltam, a 64 bitessel tényleg még kicsomagolva sem volt hajlandó. Na sebaj, már van szép újratelepített MSDN-es SP1-es Win7-em.

 

De pont ezzel kapcsolatban akartam kérdezni. Próbaképpen megnéztem tegnap az RT7Lite "kosztümizáló" lehetõségeit, de valami brutál idõt írt a különbözõ részek törléséhez. Elmentettem a beállításokat, de nem volt idõm szórakozni vele, ezért végül simán felraktam a bontatlan MSDN-t.

 

Ez tényleg ennyi ideig tart vagy csak erõs becslés? Gondolom, neked már van róla tapasztalatod...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azt hiszem is-is, illetve gép függő, hogy mennyire erős.

Egy registry bejegyzés módosításához is az image-et kell felmountolja, dolgozgat ezt-azt, visszaírja, végül töröl maga után mindent.

Nem stoppereltem annyira, hogy mi negyedóra vagy mi óra, ment a háttérben, de mintha lett volna olyan, hogy hamarabb véget ért, mint várható volt. Azért a hotfix integrálás hosszabbnak tűnt, de hiszen 60 fölötti volt már a végén.

Most újraindul ez a hotfix integrálás is nemsoká, de már az SP1 telepítőkészletbe.

 

Az RT 7 Lite az még ráadásul korrekt is, mert kipucol mindent maga után, de ez is idő persze.

A 7Customizerrel jártam korábban úgy, hogy reset vagy bármi más ok miatt bennragadt a teljes telepítőkészlet mappa pár GB-tal, és sehogyan se bírtam Windows alól kitörölni, vehettem én saját tulajdonba, meg adhattam teljes jogot, hiába.

Azután USB Ubuntu alól tudtam törölni, és még azután is kellett chkdsk, hogy a fájlrendszert aprócskát helyrepofozza.

Lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen, meg addig nem kellett, mert még akkor volt helyem, de a 7Customizerben is van erre külön menüpont. Ha jól emlékszem a fájl menü alatt. Azóta már használtam így is.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Balázs, nekem a 7Customizer annak idején négy magon ~10 perc alatt végzett a hotfixek integrálásával.

Link to comment
Share on other sites

vmiki

WAIK-kal, vagy valami nem külsõ program által végzett módon be lehet integrálni az SP1-et a telepítõbe? Sok mindent próbáltam, de nem jött össze. A programokban nem nagyon bízok, mert másba is beleturkálnak nemde?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...