Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Belső és külső merevlemezházak


Pjotr

Recommended Posts

Lotifuti61

Én is gondolkozom NAS vásárláson. Az otthoni gépek között jó lenne egy központi adattároló. Itt képeket, filmeket, zenéket szeretnék tartani úgy hogy bármelyik géppel elérhessem. (esetleg tv-vel is). :pislog:

Szeretnék több véleményt is olvasni ezzel kapcsolatban, mielõtt beruháznék. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Guest

Netgear ReadyNAS Duo.

Én még az elõzõ verziót használtam, az is elég jó, de a v2-n amit most lehet kapni, minden hibát javítottak : )

Mindent tud amit akarsz.

Link to comment
Share on other sites

Lotifuti61

Még a D-link 320-as vagy 325-ös is érdekes lehet.

még az édekelne, hogy ezekbe a szerkezetekbe milyen szempont szerint célszerû merevlemezt vállasztani.

Fordulatszám, memória sata 1 vagy 2. esetleg gyártó.

plussz még egy amatõr kérdés. 2 férõhelyes NAS egységet 1 merevlemezzel lehet használni?

Ennek a kérdésnek financiális okai is vannak. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Guest

Lehet használni, csak akkor ugye nincs RAID. De tökéletes kezdés egy merevlemez, aztán ha van rá pénzed, veszel ugyanolyat.

Ma már mindegyik NAS sata 2 szerintem. Gyártó tetszés szerint. Esetleg érdemes kevesebbet fogyasztót venni. Nekem WD Green van benne, tökéletesen üzemel.

Link to comment
Share on other sites

Lotifuti61

Kösz az eddigi segítséget.

Azt nézem még, hogy az általam nézett NAS-okba sata II-es HDD kell.

Ezek 1 Terra fölött elég ritkán vannak vagy kifutott termékek. :pislog:

Nyilván sata III-asok nem is csatlakoztathatók ezekhez az egységekhez. :nem:

Azt figyeltem még meg, hogy a netgearnek is és a D linknek is elég szélsõségesek az árai

A NAS-ok közül még a QNAPS TS 212 is érdekes lehet. A több USB port és a nyomtató támogatása is mellette szól.

Jövõ hónapban eldöntöm, melyiket veszem meg.

Hosszabb távra akarom ezt megvásárolni, bevallom, ezért gondolkodom ennyit.

A merevlemezek vásárlása szintén húsbavágó kérdés. SATA II.-est lassan csak múzeumban találni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha adattároláson kívül bármire használni szeretnéd a NAS-t, akkor érdemes egy komolyabb darabot beszerezni. Én rengeteget szenvedek a D-Link DNS-313-asommal, mert gyenge a processzora és kevés a memóriája.

Link to comment
Share on other sites

Lotifuti61

Egy számtekes ismerõsöm a HP vebszervert is ajánlotta. Árban nincs nagy különbség, de a aHP-nél csak a "vasat" veszi meg az ember.

Igaz ez a szerver 4 merevlemezt is fogadfhat. :) Ez még raid 1 -el is jónak tûnik.

a kérdés a memoria mennyisége és az oprendszer minõsége.

Lehet mosolyogni :D , hogy elindultam egy NAS-tól és most hom vebszerver is megfordul a fejemben.

Persze megfordult a fejemben, hogy nemcsak adattárolásra használom a gépet, hanem médiajátszó étvágyának csillapítására is. ;)

KB 50 rugót szánok a masinára, plusz a vinyók. Minnél tartósabb és sokoldalúbb gépet szeretnék, amire még jó pár évig építhetek.

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A legtöbb NAS-on van médiaszerver, FTP és RAID 1 is, ezek miatt nem kell megvenned egy sokkal nagyobb fogyasztású szervert. A webszerver már neccesebb, de ha Linux alapú az eszköz, és meg lehet hackelni, mint pl. a D-Link DNS-313/323 szériát, akkor gyakorlatilag bármit tehetsz rá, amit a vas elbír. Nekem pont ez a gondom, egy komolyabb torrent kliens és egy sima fájlmásolás már kifekteti. Ennyi pénzből ellenben már az is járható, hogy te raksz össze egy komolyabb, otthoni használatra szánt szervert, aminek az alapja lehet pl. egy integrált Intel Atomos mini-ATX alaplap. Ezek alig fogyasztanak többet egy NAS-nál, viszont lényegesebb erősebbek, és persze azt teszel rájuk, amit csak szeretnél, bármiféle gyártói korlátozás nélkül. Azt hiszem, azóta, mióta én keresgéltem, már az AMD-nek is van hasonló megoldása.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Garono

Ma vettem egy Spire MiniPod USB3.0-át. Még ilyen hulladék termékkel személyesen nem találkoztam. Már fura volt, hogy a rögzítõcsavaroknak nincs menete, hanem nekem kellett a csavarral menetet vágni a mûanyagba, de a hideg zuhany akkor ért, mikor sebességtesztet kezdtem futtatni: 30 MB/s olvasás, 26 MB/s írás. WTF??? USB 3.0!!! Adtak hozzá lemezt, amin jórészt Win 98-as és 2000-es driverek vannak (2012-ben képesek erre). Aztán rájöttem, hogy itt bizony keményen átbasszák a vásárlót, hiszen õk sehol sem reklámozzák, hogy USB 3.0 sebességgel tudsz fájlokat másolni (USB3.0 and 2.0 compatible, high-speed data transfer), az ugyanis csak dísznek van, hiszen a vezérlõ maga USB 2.0-ás, csak 3.0-ás vezetékkel kötõdik a gépre. 3800 HUF kidobott pénz. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Kis fogyasztású server tényleg ki tudja váltani a NAS-t. AMD-s megoldás kompletten sajnos nem érhetõ el (legalábbis én eddig nem találkoztam vele), de egyedileg össze lehet rakni. Server ház kapható, alaplapra integrált procis lap is van a piacon. Csak sajnos így összerakva drágább, mint a kész Atom Server. Igaz teljesítményben az AMD sokkal erõsebb az Intellel szemben, de egy NAS-hoz képest, még az Atom is sok. Árban viszont közel azonos tartományban van az Atom server, mint egy minõségi NAS. Fogyasztásban kb. egyforma a két cucc. Szóval én az Atom serverre szavaznék a NAS helyett. Német E-Bayen érdemes szétnézni, nagy a választék, ráadásul jó áron.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

@Garono

Na szép...

 

Én néhány nappal ezelőtt egy M-tech külső házat vettem(egy 2 terés samu eco green winyó lett belerakva). Működik rendesen, nem dobálja le a gép(cirka 250 GB-ot gond nélkül át tudtam másolni) és majdnem hozza azt a tempót mintha a gépben lenne(és a HD sentinel képes kiolvasni a winyó SMART adatait is ^^). Nemrég arra figyeltem fel hogy a gép házához érve szikrázik egyet a csatija(nem nagyra kell gondolni, alig észrevehető, nappal meg se láttam volna...). Most akkor ezt vehetem úgy hogy mehet vissza a boltba? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Életveszélyes! :frankenstein:

Zárlatos lett a tápja. Lehet, hogy rosszul szellőző helyen van, így nem megfelelő a hűtése. Ettől függetlenül vidd vissza, valószinűleg szó nélkül kicserélik.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Igen ezt én is olvastam úgyhogy nem suvasztottam be sehova, ezért is csodálkoztam. Amúgy tényleg ne nagy szikrára gondolj. Egy szem és én is csak este a sötétben vettem észre(amúgy már fogtam is a végét egyszer véletlen de nem ráz). Még meglesem mit szól hozzá húgom régi notija... (már van neki másik ennek meg már tök mindegy olyan öreg). Na mindegy, ilyen az én szerencsém hogy pont egy gyári hibásat fogok ki... :/

 

SZERK

Bedugtam gépbe és hallom hogy "ledob" valamit, ez sajna csere lesz :( .

Link to comment
Share on other sites

Temporary
...Még meglesem mit szól hozzá húgom régi notija... (már van neki másik ennek meg már tök mindegy olyan öreg). Na mindegy, ilyen az én szerencsém hogy pont egy gyári hibásat fogok ki... .
Ne is próbálkozz! Nekem is egy több óráig tartó másolás után jött elő ugyan ez a hibajelenség és kinyirta az alaplapot meg egy merevlemezt, de bármi más is lehetet volna! Ezek a kis tápok nagyon kényesek a szellőzésre, mert elég szűkösen méretezik őket. Ezért még ventillátor nem kell rájuk, de ha hosszú órákig be van dugva a konnektorba, akkor ne legyen például a szekrény mögött, mint nálam volt :)

 

Tudna valaki ajánlani itthon olyan helyet, ahol lehet kapni ilyen kis tápegységet?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Annak már amúgy is tök mindegy lett volna(max dobok rá egy FreeNAS-t) :D , de akkor hanyagolom. Holnap viszem is vissza, remélem kicserélik.

 

SZERK

Nah ilyen az én szerencsém, a cseredarab is rossz és csak pénteken tudnak adni egy másik típusból :S .

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Sziasztok.

 

Van egy ilyen IDE csatis samsung vinyóm amit jelenleg nem használok. Szeretném külsõ vinyóként használni, tehát kellene vennem usb-s ide/sata átalakítót, vagy valami házat, aminek saját tápja van.

Kicsi keresgélés után találtam pl egy ilyet.

 

Milyet érdemes venni?

 

(Samsung 3D Smart TV-t fogok venni, és azzal is szeretném használni, errõl néznék filmet)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez a ház tökéletesen megfelel erre a célra.

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Ebbe már bele tudom tenni a Sata II vinyómat is, akkor inkább ilyet kéne.

 

Várok más javaslatokat is.

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nah itt van nálam a 4. önkéntes, laptopon eddig nem produkálta a szikrázást, rámérve viszont a földhöz képest váltakozó fesz módba cirka 5 V, egyenbe meg 2,5. Egy Eminent EM7055-ös darab. Itt nyúzom 3 órája(HD Tune error scan) a laptopra kötve de semmi jelét nem adja hibás mûködésnek... Na erre van valakinek ötlete hogy akkor most mi van? :(:bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
shownomarcy

Sziasztok!

Saját adatokat - full hd videók, wav, flac stb. - szeretnék biztonságban tudni.

Nagyobb része egy 2 TB Samsung külső vinyón van, illetve kb 1 TB anyag belső hdd-n gépben.

 

Mivel saját cuccokról van szó, szeretnék mindent duplán biztonságban tárolni

2 x 2 TB HDD-t kellene vásárolnom, a külsők elég drágák, ezért gondoltam belső HDD + mobil rack jobb megoldás lenne.

Felmásolás után max havonta mentenék rájuk újra.

 

Örülnék márka/típus tippeknek a külső racket illetően, esetleg kompatibilitást illetően mire figyeljek, mit NE vegyek?

 

win7-et használok

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A Western Digital My Book szériáját nézted már?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
pcmester

Kérdezhetnék valamit? (Remélem, hogy jó helyre írok.)

Van egy LC-POWER (ha jól olvasom, akkor az) márkájú külső USB merevlemeztokom, és vajon miért csinálja azt, hogy szinte csak a gyárilag mellékelt kábelével akar működni, másik kábellel pedig csak "pellerezik" a vinyó, és nem lehet felismerni, mint eszközt??? Fontos lenne ezt tudnom, mert a gyári kábeléről letört a microUSB végződés, és most gondban vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...