Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Belső és külső merevlemezházak


Pjotr

Recommended Posts

Somy7408
Indítsd el az Ubuntu Live rendszerét, és nézd meg, úgy mi történik. Ha minden oké, akkor nyertél egy újratelepítést. Ha nem, akkor ki kell próbálni a külsõ keretet másik géppel, ha rendben, akkor a gépeddel van valami hardveres gáz. Ha ott sem megy, rossz a külsõ ház.

 

Az Ubuntu jól végezte dolgát és sikeresen lementettem az adataimat a winchesterekrõl,

most már akár tönkre is mehetnek. :)

 

Egy kis off, de ide tartozik: az ubuntut a windows mellé telepítettem, és ellopta az internetet

a windowstól. Ha kilépek az ubuntuból a modemen az internet aktivitását jelzõ led kialszik és

csak az ubuntunál kapcsolódik be. Már egyszer ununstalláltam az ubuntut , de az sem

segítet, úgyhogy most ubuntu alatt tudok csak netezni.

Hogyan állíthatom vissza a netet a windowsra ? A windows-os varázslásokat már próbáltam,

de mindíg azt írja ki, hogy nincs bedugva hálozati csatlakozó :(

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1933

Zsoc@M-nek!

 

Jók a képeid!

 

Tudom, hogy ne tartozik ide, de érdemes volt megnézni.

 

1933

 

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Egy picit összekavarodtam. A dolog ott kezdődött, hogy felmerült az igény: a fontosabb képeket, családi kis videókat, dokumentumokat, mentett OS-t, internetről vásárolt programokat kellene biztonságba helyezni, míg azok DVD-re nem kerülnek. Felmerült bennem, hogy erre talán egy külső meghajtó ideális lenne.

 

Körülbelül 15ezer forintot szánnék rá, ami talán 250GB-ra lenne elég, aminél több nem is kéne. A kérdés azonban az, hogy mit vegyek? Külön házat és HDD-t, vagy egyben az egészet? S ha már eldöntöttem, akkor azon belül milyet?

 

A gépemben Hitachi HDD-k vannak, nagyon elégedett vagyok velük, de ez nem feltétel a márkát tekintve. Mivel nem szeretném folyamatosan pörgetni, csak míg másolok rá (aztán fiókba vele), elég lenne egy 5400rpm-es is. Hogy ne kelljen állandóan konnektorozni, elvileg egy 2,5" lenne az ideális. Mivel a deszkámon USB van csak, nem elvárás az eSATA.

 

Egyben vagy külön? Ha külön, akkor melyik házat, milyen winchestert? Ha egyben, akkor melyik márkát? Kérlek segítsetek! Ajánljatok mindkét kategóriából, jó?! (A helyi boltok bármit meghoznak, de a budapesti árakhoz képest általában +10% a különbség.)

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ha nem akarsz meglévõ vagy késõbb új vinyókat csereberélni a külsõ rackben, akkor lehet egy külsõ merevlemez. Kicsi, nem melegszik, nem kell táp neki.

Ha eSATA nem feltétlen igény, akkor is. Vannak ugyan eSATA-s külsõ merevlemezek, de nemrégen még irreálisan drágábbak voltak a csak USB-shez képest.

A Samsung S2 Portable szerintem nagyon jó. 8)

 

Ha meg külsõ rack kell, akkor az mindenképpen legyen eSATA-s is és alumínium házas. Gyakorlatilag ízlés és pénztárca kérdése a többi. Nem árt még olyat venni, amibe nincs korlátja a belerakható vinyó méretének.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nézegettem én is a házakat, arra jutottam, hogy külön összerakni lehetetlen a megadott keretbõl, de gyárit is csak drágábban találtam, legalábbis olyat, amit magamnak is megvennék (nálam merevlemez=WD). 320-ast (2,5") leltem 17 ezer körül, nálatok akkor ez még több lenne.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

@SkyBird

Köszönöm!

 

@Pjotr

Kicsit több pénzmagért EZT javasolnád a helyi boltból? Vagy még egy kis felárral EZT ezzel a HÁZ-zal?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

:igen:

 

Mióta van eSATA-m, azóta nem vagyok hajlandó magamnak olyan külsõ házat venni, ami nem rendelkezik eSATA-val, így a második is kimondottan ajánlott. Az, hogy a géped nem rendelkezik vele, az megoldható. Hardveraprón biztosan találszkicsipénzért eSATA kivezetést. Ha egyszer kipróbálod, te sem fogsz szabadulni tõle, persze egy 2,5"-os egységnél macera is lehet vele!

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ezt kifejtenéd kicsit bõvebben: "egy 2,5"-os egységnél macera is lehet vele"?!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

eSATA-n nem megy áram*, így a 2 USB-t mindig be kellene dugni. (Ilyenkor azt sem értem, hogyan történik meg az adatút kiválasztása.)

 

* Ha csak nem mégis, power-over-esata már létezik, de ehhez sok mindennek passzolnia kell (aljzat-kábel-külsõ ház).

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Szerintem maradok az elsõ lehetõségnél: WD My Passport Essential 250GB. ^^ Köszönöm a segítséget Pjotr!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
bruuno92

Szevasztok! Vettem a minap egy 1,5 TB-os (WD) vinyót, és hozzá van egy eSatás Sharkoon dokkolóm (dupla HDD-s!) na most ezzel az a problémám, hogy az eSata kábelen nem hozza az általam várt sebességet - ez mitõl lehet vajon - mert azt vettem észre hogy csak az egyik irányban másolva jó a sebesség, míg a másikban teljesen ingadozik a sebessége!!!! A dokkolóra csatlakoztatott vinyóról a laptopomra az átvitel sebessége jóval nagyobb (80-90 MB/sec) mint ellenkezõleg (csupán 5-35 MB/sec) s nem tudom hogy ez most valami kompatibilitási hiba, vagy csak valamit rosszul állítottam be szoftveresen(?) vagy esetleg trágya a laptopom eSata-portja??? Amúgy a dokkoló is új, a laptopom pedig egy pár hónapos FUJI amilo pi3560as... Szerintem valami mással lehet a gond, de még nem jöttem rá.... ha segítenétek azt nagyon megköszönném! ;)

 

Üdv:

bruuno92

Edited by bruuno92
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
zorzy

Sziasztok! A segítségeteket kérném a következõhöz. Van egy második vincseszterem ami 320as sata 2es. Ezt nem tartom állandóan a gépben. Hogy ne kelljen mindig szétnyitni a gépet, megpróbáltam rákötni egy sata/esata átalakítókábellel,úgy hogy kivezetek hozzá még egy táp ágat. És nem látja a gép a lemezt. Mit csinálok rosszul?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem teljesen tiszta a leírásod alapján, hogy pontosan hogy csinálnád.

A vinyóra két kábel kell. Egy SATA táp, és egy SATA adat.

A vinyóra eSATA-t nem tudsz dugni. Az egyes alaplapokhoz különböző kábeleket és hátsó kivezetéspaneleket adnak, mikor eSATA, mikor SATA.

A vinyóra a tápot nem az eSATA/SATA átalakítóval, hanem egy MOLEX/SATA táp átalakítóval tudnád kivinni.

Ha a kábel csatlakozás egyébként jó lenne, még lehet, hogy nem érintkezik valahol. Vagy az alaplapon, vagy a vinyón.

Ha minden jó, még van a BIOS, hogy engedélyezett-e a SATA adapter.

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Az egyik kábel az a táp sata kábele amit kilógattam a másik meg egy sata/esata kábel. A vinyóba a sata, a gáp hátuljába meg az esata vége megy.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azért ez a kilógatás nem a legbiztonságosabb. Vannak olyan hátlapi csatlakozók, amire a táp is ki van vezetve.

Nyilván a hátsó eSATA kivezetésed is rá van kötve az alaplap egyik SATA portjára. Ha így van, mennie kellene.

Ha nem, vagy a kontakt hiba lesz, akár a kábel is lehet szakadt, vagy a BIOS beállítás kérdése.

Próbáld ki előbb úgy, hogy a táp SATA csatlakozója és egy alaplapra dugott SATA kábel van a vinyóra kötve.

Ha így jó, akkor ugyanebbe a SATA portba dugd a hátlapi SATA kivezetést.

El tudnak ezek mozdulni a merev kábelnél, de a tápcsatlakozó se mindig érintkezik pontosan.

 

Vagy kellene egy eSATA-s külső rack, de az plusz pénzbe kerül.

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Ne a hátlapi esata rá van forrasztva mint az usb stb. Majd megnézem a bioszt. Köszönöm a tanácsokat, még lehet hogy kérdezek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mailpepe

Sziasztok!

 

Van egy hdd dokkolóm amiben egy 1 terás merevlemez volt. Usb-n és esata-n csatlakozik a géphez. Vettem bele egy 1.5 terás új vinyot de sajnos usb-n nem hajlandó felismerni sem a gép sem a wd tv hd eszköz. A legtöbb dokkoló leírásában benne van, hogy 1 terbájtig támogatja a vinyókat usb kapcsolat esetén. Kérdésem az lenne, hogy tud e valaki olyan dokkkolót ami kezeli usb-n is az 1 terbájt feletti merevlemezeket.

Köszönöm.

 

Ez mit keresett a hálózatoknál? <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Sliders1

Hí srácok!

 

Lehet nem ide jönne a kérdés, elég összetett de azért vázolom:

 

Keresgélek nagy kapacitású tároló megoldásokat. Találtam is egyet ahol elég részletesen írnak a dolgokról, de félek hogy valami nem stimmel ezzel.

 

Szóval van ez az oldal: Link

 

Itt olyasmit látni, hogy ESATA kábellel szétosztják a portokat és sok-sok hddt lehet odapakolni. A kérdésem az, hogy ezzel mennyire lassul le egy-egy HDD? Tehát minél több disk van annál lassabb lesz az egész? Illetve itt elõfordulhat olyan probléma, hogy az igazi hdd vezérlõ addig a másik merevlemezt le sem tudja kezelni amíg az egyikrõl adatokat kér le?

Tehát ez a rendszer végtére is jó megoldás vagy nem? Fõleg ha több hdd-rõl kér le az ember adatokat?

 

Ezen a linken

 

Ugyanez van csak ez belsõ megoldás. Nem értem hogy tudnak erre ennyi hdd-t építeni? Valamivel én nem vagyok tisztában? Mit nem veszek számításba?

 

Ez egy Esatas rendszer.

 

Segítsetek mi a helyzet?

Link to comment
Share on other sites

Bata László
a hdd vezérlõ addig a másik merevlemezt le sem tudja kezelni amíg az egyikrõl adatokat kér le?

Az ilyesmi leginkább RAID-tömbök építésére való, ekkor nem lesz egyik HDD és másik HDD, amelyeken párhuzamosan dolgozol. Stripe-módban (RAID 0) még gyorsabb is lesz, mintha egy HDD-t használnál.

 

 

Nem értem hogy tudnak erre ennyi hdd-t építeni?

A termékoldal alján ott a válasz:

 

External eSATA Port Multiplier requires connection to a PM(Port Multiplier) compatible eSATA controller.

 

Szóval, enélkül nem megy.

 

Link to comment
Share on other sites

Sliders1

Köszönöm gyors válaszát.

 

Akkor nagyon úgy néz ki, hogy ez nem nekem való.

 

Tudnál nekem segíteni abban, hogy milyen fajta tároló rendszert lehet kiépíteni, ami nem kerül csillagászati összegekbe?

A gyárilag összeszerelt NAS-ok nem érdekelnek.

 

Olyan tároló rendszer érdekelne ami könnyen bővíthető akár nagyon sok merevlemezzel is. Jelenleg a tükrözés nem számít, tehát csak vezérlőként használnám a bővítő kártyát. Viszont a későbbiekben szeretnék egy tükrözött rendszert. Otthonra kellene központi fájlszerverhez tároló.

 

Láttam olyan vezérlő kártyát amin rengeteg SATA port van és láttam olyat is amire azt írják hogy 100 HDD-t kezel! Ez utóbbi speciális cucc ahogy nézem és szerintem csak HP megoldásokkal működik együtt. Elöbbin pedig nem értem mik ezek a mini SAS portok a kártyán? SAS kábel aminek a másik vége SATA csatlakozókban végződik? Ezzel csak aza baj hogy ezt hogyan tudom külső tároló egységhez csatlakoztatni, mikor ez belső? De akkor számítógép ház nincs amibe ennyi (24db) hdd beférne. Ezért sem értem.

 

A nagy gondom az, hogy ezek már szerver megoldásoknak minősülnek és sajnos az ismereteim szerver megoldások terén nagyon hiányosak. Mivel ezzel a témakörrel nem foglalkozik senki.

Jó tipp lehet például az Önök újságjának is erről cikk sorozatot indítani. Személyi PC-ről már rengeteget lehet tudni, aki akar úszhat az információ dömpingben de szerver megoldások terén szerintem nagy szakadék van. Ezt vagy belsős kolléga elmondja vagy senki. Rengeteg mindenről lehet olvasni, ilyen olyan cuccok, de nem áll össze mit hogyan lehet összekapcsolni, etc...

 

Nem tudom milyen technológiákat kellene használnom hogy egy jól skálázható, bővíthető háttértároló rendszert hozhassak létre otthonra. A célom egyelőre csak sima tárolás de későbbiekben tükrözni szeretném a vincsesztereket.

 

Ahogy nézem ehhez legfőképpen három dolog kell:

 

- HDD vezérlő

- külső tároló egység (ez lehet akár ilyen is: Link de akár egy Chieftech ház is, igaz itt pazarlás lenne mert ugye alaplap nem kerülne a házba. Vagy pedig xU magas fiókos tároló.

- kábelek

 

Ha ennél bonyolultabb a kép akkor kérlek írjátok meg nekem.

Szeretném tapasztalt emberektől megkérdezni, hogy helyes-e az elmélet, hogy egy vezérlőn csüngjön rengeteg HDD?

Sajnos tároló rendszert soha életemben nem csináltam, de nem szeretném elbaltázni.

 

A cél ugyanis az lenne, hogy a központi szerveren tárolt anyagok 5-6 számítógépen elérhetőek legyenek.

Egy szokványos szerver például egy kis- középvállalkozásnál hogyan épül fel?

 

A segítséget tényleg előre köszönöm, mert úgy érzem sokat kérdeztem és nem hétköznapiakat, de a válasznak biztosan örülni fogok ami felnyitja a szemem.

 

u.i.: Render farm létesítése nem ez a topik, ennek kialakítása mennyire befolyásolja a tároló rendszert? Illetve az ezzel kapcsolatos kérdéseimet hol tehetném fel?

Edited by Sliders1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kapiferi

Sziasztok!

 

Van valakinek infója vagy tapasztalata ,vagy egy link hol tudnák utána nézni ennek?

 

takeMS mem.line mobile HDD 3.5, USB2.0

 

Ajándékba kaptam és nem ismerem egyáltalán!Aki tud légy szíves help!

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Mire vagy kíváncsi, amit a guglival nem lehet megtalálni?

Link

Link

Link

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
sonykor

USB-s WD 120GB külsõ merevlemezre szeretnék menteni egy EuroOffice "Word" dokumentumot, de nem megy. Ezt a hibaüzenetet adja:

 

IPB kép

 

Mi lehet a gond? Próbáltam másik USB-n is. Eddig gond nélkül mentettem, de néhány napja ezt csinálja.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nézd meg a HDD Smart-ját.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
WeghA2

Helló!

Vettem egy Samsung G3 Station 1TB külsõ vinyót amin nincs ki-be kapcsoló így mikor megy a windows nem látja a merevlemezt csak, ha ki-be húzom az usb dugót!

Van erre valami más módszer, hogy lehetne beindítani?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...