Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hibakeresés


arpsoft

Recommended Posts

Csaba_#

Nem olyan rossz router (annak ellenére, hogy nekem van pár negatív tapasztalatom). Elsõ körben próbálj meg Wifi csatornát váltani.

Link to comment
Share on other sites

herhi1984

és már csak azt kéne megtudnom, hogy azt hogyan kell váltani?:))

ámátõõr vagyok :S

(leírás? egyebek nincsenek meg az eszközhöz)

köszii, üdv

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha pontosítanád melyik Belkin típus, én is pontosítani tudnák. Általánosan a Wireless beállításoknál szokott letti, ott ahol a vezeték nélküli hálózat nevét (SSID) és egyéb beállításait pl. régiót lehet beállítani (channel vagy ilyesmi néven).

Link to comment
Share on other sites

herhi1984

Hello Csaba!

Belkin F5D7230-4 a típusa, köszi

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

http://192.168.2.1 (jelszó alapértelmezésben nincs.)

Wireless (menü)-->Channel and SSID

Wireless channel: Auto (alapérték). Olybá tûnik, hogy automatikusan választ az adott csatorna leterhelésétõl függõen. De azért kipróbálhatod egy másik fix csatornával, hátha...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
grassm31987

Sziasztok!

 

Alábbi a problémám amit nem tudok megoldani jó pár hónapja.

 

UPC Fiberpower 60/6 Modem:SB6120E Router:Edimax BR-6204wg 10/100 Hálókártyám:10/100/1000

 

Ha összekötöm és jól beállítok mindent akkor jobb esetben 15/6-os a netem, ha csak modemmel kötöm össze akkor simán 60/6. Minendt próbáltam, a legfrisebb firmware, kábelcsere, MAC cím különbözõ klónozása, de semmi eredmény. Régen a 25/3-as netemmel minden jó volt, bánom hogy lecseréltem. Ha tudtok valami ötletet írjatok, vagy vegyek másik routert ami gigabites, csak félek hogy azzal se lesz jó.

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Egy 60-as netnek mennie, egy 10/100-as WAN/LAN portokkal rendelkezõ router-en, elvileg nem kéne gigabites router. Mivel a firmware frissítés is megvolt, így mást már nem igazán tehtsz. Vagy kompatibilitási hiba, vagy egyszerûen csak ennyit bírt átereszteni a hardver. Próbáld ki egy másik router-el is, ha van rá lehetõség.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
herhi1984

Csaba, a fentebb taglalt Belkin routeren beállítottam fix csatornát, sokkal jobb lett a helyzet, de még így is gyanúsan sokszor szakad meg a net...esetleg van még valami fontos, kiemelendõ beállítás, amire figyelnem kéne?:o

köszönöm

 

Egy másik probléma: régi Fujitsu laptop, újrarakott XP-vel nem tud hálózathoz csatlakozni, próbálkozik, de nem megy neki (feltûnõ probléma nem látszik):P...(ehhez a hálózathoz a többi laptop simán kapcsolódik)

Mi a tippetek a probléma okára?

köszi ;)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

1. Nincs több ötletem, amivel stabilabbá lehetne tenni egy instabil wifi router-t. Kipróbálhatsz egy újabb firmware-t (ha van). Vagy vegyél jobb router-t. :)

 

2. És a tiéden kívül, más Wifi hálózat-hoz tud csatlakozni a szóban forgó laptop?

Link to comment
Share on other sites

herhi1984

Csaba,

1-es pont oké, köszi:)

2-es pont: végre rá tudtam nézni a gépre, úgyhogy bementem egy burger kingbe :o, ott csatlakozott a wifihez... passz, hogy milyen beállítás lehet más a másik, mûködõ laptophoz képest!?

kösz

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Szerintem annak a router-nek csöppet véres a torka, és cseppet sem szoftveres dolgokra gondolok...

Tehát látszik a vezeték nélkül hálózat, el is kezdi a csatlakozást... IP címet is kap a wifi adapter? Mik jelennek meg ekkor a router log-jában?

Link to comment
Share on other sites

herhi1984

Ahha...igen, elkezdi a csatlakozást, aztán abbahagyja, és nem történik semmi. Az IP címes, ill log os kérdésre nem tudom hol találom a választ :o hol?:P

Most észrevettem annyi különbséget (a csatlakozni tudó másik laptophoz képest), hogy annak a hálózati kapcsolatok XP almenüben, a konkrét kapcsolatok alatt van egy olyan téma, hogy "internetátjárók", és az ikon neve pedig Wan Connection (BELKIN)...:o Ez mi lehet?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Úgy tûnik ez a típus csak a tûzfaláról készít log fájlt, de azzal ez esetben semmire se megyünk. Mikor próbálkozik mit ír ki? Olyan mintha csatlakozna, és mégsincs net? Vagy van valami hiba üzenet? Ilyenkor milyen IP címeket ír ki a következõ parancsra? :

Indísd el a Parancssor ablakot (Start-->Futtatás-->írd be:cmd majd [OK])

ipconfig /all

Az Internet átjáró ikon nem hibajelenség, XP SP3 óta jelenik meg. A pontos szerepét én sem tudom.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Csak annyi a szerepe, hogy nem kell kiturkálni az ip címét a cuccnak, hanem rá kell kattintani és jön a router beállító oldala.

Igazából vállalati környezetben van értelme, mert ott nem csak a routereket, hanem az összes uPnP menedzselhető eszközt megjeleníti.

Link to comment
Share on other sites

herhi1984

Igen, olyan mintha csatlakozna, aztán egyszer csak abbahagyja a csatlakozást, hibaüzenet nélkül.

A parancsra meg nem írt ki IP-ket, ellenben a mûködõ laptoppal!

A rossz gépen a hardvereket taglalja, meg, hogy "adathordozó leválasztva", és kb ennyi...összességében fele annyi a szöveg, mint a jó gépen:) Tehát a hálókártyákhoz írt fizikai címeken kívül semmi számérték.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nincs újabb driver az adapter-hez?

Link to comment
Share on other sites

herhi1984

Nem mûködik így sem.

Link to comment
Share on other sites

hadan

Helló!

Problémám van a HP 530-as laptopommal. A minap furcsán viselkedett a gép internet folyton szakadozott. Ha UTP kábelre kötöttem akkor minden oké volt de WiFi-n nem működött. A router rendben volt ezért fogtam és az eszközkezelőből eltávolítottam a WiFi drivert. Azóta nem tudom a laptopot kábel nélkül használni. Az adapterbeállítások szerint a hálózati kártya le va tiltva, nem tudom engedélyezni. Még egy furcsaság hogy a Netgear PC Cardommal tudok netre kapcsolódni de az ugyancsak Netgear USB WiFi kulcsal nem. Nem is látja a hálózati kártyáknál.

 

Ezt írja a windows ha diagnosztizálom a problémát:

http://img535.imageshack.us/img535/6245/img0002ie.jpg

 

A gép már nem garanciás :(

 

Kösz előre is a válaszokat!

 

Ez mit keresett az ismeretlen hibajelenségeknél? <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Keresd meg az interneten a kártyádhoz való drivert, töröld driverestõl a kártyát az eszközkezelõben, indítsd újra a gépet, majd tedd fel a drivert.

Link to comment
Share on other sites

hadan

Azt elfelejtettem írni, hogy linuxon (CD-rõl) sem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És elõtte linuxon ment? Mert nekem pl. nem minden linux ismeri fel a wifimet.

Link to comment
Share on other sites

hadan

Ment előtte csak fel kellett telepíteni a drivert (utp kell hozzá).

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbáld meg akkor úgy is. Ha nem megy, akkor döglött a wifi-lapka.

Link to comment
Share on other sites

hadan

Nem megy... :(

Abból vajon lenne probléma ha kiszedném a wifi lapkát az alaplapból és úgy indítanám el?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha ki lehet, akkor nem. De kötve hiszem, szerintem integrált.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...