Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem indul a számítógép


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr
:fetreng:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
NagyBS_79

Helló megint!

 

Megfeküdt az egyik otthoni gép. Az este szabályosan, hibamentesen lett leállítva. Míg a mai elsõ indításnál (délután) az istennek sem lehet behozni merevlemezrõl az Xp-t. :dühös:

 

Hiba leírása:

"A Windows nem indítható, mert az alábbi fájl hibás, vagy nem található:

\windows\system32\cinfig\system "

Bootoljak cd-rõl és nyomjak "j" gombot a javításhoz. Ezt írja ki.

 

Így tettem.

Újabb hiba:

Cd-rõl indítok és "Az INF fájl 3085. sora hibás. A telepítés nem folytatható. A kilépéshez nyomjon le egy billenytût." :mérges::mérges::mérges:

 

Na jött egy ellenõrzés.

-Kábelek: oké

-HDD S.M.A.R.T. : oké

-Bios beállítások: Szerintem oké

 

Eddig mûködött rendesen a gép. Most mi lehet a baja?! :nem:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Elõször kábelcsere a merevlemezen, aztán egy másik gépben lemezellenõrzés, ha ez sem segít, akkor kuka és új merevlemez.

Link to comment
Share on other sites

NagyBS_79

Köszi a hozzászólást!

 

:nem:

Semmi változás.

Kicseréltem a kábelt és a merevlemezt egy másikra ami 100% hogy mûködik.

Akkorse bootol cd-rõl (inf 3085.sor hiba).

Cd kábel okés.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zoid

Sziasztok.Nagy gondom lenne:Gondoltam kiprobálom a win7 -et ezért csináltam egy partíciót. Vista 64-esem van. Lemez be, majd eljutott odáig hogy hova telepítsem de csak a vista partícióját engedte volna, ezért inkább kiléptem majd ezek után nem indult a vistám. És most sem megy. Próbáltam javítást kérni de semmi. Azt írja hogy csak vista van nincs mérete és ismeretlen a helye. A win 7 telepítője a javításnál viszont látja a vistát a c-n. Mi lehet a gond? Hogy tudnám működésre bírni a vistám?

 

í <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

NagyBS_79

ÁHÁ!

 

Megvan. :upsz:

 

Ha elõször roszhelyre tettem be akkor bocs.

 

Változás a gépnél: semmi.

 

Nem megy se a Vista telepítõje sem a Linux-é.

Link to comment
Share on other sites

NagyBS_79

Üdv!

 

Most próbáltam a Linuxos SystemRescueCD vel. Nem lett jobb.

A hiba amit kiír boot-nál:

 

--------------------------------------------------------

Uncompressing Linux...

 

crc error

 

-- SYSTEM HALTED

--------------------------------------------------------

:nem:

Azt tudom hogy meghalt. Nem kelett volna kiírnia. :D

 

Probálkoztam cmos törléssel is. Ez sem vált be. (Elõtte a bios-t default-ba állítottam. De ígyse lett jó)

A vinyó mûködik máshol ahogy a kábel is.

 

Alaplaphiba lenne?

 

Ennyit tudtam csinálni. Kifogytam az ötletekbõl. :Sír:

 

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nagy valószínûséggel haldoklik az optikai meghajtód vagy rossz a kábeled, esetleg rosszul lett megírva a cd.

Link to comment
Share on other sites

NagyBS_79

Helló!

 

Beraktam a "régi" vinyót amit két hónapja nem használtam benne.

Linux van rajta ami akkor korábban futott.

Boot-nál ez is kiírja azt hogy "crc error"

Mi az a "crc error --system halted"?

 

Egyébként a kábel az tuti hogy jó!

 

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Akkor memória hiba. A CRC egy ellenõrzõ eljárás. A védett adatokból egy meghatározott algoritmus készít egy számot vagy számokat, amiket hozzáfûznek az adatokhoz. Amikor ellenõrzik az adatok hibátlanságát, újra elõállítják ezeket a számokat és összehasonlítják azzal, amit elõzõleg hozzáfûztek az adatokhoz. Ha a kettõ nem egyezik, akkor baj van.

Ez akkor következhet be, ha az adatok továbbításában illetve tárolásában résztvevõ egységek egyike-másik a nem képes az adatokat hibátlanul kezelni. Mivel több, eltérõ típusú adathordozónál is elõforduló hibáról beszélünk, ahol a közös pont a rendszered memóriája, azt feltételezem, hogy ott lesz a hiba forrása.

Link to comment
Share on other sites

NagyBS_79

Köszönöm szépen! :)

 

Megpróbálkozom a memóriákkal.

 

Remélem sikerül.

-----------------------------------------------------------------------------------

Milló köszönet!!!!!!!!! :D:D

 

Sikerült behoznom a régi Linux-ot rajta.

Visszatettem az XP-s merevlemezt de az XP nem indult el rajta. A telepítõlemeze viszont elindult.

Megkezdtem az XP telepítését. Ha kész akkor átnézem a vinyót hiba után kutatva. Ártani nem árt szerintem.

 

Ezek szerint memóriahiba volt.

 

Mégegyszer ezer hála!

 

Ha nem sikerül akkor harakiri!

Link to comment
Share on other sites

padlizsan

Hali

Az a problémám hogy bekapcsolom a gépet és sehova sem jutok még a BIOS-ig se, egyszerűen vár 5 másodpercet és egy hosszút sípol. Szétkaptam már a vinyót, a ramot is kivettem, de így sincs semmi.

Kezdek arra gondolni hogy az alaplap kinyuvadt.

Előre is köszi a választ

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Jó lenne tudni az alaplap illetve a bios típusát.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Itt találsz leírást, az egyes BIOS hangjelzések jelentéseire.
Link to comment
Share on other sites

padlizsan

Köszi a segítséget.

A baj az hogy az alaplapom papírjai nincsenek meg. Az biztos, hogy Asus, kinézetre A8V-MX-nek tűnik, de nem vagyok benne biztos.

A bios-t illetően sajnos nem tudom milyen, van.

Bekapcsolom, egy hosszút sípol és semmi kép.

:Sír:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ehh, ha van kinézete, akkor van típusszáma is. Egyébként meg nézzél körül a tápod és a procid tájékán, valahol ott lesz a hiba.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Létezik olyan típus, hogy A8V-MX, AMI BIOS-a van. CMOS reset-et csináltál már?

Link to comment
Share on other sites

padlizsan

Köszi a segítséget de rájöttem hogy a videókártya ki is volt csuszva meg teli volt porral.

Köszi még egyszer!!! :D

Csaba_# a segítséged nélkül nem ment volna! :)

Link to comment
Share on other sites

maczikasz1989

Kedves okosok :D segítsetek, nem idul a gépem, tegnap este óta nem indul el a windows egy újraindítás után halt meg, úgy hogy előtte működött.

A jelenségek amiket produkál:

Ha winyóról indítanám a windows-t akkor jó esetben a töltőképernyő felénél megáll és úgymarad, rossz esetben csak a kurzor villog a fekete képernyő elején.

Jah és amikor elindítom a gépet egy csomó ideig világít a "dolgozós" led az elején (nem tudom mi a hivatalos neve,de az amelyik akkor világít amikor azt hiszem a winyót izélgeti a gép) és van hogy el se kezd bootolni csak világítanak a ledek és még a monitor sem kapcsol be.

Ha windows PE-t (Preinstalled Environment) indítok dett ugyanez elkezd betölteni és fekete képernyő kurzorral.

Ha Linux Ubuntu Live cd-t indítanék ugyanez.

Ha windows telepítőt betölti a illesztőprogikat és ugyanez.

A bootolós particion magic látja a winyókat.

Amit próbáltam: IDE kábel csere, memóriákat (256, 512) kivenni egyszer az egyikkel egyszer a másikkal, bioszt alapértékekre állítani, de nem cmos resettel.

A Táp egy ideje már szarakodik, mert a ventilátora meghalt és egy ceruzával kell melökni, hogy elinduljon, de ha elfelejtettem, akkor túlmelegedett és leállt a gép. Tehát lehet hogy az adta meg magát. Másik esetnek az alaplapot tartom ami cinkesebb. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gáz illetve, hogy honnan tudom kideríteni h esetleg a táp hibás-e másik táp beszerzése nélkül? :)

 

Előre is kösz a segítséget

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem alaplaphibának tűnik. Vagy processzor. A kettőt viszont nem nagyon fogod tudni szétválasztani csere nélkül. Egy CMOS resetet próbálj meg mindenképp.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
A Táp egy ideje már szarakodik, mert a ventilátora meghalt és egy ceruzával kell melökni, hogy elinduljon, de ha elfelejtettem, akkor túlmelegedett és leállt a gép.

:facepalm:

Link to comment
Share on other sites

maczikasz1989

CMOS reset megvolt, az elemes fajta, de ugyanúgy semmi. Az egészben főleg nekem az a fura, hogy a LIVE oprendszerek sem indulnak pedig elvileg azoknak nem kell a winyó, nem? Próbáltam úgy is elindítani a linuxot, hogy lehúztam mind a 2 winchester-t, de úgy is csak a kurzor villogása maradt.

 

Jó a táp az tudom, hogy OMFGOMFG, de nincs most cash egy újra, illetve ha az ment tönkre megoldom, de az egész gép nem ér annyit mint egy új táp, bár most érettségi időszakba kéne. :)

 

Azt hogy tudom kideríteni, hogy alaplap vagy táphiba?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem alaplap lesz. Kérdés mitől ment tönkre. Lehet, hogy a táptól. Az alaplapok nem hullanak csak úgy. Mindent csak cserével tudsz ellenőrizni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

...és természetesen kezd a cserét a táppal.

Link to comment
Share on other sites

NERING386

Nekem a most általam szerelt géppel egy olyan probléma adódott, amivel még nem találkoztam. Eleinte ment minden, aztán egyszercsak úgy gondolta, hogy nem fog beindulni, és csak valami sípolást hallottam, amikor bedugtam a tápba a kábelt. Nem tudom pontosan, honnan jött a sípolás, de lehet, hogy a tápból, bár nem igazán tudtam megállapítani. Ezután kihúztam az fdd drótot, visszadugtam, mire a sípolás abbamaradt, viszont a gép ugyan úgy nem reagál a bekapcsgombra, meg semmi másra sem. Sajna nincs még egy atx-es tápom, hogy leellenőrizzem, az-e a hibás, avagylen sem...

Ha tudjátok, hogy mi van, az jó volna. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...