Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook-vásárlás 2009-ben


Timo

Recommended Posts

KGigi

Szép volt, szerintem jó vásárt csináltál :)

Link to comment
Share on other sites

majabos

Remélem... Az új gép pénteken érkezik előreláthatólag. :D

 

Maja

Link to comment
Share on other sites

szeles

Sziasztok!

 

Még mindig nem sikerült megtalálnom az igazi laptopot, ezért olvasom a fórumot hátha találok valami jó tippet. Nekem is szimpi ez a Toshiba L300 19J, de én ezt csak 167 ezerért látom, szóval Hudzyhoz intézem a kérdést, hogy hol tudnád megvenni 159ért? És ha megvetted már esetleg van valami tapasztalat?

köszi

szeles

Link to comment
Share on other sites

kev08

Sziasztok!

 

A közeljövőben szeretnék majd venni egy laptopot. Sokat nézegettem de nem tudom h melyik lenne a legjobb. Árba olyan 250-300 ezer között gondoltam. A gép egyetemre kellene, programozás, grafika meg ilyesmi, de azért jó ha a mai játékok is elindulnak rajta.:) Szóval egy ütős, erős és megbízhatő gépet keresnék. Ha tudtok ajánlani valamit, szívesen fogadom.

 

Amiket nézegettem:

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=18559

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=18614

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=16900

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=18808

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=17002

 

Az áruk nem lényeges inkább a tudásuk és a megbízhatóság. Ezek közül melyiket ajánlanátok? Vagy ha van más, akkor az melyik lenne ebbe az árkategóriába v olcsóbb de hasonló tudású?

 

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Hello!

 

T60hoz kellene dokkoló vagy port replikátor, amin van s-video és LPT port. Merre találok? Vagy csak FRU szám alapján hol tudom ellenõrizni, hogy mihez jó és mi van rajta?

 

Elõre is köszönöm!

 

szerk.: Közben megtaláltam a FRU-kat: 26R9061 és 26R9063 jó, amin van LPT port, de ahogy nézem, csak DVI van ezen is. Az jó a sima TVhez, vagy csak LCDre?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha a notebookon nincs TV kimenet, akkor hozzátartozó dokkolóhoz se igen lehet. DVI eleve digitális, míg az S-Video analóg, nem is beszélve az egyéb különbségekrõl, így az nem használható.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Kicsit átléptünk már a témán, de szerintem fontos pontosítani, hogy a távol lévõk között kötött szerzõdéstõl való elállásnál a bontatlan csomagolás a Kormányrendelet értelmében csak a hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépi szoftver példányára vonatkozó szerzõdés esetében feltétel.

 

És ez logikus is.

Link to comment
Share on other sites

OneC

Sziasztok!

Én egy toshiba satellite A300 1NO típusú masinát néztem ki magamnak, de van aki azzal ilyezget, hogy a toshibák elég hamar túlmelegszenek! Most nem tudom, hogy mitévõ legyek, bele merjek-e vágni ebbe a notiba. Nézegettem az Asus notikat is, de most nem tudom, hogy mit vegyek! /185E Ft.-ot szánok rá max./

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nincs semmi baj a Toshibákkal. Főleg ezzel az új szériával. Ár/érték arányban is nagyon jók. És ezen még FireWire is van.

Link to comment
Share on other sites

OneC

Segítsetek! A Toshiba Satellite A300 1NO noti videókártyája integrált vagy nem?

Link to comment
Share on other sites

OneC

Sziasztok!

Ha modemes a netem és a laptopomon van wifi és wlan is akkor milyen routerre van szükségem a mobil nethez?

 

Link to comment
Share on other sites

kori

Ha hordozható mobil netre gondolsz, akkor nem routerre hanem egy USB-s modemre lesz szükséged, amit valamelyik számodra szimpatikus mobil telefon hálózatnál vehetsz, csomagban vagy anélkül. 8)

Link to comment
Share on other sites

tyapy

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne hozzátok!

 

Nem tudok választani két konfiguráció között. Mindkettõ MSI G szériás, az ára sem sokban tér el, de képtelen vagyok kiválasztani melyik jobb. A második kicsit erõsebbnek tûnik, de nem tudom milyen ez a videókártya, meg proci, fõként játék szempontból.

 

Kérlek segítsetek, ha van bármi infótok, mert eléggé sok pénzrõl van szó, és nyilván nem szeretnék belenyúlni a lecsóba, szeretném azt választani, amelyik erõsebb-stabilabb, csak ötletem sincs melyik az.

 

Válaszaitokat elõre is köszönöm! :)

 

Üdvözlettel;

Peti.

 

 

 

1. konfig:

 

MSI GX720X-028HU notebook

Részegység

Típus

CPU:

Intel Core 2 Duo P8400

(2,26 GHz, 1066 MHz, 3 MB)

RAM:

2 x 2 GB DDR2-667

Képernyõ:

17" WXGA+ (1680x1050)

VGA:

NVIDIA GeForce 9600M GT 512 MB

HDD:

320 GB, 5400 RPM, SATA

Optikai meghajtó:

DVD Super Multi

Egyéb:

Táska és egér

LAN, Modem (RJ-11)

WLAN: a/g/n

1x E-SATA/USB Combo

WebKam.: 2 Mpixel

3 x USB

HDMI

PCMCIA

6 cellás akku

+ Rainbow Six Vegas 2 játék

 

 

 

2. konfig:

 

MSI GT735X-016HU Notebook

Részegység

Típus

CPU:

AMD Turion Ultra (2.2GHz)

RAM:

4GB DDR II

Képernyõ:

17" WSXGA+

VGA:

HD3850 TC1280MB

HDD:

320 GB, 5400 RPM, SATA

Optikai meghajtó:

Blue-Ray

Egyéb:

Táska és egér

Web-cam, WLAN, Bluetooth, HDMI, Gbit

LAN

PCMCIA TypeII foglalat, 6 cellás akku

(4400mAh), kártyaolvasó, 4.1 speaker,

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mennyit szánsz rá? Az MSI nem a legjobb választás. :nem:

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

Sziasztok!

Errõl mi a véleményetek?

Általános felhasználásra kellene, meg egy kis játék: COD2; SWAT 4

Köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Játékra kevés lenne az a X4500. :hmm: Egyébként nem tűnik rossznak.

Link to comment
Share on other sites

JimBeam

Sziasztok! Netbookot szeretnék vásárolni, a felső határ 150'000 Ft. Kérlek segítsetek, elsősorban Toshiba, Asus illetve Lenovo érdekelne, úgy hallottam ezek a legmegbízhatóbbak. Kaphatnék egy pár tippet? Legfontosabb, hogy megbízható legyen a gép és gyors. E-mailezésre, internetezésre használnám meg alkalomadtán egy-egy film megnézésére. Játszani nemigazán szoktam, ha igen akkor is kisebb minijátékokkal vagy bigfishgames-es telepítményekkel. Köszönöm előre is az ajánlatokat.

Link to comment
Share on other sites

könyvtáros

Sziasztok

 

Majához hasonlóan nekem is egy internetezésre, dokumentumkezelésre, weblapszerkesztésre, képszerkesztésre, némi (sok) programozásra, és Sims2-re (egyáltalán nem :P ) használható laptop kellene max 160 ezerért. Ja és ha belefér, azért jó lenne, ha a 2-3 éves játékok röccenés mentesen mennének rajta, de abba sem halok bele, ha nem. Jelenleg ezzel szemezek:

HP Pavilion dv5-1120eh

http://www.notebookzone.hu/mid.php?mid=1&a...5&skod=1672

A belinkelt oldalon található árnál jobbat eddig nem találtam, szóval ha tudtok jobb áron, szóljatok!

Ja és jól esne egy viszonylag mélyrehatóbb vélemény, ugyanis nem igazán értek a gépek hardveres részéhez, és nem szeretnék bakot lõni.

Oh, és még valami. Valószínûleg a leggyakrabban egyetemi jegyzetelésre fogom használni, és örülnék neki, ha nem kellene fél óránként a konnektorhoz szaladgálni vele. :)

 

könyvtáros

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nekem tetszik ez a HP, van rá egész sok garancia, és adnak mellé operációs rendszert is.

Link to comment
Share on other sites

JimBeam

Szétnéztem és e mellett az MSI mellett döntöttem. De elõtte még is inkább kikérném a véleményeket. Nos?

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A Wind elég jól össze van rakva, de mint miden netbooknak a multimédiás képességei majdnem egyenlõek a nullával.

Link to comment
Share on other sites

könyvtáros
Nekem tetszik ez a HP, van rá egész sok garancia, és adnak mellé operációs rendszert is.

A baj csak az, hogy a egy ismerõsömtõl épp azt hallottam, hogy az övé pontosan két év után mondta fel a szolgálatot, és itt is olvastam már, hogy állítólag a szerviz is HP-kkal van tele. Tényleg ilyen megbízhatatlanok lennének ezek a gépek?

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Haveromnak szeretnék segíteni.

 

A FuSi Esprimo sorozat minõsége sem jó? CSak mert most 99ezer Ft-ért lehetne venni a következõ gépet:

 

FuSi Esprimo Mobile V5555

 

15,4"

Core2Duo t3200

2Gb DDR2 RAM

250Gb Hdd

SIS M672

SiS Mirage 3+ Graphics

 

VAGY

 

HP 550

Mobile Intel® Celeron® M550 2000MHz 64bit

1GB DDR2 667MHz

15,4" WXGA fényes 16:9

160GB SATA 5400rpm

DVD író / olvasó (supermulti)

Intel® Graphics Media Accelerator X3100

 

ez 99ezer Ft-ot kóstál.

 

Ti melyiket ajánlanátok?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...