Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook-vásárlás 2009-ben


Timo

Recommended Posts

majabos

Helóka!

 

Még mindig nem jutottam elõrébb a választásban. Olyan sokféle notebook van, és sokan sokfélét mondanak. Ráadásul rájöttem, hogy lehet, hogy épp a határon egyensúlyozok ezzel a 150000 forintos kerettel. Most megint találtam egyet, ami nekem szimpi. Légyszi mondjatok nekem véleményt!

 

Acer TravelMate 5330-162G16N_2

 

Internetezésre, dokumentumkezelésre, weblapszerkesztésre, képszerkesztésre, némi programozásra, és Sims2-re használnám. Szerintetek?

 

A másik kérdésem, hogy jókat találtam az Extreme Digitalnál is, csak ott nem adnak egyikhez sem op. rendszert. Van itthon egy félig legális WinXP-m CD-n. Szerintetek milyen nehéz feltelepíteni egy op.rendszert notebookra? Tegyük fel, hogy a drivereket le lehet tölteni hivatalos helyrõl (konkrétan egy ASUS-ról lenne szó).

 

Köszi elõre is!

 

Maja

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az Acer nem a legjobb minőségben...bár az újak már egész tűrhetőek. IBM-féle Lenovo, Toshiba, HP, Dell, ASUS.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem nem rossz gép az az ACER. A feleségem is egy hasonlót gyûr és semmi baja.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Acer van nekem is, eltekintve attól, hogy eltörtem a Z gombot teljesen korrekt gép. Nekem adhatnának Lenovo-t is, ha kell, szétverem egy nap alatt. Remélem érthetõ, mire is gondolok. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Eddig két Acerrel volt kapcsolatom (ismerõsök által), egyik sem húzta sokáig. A többi tapasztalat meg olvasás alapján.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az, árban is...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az oldalon annyi, de mire bejön, többe kerül.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Rendben van, rendeld meg. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

majabos
Szerintem nem rossz gép az az ACER. A feleségem is egy hasonlót gyûr és semmi baja.

 

Köszönöm a válaszokat. Idõközben viszont léptem egy merészet, és megrendeltem egy ugyan szintén Acer, de más típusú gépet, ami nagyon szimpatikus (eltekintve az integrált VGA kártyától, de azért reménykedem, hogy nem lesz vele sok gond, még ha Sims2 nem is fog rajta futni...).

Ha minden jól megy, nemsokára szállítják is, úgyhogy drukkoljatok.

Egyébként a sógorjelöltemnek is Acer Aspire van, és nekem nagyon tetszik, és 3 éve jól húzza, pedig a húgom mindennapos használatra vitte magával egy évre Írországba is. És itthon is nyúzzák rendesen minden nap... Úgyhogy azért bizakodó vagyok.

 

Maja

Link to comment
Share on other sites

Timo
Rendben van, rendeld meg. :hááát:

 

 

:huh: Komolyan jobb mint az a HP? :huh:

Link to comment
Share on other sites

hudzy

sziasztok

lenne egy kérdésem. most vennénk llaptopot, ki is néztem ezt: Asus X59SL-AP377

SiS chipset van benne, azt olvastam, hogy az nem túl nyerõ. megéri ezt a gépet megvenni? elég jónak tûnik, normál használatra, játék nem lenne.

Vagy esetleg tudtok ajánlani 160E Ft-ért jobbat?

 

elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én eddig csak szívásról hallottam az ASUS notikkal kapcsolatban.

Link to comment
Share on other sites

hudzy

szia. köszi, hogy válaszoltál.

most találtam egy másikat, a neve: Toshiba Satellite L300-19J

ez is jónak néz ki, csak nem tudom hogy a videó kártya mennyire jó, és hogy hány megás?. most 159-ért tudnám venni, ez jobban megéri? van már toshiba laptopnuk, meg vagyunk vele elégedve.

ennyiért megéri? áltagos használatra, játék nem lesz.

 

köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nekem tetszik. :igen:

Link to comment
Share on other sites

Timo

 

Ugyanaz, ugyanúgy

 

"Persze olyat talán nem is lehet. A piacon kapható gépek 90 százaléka ugyanazt a hardvert, kijelzõt, rendszert használja, mert nincs más, legtöbbször csak a ház kialakításával lehet egyéni ízt adni a terméknek. "

 

Bakfitty :)

Link to comment
Share on other sites

hudzy

sziasztok. lenne egy kérdésem. ilyen videókártya van benne, és megosztott memória. ez pontosan mit takar? 3gb ram esetén. lecsíp magának vagy hogy? hány megás így a videókártya?

Videokártya gyártó : IntelR

típus : Mobile IntelR GMA 4500MHD

memória mennyisége : legfeljebb 1340 MB grafikus memória 4 GB rendszermemória esetén

memória típusa : megosztott

 

köszönöm

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A rendszermemóriából vesz le a videokártya annyit, amennyit beállítasz a BIOS-ban. Önálló memóriája nincs.

Link to comment
Share on other sites

hudzy

és ez mennyire jó így? átlagos használtra lenne, tehát nuku játék.

két gép között vacillálok:

1. Toshiba L300-19J

2.Asus X59SL-AP377

 

160e Ft a határ. esetleg valaki tud ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Toshiba

Link to comment
Share on other sites

hudzy

akkor nem gond, hogy a rendszermemóriábal használ a vga. ha meg több ram lesz bele rakva, akkor gondolom végképp nem gond. meg ha alapból 3gb van benne, akkor nem lehet megérezni, hogy levesz magának X-megát.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha nem akarsz játszani, akkor nem gond.

Link to comment
Share on other sites

majabos

Sziasztok!

 

Gondoltam, jövök egy kicsit panaszkodni. Várva várt laptopom megérkezett ma délután, és hatalmas dilemmában vagyok, ugyanis nem az van benne, amit én vártam. A weblapon (webáruházból rendeletem, az áruházat a PCWorld végérõl találtam) ott van, hogy ebben a modellben van 4 USB és egy Firewire port. Még meg is örültem, hogy 150 ezer alatt találtam ilyet. Máshol ugyanez a notebook kb. 10 ezerrel több, mert persze utánanéztem más helyeken is a neten (jellemzõk és árösszehasonlítás miatt). Erre ma, amikor kibontottam, csak 3 USB-t találtam rajta, és sehol egy Firewire!!! Most mérges vagyok, mert ha ilyen tulajdonságokkal rendelkezõ laptopot akartam volna, azt találtam volna olcsóbban is, nekem nem fontos a 250 GB merevlemez és a 4 GB RAM. Viszont a Firewire fontos lett volna! Illetve nem annyira, de azértt fizettem egy kicsivel többet, mert azt hittem lesz benne.

 

Szerintetek most mit tegyek? Ma már használtam volna a gépet, de így nem merem bekapcsolni sem, hátha úgy már esetleg nem veszik vissza, vagy mit tudom én mit lehet tõlük ilyenkor kérni...

 

Adjatok tanácsot, mit lehet ilyenkor csinálni? Bekapcsolhatom egyáltalán?

 

Maja :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...