Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplapi audió


sanyecli

Recommended Posts

Pjotr

Ha nem segít a BIOS-frissítés, akkor visszateszed azt, ami most van rajta. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Dragon0

Sziasztok!

 

A következõ a problémám:

A minap vásároltam egy számítógépet GigaByte GA-P55A-UD3-as alaplappal.

Feltelepítettem a Windows 7 x64-et, és a lap drivereit.

Amikor bedugom hátulra a hangfalat, akkor elég idegesítõ alap sistergést produkál.

Olyan, mintha a gép belsõ hangjait kiküldené a hangszórón. Ha tölt a winyó, akkor még azt is hallom.

Elég idegesítõ.

Hang van, de sajnos alapsistergés is.

Ha optikán viszem át a hangot, ott sistergés nélkül megy.

 

Mj.: ha fejhallgatót dugok be neki, akkor azon is sistereg.

 

Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Földelés rendben van?

Link to comment
Share on other sites

Dragon0

Szia!

 

Minek a földelése?

 

Földelés rendben van?

 

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Sziasztok.

Egy Asrock N68C-S UCC alaplap, elõlapi audió bekötésével nem boldogulok. A csatik amik az elõlaptól jönnek.

1, csatllakozó MIC IN / GDN

2, csat... S-L

3, csat.. S-R

4, csat... MIC BIAS

Ezek a feliratok vannak rajtuk, viszont az alaplapon más és ezt nem tudom összehozni. Mellékelem az alaplapi rajzot a kézikönyvbõl.

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Az alaplapodon HD audió csatlakozó van, a házon meg nem. Így nem fog menni, hacsak a lapon nincs más lehetõség. Talán ac97 szerint menne, de a ház elég szegényes kapcsolattal bír ahogy látom.

 

A sistergéshez annyit: nekem is van egy ilyen Asus lapom (p5ql/epu) csak optikain jó, különben sistereg és alig szól, nem tudtam vele mit kezdeni, driver beállításokkal sem. Valószínübb a hardverhiba a kivezetések környékén. Én erre jutottam.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Köszi a tájékoztatót. Egyébként nem az enyém az alaplap és a ház sem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
pestmann

Sziasztok!

 

Kérek valakit, segítsen rajtam légy szíves!

Hozzám került egy P4-es PC, Intel alaplappal. Feltelepítettem a W XP-t, de az alaplapi hangkártyába nem tudtam életet lehelni.

Biosban nem találtam opciót a ki-/bekapcsolásra.

Alaplapi drivereim nincsenek.

Mit kéne tegyek?

 

Köszönöm a választ: Pestmen

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mi az alaplap pontos típusa? Anélkül nem fog menni.

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Hát ez az elsõ dolog, amiben segíteni kellene: hogyan tudom pontosan megállapítani a típusát?

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Ha minden igaz, akkor Foxconn AWRDACPI. Ha valóban van ilyen.

Edited by pestmann
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ez nem az lesz.

Rakd fel a SIW vagy az Everest Home Edition diagnosztikai programot, és azok majd megmondják.

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Köszönöm Csaba, megpróbálom.

Az a helyzet, hogy csak az alaplapi hangkártyát nem tudom használni. Ahhoz kéne driver.

Tudja-e valaki, hogy miért jó az a gyártóknak, hogy így megnehezítsék pl. egy alaplap pontos típusának felderítését?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A POST során kiírja, illetve rá van szitázva az alaplap PCB-jére. Ennél többet nem tehetnek. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Igen Pjotr, ez így van, csak az a baj, hogy csak az van rányomva, hogy FOXCONN. Semmi több. Persze tudom, ugyanazt az alaplaptípust több modifikációhoz is felhasználhatják, bla, bla, bla.

Neked hogyan sikerült ilyen rövid Nick nevet választanod? Nekem sajnos csak a 8 karakter hosszút fogadta el a regiszter motor. :-)

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha belépsz a BIOS-ba, ott sem írja?

 

A nick azért ilyen, mert a nyakunkba kaptuk az IDG Pass nevû förmedvényt, és abban legalább 8 karaktert kell megadni. Szerencsére úgy néz ki, pár hét és megszabadulunk tõle.

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Sajnos a Bios sem írja ki. Ez egy õsrégi - 2004-es - szerkezet. Az általad javasolt Everest Home ... progi szerint az alaplapom: Foxconn 915A01-P/915A03-P/915P7AC

 

Ehhez kéne sound card driver. Sajna én nem találtam sehol...

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Köszönöm!

Az az igazság, hogy kb. 43 millió 432 ezer 956-szor és féleképen írtam be a keresõbe, de ezt a linket egyszer sem kaptam meg. Úgy látszik fejlesztenem kell a keresõhasználati ismereteimet. Köszönöm mégegyszer.

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Letöltöttem a filet, látszólag rendben is volt, de a telepítés során errorozott: Cann't find Match Realtek HDAudio Inf File"

Erre is kismillió találatot leltem, de sajnos sehonnan sem tudtam letölteni a megfelelõ fájlt. Kezdem elveszíteni a reményt. Van esetleg valakinek ötlete? Megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

pestmann

Igen, köszi. Próbálkoztam már ezzel is, de csak ezt kaptam letölthetõ file helyett: Forefront TMG: extended error message :

200 Switching to Binary mode.

200 PORT command successful. Consider using PASV.

425 Failed to establish connection.

 

Ezzel pedig nem tudok mit kezdeni. Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
:pislog: Nekem IE9 simán letölti. Ne használj itt letöltés vezérlõt, hagyatkozz a böngészõdre.
Link to comment
Share on other sites

pestmann

Nem használok semmit. Nekem IE8 van a gépemen. valószínûleg a tûzfal nem engedi át a cuccot. (Sajnos csak durva tûzfal mögül látom a netet.)

Nem tudnád letölteni és elküldeni nekem emailban, vagy akárhogy, persze tömörítve, mert úgy átjön a falon.

Nagyon megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...