Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Új laptop beüzemelése


Gorktar

Recommended Posts

sugarbabylove

Próbáltam a moddolt drivereket, sajnos semmi változás. :(

Viszont rájöttem 1-2 dologra, ami megint felvet 1 kérdést. Szóval a lényeg, hogy ugye a laptopban 2 gpu van. egy ati hd3200-as, ami energiatakarékos és egy hd 4570. Na mármost, ha biosban dGPU-n van kiválasztva a VGA mode-nál, akkor CSAK a 4570est ismeri fel a windows, amivel nincs is gond, csak annyi, hogy nuku fényerő állítás. Ha a VGA mode-ban az ATI PowerXpress van kiválasztva, akkor az eszközkezelőben mindkettőt felismeri a win7, de a 4570es nem működik helyesen (azaz a 3200as aktív-jah és itt működik a fényerő állítás a billentyűzetről), mert sárga háromszög van mellette. Az ATI catalyst PowerPlay (települ a driverrel) tud olyat, hogy választhatok a 2 GPU között, de hiába választom ki hogy nagyteljesítményű GPU, nem vált át a 4570esre ugyanúgy a energiatakarékos(HD 3200) az aktív. Ez is érdekes, hogy miért nem vált át?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Tegnap frissítettem a 9.10-re

Windows 7-höz 9.9 beta driver van csak, te asztali kártyához valót tettél fel.

Link to comment
Share on other sites

sugarbabylove

Teljesen mindegy, mert elõtte meg a 9.9 volt fent és az se volt tökéletes.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha az a 9.9-es szintén asztalihoz készült volt, akkor...

Link to comment
Share on other sites

sugarbabylove

Ne nézz már hülyének légyszi... Mobilityhez valót raktam fel.

Link to comment
Share on other sites

sugarbabylove

A probléma megoldódott. Bios frissítés után mûködött a fényerõ állítás.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
gabriel081

Most olvasom, hogy az "Asus k50ab sx019l" típusú notebookban nem csak ATI Mobility Radeon HD4570-es GPU van, hanem egy HD3200-es is, amely energiatakarékosságból van benne.

 

Mi a rák akar ez lenni? Tényleg van ilyen, mert ilyenrõl még nem is hallottam?

 

Mi ennek a célja? Ha csak az energiatakarékosság, akkor miért nem csak a HD3200 van benne?

A HD4570 számítási teljesítményének nem zavar be a HD3200?

 

Gondolom a BIOS-ban ki lehet kapcsolni a HD3200 jelenlétét. De mi van akkor, ha az adott notebook BIOS-a nem támogatja ezt a kikapcsolási funkciót? Sok olyan notebookkal találkoztam, ahol csak a rendszeridõt és a Boot sorrendet lehetett átállítani.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Miért akarnád kikapcsolni? A Hibrid Crossfire-ban, fokozott igénybevételnél az integrált GPU segít segít a fõ kártyának. Ha pedig nincs igénybevétel lekapcsolja azt, ezáltal energiát takarít meg. Ez persze csak Vistánál van így.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem, sehol nincs így.

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

Mert kinéztem egy notebookot, amelyben HD4570-es videókártya van és pont azért venném meg, mert ez a kártya van benne. Nem szeretnék negatív élményeket átélni azzal kapcsolatban, hogy mondjuk bezavar a HD3200-es kártya és rosszabb teljesítményt produkál a gép, mint amiért megvettem.

 

Ne verjenek már át a szaküzletben. Ha nekem a HD4570 kell 2.7GPixel/sec és 5.4GTexel/sec tényezõkkel, akkor olyan notebookot adjanak a pénzemért.

 

Mi a garancia arra, hogy nem üti ki a HD3200 a HD4570-et?

 

Pl. van ez a fórum, ahol arról írnak, hogy Windows7 alatt csak a HD3200-es látszik.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/267457...-displayed-3200

 

Meg ahogy olvasom sugarbabylove is panaszkodik erre a modellre.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nekem HD3200+HD3470-es notebookom van, BIOS-frissítéskor jelent meg olyan opció, amivel le tudom tiltani a HD3200-ast, de!

Még azelõtt, hogy ezt kivitelezni tudtam volna, lehetõség volt CCC-bõl állítani, hogy Corssfire-ben menjem, avagy sem. Ha kikapcsoltam a CF-et, akor a HD3470-est használta. Plusz adalék, hogy kijelzõ és a többi "képport" a HD3470-esre van drótozva, nem a HD3200-asra.

 

Szóval ebbõl a szempontból nem lesz gond, de energiamegtakarítással ne számolj.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Akkor ezt most nem értem. Kiadnak egy technológiát, ami sz*rt se ér? :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
1933

Halló sorstársak!

 

Engem is elért a nemezis, megleptem Húsvétra magam egy MSI U100B 1063 Netbook-kal. Rajta elõre telepített XP SP3. "Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve!", de nagy baj van! Zone Alarm tûzfal, utána CA Antivírus feltelepítve, hálózat elindítva. Minden mûködik, csak az a sok-sok kis ikon az óra mellett nem nagyon tetszik egy Atom 280/1,67 GHz-es processzorral, meg 1 GB RAM-mal. Második bekapcsolás után, az óra melletti ZA ikon eltûnt, hálózat mûködik, de vajon van-e tûzfal? Idönként bevillan egy kis ablak, de olyan röviden, hogy nem lehet elolvasni, hogy mi van rajta! A programok elindulását kivárni nem lehet, az egérkattintás után kb. 10-20 másodpercet kell várni, amíg a homokóra megjelenik, majd újabb 10-20-at amíg megjelenik a program ablaka, "vagy nem"! Az egér úgy mozog, mint egy lajhár! Leszedve a vírusírtót, megjelenik a ZA ikon. Újratelepítés után ugyanaz a helyzet. Az egyik kikapcsoláskor éppen akkor jelent meg a be-be villanó ablak, amikor a kikapcsolási ablak (kikapcsolás - újraindítás) is és akkor derült ki, hogy a ZA inicializálni próbálja magát, de nem sikerül! Végül a Kerio tûzfalat kellett rátenni.

 

Az az érdekes, hogy az asztali XP Home és Prof gépeim dugaszolható HDD-in (10-15 db. HDD) sehol sem jelentkezik ez a jelenség.

 

Az MSI U100-ra istentelen mennyiségû, az internetre tülekedve kimenni akaró félelmetes mennyiségû szoftver van felpakolva! A Norton Internet Security és az Office 2010 30, illetve 60 napos próbaverzióit azonnal kitöröltem, miután a a Norton I S azonnal települni akart és kijelentette, hogy azonnal töröljem a vele nem kompatibilis ZA és CA Antivírus programot. A telepítõ ablakot nem tudtam bezárni (nem engedte) csak a tápegység azonnali kikapcsolásával, mert a CTRL-ALT-DEL hármas sem segített! Az msconfig-ban kb. 15 azonnal induló program van (intel grafikus, hangkártya, SeaPort Enhancer, Windows Live Messenger, AKOS, ctfmon, szb.) nem is tudom felsorolni.

 

Hogy lehetne a Windows Live Messenger-t és annak társait (fájlmegosztás az interneten, Facebok, stb.) kiirtani?

 

A gépen volt három primary partició:

1. XP alatt nem látható 13 GB, WINRE nevû partició, rajta 3 GB összméretû Recovery fájlok.

2. OS-Install nevû, 40 GB partició, rajta 11 GB méretû XP SP3.

3. A maradék adat tároló partició.

 

Ubuntu 8.04 Live CD és Gparted segítségével a 2. particiót 23 GB-ra zsugorítottam,

majd XP-be visszatérve csináltam egy kiterjesztett particiót a maradékra és egy D: logikai meghajtót az Ubuntu-nak. A többibõl egy E: adat tároló lett.

 

A géphez kaptam 5 db Recovery DVD-t (tartalmuk egyenként kb. 650 MB!!!) és 1 db driver lemezt. A Recovey DVD-ken feliratokkal: Hungarian, Serbian, Slovak, Czech, Romanian. Csak a magyar tasakját bontottam fel, de az nem bootolható lemez, csak egy WinBom.ini fájl van rajta. Azt hiszem ez a WinPE program része, de az nincs nekem.

A DVD-n két TXT fájlban ugyanaz az 5x5 karakteres Win XP telepítõ kódszám szerepel, de a gép fenekén tévõ Microsoft matricán kódszámmal nem egyezik!!!!

 

Hogy lehetne ezzel a Recovery lemezzel visszaállítani a rendszert baj esetén?

 

A bootoláskor a képernyõn megjelenik két felirat:

Press DEL to enter Setup

Press F11 to select boot device. -- Ezek mûködnek is (USB-re dugott Floppy, CD/DVD meghajtó, HDD, stb., 5 féle áll rendelkezésre)

 

Ezután a bal felsõ sarokban megjelenik az "F3 ....." felirat egyre szaporodó pontokkal, majd eltûnik és elindul a boot-olási folyamat. Feltételezem, hogy ez valami folyamat indító, de még nem mertem kipróbálni, mert óvatos duhaj vagyok.

 

Tudja-e valaki, hogy mi ez és mire való, hogy kell használni? Mert leírás az nincs hozzá, legalább is még nem találtam, pdig alaposan átkutattam az egész gépet a Total Commanderrel és nemcsak XP-ben, ahol nem látszik a rejtett partició, hanem a Linux-ban is, sõt, a rejtett partición lévõ fájlokat az adat tároló részre is átmásoltam.

 

Tud-e valaki segíteni? Több számítógépes "szakembert, szervizest" megkérdeztem, ott is ahol ezeket a gépeket árusítják, de eddig mindegyik csak úgy nézett rám, mint ahogy Hofi Géza elmesélte, hogy "Keressük Petõfit" (A gyengébbek kedvéért: üres, üveges, csodálkozó szemekkel, hogy -- MIVAN????).

 

Jó lenne, ha az ilyesmik megoldását netán leírnák a PC World-ben, mindenki okulására, vagy megbeszélés alapján még a Skype-on meg is lehetne beszélni, mert az gyorsabb, mint írogatni.

 

Elõre is köszönöm a segítséget és elnézést, hogy ilyen hosszú voltam!

 

1933

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Most ez egy kicsit sok nekem apró nüanszokban átlátni.

De. A CA antivírus nem a legjobb termék, ahogy tudom, ráadásul a gépet is eléggé fogta. Valamelyik korábbi verzió.

Szerintem netbookra valami kis erőforrásigényű védelem kellene, NOD32 vagy más hasonló.

Én a ZA-t se nagyon forszíroznám, de biztos van más vélemény is. Helyette csomagban ESS vagy Comodo. Utóbbit lehet csak tűzfaként is telepíteni.

Az meg nagyon rendben van, hogy figyelmeztetett, hogy ne legyen 2 valós idejű védelem. Ne is. Előtte a fennlévő uninstall, ha rakni akarsz újat.

 

Most ha jól látom, pont kinyírtad a rejtett recovery partíciódat. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves SkyBird!

 

A CA Antivírust kb 8 éve használom, a ZA-val együtt, soha lassulást nem tapasztaltam, sõt, soha mé nem volt vírusom sem, mindent megfogott. 3 gépre kb. 5-6 ezer forint évente, interneten fizetve. Még ingyenes volt amikor elkezdtem használni.

Ahogy írtam, most a Kerio tûzfallal megy együtt.

 

Rutinos felhasználó vagyok, tudom, hogy nem szabad két dudást egy csárdába tenni.

 

A rejtett partició köszöni, megvan, rajta minden, ami kell! Mert azt tudom, ha a recovery-t rosszul csinálom, akkor mindent töröl és másodszor már nem lehet megismételni. Nem átmásoltam a recovery fájlokat, hanem csak másoltam úgy, hogy mindkettõ megvan.

Engem fõleg az izgat, hogy mire való az F3 a bootolás elõtt?

 

Egyébként köszi a gyors reagálást.

 

1933

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az F3 gomb a recovery manager indítása lesz.

A manualban nincs róla semmi?

 

Most akkor a CA + Kerio mellett már nem annyira lassú? Tuti, hogy a CA-val össze volt akadva a ZA. Régi név, ma már nem annyira "menők".

A Norton Removal Toolt is rá kellene engedni a tökéletes eltávolításhoz, ha még nem lett volna.

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves SkyBird!

 

Sajnos mindent átböngésztem (a Winre rejtett partición, a Recovery DVD-n, a mellé adott driver CD-n, az ezeken fellelhetõ minden gépkönyvön és elolvasható TXT és HTML fájlon, még az MSI honlapján is), de utalást sehol sem találtam, no meg azt hiszem leírtam, hogy az összes ismerõs számítógép szervizest is. Az Albakomp MSI szervizest megkérdezve, azt a tanácsot kaptam, hogy hívjam fel a Budapesti MSI szervizt (XIII,. Frangepán utca) de azok nem veszik fel a telefont, vagy foglaltat jelez!

 

Ahogy már írtam, a kb. 17 egyéb HDD-n a Zone Alarm tûzfal és az EZAv békésen elfér egymás mellett (akár XP Prof, vagy Home, akár Win98SE) és eddig még soha sem volt összeférhetetlenségi bajom, ha elõször a ZA, utána meg az EZAv lett telepítve.

 

Most a Netbook-on békesség honol és elfogadható a sebessége is az EZAv-val és a Kerio-val. Egyetlen gondot tapasztaltam, hogy a Linuxban nem szabad újraindítani a gépet, csak leállítani, különben lefagy és nem akar újra índulni, s nem is lehet kikapcsolni, csak úgy ha megszüntetem a tápot.

 

Azt hiszem, hogy itt valami olyan van, amit dinamikus particionálásnak hívnak és ha a fókusz áthelyezõdik a Linux-os particióra, akkor az eredeti XP-s particióra nem adódik át a vezérlés az elsõ, rejtett particióra és emiatt nem tud újra bootolni a gép (a bootszektor az elsõ, rejtett partición van és nem az XP-t tartalmazó második partición!), ugyanis a fókusz nem az elsõ particióra helyezõdik át.

 

Ezt a dinamikus particionálási dolgot csak utólag ismertem meg és még nem igazodom el benne. Most kezdem tanulni és kutatom az irodalmat az Interneten.

 

Üdv:

 

1933

 

U.i.: a PC World igazán szentelhetne ennek a témának (dinamikus particionálás) egy cikkecskét!!!! Arra is kiváncsi volnék, hogy Pjotr barátunk mit szólna mindehhez?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Blazius22

Tisztelt Fórumosok!

 

Lehet, hogy csak nekem lesz kérdés a következõ, azért felteszem és kérem a hozzáértõk válaszát!!!

 

Hogyan lehet Netbook-ra operációs rendszert telepíteni? Talán nemcsak bennem merül fel a kérdés...mert ugye optikai meghajtó nincs benne! Pendrive-ról vagy hogyan?

 

Kérem valaki válaszoljon!!!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A pen drive is jó ötlet, de léteznek külső USB-s optikai meghajtók is (de te is csinálhatsz magadnak, meglévő asztali maghajtóból 5,25" -os merevelmez ház segítségével vagy USB-IDE átalakító segítségével.)

 

De tény, hogy a pen drive-os (esetleg külső merevlemezes) megoldás a legegyszerűbb. XP esetén itt találod a megoldást (Windows XP telepítése USB-ről címmel), de linkelt program elvileg Vista és 7 rendszerek esetében is használható (bár ez utóbbiakon én még nem próbáltam).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Vista/Win7-hez még a telepítőkészletet sem kell megbuherálni.

Csak rá kell másolni NTFS fájlformátum mellett a pendrive-ra vagy külső merevlemezre, aktívvá tenni és kiadni a parancsot a boothoz.

bootsect.exe /nt60 x: ahol x a pendrive meghajtóbetűjele az adott rendszerben

A bootsect.exe a telepítőlemezen megvan.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
mesza

Üdv mindenkinek! Nem rég vettem egy EPC (egyébként márkátlan) mini netbookot. Windows CE 6 fut eredetileg rajta. Androidot próbáltam rá telepíteni, a telepítõ szerint sikeresen, de indítás után nem jelent meg semmi a képernyõn. Letöltöttem különféle Windows CE fajtákat, valamelyikkel elindult, de a 2GB-os háttértárat egyik sem tudta formázni, és következõ indításra ismét fekete képernyõ. Hogyan lehetne elérni vagy azt, hogy az Android feltelepüljön, vagy visszarakni a Win ce-t? Nagyon köszönöm elõre is.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mivel hivatalossan se az android, se a WinCE telepítőjét nem lehet elérni, ezért feltételezem, hogy főzött ROMokkal probálkozol. A problémát valószinüleg ez okozza, azaz nem arra az eszközre készült (minden gépre más és más OS kell a driverek miatt). Garanciában rakasd újra a gépet, hátha megcsinálják. Bár ez garancia vesztéssel jár.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...