Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Átlátszó 3D szöveg képen


Dávid Csaba

Recommended Posts

Fujitsu

De akkor ezt ne nekem írd, hanem az Alan Rosenfeldnek és a kollégáinak, meg a szomszéd Béla bácsinak, aki már a képek átméretezéséhez is csak a Photoshopot használja. :D;)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Mindenkinek köszönök mindent! Most már csak egy normális link kellene, ahonnan letölthetem a próbaverziót... tudjátok, egy olyan honlap, ahol nem kell accountot készítenem csak azért, hogy egy demót letöltsek. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin
De akkor ezt ne nekem írd, hanem

De ezen álláspontomat, miután előzőleg félreértetted, itt a fórumon akartam kifejezésre juttatni. Tehát nem neked írtam, hanem a fórumnak (-ra).

 

@Csaba: legjobb barátod egy perc alatt talál ilyet: katt! ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Tehát nem neked írtam, hanem a fórumnak (-ra).

Akkor nem szóltam! :)

 

A Photoshop CS3 kipróbálható verzióját innen is le lehet tölteni. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Szerintem érdemes lenne ezek a hozzászólásokat átemelni egy erre szakosodott topikba...

 

Ilyet tettem volna? A képek átméretezésére az a legjobb megoldás, hogy IrfanView-ban lenyomod a CTRL+R billentyûkombinációt.
Nem Rólad beszéltem konkrétan. De ha megnézed akár a Segélyvonal, akár más fórumok grafikus topikjait, akkor nagyon gyakran talákozol ezzel a hozzáállással. Egyébként véleményem szerint az IrfanView és a FastStone Image Viewer képek átméretezésére sokkal jobb, mint akár a Photoshop, akár a PSP.

Egyébként én megértem, hogy az Adobe termékei végtelenül ellenszenvesek a ti szemeitekben. Drágák; ez igaz. Sok olyan szoftverük van, amellyel tudás szempontjából teljesen ekvivalens alkalmazásokat lehet kapni töredék áron. Ezt sem vitatom. De valamiért mégis monopol pozícióba kerültek az elmúlt évek során, valamiért mégis az õ termékeiket választja a legtöbb szakember, valamiért a képszerkesztésrõl szinte mindenkinek a Photoshop jut eszébe (a Paint után :D ).
Tévedés, nekem egyáltalán nem ellenszenvesek az Adobe programjai. A problémám elsõsorban az áraikkal, és azon felhasználók hozzáállásával van akiknek semmi sem drága, hiszen nekik nem kerül semmibe. (Csöndes kérdés: akkor is ilyen népszerû és elterjedt lenne a Photoshop, ha csak azok használnák, akik ki is fizették? :upsz:) Képzeld el, hogy egy fotós topikban megkérdezik, hogyan tudna õ a kis Canon A520-asval olyan szép szûk mélységélességû képet csinálni, mint amit a neten látott. Erre egy analó válasz az lenne, hogy "szerezz" egy EOS 1Ds Mark III-at és egy 85 mm/f1,2-es objektívet, és úgy már könnyedén. :hááát:

Szerinted a Windows jobb volt, mint az OS/2? A VHS jobb volt a Betánál? Vagy a maiaknál maradva, a Blu-ray jobb mint a HD DVD? Vagy csak jobb marketing, erõsebb cég volt/van mögöttük?

Egyébként a Photoshop (egyik) legnagyobb mázlija, hogy sokáig õ volt az egyetlen PC-n és Mac-en egyaránt elérhetõ grafikai alkalmazás, és miután sokáig tartotta magát az a hit, hogy DTP-zni csak Mac-en lehet, így komoly elõnyre tett szert.

...legegyszerûbbnek, a leggyorsabbnak és a legfelhasználóorientáltabbnak mindig a Photoshop tûnt. :)
Hmmm... Ízlések és pofonok, akarom mondani, felhasználók eltérõek. A Photoshopra sok minden jelzõt használnék (pozitívat is :D), de hogy ezek között a fenti három biztosan nem szerepelne, az biztos. 8)

Ha van idõtök, nézzétek végig ezt a videót, akkor megértitek, hogy mirõl beszélek. Én úgy hiszem, hogy nem véletlenül kerülnek többe az Adobe termékei. (Azt viszont igaz, hogy irreálisan drágák.)
Balázs kb. fél méterre volt a kamerától, ami ezt felvette. Én pedig a mellette lévõ széken. Valóban nem véletlen. Ugyanis a) amíg vannak cégek, akik ezért az árért is megveszik, addig minek adnák olcsóbban; b) valahogyan pótolni kell a 80% feletti "nem fizetõs felhasználói réteget". :démonikacaj: Ja, és még egy kérdés: miért kerül Európában kb. kétszer annyiba, mint az USA-ban?

Egyébként tudtommal letölthetõ a Photoshopnak (ahogy a többi Adobe-terméknek is) a próbaváltozata, próbáljátok ki és aztán mondjatok véleményt.
Mint írtam, többször kipróbáltam már a Photoshopot. Ha jól emlékszem valamiért a páratlan számokkal kísérleteztem: 3, 5 és 7. Majd a legutóbb valami CS3 jelûbõl kaptam egy NFR csomagot. (Én csak Flash-t kértem, de az nem volt raktáron. :upsz:)

Ezen kívül párom fotósulijának Photoshop alapozóját is végigültem - a szervezõk és Jakab Zsolt tanár úr tudtával és engedélyével -, szóval abszolút nem ismeretlenül és látatlanban fejtem ki a véleményem. Sõt, vannak olyan funkciói a CS3-nak, amik kimondottan tetszenek, de eddig még nem volt olyan feladatom, amit ne tudtam volna PSP-vel megoldani. Ha lesz, akkor lehet, hogy mélybb ismeretséget kötök a Photoshoppal. :)

Alapvetõen én is a megfizethetõ árkategóriájú (és az ingyenes) termékeket használom, de az Adobe CS3 termékpaletta tagjainál nem találtam jobbat. Ettõl függetlenül távol álljon tõlem, hogy esetleg leszóljam az általatok használt alkalmazásokat.
Visszaolvasva nem láttam olyant, amit "leszólásnak" lehetne mondani. Ha akaratomon kívül megbántottalak volna, akkor bocsánatot kérek! :jólvanna:

 

Az eredeti kérdés így kezdõdött:

Keresek egy nem pilótavizsgás programot, amivel rá lehetne írni egy képre egy kiemelkedõ 3D szöveget...
Márpedig azt a véleményemet továbbra is tartom, hogy a PSP sokkal könnyebben tanulható és használható, mint a Photoshop.
Link to comment
Share on other sites

ezermester

Vaóóó! :o

 

Nos, hogy az elején kezdjem. Köszönöm az egyszerû és kimerítõ válaszokat is.

Remek, hogy a legálisan meglévõ "nem olcsó" programomra vonatkozó kérdést sikerült megfejteni. Köszönöm, tehát tudok vele képet készíteni 3D-ben.

 

Ne vegye senki magára, nem egy hozzászólásra írok, hanem a kérdésemtõl leírt anyagra.

1992 Óta üzletszerûen kéjelgek a Corel verzióival. Ha jól emlékszem a CorelDraw 3.0 volt az elsõ, amin tanulgattam a reklámokhoz grafikázni. Ma a 11 van meg, igaz már porosodik egy ideje. Az erre vonatkozó válaszokat megkaptam. (Nem kellett ajánlani a programot, mert az van, csak kiestem a formából)

 

Elkerülendõ további szócsata végett még egyszer: :kitiltva:

 

Köszönöm a meglévõ programomhoz az útmutatót!!! :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

@ezermester: mutatnék akkor valamit, ami némiképp sejteti, hogy honnan jöttünk, hova húz a szívünk. Azt is hadd mondjam el, hogy Giraffe-ot nem Nagy Zoltánnak hívják, bár az újságolvasók valószínûleg már összerakták a valódi nevét a becenevével.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Igen köszönöm!

 

Most megdobogott az enyém is. Ezzel dolgoztam a legtöbbet, anno. Rengeteg reklámanyagunk ment ki az országba, ennek a programnak a segítségével. Az is eszembe jutott, hogy akkortájt vásároltam az elsõ PC WORLD-öt. Valahol megvan még a 95-ös 1.2-es zöld színû floppy disk is. :szerelmes:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Egyébként véleményem szerint az IrfanView és a FastStone Image Viewer képek átméretezésére sokkal jobb, mint akár a Photoshop, akár a PSP.
Egyetértek. :)

és azon felhasználók hozzáállásával van akiknek semmi sem drága, hiszen nekik nem kerül semmibe.
Nekem meg azon felhasználók hozzáállásával van bajom, akik minden körülmények között az általuk kultivált szoftvereket tartják a legalkalmasabbnak szinte minden feladatra.

Hmmm... Ízlések és pofonok, akarom mondani, felhasználók eltérõek.
Egyetértek! :)

A Photoshopra sok minden jelzõt használnék (pozitívat is :D), de hogy ezek között a fenti három biztosan nem szerepelne, az biztos.
Itt a bizonyíték: a felhasználók eltérõek. Ezt nagyon jól látod.

Balázs kb. fél méterre volt a kamerától, ami ezt felvette. Én pedig a mellette lévõ széken.
Ha valóban odafigyeltél az elõadásra, akkor magad is meggyõzõdhettél róla, hogy nem hiába illetik pozitív jelzõkkel az Adobe termékeit.

Sõt, vannak olyan funkciói a CS3-nak, amik kimondottan tetszenek
Például a Quick Select? :)

Ha akaratomon kívül megbántottalak volna, akkor bocsánatot kérek!
Szerencsére nem vagyok "bántódós" típus. :D:) De egyébként nem is lett volna okom rá, hogy megbántódjak, hiszen semmi sértõt nem írtál. :)

Márpedig azt a véleményemet továbbra is tartom, hogy a PSP sokkal könnyebben tanulható és használható, mint a Photoshop.
Erre meg megint csak azt tudom mondani, amit te már megfogalmaztál: a felhasználók eltérõek. Mikor elõször találkoztam a Photoshoppal, nem tudtam megérteni, hogy vajon mi lehet ebben olyan bonyolult. Minden behozható néhány kattintásra, az eszköztárak áthelyezhetõek, minden kézreáll. Nem vagyok grafikai szakember, de amit meg akarok csinálni egy képpel, azt a Photoshoppal mindig meg tudom csinálni. Én sem a levegõbe beszélek, használtam a Corel termékeit is, azokkal összehasonlítva nekem mindig egyszerûbbnek tûnt a Photoshop kezelése.

De ha valaki másként látja, azt természetesen elfogadom és tiszteletben tartom. ;)

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Annyival kiegészíteném Balázst, hogy ez már a harmadik nekifutásunk volt. A történet itt kezdõdött, majd ezzel folytatódott. 8) Ha nem lennék olyan pösze, és nem utálnék annyira mikrofonba beszélni, akkor lehet, hogy most már inkább egy DVD-be vágnék bele.

 

@Fujitsu

Szemmel láthatólag közelednek az álláspontok. :D

Nekem meg azon felhasználók hozzáállásával van bajom, akik minden körülmények között az általuk kultivált szoftvereket tartják a legalkalmasabbnak szinte minden feladatra.
Ezzel részben egyetértek. De én úgy vagyok ezzel, hogy megpróbálom megkeresni az adott problémát legegyszerûbben megoldó eszközt. Szerencsés helyzetben vagyok, hiszen újságíróként viszonylag sok programmal találkozom. A Start menüm Graphics mappájában jelenleg 14 tétel van, amelyek között van két vektorgrafikus program (CorelDRAW és Xara Xtreme Pro), több "képnézegetõ" (mert ezek ma már többet tudnak, mint pár éve néhány képszerkesztõ :upsz:) -- így az IrfanView is --, több képszerkesztõ, és néhány célprogram (Gertrudis Pro, KnockOut tsb.). És ezek mellett nem is látszanak a plug-inek... (Az otthonin még ott van ismerkedés céljából a teljes CS3 csomag is, csak mostanában nem sok idõm van a "barátkozásra". :hááát: )

Vagyis igen sok programot "kultiválok", amelyekbõl megpróbálom kiválasztani mindig a megfelelõt - illetve ajánlani olyanokat szoktam, amik vagy ingyenesek, vagy elfogadható áron megvásárolhatóak - például az Adobe Photoshop Elementset.

Ha valóban odafigyeltél az elõadásra, akkor magad is meggyõzõdhettél róla, hogy nem hiába illetik pozitív jelzõkkel az Adobe termékeit.
Odafigyeltem, és láttam azt, hogy az Illustrator CS3-hoz szinte csak olyan funkciókat mutattak újdonságként, amik a CorelDRAW-ban 5-10 éve(!) benne vannak. Ahogyan azt is láttam, hogyan húzza be a Photoshop a kéziféket egy 512 MB-os gépen. De láttam azt is, hogy milyen szépen illesztett össze többszörös expozícióval készült képeket, és két kedvencem, a Healig Brush és a Vanishing Point újdonságait. :D

Például a Quick Select?

Speciel az kevésbé hozott lázba. Elég régóta használom a KnockOutot, de nemrég hûtlen lettem hozzá, mert találkoztam a Fluid Maskkal (l. e havi PCW) - így a bonyolultabb kijelölések sem okoznak egy ideje gondot. 8) (Ahogy Mogyi fogalmaz "ha egyszer kipróbálod a lilát...". :lol:)

De ha valaki másként látja, azt természetesen elfogadom és tiszteletben tartom. ;)

Ezzel én is így vagyok - leszámítva azokat az eseteket, amikor egyértelmûen hülyeségrõl akarnak meggyõzni (ez esetben természetesen nem errõl van szó). Több mint 10 éve vagyok jóba az Adobe magyar képviseletének több munkatársával, illetve barátom az egyik legismertebb "adobe-s guru", Jakab Zsolt. :D

Semmi bajom az Adobe-val vagy a programjaival (legfeljebb az árképzésükkel nem igazán értek egyet), sõt, többet szívesen használok is közülük. A gondom kizárólag az olyan felhasználókkal (nem veled) van, akik mint a papagáj, minden grafikai kérdésre csak azt tudják ismételgetni, hogy Photoshop, Photoshop. Ja, és általában õk azok, akiknek minden program ingyen van, sõt szerintük ez így természetes. :S

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Szemmel láthatólag közelednek az álláspontok.
Hát persze! :igen: Engem általában meg lehet gyõzni észérvekkel, de csak normális hangnemben és kulturált keretek között. :)

Ezzel részben egyetértek. De én úgy vagyok ezzel, hogy megpróbálom megkeresni az adott problémát legegyszerûbben megoldó eszközt.
Nagyszerû! :)

(Az otthonin még ott van ismerkedés céljából a teljes CS3 csomag is, csak mostanában nem sok idõm van a "barátkozásra".)
Képszerkesztõ szoftverekkel nálam is Dunát lehetne rekeszteni, a CS3 mellett van a gépemen Corel Graphics Suite 12 is, de régebben gyakran használtam az ACD Systems képszerkesztõ alkalmazásait is. Ezek mellett természetesen van a gépen IrfanView és sok kisebb (ingyenes) grafikai szoftver is. ;)

Speciel az kevésbé hozott lázba.
Engem annál inkább, mivel ennél professzionálisabb kijelölõvel eddig még nem találkoztam. :)

Több mint 10 éve vagyok jóba az Adobe magyar képviseletének több munkatársával, illetve barátom az egyik legismertebb "adobe-s guru", Jakab Zsolt.
Eh! :) Ég az arcomról a bõr. És én még azt mondtam, hogy ellenszenvesek neked az Adobe termékei... :) (Mentségemre szóljon, hogy senkit sem ismerek igazán a fórumozók közül.)

Semmi bajom az Adobe-val vagy a programjaival (legfeljebb az árképzésükkel nem igazán értek egyet), sõt, többet szívesen használok is közülük.
Én is így vélekedem.

A gondom kizárólag az olyan felhasználókkal (nem veled) van, akik mint a papagáj, minden grafikai kérdésre csak azt tudják ismételgetni, hogy Photoshop, Photoshop. Ja, és általában õk azok, akiknek minden program ingyen van, sõt szerintük ez így természetes. :S
Igen, az ilyen felhasználók nekem sem szimpatikusak. :) Az pedig nagyfokú tájékozatlanságról ad tanúbizonyságot, hogy valaki minden grafikai problémára csak a Photoshopot tudja felhozni megoldásként. :hááát:
Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Hát persze! :igen: Engem általában meg lehet győzni észérvekkel, de csak normális hangnemben és kulturált keretek között. :)
Elnézést, ha kicsit (és remélem tényleg csak kicsit) az elején pikirt voltam! De remélem sértő egyáltalán nem.

Engem annál inkább, mivel ennél professzionálisabb kijelölővel eddig még nem találkoztam. :)
Nézd meg a két programot, amit említettem, illetve olvasd el a márciusi PCW-ben a Fluid Maskról szóló cikket! 8)

Eh! :) Ég az arcomról a bőr. És én még azt mondtam, hogy ellenszenvesek neked az Adobe termékei... :) (Mentségemre szóljon, hogy senkit sem ismerek igazán a fórumozók közül.)
:hááát: Mondjuk Balázsról és rólam az átlagosnál kicsit többet meg lehet tudni, ha valaki figyelmesen olvas. :P

[OFF]

Egyébként érdemes megnézni, hogy miket tudnak egyesek a CorelDRAW-val alkotni a CorelDRAW.com-on, és a PowerClip.ru-n. Bár az is igaz, hogy az ilyen típusú alkotások készítéséhez talán a legjobb választás a Xara Xtreme. (Nézd meg a videókat, érdemes!)

Én nem annyira rajzolásra, inkább szerkesztésre használom a DRAW-t, és erre a mai napig nem találtam alkalmasabb eszközt. Főként, hogy már egy jó ideje VBA-ban lehet makrókat írni hozzá - és ahogy a PCW Mesterfogások rovatából is kiderül, ez számomra egy aranybánya. Például el sem tudnék képzelni más programot, amivel elvállalnék egyedi naptárak készítését - akár 1-52 laposat. DRAW-val minden egyedi igényt kielégítve max. egy óra munka még egy 52 lapos, névnapokat is tartalmazó egyedi naptár.

[ON]

Az pedig nagyfokú tájékozatlanságról ad tanúbizonyságot, hogy valaki minden grafikai problémára csak a Photoshopot tudja felhozni megoldásként. :hááát:

Remélem ezt a toipkot elolvassa néhány PS-fan! :fütyül:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Elnézést, ha kicsit (és remélem tényleg csak kicsit) az elején pikirt voltam! De remélem sértõ egyáltalán nem.
Nincs miért elnézést kérned, semmi kivetnivalót nem találtam az írásaidban. :)

Nézd meg a két programot, amit említettem, illetve olvasd el a márciusi PCW-ben a Fluid Maskról szóló cikket! 8)
A Corel termékeit már ismerem. :) A Fluid Mask pedig biztosan nagyszerû, de nekem sajnos most nincs 65 ezer forintom egy ilyen szoftverre. :hááát:

Mondjuk Balázsról és rólam az átlagosnál kicsit többet meg lehet tudni, ha valaki figyelmesen olvas.
Akkor úgy látszik, én nem voltam eléggé figyelmes. ;)

(Nézd meg a videókat, érdemes!)
Érdemes megnézni
és a hozzá kapcsolódó videókat is. ;)

Egyébként ha valami grafikai problémám van, akkor elõször végiggondolom, hogy melyik szoftver a legalkalmasabb a célra. Ha úgy látom, hogy az aktuális problémát CorelDRAW-ban egyszerûbb orvosolni, akkor azt indítom el. :)

Remélem ezt a toipkot elolvassa néhány PS-fan! :fütyül:
Én nem vagyok sem Adobe-fan, sem Corel-fan, nem érdekem dicsérni egyik szoftvercég termékeit sem. :)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...