Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nero


Frikker Dániel

Recommended Posts

Frikker Dániel

Nos, fõképp adat DVD-t szoktam írni. Vagyis mindig. :P De ez a borzasztó beállítás, amit a 8-as Nero hozott, nekem ez kicsit sok. Nem tudom beállítani, és ezért nem szeretnék kidobni feleslegesen DVD-ket. :nem:

Link to comment
Share on other sites

juhy01

Sziasztok!

A NERO 8 StartSmart panelén nem találom a CD/DVD kép lemezre írása lehetõséget.

Csak én vagyok vak, vagy tényleg kimaradt?

Link to comment
Share on other sites

Geris

Néhány napja én is feltettem a Nero8 változatát. Működik is rendesen meg minden, de időközönként megjelenik egy hibaüzenet attól függetlenül, hogy fut e a program vagy nem. Az a gondom,hogy nem tudom mi ez és miért csinálja, meg főleg mi lenne a megoldás. :( Leírnám ide a hiba szövegét: "NMIndexStoreSvr.exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience." Ilyenkor csak rányomok a "dont send" gombra és nem történik semmi. Csak időközönként előjövöget. Előtte a 6-os verzió volt fent, az nem csinált ilyet. Meg leinstalláltam és úgy raktam a 8-ast. Próbáltam azt is, hogy leszedtem, regisztriből kitöröltem vele kapcsolatosan mindent, újraraktam, de nem oldotta meg a gondot. :Sír: Mi a teendő?

 

juhy01: azt a funkciót (CD\DVD kép lemezre írása) nálam sem látom a főpanelon... :pislog:

Link to comment
Share on other sites

juhy01

Hááát igen! Danival is egyet értek. Én a 7-es verzióról álltam át, de az letisztultabb volt és egyértelműbb.

Azt hiszem visszarakom a 7-est.

Link to comment
Share on other sites

juhy01

Szerintem te is térj vissza egy korábbi verzióhoz, ami már bevált.

Link to comment
Share on other sites

juhy01

Ez a nyavajás 8-as még leszedni sem engedi magát. Másfél órán át gyalultam a registry-t. Mindent kézzel kellett törölnöm. :(

Link to comment
Share on other sites

mongyukmeg

Sziasztok!

 

Mitől lehet az, hogy feltelepíti rendesen, de a program indításakor kiírja, hogy: "Warning: GetConfigset() failed! - (line:260, file . \NSSModel.cpp) Press 'retry' to debug the application".

 

Próbáltam az angol és a magyar verziót is. Mindkettőnél ugyanez van. Lehet a Vista miatt? Ha igen, akkor melyik verzió megy a 8-as sorozatból Vistán rendesen? Előre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Elvileg mindegyik, ezt már a Vistához csinálták. :( Ezt a telepítő írja ki? Nem lehet, hogy nem jön le teljesen, és azért dobja ezt a telepítő, mert nem tudja magát kicsomagolni?

Link to comment
Share on other sites

mongyukmeg

Nem a telepítő írja, hanem amikor indítani akarom a programot. Feltelepítés után.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem állítottál át valamit a Vistában?

 

Azért nem értem, mert az én gépemen kipróbáltuk, tökéletesen megy, és tudok még két emberrõl, aki szintén Vistán használja és náluk is gond nélkül megy. Ez nekem valami olyan hibának tûnik, mintha megpróbálna lekérdezni valamit (get configset), amit nem tudna. Vistánál amúgy is minden bajnál a felhasználói jogosultságokra kell elõször gondolni...

 

Link to comment
Share on other sites

Geris

Nálam meg nem tudom hanyadik feltelepítés után már, de megjavult és nem dobálja ki azt a bizonyos hibát amit múltkor próbáltam kérdezni.

 

Viszont van egy furcsaság amit nem értek. Eddig a Nero6 használtam. Abban működött, viszont a 7 és 8 nem. Vagyis a lemezmásolás. Ha arra az opcióra nyomok, hogy lemezmásolás, legyen az a fő panelon, burning rom, expres mindegyikben az van, hogy elkezdi másolni a lemezt, legyen az DVD, CD akármi, át is írja, sokáig is dolgozik, majd a végén az van, hogy csak egy pár KB adatfájl van a lemezen. Ezt csinálja a Nero7 is. Viszont a 6-os rendesen átírja. Néztem a beállításoknál, szerintem jól áll minden, be van kapcsolva a direkt lemezmásolás is. Csak úgy bírok lemezt másolni, ha expresben hozzáadom az átírandó dolgot vagy burning roomban jobb feléről áthúzom. Viszont ilyenkor bemásolja a C-re a Temp fájlba és ott is hagyja és hivatkozik a kevés a hely a C partíción, meg kevés a virtuális memóriára. Biztos nem így kell neki működni ha már ott a lemezmásolás opció. Ötlet?

 

Ha egy az egyben akarok lemezt másolni csak egy Track01.cda Compact Digital Audio fájlt kapok a lemezen és semmi nem íródik át. Mi lehet az, ami nincs jól beállítva? Nem szeretném evégett visszarakni a 6 verziót.

Link to comment
Share on other sites

payskin
csak egy Track01.cda Compact Digital Audio fájlt kapok

Miért, mi van az eredeti CD-n?

Link to comment
Share on other sites

Geris

A lemezen egy MP3 válogatás van, 6 lemez. Az a helyzet, hogy átírja a Nero8 is csak nem a "lemezmásolás" funkcióval. Viszont felraktam kíváncsiságképpen a 6 és 7 verziót is és most mindkettő végzi direktben a lemezmásolást. A 8 továbbra sem hajlandó. Nem tudok rájönni mi hibádzik. Úgyhogy most maradok a 7 verziónál (mint az előttem hozzászóló juhy01 is, többek között), ez legalább azt csinálja és úgy ahogy akarom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Alga

Hellóka

 

Lenne egy problémám: kép

 

Ez, akkor van, amikor elindítanám a Nero 8 StartSmart-ot mind Vistában mind XP-ben. Internet kell az elindításához? A StartSmart-on kívül minden Nero alkalmazás megy. A felhasználói jogosultság az rendszergazda. Valami ötlet esetleg? Frissítettem is a legújabb verzióra, de ugyanaz az probléma. :(

Link to comment
Share on other sites

WeghA2

Sziasztok! De tényleg hol van a StartSmart-ban a cd-kép lemezre írása funkció? Én csak a Burning ROM-ba találtam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
laci.7

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy lehetséges-e megvásárolni külön a Nero Burning ROM-t. Tehát nem az egész pack-kot csak ezt a szoftvert. Verzió 6 vagy 7 vagy 8, mindegy. Válaszotokat elõre köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tiboryu

Tisztelt barátok nekem is kéne egykis segitség telepitettem a nero 8 minden tökéletes csak az a baj,hogy irás befejeztével mielött kiirná hogy az IRÁS SIKERESSEN LEZAJLOTT még elötte kidobja a dvd-t és így hibás lessz a dvd.Kérlek benneteket segitsetek,hogy hol tudnám beállitni a nerot köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Lacesz

Üdv.!

Segítségeteket szeretném kérni dual dvd írási hibával kapcsolatban: Nero 8.1.1.0-val írnék egy LG DVD íróval XP SP2 alatt. Új az íróm, és tudja ezt a formátumot. A hiba az hogy elindítja az írást és 7% körül kiírja hogy: DMA és CRC hiba miatt leállt az írás. Már a frász tör ki, mert a sokadik lemezemet kellett kidobnom. Ja, a lemez Maxell 8,5 GB data. Kérlek benneteket aki tud segítsen.

Tisztelettel!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Memóriahibának tûnik. Tedd be szimulációra, hogy úgy is elõjön-e, akkor legalább nem pazarlod el a lemezt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Lacesz

Sziasztok ismét! Nos az eredmény a következő pár óra és héhány próbalemez után: a rendszeremet a fennt leírtak alapján nem akarom ismételni, inkább a konfigot amit módositottam. Leszedtem a nero 8.1.1.0-át és helyette a 7.5.8.0-át telepitettem. Utána pedig hosszas keresgélés kapcsán a következő kalibrálás következett: Beléptem az eszközkezelőbe kiválasztottam az IDE/ATAPI pontot, és minden megjelenő címre kattintva megkerestem a DVD meghajtómat, amivel irni akartam dual layerben. Miután megvolt kiválasztottam a slave vagy master chanell fülön kattintva az ott lévő felajánlott leheőségek közül kiválasztottam a legördülő ablakban a: PIO alkalmazást. Újrainditás és láss csodát működött az új beállitás és végre ki tudtam irni a 7,4 GB adatlemezemet ISO formátumban. Balázs kösz a tanácsot egy kis utánajárás után így oldottam meg, remélve írásomnak más is hasznát látja. Sziasztok

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez mondjuk elég fura. A PIO bõ tízévvel ezelõtt volt az átviteli mód, még az UDMA-k elõtt. Ez konkrétan azt jelenti, hogy jóval lassabban mûködik most a merevlemez és a CD-író kezelés is, és sokkal jobban igénybe veszi a processzort. Mondjuk ha egy tízéves géprõl van szó, akkor ok, de egy mai modern gépnél ez semmiképpen nem nevezhetõ normális mûködésnek.

Link to comment
Share on other sites

Lacesz

Balázs szia! Nos a megjegyzésed- nem normális- arra késztetett, hogy egy kicsit olvasgassak a neten az e témával foglalkozó irodalomban. A következőt sikerült kiolvasnom: nem mindegy hogy az ata csatlakozó kábel milyen. Az előző konfiggal, mint kiderült, 40-es kábelen volt a csatlakozásom. Kiszedtem és beraktam egy az irodalom által is javasolt 80 eres ata kábelt, következésképpen működnie kellett volna a Nero 8.1.1.0-n. De nem. Így azt találtam ki, hogy leszedem a régi drivert és visszatattem újra a 7.8.5.0-ás cd írót és végre ez már az a megoldás, amit manapság tudni kell az új rendszereknek. Tehát új a kábelezés és régebbi tipusú a driver! Íme a megoldása ennek az általam is használt konfigurációnak. Köszönöm!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gorzati

Sziasztok!

 

Olvastam kedves kolléga gondját DuplaDVD írásról. Én nem szeretnék ennyire belemászni, valami egyszerûbb módot keresek a duplra rétegû lemez megírásához. A hibáimat inkább képként közlöm, talán egyszerûbb lesz:

IPB kép IPB kép IPB kép

 

Szóval, én úgy látom a helyzetet, hogy a lemezem rossz, mert az író képes lenne megírni, meg a Nero is.

Egyébként, ha számít valamit, egy TDK DoubleLayer [DVD+R DL] 8.5GB 8x-os lemezrõl van szó.

Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Annyit tudok hozzátenni, hogy a dupla rétegû lemezeket egy ideje nem Neróval írom, mert nálam is rendszeresen elrontotta, ez pedig egy kicsit drága mulattság. Most a Plextor írómhoz kapott szoftvert használom, ami nyilván fapad a Neróhoz képest, de -- lekopogom -- hibátlanul írja a dupla rétegû lemezeket.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...