Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik képszerkesztõ alkalmas erre?


aks

Recommended Posts

Mik

Google-n természetesen túl vagyok. Adott jó néhány találatot kisebb nagyobb programokról, ígérve a tga fájlműveleteket, de egyik sem bizonyult igaznak. 3-4 et próbáltam ki.

 

Tehát nem komvertálni, hanem szerkeszteni szeretném őket. Érdekelne, hogy esetleg az ikonszerkesztőktől nagyobb kaliberű programok képesek-e a feladatra?

 

Köszönöm, megtaláltam a progit. GIMP, már csak a kezelését kell megtanulni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Netkaloz

Üdv Mindenkinek!

 

Kaptam egy feladatot.

9x7 cm es képeket kell készítenem adott fotókból, mindegyik alá 2 vagy 3 féle nevet kell írnom

(növények és a magyar latin és francia nevük szükséges).

Mindegyiket laminálnom is kell.

Elõször azt gondoltam, hogy 9x13-as méretben elõhívatom a neten, aztán egy papírra írva a neveket A4-es méretben laminálom és szétvágom, de aztán változott a méret, és 9x7 cm-es képeket nem tudok elõhívatni.

 

Olyan programot keresek, amely könnyen tud 4, vagy 6, vagy 8 képet egy A4-esre összerakni, a képek alá tudok feliratot tenni és mindezt mondjuk jpg-ben is el tudja menteni.

Tudom, a PS mindenre képes, sajnos én nem ismerem.

Persze megismerhetném, de a dolog sürgõs, és olyan gyorsan nem leszek PS-mágus.

 

Köszönöm elõre is a segítségeteket!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Quarker

Melyik programmal lehet egy fotót úgy torzítani, hogy a kép oldalait (bézier)görbeként kezelem és azok mentén torzítom, pl. lencse alakúra?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest

Sziasztok! Melyik programmal lehetne a GPS helyadatokat a fotók EXIF-adataiba írni, hogy meg tudjam jeleníteni õket Google Maps/Earthben?

Link to comment
Share on other sites

fityusz
Sziasztok! Melyik programmal lehetne a GPS helyadatokat a fotók EXIF-adataiba írni, hogy meg tudjam jeleníteni õket Google Maps/Earthben?

 

GOOGLE fordítás..

 

Link to comment
Share on other sites

Guest

Köszi.

Csak ez a fordítás :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
takibali

Sziasztok

Egy 356x467-es felbontású képet kellene átméreteznem minimum A3-as méretig...

milyen programmal tudom ezt elérni minimális minõségromlással?

hallottam, már olyan programról ami kitölti a pixelek helyét az oda illõvel ezért semmilyen romlás nincs, ilyen valóban létezik?

elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem értelek. Ha ki is tölti a hiányzó pixeleket, az ugyanúgy megváltoztatja az eredeti képet. Szerintem egyszerűen képtelenség, amit szeretnél, egy ekkora képet már a kétszeresére sem lehet normálisan felnagyítani.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az igaz, hogy egy egyszerûbb program tényleg csak a meglévõ képpontok ismétlésével tud nagyítani (tehát pl. az eredeti képpontszám négyszeresét úgy éri el, hogy az új képen minden eredeti képpont 4 képpontnyi helyet foglal el); ez pedig lényegében nem más, mintha a képnézegetõben megnagyítanád a képet. Viszont én már hallottam olyan szoftverrõl, amelyik egy szintig elég eredményesen tud felbontást növelni valamilyen speciális algoritmus segítségével. Néhány éve mintha a PC Worldben is teszteltek volna egy ilyen programot, a kipróbálható verziója a DVD-re is rákerült. Sajnos a nevére már nem emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Szerintem a PhotoZoomra gondolsz, ami önálló programként és photoshop pluginként is mûködik. ;) Ha jól emlékszem, akkor 10 kölünbözõ algoritmus közül lehet választani a nagyításkor.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Igen, valószínûleg a PhotoZoom Pro az. Csodára nem képes, de a sima nagyításnál azért jóval többet ér.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Elõször is kérdéses, mit értesz "minimális minõségromláson"? Mert a képet az adott paraméterek szerint legalább az 5-szörösére szeretnéd nagyítani (297×420 mm@150 dpi – 1754×2480 pixel). Bár sokan hiszek a csodákban, de azért ez már a túlzás kategóriába esik.

 

Valóban – ahogyan ezt többen is említették – erre a célra még az egyik legjobb választás a PhotoZoom Pro, ami önállóan és Photoshop-kompatibilis pluginként is elérhetõ (vagyis pl. PSP vagy GIMP alatt is használható), sõt, a Corel PHOTO-PAINT X5-ben "gyárilag" benne van.

 

Ezen kívül esetleg jó választás lehet még az AlienSkin-féle, hasonló algoritmusokat használó Blow Up, ami viszont már valóban csak Photoshop CS3+ vagy Photoshop Elements 7+ programok alatt mûködik.

Link to comment
Share on other sites

takibali

köszönöm a tippeket!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
fotovideo

Milyen ingyenes programot javasoltok fotók keretezéséhez? Honnan lehet letölteni?

:üdv:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Milyen jellegû keretekre és milyen felbontásra gondolsz? Sima színes "paszpartu" jellegû keretek megfelelõek, vagy díszesebbeket szeretnél?

Link to comment
Share on other sites

fotovideo

Sima és mellette díszesebb kereteket is szeretnék; alapvetõen monitoron/képnézegetõn való megjelenítéshez és max A4 formátumban való kinyomtatáshoz 300 dpi-vel

 

:ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Én ilyen célokra ingyeneset nem ismerek (a PaintShop Próban van keretezõ, ha nagy ritkán kell, akkor azt használok), de olcsóbb célprogramból akad 1-2. Ingyenesként esetleg tudnám javasolni a GIMP-et és némi kézmunkát, esetleg a FastStone Image Viewert, aminek egyszerûbb keretekhez van saját funkciója, a "díszesebbeket" pedig esetleg vízjelezõ trükkel meg lehet oldani (keretekkel tele a net, csak a google képkeresõjét kell egy picit megpiszkálni).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Garono

Egy ideje keresek egy olyan (leginkább vektorgrafikus) szoftvert, amivel a kiadók pl. tankönyvekbe készítenek ábrákat, diagramokat, vagy függvényeket. Ez utóbbi az igazán fontos, mert vonalakat rajzolni és kiszínezni nem olyan nehéz, de hogyan lehet szépen, egyszerűen és esztétikusan vonalat rajzolni pl. szinusz görbe mentén? Mert ami pl. az Inkscape-ben van megoldás, az elég fapados, és sokszor kifagy, nem működik, vagy nem úgy, ahogy kéne. Persze függvényrajzoláshoz lehet más programot is használni, de én ezeket a függvényeket bele szeretném rajzolni egy ábrába.

 

---

 

Oké, annyira nagyon nem is borzalmas az Inkscape. Elég kényelmetlen, de működik. Az a durva, hogy függvényrajzoló funkció a CorelDRAW-ban sincs beépítve, csak harmadik fél által készített sufnimegoldások léteznek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
bnagy619

Sziasztok!

Mivel nem indíthatok új témát kénytelen vagyok valahova beleírni. olyan progit keresek ahol egy meglévő csoportkép részletet lehet végigscannelni és gif ben vagy valamiben avi-ban elmenteni. Mintha egy kamera ráközelítene és egyenként végigmenne az arcokon. Vagy ha van ennek az eljárásnak neve az is nagy segítség vagy egy célprogram. Photoshop nyilván tudja csak hogy?

Edited by bnagy619
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ilyent a photoshop nem tud, az csak képszerkesztésre való, te meg animációt / videót szeretnél készíteni. Ilyent pl. az Adobe Premierrel tudsz készíteni. Ott van kamera és idővonal. A feladat megoldása, hogy betöltőd a fényképet a szerkesztőbe, majd hozzáadsz egy kamerát, ami pont a fényképet veszi. Az idővonalon ezt a pozíciót letárolód 0 másodpercnél. Utána tetszőlegesen mozgatod a kamerát, és amelyik időpontban szeretnéd vissza látni a kamera által vett képet, ott ismét leraksz egy pozíciót az idővonalra. És így szépen végig mész a képen. A végén meg elmented a kívánt formátumba.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...