Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik képszerkesztõ alkalmas erre?


aks

Recommended Posts

aks

Hi all!

 

A kérdésem a következõ lenne, 800×600-tól kezdve egészen 2100×1200 pixelig van több száz képem, 640×480-as méretre szeretném átméretezni, de MINDET! a lényeg tehát, hogy nem szabványméret az összes kép, így a csoportos átnevezéseknél nem lenne mindegyik 640×480 pixel, hanem van amelyik 640×200 van amelyik meg 640×600 pixel lenne például.

 

Én olyan programot szeretnék, ami mondjuk egy keretet tesz az adott képre (640×480 as méretû keretet) és én azt a részét vághatom ki a képnek amelyiket akarom. Ha a bal sarkában van a fontos dolog akkor oda húzom ezt a keretet és kivágom.

 

Elõre is köszönöm ha valaki elmondja mivel tehetem meg ezt!

 

Kösz,

 

aks

Link to comment
Share on other sites

payskin

Corel Paint Shop Pro

 

De ha csak sima, gyors, csoportos átméretezés kell, azt az IrfanView is megcsinálja ingyen.

Link to comment
Share on other sites

aks

KÖSZÖNÖM SZÉPEN! Igen sima átméretezéshez, átnevezéshez az iview-et és az acdsee-t használom, csak ez most speciális!

 

Kösz, kipróbálom.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Crop Toolnak hívják, a X-es verzióban felülről az ötödik az eszkötpalettán, az XI-ben nem tudom (valószínűleg ugyanott van). Kiválasztod, majd felül, a tulajdonság sávon megadhatod a kívánt méretet, a képen megjelenik a kijelölés, oda tologatod, ahova akarod, duplakattra minden azon kívül eső dolgot levág.

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Vagy a PhotoShop is jó megoldás. Csinálsz egy 640*480-as kijelölést, és oda tolod ahova akarod. Végül a kijelölt részt új layerre másolod, elmented. Persze csak ha van PhotoShop-od.

Link to comment
Share on other sites

aks

OKÉS! Megvan minden.....

 

Még egy kérdésem lenne.....

 

Amikor rámegyek a CROP eszközre, és beállítom hogy 640×480-as legyen a kijelölés, de a kép meg 1600×600-as mondjuk és a kijelölés, most csak a példa kedvéért mondjuk 800×600-as méretben lenne jó....

 

Egyszóval nem lehet azt megcsinálni, hogy adott egy 640×480-as kijelölés és a képet csökkenthetem, növelhetem aszerint hogy mennyit szeretnék, hogy lászódjon a 640×480-as kijelölés részben a képbõl...

 

Remélem érthetõ.... :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Csináld fordítva! Kattintsd be a tulajdonság sávon a Maintain Aspect Ratio-t, aztán a sarkainál fogva méretezd át tetszés szerint a kijelölést, akkorára, amekkorára szeretnéd. Amikor kész vagy vele, akkor Image --> Resize menüponttal méretezd át a kivágott részt 640x480-ra.

Link to comment
Share on other sites

aks

Köszi ez így frankó!

 

Kösz!

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Én a nyaralásról készült fotókat szeretném egy kicsit feljavítani. Sokszor az a probléma hogy ha a képen napsütötte és árnyékos részek is vannak akkor az árnyékos részekbõl alig látszik valami, mert nagyon sötét. Tehát azt kéne valahogy megoldani hogy csak és kizárólag a sötét árnyékos részek világosságát emelje meg, a napsütötte részek maradjanak érintetlenek. Melyik program képes erre? Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

aks

Szerintem próbáld ki ezzel a Corel Paint Shop Próval: a ONE STEP PHOTO FIX lehet segít rajta.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az is jó, de ha inkább kézzel szeretnéd csinálni, akkor a Paint Shop Próban az Adjust --> Brighness and Contrast --> Curves funkciót ajánlom. Az alul látható grafikon bal oldalát (a sötétebb színeket) kezd el felfelé húzni (a függõleges tengelyen a világosabb színek felé). Lásd ábra. Finom mozdulatokkal, közben figyelve, hogy változik a kép. De hasonló funkció szinte mindegyik grafikai programban található.

 

IPB kép

 

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

aks: az ebben az esetben még inkább elsötétítette az árnyékos részeket :) .

 

Balázs: kipróbáltam de nem sikerült a javítás, nem vágom hogy a görbe melyik pontját kéne huzigálni. Játszadoztam vele de csak össze-vissza torzult az egész. Viszont Adobe Photoshop Elements-ben van olyan hogy Lighten Shadows és Darken Highlight, amivel szuper eredményt sikerült elérnem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
tüsike

Szia!

 

Ha megvan a photoshop CS2, akkor az tartalmaz egy ilyen modult.

 

A Filter -> Renderer -> Lighting effects menüpont, ott mindent részletesen be tudsz állítani, világosítani, sötétíteni, stb. Igaz sokat kell vele " játszani ".

 

( Deke McClelland írta a photoshop könyvében: "Olyan lesz a fotód, amennyi időt rááldozo ). És ez így is van!!

 

A másik, amit használok (HP photosmart nyomtatóm van), annak van egy alkalmazása, aminek a neve HP Photo Printing. Nyomtatás előtti képmanipuláló modult is tartalmaz, ami szerintem nagyon jó. Lehet vele külön /világos/ sötét/ szürke/ árnyalatokat szabályozni.

 

Ingyenes ezért letölthető a netről. :ötlet:

 

Sok sikert!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Habina

Sziasztok.

 

A testvéremet megkértem hogy scanneljen be pár képet és küldje el e-mail-ben. Mikor megjött ".max" kiterjesztése volt. A 3dmax- akarja megnyitni de nem tudja. A tesóm nem egy hacker, de azt mondja õ meg tudja nyitni. Valaki meg tudja magyarázni?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Konvertáld át, vagy próbáld meg Painttel. Esetleg IrfanView.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Esetleg nem lehet megkérni a tesódat, hogy mondja meg mivel tudja megnyitni? :)

Link to comment
Share on other sites

Habina

Már megtörtént. Lefényképezte a monitort és mms-ben elküldte. A titok nyitja Paperport. Ez a kis szemét program saját fájltípust hoz létre amit még a Corel sem tud kezelni, a Photoshop meg főleg. Az IrfanView, még meg is sértődött mikor vele akartam megnyitni. :) A Xerox típusú scannerekhez adják, képszerkesztő gyanánt.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Gondolom, azért a PaperPort is képes valamilyen emberi formában elmenteni a beszkennelt képet a saját fájltípusán kívül is. Csak szét kéne nézni benne.

Link to comment
Share on other sites

Habina

Persze, de mint már mondtam a nővérem nem egy hacker típus, szegénykém örül ha el tudja küldeni. Amit meg én töltöttem le olyan próbaverzió ameik még exportálni sem tud. Engem csak az bosszantott hogy olyan fájltípust készít alapból, amit semmilyen más képszerkesztő nem tud kezelni. Felháborító! :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Alex99

És még mindig nem tudtad megnyitni? Itt a program hozzá amúgy: :DLink.

 

(Nagy ötlet ilyen külön képnézegetőket telepíteni. :lol:)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Alapból minden program a saját formátumában menti el a dolgait, legyen az szövegszerkesztő, táblázatkezelő, valamilyen grafikai alkalmazás vagy bármi más, mert ezzel dolgozik a legegyszerűbben. De nem hiszem, hogy hackernek kéne lenni ahhoz, hogy dokumentumkezelőből kinyerjünk egy képet emészthető formában. Csodálkoznék például hogy ha a programban a képre jobb egérgombbal kattintva nem lenne a menüben erre egy funkció.

 

Na mindegy, Alex99 végül is megoldotta a képnézegetővel!

Link to comment
Share on other sites

Habina
És még mindig nem tudtad megnyitni? Itt a program hozzá amúgy: :D

Megoldottam már, de várjál mert, nem sokkal jutottam előrébb, mert konvertálni nem lehet ezzel a verzióval, se szerkeszteni se semmi, a jó öreg [Print Screen] gombal ki kellett vágni, majd beillesztettem Corelbe így vágtam szét a képeket. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
tyukszarvas

Sziasztok!

 

Volna egy kérdésem: kettõ .gif képet szeretnék egymás mellé helyezni, de nem tudom, hogy lehetséges.

 

Köszi!

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mik

Volna egy kérdésem: kettő .gif képet szeretnék egymás mellé helyezni, de nem tudom, hogy lehetséges.

Én a Paint-tal így csinálnám:

- 01.gif megnyitás,

- ctrl/A (kép kijelöl),

- ctrl/x (kivág),

- 02.gif megnyitás

- papír méret megnövelése, hogy 01.gif is ráférjen

- ctrl/V (01.gif beilleszt)

- save 03.gif

--------------------------------------

 

ÚJ KÉRDÉS: milyen progival lehetne tga kiterjesztésű ikonfájlt megnyitni szerkesztésre? (Ez egy PDA progi ikonfájlja)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Vagy Google, vagy ezzel állítólag át lehet konvertálni jpg-re. Link.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...